Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare przed SW: TOR rozważał masówki w innych światach

12 postów w tym temacie

"Kiedy pytasz naszych fanów, jakiego rodzaju MMO chcieliby dostać, niemal zawsze mówią o Knights of the Old Republic na gruncie masowym - stwierdza Ohlen."
Nie wiem skąd oni tych gimnazjalistów wytrzasnęli. Powinni odpowiadać: "Żadnej! KOTOR3 był by wystarczający!"
Star Wars: The Old Republic nie jest zły, a nawet bardzo fajny, ale mimo to nadal wolałbym kotora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupole z Bioware.Kiedyś byli najlepsi w gatunku RPG teraz się stoczyli na samo dno(po przejściu do EA).Czekałem na KOTORA 3(seria Kotor to jedne z najlepszych RPGów jakie grałem w życiu)a doczekałem się masówki o kreskówej grafice dla dzieci.I pytam się ,dlaczego Bioware?To ma być godne zakończenia sagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord of the Rings, Silmarillion
Eee ? Przecież to ten sam wszechświat. Poza tym ufff, całe szczęście.

Dark Tower w stylu Gunslingera
Uffffffffffffffffffffff...

Miejmy nadzieję, że TOR pochłonie Bioware tak mocno, że za mmo w innych systemach już się brać nie będą. Albo że padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME3, Dragon Age 3... Będą na tym jechać, za plecami mają EA więc nie licz, że padną.

Nadzieja cRPG-owców leży w Obsidianie, Square Enix, Redańczykach i Bethesdzie. Są jeszcze produkcje indie i P&P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BioWare rozważał, czy elektroniki rozważały?

Nie wiem, czy chciałbym widzieć cokolwiek w settingu Śródziemia. Battle for Middle earth było fajne, ale MMO to już mi się nie widzi. Każdy by tam nawalał Noldorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 23:30, Leos8 napisał:

ME3, Dragon Age 3... Będą na tym jechać, za plecami mają EA więc nie licz, że padną.


Nadzieja cRPG-owców leży w Obsidianie, Square Enix, Redańczykach i Bethesdzie. Są jeszcze
produkcje indie i P&P.


Jak dla mnie to Obsidian robi gry na jedno kopyto troszkę i mocno kulejące od strony technicznej, od Square Enix nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś dobrego rpga chyba, że mówimy tu tylko o Deus Ex. Z drugiej strony Bethesda robi wspaniałe otwarte światy, które są niemal kompletnie pozbawione wciągającej fabuły, ale mimo to można spędzić przy nich długie godziny. Dla mnie właśnie główną nadzieją są firmy indie, bo gier takich jak Fallout, Torment czy seria BG juz od dawna nie mam nadziei zobaczyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 23:23, Crask napisał:

Lord of the Rings, Silmarillion
Eee ? Przecież to ten sam wszechświat. Poza tym ufff, całe szczęście.

Chyba raczej Arda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian na jedno kopyto? Lepsze to jedno kopyta niż jedno kopyto u BioWare. Obsidian jest wg. mnie specami od dobrej fabuły i tworzenia naprawdę ciekawych postaci, czego BioWare zwyczajnie nie potrafi.
Strona techniczna? Jakoś przełknę, pod warunkiem, że fabuła, postacie i ogólna historia jest naprawdę mistrzowska (vide Alpha Protocol - jeden z lepszych cRPG a taki niedoceniany).
Square Enix z nowym Deus Exem bardziej podpasowuje pod action RPG - o wiele bardziej niż pseudo-RPG Mass Effect. Fabuła i sposób prowadzenia historii również należą do plusów produkcji.
Bethesa jest specyficzna - ich gry albo się kocha albo nienawidzi.

Niestety, nie zobaczysz takich gier gdyż rynek gier jest dzisiaj zwyczajnie inny. Sentymentalizm, niedawno dopiero sam zrozumiałem, na niewiele się zda - owszem, trzeba psioczyć jak produkcja jest zła i zakrawa na idiotyzm, ale trzeba się też pożegnać z dawnymi produkcjami, które mimo swej wielkości to jednak przeminęły.
(Oczywiście nie wszystkie, modderzy i fani ciągle o niektóre dbają, są to jednak wyjątki)

Tak więc nie tylko w grach indie nadzieja - dzisiaj cRPG jest inne niż kiedyś, ale ciągle zdarzają się naprawdę dobre (jak Alpha Protocol, Bastion albo Wiedźmin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za masówkami nigdy nie przepadałem bo uważałem to za naciągarstwo:/Ale nie kryje że ciekawa była by masówka Mass Effect;)Ale i tak uważam że BIOWARE nie powinno na siłe przerabiać niektóre uniwersa na MMO i czemu dają się tak EA?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 10:53, CrysisPl napisał:

Ale nie kryje że ciekawa była by masówka Mass Effect;)


A ja wolałbym tego nie widzieć. Nie wiem, co się stanie z TORem, ale ME MMO pewno będzie identyczne jak TOR.

>Ale i tak uważam że BIOWARE nie powinno na siłe przerabiać niektóre uniwersa na MMO i czemu dają się tak EA?:(

BW to nie Blizzard, które w pewnym stopniu może się postawić Acti. Zresztą - szef każe, ty nie wykonujesz, wylatujesz z roboty, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować