Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2006 o 01:41, Vaxinar napisał:

Jak mnie najdzie ochota to czemu, ale teraz ? Teraz totalnie nie mam ochoty na tę książkę,
a jak sam powiedział / napisał mi Rzezim - nic na siłe, prawda ?


Jeśli chciałbyś kiedyś spróbować Świata Dysku, można zacząć od Eryka. Ten tom jest najcieńszy, o ponad połowę cieńszy od pozostałych tomów. Można więc go szybko przeczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:34, Daimon_Frey napisał:

Jeśli chciałbyś kiedyś spróbować Świata Dysku, można zacząć od Eryka. Ten tom jest najcieńszy,
o ponad połowę cieńszy od pozostałych tomów. Można więc go szybko przeczytać ;)

...i uwazany za jeden z gorszych... ;p Wszystke ksiazki Pratchetta sa cienkie i pisane duza czcionka, wszystkie sie szybko czyta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:36, Araondoion napisał:

Wszystke ksiazki Pratchetta sa cienkie i pisane duza
czcionka, wszystkie sie szybko czyta ;p

Czyta? Ja bym powiedział połyka. Raz się zasiądzie to się nie wstanie dopóki nie skończy. Przynajmniej ja tak mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem bardzo szybko, ale jednak te 100 stron Eryka a 200-300 pozostałych to jednak różnica.
Czy Eryk jest gorszy od pozostałych nie będę oceniać. Jednak można się zaznajomić ze światem i o co w serii tak naprawdę chodzi. Takie "demo" serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:43, Daimon_Frey napisał:

Owszem bardzo szybko, ale jednak te 100 stron Eryka a 200-300 pozostałych to jednak różnica.

Mi raczej 100 stron w ta czy w tamta nie robi roznicy... moim zdaniem najlepiej zaczac chronologicznie jak byly wydawane czyli od Koloru Magii, Blask Fantastyczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda... ja zaczołem od "blasku..." bo koloru magii nie mam...
ale eryk jest dość blisko początku wiec początkujący szybko dojdzie do tej części...
a wg. mnie eryk jest bardzo dobry! najgorsze to chyba równo umagicznienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 12:04, paweln napisał:

to prawda... ja zaczołem od "blasku..." bo koloru magii nie mam...

sorka ale to mnie zabolalo ;] no i widze, ze Ci sie klinelo spacje na Równoumagicznieniu ;]
Mysle, ze kazdy bedzie mial swoje ulubione i najgorsze czesci, dlatego uwazam, ze powinno sie zaczynac od poczatku...2 czesc Blask Fantastyczny uchodzi za jedna z lepszych ;] Niektorzy lubia czesci o Smierci, niektorzy o Wiedzmach a inni o Rincewindzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 12:10, Araondoion napisał:

Niektorzy lubia czesci o Smierci, niektorzy o Wiedzmach a inni o Rincewindzie ;]


A jeszcze inni o straży. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetny jest śmierć, świetny jest rincewind i świetne są wiedźmy :P

najlepsze wg. mnie to mort... i piramidy... i trzy wiedźmy... i eryk... i blask fantastyczny... i kosiarz... i... wszystkie razem:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 19:20, Hubi Koshi napisał:

[w poprzednim poście] Książki o Śmierci sa w Chronologicznym porządku
Najpierw był "Mort" później "Kosiarz", następnie była "Muzyka Duszy", dalej "Wiedźmikołaj"
i ostatnia (nie przetłumaczona chyba na Polski "Thief of Time"

"Straż!Straż!"->"Zbrojni"->"Bogowie, Honor Ankh-Morpork"
o Wiedźmach, tutaj nie pamiętam dokładnie ale chyba leciało tak
"Trzy Wiedźmy"->"Wyprawa Czarownic/Wiedźm"->"Panowie i Damy" z tego co pamiętam "Równoumagicznienie"
też gdzieś tam jest, ale ta książka jest w miare niezależna fabularnie.
O Rincewindzie
"Kolor Magii"->"Blask Fantastyczny"->"Czarodziciel"->"Eryk"->"Ciekawe Czasy"->"Ostatni Bohater"

Czyli jednak więksszość ksiązek ze Świata Dysku jest jakoś uporządkowana? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:32, Vaxinar napisał:

---> Abi Dalzim
:(


Chyba się nie pogniewałeś o ten żart. Bo to był żart...
A Pratcheta śmiało polecam - poczucie humoru, które rzuca na kolana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:01, Abi Dalzim napisał:

Chyba się nie pogniewałeś o ten żart. Bo to był żart...
A Pratcheta śmiało polecam - poczucie humoru, które rzuca na kolana :)


Nieee, taki mały żarcik tylko z mojej strony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:43, Daimon_Frey napisał:

Owszem bardzo szybko, ale jednak te 100 stron Eryka a 200-300 pozostałych to jednak różnica.
Czy Eryk jest gorszy od pozostałych nie będę oceniać. Jednak można się zaznajomić ze światem
i o co w serii tak naprawdę chodzi. Takie "demo" serii ;)


eryk jest swietny :) i absolutnie nie powinno sie go czytac przed ukonczeniem czazrodzicielstwa :) a to ze jest krotki to dlatego ze pierwotnie byl wydany w formie a 4 z cala masa obrazkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:16, morthi napisał:

eryk jest swietny :)

Ja do tej pory wybucham śmiechem jak sobie przypominam tekst demonów widzących biurokracje "A Podobno to MY jesteśmy źli" Czasami też to cytuje kiedy ktoś z mojej grupy w Koledżu zaczyna narzekać na Biurokracje :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 19:57, lampak napisał:

Czyli jednak więksszość ksiązek ze Świata Dysku jest jakoś uporządkowana? :/

Każdą z tych książek możesz bez problemu czytać jak oddzielną. Zazwyczaj łączą się tylko postaciami, naprawdę bardzo rzadko akcja w jednej z książek nawiązuje do poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uhm...wszystkie ksiazki gdzie wystepuje rincewind sa ze soba polaczone bohaterami i akcja...kazda jedna...
tak samo tam gdzie wystepuje babcia weatherwax...sa to dwa jednoczsene watki ktore sie dzieja a miedzy nimi sa wplecione inne - tak - pomniejsze bostwa czt muzyke duszy mozna czytac oderwane jako jedyne moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:30, morthi napisał:

uhm...wszystkie ksiazki gdzie wystepuje rincewind sa ze soba polaczone bohaterami i akcja...kazda
jedna...
tak samo tam gdzie wystepuje babcia weatherwax...sa to dwa jednoczsene watki ktore sie dzieja
a miedzy nimi sa wplecione inne - tak - pomniejsze bostwa czt muzyke duszy mozna czytac oderwane
jako jedyne moim zdaniem

hmm, z tego co pamiętam to sam Prachett pisał, że praktycznie wszystkie jego książki, oprócz nielicznych są niezależnie fabularnie. Tylko kurka nie pamiętam gdzie... może w Sztuce Świata Dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sZtuka swiata dysku :d he he :D sliczne obrazki :) szkoda ze wiekszosc z nich byla juz wczesniej przedstawiona w kosmicznym rogu obfitosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:41, morthi napisał:

sZtuka swiata dysku :d he he :D sliczne obrazki :) szkoda ze wiekszosc z nich byla juz wczesniej
przedstawiona w kosmicznym rogu obfitosci :)

a śliczne, śliczne :d I mogłem wypożyczyć w bibliotece miejskiej. Chyba nigdy nie widzielli kogoś kto biegłby tak szybko do półki, a później wlepiał się w książkę i mruczał : "My preciousssss" :D. Najfajniejsza Śmierć wg mnie i obraz życia na wsi. Super
A odnośnie tej odrębności fabularnej to poszukam i może znajdę w której to książce było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:35, Marrbacca napisał:

hmm, z tego co pamiętam to sam Prachett pisał, że praktycznie wszystkie jego książki, oprócz
nielicznych są niezależnie fabularnie. Tylko kurka nie pamiętam gdzie... może w Sztuce Świata
Dysku?


W Panowie i Damy jest nota od autora:
"Ogólnie rzecz biorąc, większość książek ze świata Dysku tworzy zwartą całość i jest kompletnymi opowieściami. Czytanie ich w pewnym określonym porządku pomaga, ale nie jest kluczowe. Ta jest inna. (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować