Zaloguj się, aby obserwować  
michal19

Longhorn / Windows Vista

172 postów w tym temacie

Heh to ja znów podrzucę, jeśli można ciekawego newsa:

Firma Jon Peddie Research przeprowadziła badania, z których
wynika, że połowa z wykorzystywanych obecnie pecetów nie
będzie w stanie w pełni wykorzystać interfejsu Aero Glass,
jaki znajdzie się w Windows Viście. Zebrane informacje
dotyczą stanu na czwarty kwartał ubiegłego roku. Przyczyną
takiego stanu rzeczy jest fakt, że wiele komputerów
wykorzystuje zintegrowane rdzenie graficzne, które dobrze
sobie radzą z Windows 2000 i Windows XP, ale nie są w
stanie dobrze współpracować z Windows Desktop Composing
Engine''em używanym w przyszłym OS-ie Microsoftu. Jak
informuje JPR, w 2005 roku 63% ze sprzedanych 203 milionów
komputerów wykorzystywało wbudowane rdzenie graficzne
zamiast osobnych GPU. Zdaniem JPR, gdy użytkownik zobaczy
Vistę uruchomioną na komputerze, który wykorzystuje
zintegrowany rdzeń graficzny, a następnie porówna ją z
Vistą na pececie z dobrą kartą graficzną, nie będzie
dyskusji. Natychmiast wybierze lepiej wyglądający system, o
ile będzie go na to stać. Już przeciętna karta graficzna,
która będzie kosztowała za parę miesięcy 75-100 dolarów,
znacznie poprawi wygląd Visty. Do wykorzystania niemal
wszystkich możliwości systemu, w tym technologii HDTV,
konieczny jednak będzie pecet z mocnymi GPU, CPU i co
najmniej 2 gigabajtami pamięci operacyjnej. Niemal
wszystkich, gdyż Vista wykorzystuje też DirectX 10, zwaną
Windows Graphics Foundation 2.0. Obecnie nie istnieje
sprzęt, który potrafiłby obsłużyć tę technologię.

http://newsroom.chip.pl/news_165680.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z video będzie jeszcze gorzej. jesli film będzie zabezpieczony technologią hdcp (czy jakoś tak) a nasz monitor nie bedzie z nią zgodny (obecnie sprzedawane nie są bo i po co podwyższać koszty produkcji) to vista sztucznie pogorszy jego jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo!!! Będzie nowy WINDOWS! Wszyscy już gorączki dostawają - jaki świetny, a jaki bajer, jakie wymagania! A jak wyjdzie to ino będzie - jaki niestabilny, a jakie lagi... esh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając trochę sprawę, Vista nie jest pisana tak zupełnie od nowa za podstawę ponoć tam robi Win Server 2003
gdy tymczasem dawny Longorn miał się opierać na XP w dużej części, tak czy siak, widać, że wista jest mocno przebudowana o wymaganiach nie wspominając, w sumie tak wymagającego systemu w stosunku do sprzętu na rynku w momencie premiery chyba jeszcze nie było, M$ sobie pofolgował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 23:17, skyler napisał:

a co z tym vnowym systemem plików? miało praktycznie zniknąć pojęcie katalogu

nie będzie nowego systemu plików, winfs będzie nakłądką na ntfs dostępną nawet na xp w ramach sp3. Katalogi mają zniknąć? a skąd pojawią sie po prostu katalogi wirtualne. Polegać to ma na tym że tworzysz sobie taki katalog i ustawiasz dla niego kryteria. wszystkie pliki które je spełniają sie tam znajdą, niezależnie od tego w którym miejscu na dysku są (oczywicie dalej zostaną na swoim miejscu, tam będą tylko "wirtualnie" pozatym niewiem jaki będzie ich wpływ na wydajność komputera, ale czasem sie może okazać że chcąć odpalić jakiś bardziej zasobożęrny program/gre tzeba je będzie pousuwąć). tak wiec zarówno tradycyjne katalogi jak i partycje zostaną, zwłascza zę windowsa trzeba raz na jakiś czas przeinstalować (mój dotychczasowy rekord to 1,5 roku bez reinstalacji xp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyc co takiego nowego ma wprowadzić nowy,niezawodny(o Boże...) rewolucyjny system operacyjny windows vista,poza cholernie wysokimi wymaganiami sprzetowymi na jakieś głupie bajerki wizualne dla ktorych muszę kupić kartę graficzną za 75-100 dolarow? Co to jest, nowa gra komputerowa że takie wymagania czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 10:53, Darkstar181 napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyc co takiego nowego ma wprowadzić nowy,niezawodny(o Boże...) rewolucyjny
system operacyjny windows vista,poza cholernie wysokimi wymaganiami sprzetowymi na jakieś głupie
bajerki wizualne dla ktorych muszę kupić kartę graficzną za 75-100 dolarow?


nic, kompletnie nic...
Z wielkich planów dotyczących nowego, rewolucyjnego systemu operacyjnego została tak na prawdę lekko odświeżona wersja Windowsa XP. Jest trochę prościej, doszło kilka bajerków skopiopwanych z Mac OSX, koniec historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 10:58, D2T napisał:

nic, kompletnie nic...
Z wielkich planów dotyczących nowego, rewolucyjnego systemu operacyjnego została tak na prawdę
lekko odświeżona wersja Windowsa XP. Jest trochę prościej, doszło kilka bajerków skopiopwanych
z Mac OSX, koniec historii.

Billowi kończą sie pomysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś stronka skad można ściagnąć windowsa Vistę bo wszyscy o nim mówią,mówia o jego wadach i zaletach a ja sam bym chciał go sobie obejrzeć !jeśli wiecie skad mozna go ściagnąć to dajcie namiary1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 17:02, Harmegidon napisał:

Wg MNIE NAZWA "Vista" jest beznadziejnie brzmiąca i źle się kojarzy. Leprza była "Longhorn"
nawet rasowo brzmi.

Czemu ja tam uwazam ze Nazwa *Vista* jest sumer niczym słowa terminatora który w filmie mówi:asta la vista baby!i własnie takim tekstem żegna się z przeciwnikiem tak i my może pozegnamy się z naszymi starymi błędnymi windowsami!to wszystko co na ten temat mam do powiedzenie a jak bedzie to sie zobaczy ja tam nie lubie dzielić skóry na na niedzwiedziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie zraziłem się do visty ale mam nadzieję, że to tylko była kwestia Bety. Sterowniki producentow nie chcaly się instalować, system wymusza używanie sterownikow microsoftowskich... emulacja systemu xp nie jest za bardzo dopracowania a to równa się z tym że na 50 gier zainstalowanych ledwo 1 się odpaliła w emulowanym środowisku xp (trybie zgodności) porażka aż się boję co będzie jeśli nie wprowadzą poprawek. Niestety nie mogę się pogodzić z taką myślą, że 90% aplikacji programów gier jakie mam nie ruszą na nowym win''ie... aż strach pomysleć. Kwestie graficzne jak i interfejs przypominają maka i wprowadzają pewnego rodzaju świeżość.

pozostaje tylko wieżyć w Microsoft że się jeszcze poprawi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 17:23, Akashi napisał:

pozostaje tylko wieżyć w Microsoft że się jeszcze poprawi ;P


Nie łudź się, jak się nie poprawił do tąd to już nigdy, ceny winów miały spaść i nie spadły ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i przywitamy sie znowym windowsem, zawierającym zarówno stare, już znane i załatane jak i nowe błędy? Bynajmiej nie żartuje, niektóre z bugów w xp były łątane w 98 (chocby ten z wysłaniem spreparowanego pakietu z identycznym ip nadawcy i odbiorcy. windows tak sie zajmował kombinowaniem po co go do siebie wysyłał, że nie miał czasu na nic innego (czyli zwis systemu)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 16:32, L33T napisał:

http://hacking.pl/5896 a UE cierpliwośc :D

Tak naprawdę UE ma bardzo prosty sposób na załatwienie MS żeby tańczyli jak zagrają.
Wystarczy przecież podobnie jak ma to miejsce w przypadku serów, usług fryzjerskich (i mnóstwa drobiazgów), stworzyc definicję systemu operacyjnego skonstruowaną tak, aby wszelkie dodatkowe programy użytkowe były traktowane jako osobne produkty, a sprzedaż ich razem z systemem operacyjnym umową wiązaną. Wtedy albo MS przychyliłby się do stanu zastanego i zrobił system taki jakiego się oczekuje (czyli ściśle "system operacyjny" ), albo w całej Europie nowe komputery już zawsze zawierać będą Linuxa (lub coś podobnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 21:36, Pingus napisał:

Do pobrania ze strony Misrosoftu jest Vista Beta 2. Obraz płyty waży bagatela 3,15 giga :)

Czyżby teraz notatnik zajmował 300 mega? A może to paint? Wiem, wiem, dyski mają po 160 giga, to 3 giga to pikuś. Za 5 lat to nic nie będzie znaczyło. Zasobożerność? Wiem, wiem, teraz będą/ są takie kompy, że to będzie pikuś. Ale i tak nie pojmuję, co jest w tych 3 giga? Notatnik w Aero, Wordpad w aero, saper ma mieć wybuchy, to pewnie zajmie 1.5 giga.
Wiecie dlaczego MS nie robi wirusów? Bo zająłby 2 płyty cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować