Zaloguj się, aby obserwować  
michal19

Longhorn / Windows Vista

172 postów w tym temacie

Czy ktoś już się załapał na beta test Longhorna? Własnie się zastanawiam czy nie skorzystać, bo na mojej uczelni jest taka możliwość... Może być ciekawe, tylko czy jakikolwiek program z XP pójdzie na tym nowym systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiśćie żę pójdzie, produkutu niekombytibalnego wstecz nie wypromują nawet geniusze z działu marketignu microsoftu. longhorn to taki xp z dodatkowymi bajerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Longhorna nie testowałem, ale już jakiś czas temu robił to mój kolega..na jakiejś wczesnej wersji chyba. Ponoć ma parę dodatków ciekawych, ale na jego sprzęcie (athlon 2500+, 512 ramu ddr, gf fx5200) chodził troszę wolniej, niż XP. Poza tym czasami łapał zawiechy i ciężko było na nim prawcować :] . Raczej nie ma sensu go instalwoać, chyba, że lubisz się bawić i testować takie rzeczy :) .
BTW: teraz to się nazywa Windows Vista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:38, Ciuciek napisał:

BTW: teraz to się nazywa Windows Vista :)


Czyli jeszcze beznadziejniej niż Longhorn:)
To co mogę mieć ja to już jest Beta, więc zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:38, Ciuciek napisał:

BTW: teraz to się nazywa Windows Vista :)


nazywa sie inaczej, bo to jest cos innego niz poprzednio ;-] prace nad longhornem zostaly jakis czas temu przerwane i m$ rozpoczal tworzenie kolejnego systemu zupelnie od nowa i to jest wlasnie vista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:49, snopek9 napisał:

Cze beta bedzie w wersji PL?


nie bedzie, m$ nigdy nie wypuszczal wersji beta swych systemow w innym jezyku niz ynglish (no chyba, ze o czyms nie wiem :o)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 13:47, trollf napisał:

nazywa sie inaczej, bo to jest cos innego niz poprzednio ;-] prace nad

mylisz sie longhorn to była po prostu nazwa kodowa, a system będzie sprzedawany jako vista. sytuacja typowa dla microsoftu, wcześniej robili miedzy innymi chicago i memphis (na co je potem zmienili już nie pamietam). ale w każdym razie vista to handlowa nazwa longhorna (chociaż longhorn mi sie bardziej podoba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:09, sig. napisał:

mylisz sie longhorn to była po prostu nazwa
kodowa, a system będzie sprzedawany jako vista.


coz, takie przekonanie o tym, ze longhorn byl nazwa kodowa visty panowalo do czasu, az m$ sam nie rozwial tych watpliwosci w oficjalnym oswiadczeniu...
napisze w skrocie, ze longhorna nie mogli do kupy zlozyc by dzialal poprawnie, wiec rozpoczeli zupelnie nowy projekt pod nazwa vista... a zmiana nazwy ma tylko taki zabieg marketingowy, ze vista nie ma byc kojarzona z longhornem, czyli systemem, ktory nigdy nie ujrzy swiatla dziennego... ;-] wiecej na ten temat masz w tym artykule:

http://www.smartofficenews.com.au/Computing/Platforms_And_Applications?article=/Computing/Platforms%20And%20Applications/News/E5T7U6H8&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mowili poprzednicy - longhorn byl systemem produkowanym przez grupki programistow, ktore pozniej mialy wszystko zlozyc do kupy, ale poniewaz zlozenie sie nie udalo, to teraz powstaje Vista, do ktorej najpierw stworzono jądro (jak w Linuxie) i będą dopisywane kawałki kodu (jak w Linuxie :P)
przynajmniej tak zrozumialem to co kiedys czytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie widzialem tylko prezentacje systemu dostepna w internecie ale musze przyznac ze Vista wydaje sie bardziej przemyslana niz XP. i jest jakby mniej kolorowy co mi bardzo odpowiada. mam tylko nadzieje ze nie bedzie zbyt zautomatyzowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista przemyslana??? Moim zdaniem będzie to tylko cios w przemysł pirackich stuffow a błedy błedy zawieszanie i otwarte drzwi do hakerów zostana i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpię. z Linuksem to jest tak, że jądro napisał Tinus Trovalds (bo nie mógł znaleźć OSa który by pełnie możliwości procesora 386 wykorzystać). zaś niejaki Richard Stallman (ten z kolei chciał zrobić darmowego unixa) miał resztę pod nazwą gnu i szukał jakiegoś jądra. zgadali sie, połączyli swoje dzieła w jedno i tak powstał gnu/Linux skrócony później (mimo rozpaczy i protestów Stallmana) do Linuksa. tak wiec Linux jest jedną wielką prowizorką, o dziwo spisującą sie często lepiej niż "profesjonalne" windowsy. micorosoft chyba raczej wszystko robi sam (chociaż gry zamawia napewno w zewnętrznych firmach wiec kto wie.....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam szczerze, ze z niecierpliwoscia czekam na nowego Windowsa, ale czy to sluszne, okaze sie w ciagu kilku najblizszych miesiecy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygląd tegoż Windowsa całkiem całkiem, ale na tym bajeranckim wyglądzie (nie takim jak classic WinXP) + przezroczyste zanikające okienka i takie tam bajery, to na razie trochę zamula... poza tym ni cholery nie mogę uruchomić sterów LANu nVidii (z nForce 2), ciągle mam kod 10. A teraz ciekawostka, pomyslałem że będzie kłopot ze sterami, a tu wszędzie mają beta stery (Ati, Nvidia :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować