Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

hmm dziwne ale mi jakoś nie przeszkadza ten fioletowy brzeg, ale za to właśnie przeszkadza mi to że zmienili wielkość liter w wypowiedziach Śmierci, bardzo to rażące jest i trochę dziwnie sie czyta :D

A co do samej książki to ciekawa chociaż trochę przewidywalna w pewnym stopniu gdy już poznajemy bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 14:30, Krejt napisał:

Teraz Śmierć "mówi" kapitalikami. Dokładnie tak samo było w oryginale (od samego początku serii)
- więc w końcu w Polsce jest poprawnie i cieszę się że redakcja to wyłapała.

Ok, teraz zmiana "głosu" Śmierci jest dla mnie trochę bardziej zrozumiała. :) Ale faktycznie mogli zrobić tak od początku. Bo ja (i pewnie wielu innych, którzy nie czytali wersji anglojęzycznych też) zdążyłem się przyzwyczaić do dużych, pogrubionych liter. No ale trudno, myślę, że za jakiś czas się do tego przyzwyczaję. :P Chyba że w kolejnej książce "głos" Śmierci będzie taki, jak wcześniej. :)
A jeśli chodzi o samą książkę, to oczywiście czyta mi się ją bardzo przyjemnie. :) Przetrawiłem na razie tylko 95 stron (bo czasu za dużo nie ma). Chociaż to może nawet lepiej - w ten sposób książka starczy mi na kilka dni, a nie godzin. :P Szkoła czasami jest przydatna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 18:04, Marrbacca napisał:

Muah, ja tam jak dostawałem nowego Pratchetta to czytałem na lekcjach więcej niż w domu. Szkoła
czasami jest przydatna :PPP

No... to też jakieś wyjście jest. :P Ja się teraz chyba przerzucę na czytanie w autobusie. Chyba że uda mi się dorwać miejsce siedzące - wtedy będę zadania domowe odrabiał. xD Ale jak się poświęca jakieś 40 minut na samą jazdę w jedną stronę, to na pewno trochę można w tym czasie przeczytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opinii tych co czytali w orginale wynikałop , że to najlepsza książka o Śmierci. Jakoś mnie nie zachwyciła , Kosiarz wciąż niepobity. Nie ma JEDNEGO głownego bohatera , cały czas raz Susan , raz Lu-Tze , raz Jeremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu mówia o nowej ksiązce Terrego, a ja jej jeszcze nie dostałem. Normalnie mozna by rzec że mi slinka cieknie jak czytam wasze wypowiedzi na forum :) Ma takie pytanka. Ile ma stron "złodziej czasu" (bo jak mniej niż 300 to chyba starczy mi tej przyjemnośći tylko na parę godzin bo jak się zaczytam to...) Po ile będzie mozna kupić komiksy ?? (i czy są one warte przeczytania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:03, feniksipopiół napisał:

Wszyscy tu mówia o nowej ksiązce Terrego, a ja jej jeszcze nie dostałem. Normalnie mozna by
rzec że mi slinka cieknie jak czytam wasze wypowiedzi na forum :) Ma takie pytanka. Ile ma
stron "złodziej czasu" (bo jak mniej niż 300 to chyba starczy mi tej przyjemnośći tylko na
parę godzin bo jak się zaczytam to...) Po ile będzie mozna kupić komiksy ?? (i czy są one warte
przeczytania)

Złodziej ma 318 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O My God ! Jak mogłem zapomnieć o Premierze Złodzieja Czasu ? Argh, muszę leciec do sklepu i kupić ^^ (chocaiż mam do przeczytania OStatniego Bohatera (ach te piekne ilustracje!), Ostatni Kontynent no i WIedźmikołaja, ale jego przeczytam jak kupie Kosiarza i Muzyke Duszy, by miec po kolei ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 16:40, StroggMan napisał:

A fajny i godny polecenia jest wogole ten "odziej czasu"? jak sie ma do innych pozycji Pratchetta?
warty przeczytania?

Każda książka Pratchetta jest warta przeczytania. :D "Złodzieja czasu" przeczytałem na razie trochę ponad połowę i książka mi się podoba. Zresztą tak samo jak pozostałe książki tego autora. ;) Ale "Złodziej czasu" jest całkiem niezły - można się czasami przy nim uśmiechnąć, a chwilami nawet cicho zaśmiać pod nosem. :P Bohaterowie są dosyć ciekawi (Lu-tze bardzo mi się podoba :P), tylko trochę, że Śmierć występuje tak rzadko. :P Ogólnie mówiąc, jest to książka godna przeczytania, tak jak pozostałe książki Pratchetta. To nie jest żaden przełom w jego karierze, ale nie jest to też książka, która w jakiś sposób odstaje od pozostałych. Po prostu Pratchett. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę czytać "kosiarza" i kurde jednak niezły filozof z Terry''ego ^^

(SPOJLER) Ilu ludzi przed nim wpadło na to że supermarkety to "młode" miast xD. Do tego "Yo" magów no w mordę jeża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza ulubiona książka ze Świata Dysku? ( ale nie 35 tytułów tylko jeden - jeden taki najnajbardziej pprzez Was uwielbiany). Ja najbardziej lubię "Straż! Straż!":))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 14:38, StroggMan napisał:

A jaka jest wasza ulubiona książka ze Świata Dysku? ( ale nie 35 tytułów tylko jeden - jeden
taki najnajbardziej pprzez Was uwielbiany). Ja najbardziej lubię "Straż! Straż!":))


Zdecydowanie Ciekawe Czasy, chociaż to może się niedługo zmienić, bo kończę Carpe Jugulum, które jest ,wg mnie, napisane na równie wysokim poziomie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 14:38, StroggMan napisał:

A jaka jest wasza ulubiona książka ze Świata Dysku?

Chyba "Prawda". :) To jest bardzo fajna... ona książka. :P Wielu ciekawych bohaterów, niezła fabuła i wiele momentów, w których można było się zaśmiać. :) Jeśli będę miał kiedyś trochę wolnego czasu i nie znajdę pod ręką żadnej książki, to na pewno sięgnę ponownie po "Prawdę". To chyba moja ulubiona książka Pratchetta. :) Poza tym lubię jeszcze "Kosiarza", gdybym miał wybrać dwie książki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie jest to Night Watch. Niezbyt wesoła książka jak na styl Pratchetta, ale może właśnie dlatego tak bardzo mi się spodobała. Jest to oczywiście kolejny odcinek z serii o Straży Miejskiej Ankh-Morpork (jednak głównie o Samie Vimesie i Patrycjuszu), a na drugim miejscu stawiam polecane przez większość czytelników Ciekawe Czasy (Srebrna Orda wymiata:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe informacje od Prószyńskiego. :)

"Wintersmith" zostanie wydany w Polsce pod tytułem "Zimistrz". Przypominam, że premiera książki w okolicach grudnia, tłumacz PeWuC. :)

Po "Wintersmith" Prószek przygotuje "Night Watch"

Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku zostanie wznowiony nakład "Nauki Świata Dysku I", jak dla mnie bomba - kupię nowy egzemplarz książki za normalną cenę (na allegro NŚD I chodzi po ok. 50-60 złociszy. :/

Nauka Świata Dysku III: Darwin''s Watch powinna ukazać się w okolicach kwietnia. :)

Zamieszczam jeszcze dwa "wycinki" z komiksu Kolor Magii. Pamiętajcie, jutro polska premiera. ;)

20071003130130

20071003130210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na tych screenach jest tylko kiepski scan pokazany, bo jeśli komiks naprawdę jest taki, to będzie warty aż... przeczytania na empikowej kanapce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować