Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybierz grę roku na gram.pl, wygraj laptopa!

77 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2011 o 21:09, TTTr96 napisał:

Gry RPG to gry w odgrywanie roli, ale rolę możesz odgrywać nawet w MW3.

Od kiedy... RPG to nie tylko odgrywanie roli ale też wszystko co z tym związane - w tym m.in. swobodę, nie tylko w fabule, ale też w walce (i możliwości jej uniknięcia), eksploracji, tworzenia bohatera czy samej konstrukcji lokacji.
A pod tymi względami ostatnie gry Bioware''u ciężko pod tę kategorię podpiąć. Ten argument, że RPG to tylko odgrywanie roli został wymyślony przez najbardziej zatwardziałych fanbojów Bioware, gdy okazało się, że Mass Effect nie podpada pod definicję.

Dnia 19.12.2011 o 21:09, TTTr96 napisał:

czy tak trudno wszystkim przeboleć odejście od standardów?

Bo te standardy były dobre i nikomu nie przeszkadzały (i - patrząc na Skyrima - jakoś ludzie chcą niemych bohaterów, chcą nieliniowości i mają w nosie całą "pseudofilmowość). Nie mam nic przeciwko wprowadzaniu zmian - ale na Boga! - nie nazywajmy tego:
a) rewolucją
b) cRPGiem.

Dnia 19.12.2011 o 21:09, TTTr96 napisał:

Tak prawdopodobnie będzie, bo nawet nie wiecie jak mili goście pracują w BioWare

Oczywiście, że wiemy. Jaja na socialu, gdy pojawiały się informacje nt. DA2 i gdy się w końcu pojawił jednoznacznie wskazuje na to, jak mili byli ci goście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tragedia i masakra, nie mogę się zalogować, 100 prób i wszystkie nie wychodzą, próby na 4 przeglądarkach czyszczenie ciasteczek , pamięci podręcznej i -- nic... z ciekawości zalogowałem się na konto siostry i za 1 razem się udało, nie wiem, czy mam jakąś blokadę czy po prostu pecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 22:18, Henrar napisał:

> Gry RPG to gry w odgrywanie roli, ale rolę możesz odgrywać nawet w MW3.
Od kiedy... RPG to nie tylko odgrywanie roli ale też wszystko co z tym związane - w tym
m.in. swobodę, nie tylko w fabule, ale też w walce (i możliwości jej uniknięcia), eksploracji,
tworzenia bohatera czy samej konstrukcji lokacji.

Właśnie tu jest problem że nie ma jasno określonego standardu RPG. W teorii każda gra gdzie steruje się postacią może zostać nazwana RPG, bo "odgrywa się rolę"

Dnia 19.12.2011 o 22:18, Henrar napisał:

A pod tymi względami ostatnie gry Bioware''u ciężko pod tę kategorię podpiąć. Ten argument,
że RPG to tylko odgrywanie roli został wymyślony przez najbardziej zatwardziałych fanbojów
Bioware, gdy okazało się, że Mass Effect nie podpada pod definicję.

Ehhh... No comment

Dnia 19.12.2011 o 22:18, Henrar napisał:

> czy tak trudno wszystkim przeboleć odejście od standardów?
Bo te standardy były dobre i nikomu nie przeszkadzały (i - patrząc na Skyrima
- jakoś ludzie chcą niemych bohaterów, chcą nieliniowości i mają w nosie całą "pseudofilmowość).
Nie mam nic przeciwko wprowadzaniu zmian - ale na Boga! - nie nazywajmy tego:
a) rewolucją
b) cRPGiem.

Ale jakby nie patrzeć standardy się zmieniają. Sądzisz że za 10 lat zagrasz w grę na poziomie NWN2? Ba teraz ciężko dostać takiego cukierka, a za 10 lat po prostu już ich nie będzie. Chyba że gry Indie.

Dnia 19.12.2011 o 22:18, Henrar napisał:

> Tak prawdopodobnie będzie, bo nawet nie wiecie jak mili goście pracują w BioWare
Oczywiście, że wiemy. Jaja na socialu, gdy pojawiały się informacje nt. DA2 i gdy się
w końcu pojawił jednoznacznie wskazuje na to, jak mili byli ci goście.

Sugeruję że nie naczytałeś się tyle o osobach z BioWare''u co ja i nie czytałeś conajmniej części wywiadów na temat gry. Tam było jasno powiedziane jakie będą zmiany w grze.
A i tak poza tym nie grałeś w DA II, więc po co wysuwasz tak potężne opinie? Gdy widzę takie opinie nt. gry w którą się nie grało to mi się coś robi(taa wiem jestem w tym momencie hipokrytą, tyle że udało mi się skończyć z tamtymi tekstami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończąc myśl o NWN2 - dziś już musi być przygotowani na to że wszystko idzie w pewne standardy, gry są coraz płytsze i takie coś jak NWN2 nie wróci i albo będziemy zadowoleni z tego co mamy, albo sobie już w nic nie pogramy. I nasze apele do twórców gier nic nie dadzą, bo dla nich sie liczy tylko $$$ i jak widać długo się to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 22:49, TTTr96 napisał:

Kończąc myśl o NWN2 - dziś już musi być przygotowani na to że wszystko idzie w pewne
standardy, gry są coraz płytsze i takie coś jak NWN2 nie wróci i albo będziemy zadowoleni
z tego co mamy, albo sobie już w nic nie pogramy. I nasze apele do twórców gier nic nie
dadzą, bo dla nich sie liczy tylko $$$ i jak widać długo się to nie zmieni.


I tak czy siak DA2 by nie miało najmniejszych szans wygrać więc nie masz co narzekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 19:57, TTTr96 napisał:

Czuję się dyskryminowany. Chciałem głosować na Dragon Age II w kategorii najlepszy RPG
tego roku, a tu albo nie ma, albo ja nie widzę.

Pierwsza sprawa - gram.pl mogło urządzić wybór najlepszych gier bez udziału graczy. "w dużej mierze to właśnie Wy tworzycie ten serwis, bez Was gram.pl nie miałby racji bytu i uznaliśmy, że w tak ważnej sprawie, jak wybory gry roku, to właśnie Wam powinniśmy oddać głos."

Dnia 19.12.2011 o 19:57, TTTr96 napisał:

Problem leży w tym że ta gra jest bardzo dobra, a to że dla bandy hejterów jest zbyt skomplikowana to inna
sprawa.

Druga sprawa - ignorancja i bezmyślność nie są cechami, którymi warto się chwalić. Jeśli każdego, kto nie uważa tej gry za bardzo dobrą, wrzucasz do wora z napisem "banda hejterów", to wybacz, ale automatycznie sam jawisz się jako hejter roku. Proponuję sprawdzić, co to słowo oznacza. I może zapoznać się dokładniej z niektórymi recenzjami, których autorzy wytykają grze bardzo konkretne wady. Ciebie za to stać jedynie na dosyć absurdalne stwierdzenie. Tak się składa, że ukończyłem wiele klasycznych cRPG-ów, przy których "złożoność" Dragon Age II wygląda trochę prostacko. A Ty twierdzisz, że skoro DAII mi się nie podoba, to jest dla mnie zbyt skomplikowany. Cóż - jeśli Ty uważasz gry pokroju DAII za skomplikowane, to zaczynam rozumieć, w czym rzecz.

Dnia 19.12.2011 o 19:57, TTTr96 napisał:

Poza tym zbierała wiele pochlebnych recenzji które były w okolicach 7+, więc gra jest przyzwoita.

Zastanawiam się w ogóle, jak to skomentować. Tak na wszelki wypadek, jakbyś nie zauważył, to jest impreza dla NAJLEPSZYCH GIER Z 2011 ROKU. A nie dla "przyzwoitych" na 7+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 22:40, TTTr96 napisał:

A i tak poza tym nie grałeś w DA II, więc po co wysuwasz tak potężne opinie?

Miałem nieszczęście wydać na tę grę 139zł (BSE) i dodatkowo jeszcze pograć w demka na każdej platformie.

Dnia 19.12.2011 o 22:40, TTTr96 napisał:

gry są coraz płytsze i takie coś jak NWN2 nie wróci i albo będziemy zadowoleni z tego co mamy, albo sobie już w
nic nie pogramy

Bo jak rozumiem trzeba łykać każdy ochłap jaki wyda producent? A potem się dziwić, że kolejne części tasiemców pokroju BFa czy MW się sprzedają. Tak trudno powiedzieć "nie" i zagłosować portfelem? Tak trudno wspierać tych, którzy starają się nie upraszczać swoich gier (Obsidian)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 22:49, TTTr96 napisał:

i albo będziemy zadowoleni z tego co mamy, albo sobie już w nic nie pogramy. I nasze apele do twórców gier nic > nie dadzą, bo dla nich sie liczy tylko $$$ i jak widać długo się to nie zmieni.


Jasne, z takim podejściem nic się nie zmieni, na pewno nie na lepsze. Będziemy dostawiać coraz większy syf, bo przecież ludzie to kupią. Świetny pomysł.
Poza tym, sam piszesz, że liczy się dla nich kasa. Z drugiej strony kupujesz, bo ''nic lepszego nie będzie'', czyli dajesz przyzwolenie twórcom na to, żeby się nie wysilali - bo $$$ i tak wpadają.
A w tym roku kilka firm na szczęście pokazało, że da się zrobić dobre cRPG - i ich produkty masz na liście do głosowania.
I przy okazji nasuwa się pytanie (nawiązując do Twojego, skierowanego do Henrara) - grałeś w te gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faworyci wybrani, teraz pozostaje jeno czekać na pozostałe kategorie i liczyć na łut szczęścia w losowaniu.. echś, przydałaby się taka maszynka, jaka jest do wygrania.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra akcji roku - oczywiście Batman, nie ma innej opcji :)
Czekam na pozostałe kategorie i odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie związane z konkursem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, kuźwa nie udało mi się zalogować ani na firefoxie, ie, chromie, ani na laptopie, ani na stacjonarce. Może jak będzie mi się chciało to jeszcze spróbuję na ps3 i może na telefonie. Do cholery co jest z tym nie tak? Na samym gram.pl nie mam żadnych problemów, a w głosowaniu nie mogę brać udziału. Weźcie to jakoś naprawcie :/

A Dragon Age 2 nie powinien występować w żadnym zestawieniu no chyba, że na największy crap roku. Mashowanie 3 przycisków na padzie, doskakujące postacie do wroga z 10 metrów - cała walka to kpina. Rozbicie wydarzeń na kilka okresów czasowych to ciekawe rozwiązanie, ale co z tego jeżeli miasto nie zmienia się w ogóle i ciągle musimy odwiedzać te same dzielnice. Z resztą recykling lokacji jest tu absurdalny: 3 lochy, kilka ciasnych dzielnic miasta, karczma, jakieś 3 tereny pozamiejskie... i ciągle wracamy do nich, nawet po 20 razy! Miałem ochotę kogoś udusić. Do tego dialogi takie jak w Mass Efect''cie: a)NIE KU**A!!!, b)nie, c)wiesz nie chcę być niemiły ale chyba nie - taki jest dokładnie wybór opcji dialogowych. Nie wiem też czy to innych irytowało, ale czemu połowa mojej drużyny chce mi zgwałcić głównego bohatera. Nie mam nic przeciwko gejom, ale do cholery nie chcę być molestowany w co piątym dialogu w grze (niby) cRPG.

Dragon Age: Origins był średniakiem na 7- (słaba grafa, nuda, badziewna walka, okrutnie sztampowa fabuła), ale Dragon Age 2 to niedokończony gniot z praktycznie samymi wadami: takie 4-5/10. I tak zmusiłem się by oba te gnioty przejść do końca - tak, żeby nikt mi potem nie zarzucił, że oceniam produkt po godzinie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować