Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Ratunku! Niemcy mnie banują! - czyli rzecz o Polakach w MMO

197 postów w tym temacie

Przykro czytać i ich i tego, najmocniej ich upominającego, który biorąc pod uwagę to co i jak pisze, przypuszczalnie sam jest jednym z tych co nawet na inkwizycyjnych torturach nie przyznałby się do bycia Polakiem, bo mu wstyd za takich, których właśnie upomina, nie zauważając, ze bardzo skutecznie całe to trollowisko napędza sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 17:02, Dux napisał:

nie zauważając, ze bardzo skutecznie całe to trollowisko napędza sam.


Co fakt to fakt, raportowanie skuteczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł. Ja osobiście zawsze unikam grania z polakami, rosjanami i francuzami. Najprzyjemniej mi się gra z australijczykami, szwedami i finami jakoś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polacy dzielą się na dwie skrajne kategorie. Tych, którzy robią wszystko aby upodobnić
> się do graczy z reszty świata i tych, którzy robią wszystko aby się od nich odróżnić.
> Nie ma niczego po środku. Są tylko te dwie nie znoszące się nawzajem podejścia.

Ja się nie ujawniam po angielsku jakoś idzie więc nie chwale się narodowością. Wydaje mi się że moge się do trzeciej strony dopisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co wam to chodzi. Jakie dwie nacje "polskie"? GRam w kilka sieciówek, głównie F2P i nie zauważyłem jakiegoś chamstwa ze strony Polaków. Może to zależy od tytułów i wieku graczy? Ghost Recon Online, Hawken, Warframe, Crysis 2&3... wszędzie Polacy z którymi gram zachowują się normalnie. Zdarzają się pyskówki, ale wtedy zazwyczaj obie strony są winne.
Nevermind. Co do spolszczenia - nie znoszę, więc zawsze gram w oryginalnym języku (z napisami jeśli to język inny niż angielski). Szlag mnie natomiast trafia gdy ta opcja jest niedostępna i zmuszony jestem do słuchania polskich, kwadratowych dialogów. Jeżeli jest wybór to nie obchodzi mnie jak wygląda dubbing. Co jest złego w tym, że chcę grać w oryginalną wersję gry która daje najlepsze doświadczenia? Jeszcze nie spotkałem się z tytułem gdzie dubbing byłby lepszy od oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 17:14, hangman napisał:

Jeszcze nie spotkałem
się z tytułem gdzie dubbing byłby lepszy od oryginału.


Baldur''s Gate i Bard''s Tale. Nuff'' said.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 08:11, Furusu napisał:

Świetny artykuł. Ja osobiście zawsze unikam grania z polakami, rosjanami i francuzami.
Najprzyjemniej mi się gra z australijczykami, szwedami i finami jakoś :P

Popieram. W 9/10 przypadków przyznanie się do bycia Polakiem nie skutkuje odrzuceniem graczy z innych krajów, ale trollowaniem rodaków (których zachowanie pozostawia wiele do życzenia) oraz wyzywaniem od k*rew, h*jów (oryginalna pisownia) i takie tam. Czemu? Z żadnego powodu albo kiedy się lepiej gra.
"Polak" w internecie stał się synonimem gbura, który wszędzie niszczy klimat, i który na płaszczyznę gier rzuca takie wartości jak duma narodowa, patriotyzm. Ludzie! Nikogo nie obchodzi w meczu w FPS-ie, że w 1939 roku Niemcy zaatakowali Polskę, a w obecnym meczu Polak płacze, że Niemiec to p*zda (pisownia oryginalna), bo ma więcej fragów. Taka mentalność już jest. To jest smutne i jak zauważyłem coraz modniejsze wśród internautów.
@hangman
Masz rację. Trzecia droga co prawda jednak istnieje, ale jest tak mało dostrzegalna, że możemy ją zakwalifikować jako mały odchył tych dwóch co podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flaga polski nie jest "przeklęta". Rozumiem, że chodziło Ci o automatyczne pokazanie skąd jesteś i narażenie się na zrównanie z polskim motłochem, który ma zdecydowaną większość w tych grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Pamiętam jak raz w soldacie był jakiś admin w co dawał bana każdemu co miał PL na końcu nicka, bo stwierdzał że nie lubił każdego z polski bo posądzał o cheaterstwo.

:P na ironię też miałem PL i miał mi dać bana, ale ja mu nagadałem BUT i am from (P)ortuga(L) i nie mi bana nie wklepał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 13:29, Pablo1989 napisał:

:D Pamiętam jak raz w soldacie był jakiś admin w co dawał bana każdemu co miał PL na
końcu nicka, bo stwierdzał że nie lubił każdego z polski bo posądzał o cheaterstwo.

Na niektorych serverach na BF Bad Company 2 jest automatyczny ban za bycie polakiem :P

Dnia 17.02.2013 o 13:29, Pablo1989 napisał:

:P na ironię też miałem PL i miał mi dać bana, ale ja mu nagadałem BUT i am from (P)ortuga(L)
i nie mi bana nie wklepał.


To mocno ogarniety admin musial byc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, żeby tylko w MMO, nie lubię grać z Polakami w chociażby głupiego Quake Live, bo zaczyna się smędzenie, jechanie każdego po kolei, głupie głosowania, głupie teksty i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla autora patologiczne czasy to PRL, bo wtedy nie zdał matury. Dla młodego pokolenia - te czasy, ze względu na chamstwo - i słusznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy gram w różne gry(Cod MW,MW2,Bf3 czy kiedyś jak grałem w AvP 2010 na multi i inne) to zauważyłem iż to gracze pochodzenia Polskiego oraz Rosyjskiego najczęściej używają hacków co mnie smuci.Ba! Ostatnio nawet szukając nowego serwera do BF3 zostałem przy wejściu na serwer zbanowany za..polskie IP-dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdarzyła mi się taka sytuacja. Gram na polskim serwerze w BF4, nikt z polskich graczy nie zachowywał się jak "motłoch", każdy odzywał się normalnie. Nagle z wielkim bulwersem odezwał się zagraniczny gracz, który ględził o tym jak Polacy "hackują" - był to dobrze zorganizowany team - potem zaczął wyzywać innych na tle narodowościowym. Niestety takie zachowania zdarzają się coraz częściej z banowaniem za kraj pochodzenia włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować