Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lepiej zacznijcie lubić kolejki w SW:ToR, bo BĘDZIECIE w nich czekać

70 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Wczoraj kolejki w grze, a dzisiaj mamy je też na stronie, gdzie wprowadza się klucz rejestracyjny konieczny do dalszego cieszenia się podobną poczekalnią w ToR. Och, ironio. Do kompletnego obrazka brakuje już tylko ostatnio modnego pozwu zbiorowego i żądania ogromnej rekompensaty.

Przeczytaj cały tekst "Fala kolejek przewinęła się przez SW:TOR, ale teraz jest już lepiej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prócz literówek (np.: "a dzisiaj mamy je też stronie") i traktowania graczy MMO jako dzieciarni ("dodanie czasu gry za pomocą karty-prepaid lub kredytowego plastiku rodziców.") to tekst wygląda jak typowa notka blogowa, a nie news. Inna sprawa to rzetelność. Otóż dzisiaj nie kończył się early access, a jedynie przedłużenie dla osób, które nie wbiły kodu z różnych powodów (zagubiona paczka czy też brak możliwości sfinalizowania przez pre-paid/kartę). Natomiast cały problem z kartami pojawił się rano, po zakończonym właśnie maintanance (znajomy miał szary przycisk "Play" pomimo dodania kodu z retaila i musiał dodać dane karty).

Teraz mógłbym parafrazować i stwierdzić, że na nierzetelność nie ma usprawiedliwiania, a do pełnego obrazka newsa brakuje tylko pozwu zbiorowego dla ww3pl za stwierdzenia na wyrost. Rada na przyszłość: nie pisz więcej o 4 nad ranem notek blogowych w formie newsów ;s

Co do samej sytuacji, to jakoś nie jestem tym zaskoczony. Podobne problemy pojawiały się już przy stress testach bety, kiedy to strona częstowała odwiedzających kolejką. Tam wystąpiło to na mniejszą skalę, bo ludzie nie polecieli wszyscy od razu pobierać i grać. Teraz nawarstwiło się graczy z pre-orderów, jak i wydań retailowych i kwestią czasu było walnięcie czegoś w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 05:09, Deathscythe napisał:

Co do samej sytuacji, to jakoś nie jestem tym zaskoczony. Podobne problemy pojawiały
się już przy stress testach bety, kiedy to strona częstowała odwiedzających kolejką.
Tam wystąpiło to na mniejszą skalę, bo ludzie nie polecieli wszyscy od razu pobierać
i grać. Teraz nawarstwiło się graczy z pre-orderów, jak i wydań retailowych i kwestią
czasu było walnięcie czegoś w systemie.


W takim razie pojawia się pytanie: (za przeproszeniem) po kiego wała były te beta testy? Skoro już wtedy były problemy przy dużo mniejszej ilości graczy, to czemu nie zostało to naprawione? Czyżby owe testy miały na celu jedynie narobienie hype''u wokół gry, a nie rzetelne przetestowanie gry i przygotowanie jej na premierę? Bo przecież nawet domorosły pseudo-ekspert doskonale wiedział i mógł przewidzieć, że w dniu premiery NA PEWNO będzie nawał graczy, szturnujących serwery, strony etc etc. Czy więc BioWare jest głupsze od takiego domorosłego pseudo-eksperta? A może po prostu ma gdzieś problemy, licząc, że ludzie i tak będą bulić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jaki artykuł. Chłopie, coś Ty brał. Jak to ktoś napisał na zachodnich forach, i ja się z tym zgadzam, nie ma na świecie serwerów, które by uciągnęły nagły natłok 1.000.000 próbujących stworzyć swoją subskrypcję. Mało tego, sam musiałem czekać 3h, ale sam jestem sobie winien - mogłem subskrypcję ustalić dzień wcześniej, trwało to wtedy 5 minut. Więc taka mała prośba na przyszłość - jak nie masz o czym pisać newsa to nie pisz ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło mając pre-order zarejestrować klucz przed 20.12.2011 i miało się problem z głowy. Nie było żadnych kolejek.
Inna para kaloszy jest samą grą. Kto wskoczył na jeden z serwerów dostępnych na starcie dzisiaj przeklina. Są zapchane. Są kolejki.
A Bioware nie kontroluje ilości graczy więc czekanie 4-5 godzin na granie swoją postacią to standard. A zamiast zamknąć dołączanie nowych graczy do tych serwerów to po prostu proszą by je omijać.

Tylko zapomnieli że sami zrobili "guild program" i sami upakowali tych ludzi po tych serwerach. Żałosne.

Ostatnio dołożyli kupę nowych serwerów to się sytuacja deczko poprawiła. Ale problem pozostaje. Miałem postać gdzieś koło 24lvl (tydzień wbijałem) na serwerze Bloodworthy i nie było szans w nią zagrać popołudniami czy pod wieczór kiedy mam czas na godzinę albo dwie spędzić w grze. Kiszka że tak powiem.

Także jak ktoś się przeniósł po starcie na nowy serwer poświęcając postać a klucz zarejestrował przed startem całej gry to gra spokojnie. A reszta niestety jest w ciemnej dupie. Ciekawe jak EA/Bioware to rozwiąże dla ludzi którzy zapłacili za grę 200-500zł i nie mogą w nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor używa słów których nie rozumie. Masa błędów i przede wszystkim ten nieszczęsny: "nomen omen"... Jakim cudem dostałeś taką robotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nomen omen faktycznie tu nie leży, ale bynajmniej już jest dobrze użyte.
Ja tylko chciałem podziękować za poprawę humoru. News mnie ładnie rozbawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się nagle polonistów namnożyło. Ulala.. ;D

A takie były zapowiedzi i przygotowania żeby wszyscy się dostali i nie było problemów z logowaniem sie i rejestrowaniem. Takie zapowiedzi ograniczenia ilości pudełek z gra w celu uniknięcia kolejek i zapchanych serwerów. A tu.. wyszło jak zwykle, tylko jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Wstaje rano i widzi błędy, które popełnił o czwartej nad ranem. Patrzy na nomen omen. Patrzy. Wpatruje się*
Okej.

Co do tego, że ''takie problemy nie dziwią'' - o ile co do obecności samych kolejek w ToR nie mam zbyt wiele (nie licząc ich długości, która jest zwyczajnie chora, nawet jak na taki natłok ludzi), to w kwestii tego ile trzeba czekać na stronie, jak pisałem, winne jest tylko i wyłącznie BioWare.

Idąc dalej - to, że ludzie sami są sobie winni, bo czekali do końca też nie jest żadną wymówką, bo takiego zachowania po graczach po prostu można było się spodziewać. W sytuacji, kiedy powinno być przygotowanym się na najgorsze teksty typu "gracze są sami sobie winni" naprawdę nie są żadnym tłumaczeniem. Ludzie zapłacili, ludzie chcą grać, a większość z nich musi godzinami wpatrywać się w poczekalnię na stronie internetowej.


@Deathscythe i reszta - ogromne dzięki za wytknięcie błędów, poszły już w cholerę. Sprawy rzetelności wyszły chyba właśnie na prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ustawiałem wszystko 20 i nie miałem najmniejszego problemu, wszystko poszło bardzo sprawnie :) Fakt, że na support można trochę ponarzekać, ale mają z drugiej strony teraz niezły spam od graczy więc trzeba to po prostu jakoś przeżyć :/ Co do kolejek na serwerze to owszem są, ale w WoW też były i zapewne są dalej na niektórych serwerach, więc co tu się dziwić, na pocieszenie mogę tylko dodać, że limit graczy na serwerach ma być stopniowo zwiększany, zatem z czasem powinno się to unormować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, kiedy autor tego nieszczęsnego artykułu o tym, jak świetnie Bioware obmyśliło sobie plan na przyjęcie ogromnej ilości graczy, żeby nie było kolejek i problemów z dostaniem się, opublikuje swoje przeprosiny wobec czytelników gramu. Moim zdaniem forma news''a byłaby jak najbardziej na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemów jak Wy. Wczoraj zarejestrowałem grę o może 21 i nie czekałem nic, a nic. Na serwer też wbijam bez problemu. No dobra wczoraj czekałem max 5min. Jeżeli czekacie w kolejkach to zaparzcie melisy i pograjcie w pasjansa:P.

Pzdr i wesołych świąt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 05:37, Tenebrael napisał:

Bo przecież nawet domorosły pseudo-ekspert doskonale wiedział i mógł przewidzieć, że w dniu premiery NA
PEWNO będzie nawał graczy, szturnujących serwery, strony etc etc.


A mnie się przypomina coroczny cyrk w okolicach końca kwietnia, kiedy to trzeba złożyć PITy. Oczywiście większość czekała do ostatniej możliwej chwili, a potem narzeka, że kolejki, że stanie na poczcie/w urzędzie, że to, że tamto. Dokładnie to samo widzę tutaj - z opłatą za subskrypcję spora część osób czekała do końca Early Access, jakby to jakąś różnicę robiło... Ja opłaciłem subskrypcję we wtorek, bez żadnego czekania, bez kolejek, po prostu wszedłem na swoje konto, podałem dane i już. Jasne, rozumiem, że są osoby, które w EA nie brały udziału i dopiero teraz kupiły tę grę, ale podejrzewam, że te osoby akurat są w mniejszości.

Zresztą podobny poziom "błyskotliwości" można dostrzec przy wyborze serwera - kilka serwerów ma kolejki, kilkanaście innych opisane jest jako "Light", ale to właśnie na te przepełnione ludzie z uporem godnym lepszej sprawy próbują się wbijać. Jeśli ktoś ma tam już postać, to ok, ale czekać w kolejce, żeby stworzyć nową?! Miałem przy EA na Basilisk Droid Smugglera. Gdy kolejnego dnia zobaczyłem kilkudziesięciominutową kolejkę, pomachałem Smugglerowi i stworzyłem BHa na innym serwerze. Czy to naprawdę taka wielka filozofia?

Co do samego artykułu... Naprawdę nie wiem, czy śmiać się, czy zapłakać. Ktoś tu już wspomniał, że bardziej przypomina notkę na blogu, niż newsa. Ja bym poszedł krok dalej - to wygląda jak wpis na facebooku po całonocnej imprezie, gdy świat przestaje już wesoło wirować i zaczyna być szary, ponury, przepełniony hałasem (koty potrafią strasznie tupać) i cierpieniem.

P.S. A własną kartę płatniczą mam od kilkunastu lat, raczej nie korzystam z karty rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo nieprofesjonalny news. Zazwyczaj redaktorzy prywatne odczucia wylewają w komentarzu, a nie w treści wiadomości.

@eragon23456 - idź do piaskownicy... Kupili grę i mają jej nie rejestrować? Czekać aż BW upora się z technikaliami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 09:00, Ring5 napisał:

A mnie się przypomina coroczny cyrk w okolicach końca kwietnia, kiedy to trzeba złożyć
PITy. Oczywiście większość czekała do ostatniej możliwej chwili, a potem narzeka, że
kolejki, że stanie na poczcie/w urzędzie, że to, że tamto. Dokładnie to samo widzę tutaj
- z opłatą za subskrypcję spora część osób czekała do końca Early Access, jakby to jakąś
różnicę robiło... Ja opłaciłem subskrypcję we wtorek, bez żadnego czekania, bez kolejek,
po prostu wszedłem na swoje konto, podałem dane i już. Jasne, rozumiem, że są osoby,
które w EA nie brały udziału i dopiero teraz kupiły tę grę, ale podejrzewam, że te osoby
akurat są w mniejszości.

Cóż, ciężko trochę o porównanie obu sytuacji - jeśli chodzi o urzędy, to każdy posiada "jakąś" świadomość tego, że im bliżej terminu składania PIT-ów, tym większe będą kolejki. BioWare co rusz powtarzało, że się przygotowało, że kolejek i problemów nie powinno być i prawdopodobnie ich nie będzie, bo "beta dostarczyła wielu cennych informacji". Taka nasza głupia, ludzka natura, że odkładamy wszystko na ostatnią chwilę, ale kiedy możemy spodziewać się, że coś będzie działać, a ostatecznie tak nie jest - tutaj zaczynają się problemy.

Dnia 23.12.2011 o 09:00, Ring5 napisał:

Zresztą podobny poziom "błyskotliwości" można dostrzec przy wyborze serwera - kilka serwerów
ma kolejki, kilkanaście innych opisane jest jako "Light", ale to właśnie na te przepełnione
ludzie z uporem godnym lepszej sprawy próbują się wbijać. Jeśli ktoś ma tam już postać,
to ok, ale czekać w kolejce, żeby stworzyć nową?! Miałem przy EA na Basilisk Droid Smugglera.
Gdy kolejnego dnia zobaczyłem kilkudziesięciominutową kolejkę, pomachałem Smugglerowi
i stworzyłem BHa na innym serwerze. Czy to naprawdę taka wielka filozofia?

Tu mogę się tylko zgodzić. Współczuję osobom, które stworzyły postacie na wcześniej stosunkowo lekkich serwerach, ale całej reszcie, cóż, życzę powodzenia.

Dnia 23.12.2011 o 09:00, Ring5 napisał:

Co do samego artykułu... Naprawdę nie wiem, czy śmiać się, czy zapłakać. Ktoś
tu już wspomniał, że bardziej przypomina notkę na blogu, niż newsa. Ja bym poszedł krok
dalej - to wygląda jak wpis na facebooku po całonocnej imprezie, gdy świat przestaje
już wesoło wirować i zaczyna być szary, ponury, przepełniony hałasem (koty potrafią strasznie
tupać) i cierpieniem.

Och, gdyby tylko wpisy na fejsbuku wyglądały właśnie w ten sposób. Życie wielu osób znacznie by się polepszyło.

Dnia 23.12.2011 o 09:00, Ring5 napisał:

P.S. A własną kartę płatniczą mam od kilkunastu lat, raczej nie korzystam z karty rodziców...

Dziwi mnie brak dystansu właśnie do tego, drobnego szczegółu z tekstu. Jak gdyby zwykły żart rzucony w stronę graczy MMO (do których sam oczywiście należę, również posiadając własną plastikówkę-kredytówkę) miał obrazić całą ich społeczność, bo MMO JEST SPRAWĄ POWAŻNĄ I NIE WOLNO O NIM ŻARTOWAĆ. Naprawdę? Czy ten (wrzucony wyraźnie nie-na-serio) szczegół, mały ''szkopuł'' rzeczywiście tak bardzo uderza i obraża, burzy reputację całej hordy miłośników gatunku i, choćby przez chwilę, stawia ich w złym świetle?
Also, nigdy nie jest za późno na zmianę nastawienia, zakładając że rodzice wciąż żyją i mają się dobrze.
TYLKO MÓWIĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj koło 20 przyszedłem do domu, odpaliłem grę, patrze, że muszę zrobić subskrypcje - no to wszedłem na stronę, wszystko ładnie pięknie bez problemów i czekania.
Zajęło mi to jakieś 3-4 minuty. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że BioWare jest ostatnim laty słabą firmą to mnie ta sytuacja nie dziwi. Oczywiście znajdą się gracze który takich problemów nie będą mieli, ale Ci co mają.. spokojnie to tylko potrwa parę dni maks 1 miesiąc i ludzie zaczną się wykruszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupili gre za 200zł i teraz jak ktoś (nieszczęsny ww3pl) napisze choćby jedno słowo krytyki na temat tej gry, to odrazu mu się oberwie. Proszę o chociaż kszte obiektywizmu, a niie odrazu, że news nierzetelny i wygląda jak notka na blogu. Uważam, żę w przeciwieństwie do reszty "dzieciarni" ( bo tak się zachowujecie), autor obiektywnie spojrzał na obecną sytuacje i mam nadzieję, że się nie przejął tymi wszystkimi "haterami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie goraczkowac. Jescze we wczesnym dostepie narzekano i narzekano, "a kiedy mnie wpuszcza". Przeciez to nie koniec swiata, jak sie nie da to zrobic cos innego w miedzy czasie i juz;). Sama nie wiem dlaczego mam nieco bardziej luzackie podejscie do tematu, bo kiedys tez sie goraczkowalam. Ciesze sie, ze jest duzo ludzi, ktorzy chca grac i nie mam nic przeciwko kolejkom jesli ten problem sie rozwiaze w ciagu miesiaca. Dobrze, ze duzo ludzi chce grac - bedzie z kim robic flashpointy i heroiki;)).

p.s. Najlepiej chyba probowac wejsc do gry czy na rejestracje o jakiejs nietypowej porze wtedy powinno sie udac bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować