Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 11:19, lordlolek napisał:

fajne fotki...
a co to jest ta "podseria" o akwili dokuczliwej?


"Kapelusz pełen nieba"
"Wolni Ciutludzie"
"Zimistrz"

To chyba tyle z tej podserii, przynajmniej tyle sobie teraz przypominam.

@Krejt
No, to dzięki za info, na THUD! zdecydowanie czekam ;] Lubię Straż Miejską i Vimesa ^^
Za Piekło... jeszcze się nie zabrałem, muszę w ogóle skoczyć do sklepu i kupić to. Wczoraj zacząłem Wiedźmikołaja, nieźle się zapowiada, potem pewnie za Złodzieja Czasu się zabiorę, no i Piekło Pocztowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 16:47, Outlander-pro napisał:

> fajne fotki...
> a co to jest ta "podseria" o akwili dokuczliwej?

"Kapelusz pełen nieba"
"Wolni Ciutludzie"
"Zimistrz"

To chyba tyle z tej podserii, przynajmniej tyle sobie teraz przypominam.


dzieki

Dnia 24.10.2008 o 16:47, Outlander-pro napisał:

Wczoraj zacząłem Wiedźmikołaja, nieźle się zapowiada


jak dla mnie jest fantastyczny! śmierć rulezzz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może skrobnę co tam u mnie słychać ...
Przeczytałem "Wiedźmikołaja" - strasznie mi się spodobało :D
Śmierć, który przejmuje obowiązki Wiedźmikołaja ... świetne. I tekst Alberta "Wiesz panie, wypadałoby powiedzieć Ho, ho, ho, a nie "Drżyj nędzny śmiertelniku"" :D Bodajże tak to brzmiało. Motyw Pana Herbatki też był ciekawy, ale muszę przyznać, że zakończenie (w sensie koniec historii z Wieżą) lekko mnie zaskoczył. Może nie tego się spodziewałem. Mam też wrażenia pewnej nieścisłości, albo czegoś nie zrozumiałem .. przecież mieli inhumować "Grubasa", więc okej udali się do Wieży, ale po cholibkę drzwi chcieli otworzyć ? No nieważne ;)

Obecnie czytam "Złodzieja Czasu" i interesująco się zapowiada, jak to zresztą zawsze u Terryego :)
A, no i dostałem na imieniny "Piekło Pocztowe"! Mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2008 o 22:19, Outlander-pro napisał:

Śmierć, który przejmuje obowiązki Wiedźmikołaja ... świetne. I tekst Alberta "Wiesz panie,
wypadałoby powiedzieć Ho, ho, ho, a nie "Drżyj nędzny śmiertelniku"" :D Bodajże tak to

cośtam, że Śmierć miał do tej pracy nieodpowiednie kolana? ;]

Dnia 06.11.2008 o 22:19, Outlander-pro napisał:

Obecnie czytam "Złodzieja Czasu" i interesująco się zapowiada, jak to zresztą zawsze
u Terryego :)

czytałem już kilka razy, naprawdę kawał dobrego praczeta. Lu Tze, Sprzątacz - genialna postać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że Piekło Pocztowe ma być jedna z ostatnich książek Terry''ego? Jeżeli tak, to niezbyt wesoło - Prachett jest jednym z moich ulubionych pisarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 19:31, Robak 007 napisał:

Czy to prawda, że Piekło Pocztowe ma być jedna z ostatnich książek Terry''ego? Jeżeli
tak, to niezbyt wesoło - Prachett jest jednym z moich ulubionych pisarzy.

Z napisanych do tej pory powieści ŚD czeka nas jeszcze THUD! i Making Money. Pratchett aktualnie doszlifowuje kolejną powieść - Unseen Academicals (piłka nożna na Niewidocznym Uniwersytecie, hell yeah!), są też podwaliny pod I Shall Wear Midnight (kolejna - i najprawdopowobniej ostatnia - powieść o Tiffany) oraz Raising Taxes (Moist powraca, tym razem jako szef znienawidzonej przez wszystkich skarbówki). Z książek "pozadyskowych" mamy do przetłumaczenia jeszcze Nation. Plus cała masa ciekawych okołodyskowych dodatków takich jak Nauka Świata Dysku: Zegarek Darwina (wkrótce u nas), Folklore of Discworld, Companion, mapy i jeszcze dwa komiksy - Mort (niegodny uwagi IMO) i Straż! Straż! (a ten już bardzo fajny). Liczę też bardzo na polskie wydania ilustrowanych powieści, czyli nowego wydania Wolnych Ciutludzi (zdjęcia oryginału wcześniej w temacie, tym razem prosiłbym o przekład PWCa) i rocznicowego wydania Koloru Magii + Blasku Fantastycznego z ilustracjami Stephena Playera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:42, Krejt napisał:

Aktualnie zachwycony Piekłem...


"Piekło Pocztowe" czyli ... "Going Postal" ;D Cholewa robi co może. Przychylam się ku tej adoracji. Bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu postać Moist''a. Przeczytałem w oryginale i pomimo kilku uwagi jestem pod sporym wrażeniem. Na uwagę - wg mnie - zasługuja zwłaszcza "niewinne" potyczki sowne pomiędzy Moist''em a Vetinarim ... po prostu szczyt Pratchett''owskiej finezji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:37, Wojtas94 napisał:

Właśnie zacząłem czytać the Light Fantastic. :)
Warto czytać książki po kolei jak zostały wydawane czy wg. kolejności cyklu?


Hmm, ja bym powiedział, że lepiej po kolei, jak były wydawane, ale źle nie będzie jeśli będziesz czytał cyklami. Chociaż ciekawiej jest czytać raz o Rincewindzie, raz o Vimesie, a raz o Śmierci ;] Poza tym czasem może głupio wypaść, jeśli zacznie się cykl o Rincewindzie, skończy, a potem zacznie się o Straży Miejskiej, to trochę jak pewien powrót w czasie, gdyż niektóre rzeczy już się wydarzyły, czasem są różne odwołania itp ...
Whatever, lepiej nie zaburzaj chronologii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:37, Wojtas94 napisał:

Właśnie zacząłem czytać the Light Fantastic. :)
Warto czytać książki po kolei jak zostały wydawane czy wg. kolejności cyklu?

Dodam tylko, że chronologicznie po Light jest Równoumagicznienie, które jest jedną z najsłabszych części, więc możesz je opuścić, i przeskoczyć do Morta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to zacznę czytać jak były wydane. ;] Tylko, żeby nie było tak, że jak zaczne czytać drugą częsć po jakimś tam odstępie to zapomne co było w pierwszej.. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:47, darkwind21 napisał:

Na proszynski.pl pojawiła się zapowiedź trzeciej Nauki Świata Dysku, premiera 12 lutego:)

Rebis z kolei wydaje w maju "Nation". Będą też wznowienia Nomów i Johnny''ego, możliwe że każdą z trylogii wydawnictwo upakuje w jednym tomie. Życzyłbym sobie też przy okazji nowego tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 19:48, Krejt napisał:

> Na proszynski.pl pojawiła się zapowiedź trzeciej Nauki Świata Dysku, premiera 12
lutego:)
Rebis z kolei wydaje w maju "Nation". Będą też wznowienia Nomów i Johnny''ego, możliwe
że każdą z trylogii wydawnictwo upakuje w jednym tomie. Życzyłbym sobie też przy okazji
nowego tłumaczenia.


Super, w końcu zakupię 2 część nomów bo nie idzie jej nigdzie dostać oprócz allegro gdzie osiąga trochę za wysokie ceny jak dla mnie, Johnnego jeszcze nie czytałem więc na pewno też się skuszę.

A o Nation chyba nie słyszałem, o czym jest ta książka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 17:55, Outlander-pro napisał:

Hej Krejt ;] Co tam wiesz nowego, jak idzie tłumaczenie THUD! ? ;] Możemy spodziewać
się powieści w najbliższej przyszłości ? :)

Wydanie "Łuups!" szykuje się najwcześniej na maj, w lipcu ma się ponoć ukazać "Świat finansjery". Dwa miesiące odstępu to dość mało, więc bierzcie poprawkę na poślizgi.

darkwind21>> "Nation" to powieść niezwiązana z cyklem ŚD. Chłopak imieniem Mau, ostatni żyjący z plemienia i Angielka Daphne odbudowują tytułowy "Naród" - wyspę z której pochodzi Mau. Pratchett dał radę wyrwać się z okowów ŚD, bo książka zebrała dość fajne recenzje na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam do Świata Dysku z nadrobionymi zaległościami - mam już bodajże wszystko, co trzeba - oprócz tych, książek, co teraz stoją za grubą kasę jak np. Nomy albo Maurycy i paru bardziej kolekcjonerskich wydań np. Death Domain lub 2 kalendarzy.

Razem z Nauką Świata Dysku jest zakładka, z której można wywnioskować?, że następne książki opisane przez mojego poprzednika odpowiednio w maju i sierpniu. Ja już nie zamierzam płacić więcej niż te książki są warte (choć na pewno nie mało i każde pieniądze bym oddał ;)) i dlatego po 5letniej przerwie wraca systematyka, szkoda, że tak się do nauki nie przykładałem systematycznie :P

NOW LET'S HAVE SOME CURRY
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 23:00, DEViANCE napisał:

Mam pytanie. Czy Pratchett wydał coś poza tym co znalazłem na wikipedii? http://pl.wikipedia.org/wiki/Świat_Dysku
Ogólnie niekoniecznie musi być Świat Dysku, jak "Dywan", który przeczytałem wieki temu,
ale czy jest coś jeszcze?



Trylogia Nomów, ale IMHO to słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 23:00, DEViANCE napisał:

Mam pytanie. Czy Pratchett wydał coś poza tym co znalazłem na wikipedii? http://pl.wikipedia.org/wiki/Świat_Dysku
Ogólnie niekoniecznie musi być Świat Dysku, jak "Dywan", który przeczytałem wieki temu,
ale czy jest coś jeszcze?


I jeszcze Johnnych (Tylko ty możesz uratować Ludzkość, Johnny i zmarli, Johnny i bomba). Też jakieś prześwietne to nie jest, ale czyta się przyjemnie. No i jeszcze "Kot w stanie czystym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować