Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2007 o 20:51, MorTimer napisał:

Nawet piszac, iz Piramidy nie sa nadzwyczajne (dla mnie, ktos moze je uwazac za jedna z lepszych
czesci cyklu) nalezy podkreslic, ze imc Pratchett ponizej pewnego poziomu nie schodzi i czyta
sie je z przyjemnoscia calkiem spora.

Mi z kolei Piramidy bardzo odpowiadają. Książka w sobie klimacik Starożytnego Egiptu, zawierającą trafne uwagi na jego temat. No i te wielbłądy, będące najlepszymi matematykami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 21:11, fearon napisał:

Mi z kolei Piramidy bardzo odpowiadają. Książka w sobie klimacik Starożytnego Egiptu, zawierającą
trafne uwagi na jego temat. No i te wielbłądy, będące najlepszymi matematykami. :)

Z piaskowo-pustynnych klimatow to mnie zachwycily "Pomniejsze Bostwa", w szczegolnosci Efeb i bytujacy tam filozofowie. Ogolne ujecie kosciola jako instytucji, parodia filozofowania okazaly sie byc dla mnie genialna mieszanka. Tym bardziej, iz studiowalem filozofie i widze wyrazne nawiazania do bardziej lub mniej znanych doktryn i konkretnych filozofow. W wiekszosci sa to jednak na tylw znane i charakterystyczne postacie, iz powinny byc znane dla normalnego ludzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano doszła do mojego domu paczka z "Ostatnim bohaterem". Zamawiałem w EMPiK-u. Niestety nie jestem w stanie jej przeczytać, a nawet obejrzeć, bo znajduję się (obecnie) u rodziny. :/ Kiedy dzwoniłem do domu, rodzice powiedzieli, że książka jest w stanie "prawie" idealnym. Dlaczego prawie? A dlatego, ponieważ obwoluta jest lekko zagięta u dołu (tylko w jednym miejscu). xD Czekam na następną przesyłkę, również z EMPiK-u, z podręcznikami do szkoły i "Panami i damami". Kiedy przeczytam obie książki napiszę o nich co nieco.

PS. Może zamieszczę fotkę mojej kolekcji "Pratchettów" jak wrócę do domu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś, czy wydawnictwo Prószyński i s-ka ma zamiar wznowić nakład "Nauki Świata Dysku I"? Bardzo zależy mi na kupnie tej książki (koniecznie nowej lub w stanie idealnym :)). Niestety na Allegro książka sprzedaje się za ok. 60 zł, a to stanowczo za duża kwota, jaką mogę wydać na starą książkę w złym stanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:54, Lex napisał:

Nie wie ktoś, czy wydawnictwo Prószyński i s-ka ma zamiar wznowić nakład "Nauki Świata Dysku
I"?

Na pewno będzie wznowienie lub dodruk, spokojnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Czyli nie mam co się spieszyć z zakupem na Allegro. :) Krejt, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i napisać, o ile wiesz, kiedy będzie ten dodruk? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:07, Lex napisał:

Czyli nie mam co się spieszyć z zakupem na Allegro. :) Krejt, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy
i napisać, o ile wiesz, kiedy będzie ten dodruk? :)

Ponieważ tajemnicą poliszynela jest, że Prószek szykuje się do wydania Nauki Świata Dysku III (i to raczej wcześniej, niż później), to na pewno będzie dodruk "jedynki". Obstawiam koniec roku, mam nadzieję że wytrzymasz.
Zresztą chyba widziałem w Opolu NŚD w nowym wydaniu (nowym czyli w formacie NŚD II, wcześniej "jedynka" ukazała się w formacie nieco większym) całkiem niedawno. Mogę się kopnąć i sprawdzić w przyszłym tygodniu, i jeśli będzie to dam Ci znać - jeśli zechcesz to Ci kupię i wyślę.

Acha, "Złodziej czasu" w połowie września. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli NŚD I jest w rozsądnej cenie (do 4. dych) i naprawdę idealnym stanie to mógłbyś ją kupić. Pieniążki oczywiście oddam, szczegóły moglibyśmy ustalić na gg/przez maila, bo na forum publicznym nie mam zamiaru podawać swoich danych osobowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:55, Krejt napisał:

Acha, "Złodziej czasu" w połowie września. :)


A coś więcej na temat tej nowej książki już wiadomo ?? A pytanko czy wiecie, czy można kupić "ostatniego bohatera" w wydaniu zwykłym czy pojawił się tylko w wydaniu, że tak powiem ekskluzywnym (większy format no i ilustracje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 20:11, feniksipopiół napisał:

> Acha, "Złodziej czasu" w połowie września. :)

A coś więcej na temat tej nowej książki już wiadomo ?? A pytanko czy wiecie, czy można kupić
"ostatniego bohatera" w wydaniu zwykłym czy pojawił się tylko w wydaniu, że tak powiem ekskluzywnym
(większy format no i ilustracje)

Wiem że jets o Śmierci i Susan , pojawia się LuTze i audytorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 20:11, feniksipopiół napisał:

A pytanko czy wiecie, czy można kupić "ostatniego bohatera" w wydaniu zwykłym czy pojawił się tylko w wydaniu, że tak powiem ekskluzywnym (większy format no i ilustracje)

Nie ma (póki co) wydania bez ilustracji. Nie wiadomo czy w ogóle będzie, bo grzechem byłoby pozbawiać tę książkę twórczości Kidby''ego.

Lex>> pozwól najpierw że sprawdzę czy książka jeszcze jest. Szczegóły ugadamy potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze blurb i okładka:

Czas jest zasobem. Wszyscy wiedzą, że trzeba nim gospodarować.

Na Dysku zadanie to przypada Mnichom Historii, którzy magazynują go i przepompowują z miejsc, gdzie się marnuje (na przykład spod wody - ile czasu potrzebuje dorsz?), do takich jak miasta, gdzie nigdy nie ma dość czasu. Ale konstrukcja pierwszego na świecie naprawdę dokładnego zegara staje się dla Lu-Tze i jego ucznia Lobsanga Ludda początkiem wyścigu... no, z czasem. Ponieważ ten zegar zatrzyma czas. A to będzie dopiero począkiem kłopotów.

Złodziej czasu prezentuje także pełen komplet postaci drugoplanowych - bohaterów i złoczyńców, yetich, mistrzów sztuk walki oraz Ronniego, piątego Jeźdźca Apokalipsy (który odszedł, zanim stali się sławni).

20070819201716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka świeżutkich informacji od Prószka: :)

1. Złodziej czasu trafi na półki już 11. września, w cenie 29,90 (czyli jak zwykle).
2. Komiks Kolor magii planowany jest na październik. Prószyński i s-ka chce zdążyć na festiwal komiksu w Łodzi.
3. Wintersmith prawdopodobnie trafi na półki w listopadzie (chociaż ja obstawiam grudzień ;)), natomiast jego przekład przygotuje... UWAGA... Piotr W. Cholewa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyychychychy :>
właśnie trzymam w dłoni "Prawdę" - zaraz zabieram się do czytania. do jutra pewnie skończę ;>
kiedy ma się w dłoni książkę Pratchetta, której się jeszcze nie czytało, świat wydaj się taki piękny ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:02, Lex napisał:

3. Wintersmith prawdopodobnie trafi na półki w listopadzie (chociaż ja obstawiam grudzień ;)),
natomiast jego przekład przygotuje... UWAGA... Piotr W. Cholewa. :)

Owszem, ponieważ pani D.M.G. nie współpracuje już z wydawnictwem.
Na szczęście. :)

Lex> w piątek będę w Opolu i poszukam Ci NŚD jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:04, Azrathel napisał:

świat wydaj się taki piękny ;D


True :>, ja właśnie skończyłem czytać "Bogowie, Honor, Ankh-Morpork"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2007 o 20:09, Krejt napisał:

Owszem, ponieważ pani D.M.G. nie współpracuje już z wydawnictwem.
Na szczęście. :)

Alleluja!
Złodzieja na pewno kupię , Wintersmitha na 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:54, morthi napisał:

komiks? a co to takiego ? :P
to bedzie jakis caly cykl komiksow cy tez jeden i to nieduzy ?

Są na chwilę obecną cztery. Kolor magii, Blask fantastyczny, Mort i Straż! Straż!.
Wcale nie nieduże, normalne albumy komiksowe.
Prószek ma w planach wydać wszystkie, ale częstotliwość wydawania będzie zależeć od tego, jak sprzeda się pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować