Zaloguj się, aby obserwować  
michal19

Longhorn / Windows Vista

172 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2006 o 16:00, Night Elf napisał:

Ty spokojnie... po pierwsze dysk poprawnie dziala... tylko, że jak wlaczam kompa, to mnie pyta,
ktory system wybrac, choc juz nie ma 2 systemow tylko 1.


Przypuszczam, że masz jeszcze jeden system na innym fizycznym dysku, który jest nadrzędny (pewnie Windows XP). Na tym dysku przechowywany jest plik, w którym zapisane jest menu wyboru systemu wyświetlane przy uruchamianiu kompa. Musisz ten plik wyedytować i usunąć z niego wpis dot. Visty. Nie pamiętam teraz jak ten plik się nazywa ale możesz to zrobić w XPku. Prawy przycisk na ikonie "Mój komputer" i tam masz zakładkę "Zaawansowane" - > "Uruchamianie i odzyskiwanie".

Nie wiem czy o to chodziło. Jeśli masz na kompie tylko ten jeden dysk z Vistą, to nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:07, BlackBomb napisał:

Ponawiam pytanie: czy da się zainstalować neostradę na Vista?


Jeżeli są już udostępnione sterowniki do modemu dla Neostrady to możesz z nich korzystać. Ale osobiście bardzo wątpię by już były dostępne stery dla Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłe coś takiego:

SOLUCJA

1. Pobieramy sterowniki sagema w wersji 3.0.4 ze strony producenta http://www.sagem.com/support/site/modele_fax.php?page=driver

2. Rozpakowujemy

3. w katalogu Sagem F@st\tools otwieramy notatnikiem plik f@st_800.inf

4. Poszukujemy linii

[version]
Signature = "$CHICAGO$"

i zamieniamy na

[version]
Signature = "$Windows NT$"


I z tego wynika że 27% działa, a reszcie nie.......(hmmm może dziś spróbuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT


Co w tym zmienic, bo ja tam sie nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepiej usuąć partycje, stworzyć nowe i po kłopocie. Tworzenie partycji to moment nieporównywalnie krótszy niż przesiadywanie na forum i twierdzenie, że dysk działa dobrze. Wiem, ze działa dobrze, ale czy to jest jakaś przeszkoda w usuwaniu partycji?? Vista to system jeszcze niepełny i zabugowany, więc najlepiej zawsze usunąć po nim wszelki ślad i bedzie ok, a znając najnowsze dzieła MSu to format nic nie daje, dlatego usuwanie partycji jest rozwiazaniem najskuteczniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 17:20, penny napisał:

z tego co pamiętam potrzebujesz programiku bcdedit.exe, który był na partycji z vistą
w katalogu "\Windows\System32\"

tutaj trochę więcej info:
http://search.microsoft.com/results.aspx?q=BCD&l=1&mkt=en-US&FORM=QBME1
http://www.microsoft.com/technet/windowsvista/library/85cd5efe-c349-427c-b035-c2719d4af778.mspx



A moze mi ktos podeslac ten programik?


Btw. wiem, ze moze to smierdziec lama, ale ja nie mam pojecia jak usuwa sie partycje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalatorem chociażby windowsa XP. Gdy go uruchomisz to w menu masz dostęp do edycji partycji na dysku. Możesz je formatować, usuwać i tworzyć. Mozesz też z poziomu Windows na innej partycji/dysku uruchomić program Partition Magic, który jest tak prosty w obsłudze, ze nigdy w życiu już nie będziesz musiał sie przyznawać do takich rzeczy:). Spoko, ja jeszcze pare lat temu też nie miałem pojęcia jak to się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zainstalowałem viste na dysku C no i musiałem sformatować (nie widział mi windy XP) ale zrobiłem kilka fotek. Nie wiem dlaczego nie mogłem uruchomić w cmd bootcfg(na jednym zdjęciu jest pokazane. No i internetu też nie uruchomiłem :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viste miałem w 2 becie ale nie mogłem uruchomić neta i poszła... :P
Pozatym mam pewnien problem...
sformatowałem cały dysk... a na boot lajderze nadal zostal mi do wyboru Win XP i Linux i Win Vista... :/ nie wiem jak się mam tego pozbyć (Visty) :) to się tam zagnieździło chyba... :P a robiłem dysk na czysto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z czystej ciekawosci jaki to shell? i czy na wypadek wymuszenia viśta-vio jest taki jak w xp albo 2000 (bo ten ze screnów wogle mi sie nie podoba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 21:49, sig. napisał:

tak z czystej ciekawosci jaki to shell? i czy na wypadek wymuszenia viśta-vio jest taki jak
w xp albo 2000 (bo ten ze screnów wogle mi sie nie podoba)

taki sam jak w 200 i xp... bleee..... postarali by się... ale pod linuxeem mam graficzny już... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:41, Galadin napisał:

Wielkie ściąganie. :) "VISTA = Viruses + Infections + Spyware + Trojans + Adware" :p

LINUX = Lame Irritating Noob Using Xserver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować