Zaloguj się, aby obserwować  
michal19

Longhorn / Windows Vista

172 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 20:40, Jozeph napisał:

Szkoda, że beddziemy musieli na niego tyle czekać... zdaje mi się, że jest zapowiadany dopiero na "koniec 2006r"

lepiej poczekać i dostać system dopracowany (o ile w przypadku microsoftu to wogle możliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:38, Ciuciek napisał:

Osobiście Longhorna nie testowałem, ale już jakiś czas temu robił to mój kolega..na jakiejś wczesnej wersji chyba. Ponoć
ma parę dodatków ciekawych, ale na jego sprzęcie (athlon 2500+, 512 ramu ddr, gf fx5200) chodził troszę wolniej, niż XP.

Ciuciek >> Poprawka teraz mam 1024MB ramu;D a tamta wersja to byl longhorn 4048 milstone 8 obecna wersja to 5112 milstone 9 i jest duzo lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:54, trollf napisał:

> Cze beta bedzie w wersji PL?

nie bedzie, m$ nigdy nie wypuszczal wersji beta swych systemow w innym jezyku niz
ynglish (no chyba, ze o czyms nie wiem :o)...


Bety wychodza w dwóch językach ENG i JP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Niektórzy twierdzą, że Windows Code-Name LongHorn umarł lecz to nie jest prawda na stronie Microsoftu czytamy "Windows Vista poprzednio zwany pod nazwą kodową LongHorn". tenm system ma wiele ciekawych i nowych rozwiązań wbudowaną aplikacje WOW64, czy sytstm WinFS (Windows File System), wbudowana 256bitowa szyna w IE oraz nowe rozwiązania dla IT. wiecej można poczytać na http://www.microsoft.com/windowsvista/default.mspx (wersja angielska rozszeżona) oraz http://www.microsoft.com/poland/windowsvista/default.mspx (wersja polska). W systemie bedzie najprawdopodobniej wbudowaną aplikacje IE7, i być może antywirusa wbudowanego w system który zadaba o jadro NT. Ma zostać zastąpiony DirectX 9.0 na WGF (lecz najprawdopodobniej bedzie w RC osadzony DirectX 9.0L) jeżeli zaś mowa o grupce programistów Tak Vista była robiobiona przez kilka firm według umowy podpisanych z Microsoft, zaś Wiliam Henry Gates III (Bill Gates) dokonał dzieła i podpisane kontrakty zakończone były podpisaniem patentów na korzyśc Microsoftu wiec wszystkie systemy Grafiki wbudowane czy inne wbudowane w sytem po zakończeniu sporów o patent. Gdyby spory trewły durzej Longhor mógłby zostać wydany gdzieś pod koniec 2007r ale Bill Gates zapewnia, że pod koniec 2006r ujrzymy officjalna wersje najnowszego Windowsa. Windows Longhorn alpha 4048 jaki i inne wersje do 4092 instaluja sie ok 15 min. i waża ok. 3,5GB na dysku twardym. O windowsVista mozemy sobie poczytac na polskiej stronie http://www.centrumxp.pl/windows/vista/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

twoje informacje są ciutke starawe, winfs nie będzie gotowy w chwilie premiery viśta-wio i zostanie dodany później (ma być też wersja dla xp). a szkoda ze nie bedzie, to jedyna realna zmiana reszta to kosmetyka (a w przypadku ie ruszenie sie z miejsca po 5 latach stagnacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 22:02, sig. napisał:

twoje informacje są ciutke starawe


Moze i tak moze i nie. Programisci MS pracuja nadal nad technologia WinFS to po pierwsze. Po drugie win Wista jest zapowiadany 2006 ale najpierw ukarze sie sp3 do Xp''eka. Po trzecie zamiast mowic o inmfo poswiec troszke czasu na studiowaniu IT :D A pozatym czy ja powqedzialem czy odrazu bedzie WinFS?? IE 7 nie ruszyl po 5 latach gdyz zostala prowadzona diametralna zmiana w SP2 do XP''eka oraz W Longhornie zmaiana szyny... A zreszta co ja tu sie bede licytowal skoro tutaj jest tylu mondrzejszych odemnie tylko ciekawe czy dostajecie zaproszenia na zjazdy TI?? ja dostaje od 14roku zycia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta beta która jest na bittorrencie jest strasznie niestabilna
ja sciagnąłem sobier oryginalną betę z MSN i to samo!! na 6600gt wydajność w niektórych grach byla strsznie niska , a w internecie ktoś napisał że nie działa na 64-bitowcach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najnowsza kompiolacja to chyba 5219. Beta wymaga w kompie min 512mb ramu choc zalecane jest juz 1gb nie liczac pamieci wirtualnej... Vista ma jadro dwusystemowe (przynajmniej beta) i dziala zarowno na prockach 32 i 64. A w budowana aplikacja WOW64 ponmaga komunikacje miedzy systemeami 32 i 64. Microsoft moze odrazu wprowadzi w swoim systemiku udogodnienia takie jak WMP11:) Ale jezeli MS daje oficjalnme info co do systemu pozniej je edytuje a internalci je zmieniaja to pozniej wychodza glupoty takie jak "Longhorn nie zyje a vista to nowy projekt" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy luzie są po prostu Tragiczni :D A ja Od 6 roku życia dostaje tyle zaproszeń na tyle imprez ze niewiem gdzie iść i na końcu nie idę nigdzie a TI wow byłem tam raz :P (Koleś tragedia :D :D ) Tylko się z niego brechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:18, sig. napisał:

oczywiśćie żę pójdzie, produkutu niekombytibalnego wstecz nie wypromują nawet geniusze z działu marketignu microsoftu.


Hm, co powiesz zatem o DirectX 10? On wcale nie będzie do końca kompatybilny wstecz i niektóre programy opierające się o starsze wersje np. DirectDraw po prostu nie zadziałają. Windows Vista to dla mnie taki skok jak między Windows 3.11 a Windows 95 (technologicznie) i tak samo jak wtedy, zapewne nie wszystkie stare programy (bez przeróbek lub choćby ponownej kompilacji) pojdą na nowszym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 08:42, sig. napisał:

mi tam chodzi wszystko, nawet to co pod dosa


Bez żadnych sztuczek? Na gołym systemie uruchamiasz dowolny plik .exe programu pod DOSa i chodzi bez żadnych "ale"? Zresztą - pewna zgodność z DOSem jest chyba niezbędna w każdym systemie, dlatego to akurat niekoniecznie dziwi. Ale spróbuj odpalić np. Microsof Word dla Windows 3.1 na Windows Vista. Mam przeczucie, że nie będzie to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 12:42, Vilmar napisał:

> mi tam chodzi wszystko, nawet to co pod dosa

Bez żadnych sztuczek? Na gołym systemie uruchamiasz dowolny plik .exe

po prostu odpalając exe grałem już miedzy innymi w prehistoryka 2 i ufo: emmy unkow (to ostatnie chodziło o wiele za szybko, ale to już nie wina OSu tylko zbyt szybkiego sprzętu). "Kombinować" musiałem jedynie przy cywilizacji II, a polegało to na sciągnieciu pliku wing32.dll (albo coś takiego). gra wywalała że go niema, ale pod drugim linkiem w googlu był do sciągnięcia (potem starczyło skopiować go do katalogu z grą i chodziła bez problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się ostatnio z wersja 5231 (Beta 2) i zauważyłem duży wzrost wydajności do poprzedniej wersji. Lepsza obsługa partycji NTFS, poprawiona szata graficzna (Areo) dużo lepsza wydajność, obsługa wielu nowych urządzeń. Łatwość instalacji sterowników. Współpraca Z WOW64 poprawiona oraz możliwość przenoszenia ustawień stary/nowy komputer ;D System po instalacji waży na dysku 7Gb. Instaluje się tylko na partycje NTFS (przynajmniej beta 2) a cd (właściwie DVD) instalacyjne ma pliki o wielkości 2,84Gb. Porównanie do Longhorna 4074... Nie ma porównania. Vista działa duzó wydajniej i jest bardziej estetyczna od poprzedniego projektu lae jescze długa droga do Win Vista RC2 a później do FINAL project (premiera planowana 15.12.2006)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Windows Vista przeminie jak WIndows ME (Milenium).
Według najnowszej wewnętrznej dokumentacji Microsoft ma się pojawić ponad 20 wersji nowego systemu operacyjnego Windows Vista, kodowo nazwanego Longhorn, są to:

* Windows Vista Starter
* Windows Vista Home Basic
* Windows Vista Home Premium
* Windows Vista Ultimate
* Windows Vista Pro Standard/SB
* Longhorn Enterprise Server (ADS)
* Longhorn Enterprise Server - IA64
* Longhorn Standard Server
* Longhorn Datacenter Server...
* Windows Vista Pro Std/SB/Ent - VL Binding Service
* Windows Vista Pro Std/SB/Ent - VLGeneric
* Windows Vista Pro Std/SB/Ent - DMAK
* Windows Vista Starter Digital Boost - OEM
* Windows Vista Home Basic - OEM
* Windows Vista Home Premium - OEM
* Windows Vista Ultimate - OEM
* Windows Vista Pro Standard/SB - OEM
* Longhorn Enterprise Server - OEM
* Windows Vista Home Basic N
* Windows Vista Pro Standard N

To już przesada tym bardziej ,że wyjdzie wersaja Ultimatum która będzie zawierała 19 wersji i ma kosztować 4000 PLN!!!
To troche chore co nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System Windows Vista ma sie ukazać w połowie roku 2006. Ciekawe czy bedzie tak dopracowany jak sie o tym mówi czy po pierwszym biuletynie zabezpieczen wyjdzie poprawka krytyczną dotycząca zabezbieczeń w internet explorer 7 i ciekawe jak szybko wyjdzie pierwszy service pack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować