Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2006 o 21:02, Daimon_Frey napisał:

W Panowie i Damy jest nota od autora:
"Ogólnie rzecz biorąc, większość książek ze świata Dysku tworzy zwartą całość i jest kompletnymi
opowieściami. Czytanie ich w pewnym określonym porządku pomaga, ale nie jest kluczowe. Ta jest
inna. (...)"

O właśnie :D Dzięki bardzo, o to mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego wątka obiecałem, że jak przywiozę rzeczy po remoncie, to dam zdjęcie mojej kolekcji. Obcięło mi dwie pierwsze książki, czyli Kolor Magii i Blask Fantastyczny, ale zapewniam, że je posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 22:44, Abi Dalzim napisał:

Na początku tego wątka obiecałem, że jak przywiozę rzeczy po remoncie, to dam zdjęcie mojej
kolekcji. Obcięło mi dwie pierwsze książki, czyli Kolor Magii i Blask Fantastyczny, ale zapewniam,
że je posiadam :)

nice ;p ale wedlug chronologii wydawania Eryk powinien byc chyba po Straży :P a Fable warta uwagi gra?: p Mam to samo wydanie Tormenta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 22:44, Abi Dalzim napisał:

Na początku tego wątka obiecałem, że jak przywiozę rzeczy po remoncie, to dam zdjęcie mojej
kolekcji. Obcięło mi dwie pierwsze książki, czyli Kolor Magii i Blask Fantastyczny, ale zapewniam,
że je posiadam :)

Dzięki, że pamiętałeś :D Fajnie to wygląda... może kiedyś i u mnie na półce coś takiego będzie. Jedyną serią jaką mógłbym się pochwalić to Pan Samochodzik i... tych mam z 50 tomów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie... taki wątek na forum a ja go dopiero teraz zauważyłem? Toż to prawie spełnienie marzeń ;) (brakuje tylko jeszcze wyspy na Karaibach, własnego samolotu i grupy pięknych dziewcząt).

Niezła kolekcja, muszę to przyznać :) Przydałby Ci się jeszcze "Ostatni Bohater" w wydaniu z obrazkami i "Sztuka Świata Dysku".
Ja posiadam 11 książek (+ 4 w drodze), ale oczywiście przeczytało się więcej ;) Mam tylko takie pytanie: warto kupować "Naukę ŚD" cz II? Kupiłem pierwszą i nie za bardzo mi się spodobała a nie wiem czy dwójka jest podobnie robiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauka jest kiepska (no chyba, że naprawdę interesują Cię takie naukowe gadki). Ewentualnie można czytać tylko nieparzyste rozdziały :D
Ostatniego Bohatera nie mogę nigdzie zdybać, bo w Empiku (moim ulubionym dostawcy książek) nie ma go od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc sobie jednak daruję (przynajmniej na razie) kupno drugiej części.

Ostatnio widziałem "Ostatniego Bohatera" w jakimś antykwariacie, za 55 zł :] Niestety kasy mi wtedy zabrakło. Ale podobno jest tańsze wydanie, tylko że bez obrazków. Poza tym jeżeli kupujesz ksiażki w Empiku, to powinieneś mieć możliwość zamówienia u nich interesującego Cię tytułu (przynajmniej ja tak mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 11:25, Ivan aka Immortal napisał:

powinieneś mieć możliwość zamówienia u nich interesującego Cię tytułu

Tylko jeżeli przy książce widnieje "produkt na zamówienie". Niestety tam jest "produkt niedostępny".

Dzisiaj dotarło do mnie "Carpe Jugulum" i "Kot w stanie czystym". Znowu utonę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 11:25, Ivan aka Immortal napisał:

Ostatnio widziałem "Ostatniego Bohatera" w jakimś antykwariacie, za 55 zł :] Niestety kasy
mi wtedy zabrakło. Ale podobno jest tańsze wydanie, tylko że bez obrazków.

Nie ma OB w edycji bez obrazków. Przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zbioru!!
zauważyłem że ponad połowa jest firmy Prószyński i s-ka, tak jak u mnie! zresztą każdy kolekcjpner tych świetnych książek mam napewno przynajmniej jedną czesc z tej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja żadnej czesci nie mam z obrazkami, i nie chce mieć!!!
boje sie że obrazki zniszczą moje myśli na temat książki...
np. eragon ma nie pasującą obsade... innej sie spodziewałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 14:45, paweln napisał:

ja żadnej czesci nie mam z obrazkami, i nie chce mieć!!!
boje sie że obrazki zniszczą moje myśli na temat książki...
np. eragon ma nie pasującą obsade... innej sie spodziewałem

Obejrzyj Sztukę Świata Dysku. Gwarantuję, że Ci się spodoba. Jedynie Nobby''ego nie można oddać tak jak by się chciało. Wyobrażałem go sobie trochę bardziej... nobbsowato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 14:49, paweln napisał:

no... a gdzie można znaleźć obrazki?? jakaś strona jest??

Nie no, o książkę mi chodzi. W Empiku możesz obejrzeć. "Sztuka Świata Dysku". Na stronach tego nie ma chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda że strony nie ma ...
ale empik mam dwa kroki o demnie więc sie wybiore...
jest w dziale "empik poleca"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 14:43, paweln napisał:

gratuluje zbioru!!

Dziękuję :)

Dnia 29.05.2006 o 14:43, paweln napisał:

zauważyłem że ponad połowa jest firmy Prószyński i s-ka

Z tego co wiem i z tego co widać na poźniejszym zdjęciu, to wszystkie te książki są od Pruszyńskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w googlach sa obrazki :D

a tak to polecam kosmiszny rog obfitosci, eryka (pierwsze wydanie) ostatniego bohatera :) i rzeczona sztuke swiata dysku.

inne grafiki mozna znalesc w terminarzach i w mappie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować