Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lepiej zacznijcie lubić kolejki w SW:ToR, bo BĘDZIECIE w nich czekać

70 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2011 o 08:15, HumanGhost napisał:

Ale się nagle polonistów namnożyło. Ulala.. ;D


A co mają robić skoro czekają w kolejkach ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 09:36, Eilene napisał:

Nie ma co sie goraczkowac. Jescze we wczesnym dostepie narzekano i narzekano, "a kiedy
mnie wpuszcza". Przeciez to nie koniec swiata, jak sie nie da to zrobic cos innego w
miedzy czasie i juz;). Sama nie wiem dlaczego mam nieco bardziej luzackie podejscie do
tematu, bo kiedys tez sie goraczkowalam. Ciesze sie, ze jest duzo ludzi, ktorzy chca
grac i nie mam nic przeciwko kolejkom jesli ten problem sie rozwiaze w ciagu miesiaca.
Dobrze, ze duzo ludzi chce grac - bedzie z kim robic flashpointy i heroiki;)).


Tylko zauważ że wielu jest w takiej sytuacji jak ja. Pracuję. Mam życie. Odpalić grę mogę koło godziny 22:00-23:00 bo wcześniej po prostu nie ma kiedy. Na weekendach idzie pograć troszkę. I teraz płacisz 200zł + abonament, wchodzisz a tu usługa niedostępna. Następnego dnia to samo. I następnego. Wchodzisz o tej nietypowej porze i ok - zarejestrujesz się. Wchodzisz do gry a tam serwery zapchane i trzeba czekać NIBY 1,5 godziny a w praktyce 3-4 albo i więcej.
W pewnym momencie człowiekowi się podniesie ciśnienie bo wydał 3x tyle co za normalną grę i nie może w nią zagrać.
Przykładowo dostęp do gry miałem od 13.12.2011. Już 3 dni później były kolejki na serwerach. Pod koniec były już po 3-4 godziny. A tu jeszcze nie było otwarcia oficjalnego. Po otwarciu oficjalnym trudno było w ogóle się zalogować. Wszystko OK ale człowiek zapłacił i chciał by pograć.
Jest kilka dni po premierze a zalogowanie się na serwer na którym grałem od początku jest właściwie niemożliwe. Zrobiłem prostą rzecz - przeniosłem się na najmniej obciążony serwer angielski i tyle. Ale postać straciłem. I wracać do niej nie ma sensu na chwilę obecną. Od kilku dni nie mogłem się wbić na mój serwer.

A Legacy system który wprowadzają raczej zniechęca do tworzenia postaci po różnych serwerach bo będzie się trafić benefity. Jakie by one nie były (obecnie to tylko nazwisko dla postaci ale w przyszłości mają być unikalne elementy wyglądu i takie tam).

Dnia 23.12.2011 o 09:36, Eilene napisał:


p.s. Najlepiej chyba probowac wejsc do gry czy na rejestracje o jakiejs nietypowej porze
wtedy powinno sie udac bez problemow.


Niektórzy nie mają tego luksusu. O ile można o północy spróbować się zarejestrować o tyle granie o tej porze już nie jest najlepszym pomysłem.

Bioware można zarzucić kilka rzeczy.
1. Doskonale wiedzieli że już przed premierą serwery były obciążone ale nic z tym nie zrobili.
2. Doskonale wiedzieli po pre-orderach ilu ludzi się na grę zdecyduje. Limitowali dostęp itp ale jakoś kiepsko im to poszło. Może to był jednak pic na wodę i tylko nakręcali hype ?
3. Nie dodali mechanizmu migracji postaci który na prawdę rozwiązał by problem. Jak mój serwer ma 2h kolejkę to wbiję na inny. PROSTE!
4. Jakoś mimo tego że serwery są pełne to i tak nie widać na nich ludzi. W ogóle. Ostatnio przez 2 godziny lataliśmy bijąc jakieś mobki czekając na 1-2 graczy do drużyny na HERO +4. A jak ktoś się znalazł to był "ściągany" z innej instancji. Na czacie 11 osób... coś chyba nie tak...


I przez to rodzą się takie patologie jak ludzie biegający w ścianę na autorun żeby gra ich nie wylogowała. I sztucznie zapychają serwer tylko dlatego że chcieli gdzieś wyskoczyć na pół godziny i gdyby tego nie zrobili to po powrocie czekała by ich 3h kolejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to takie czepianie się dla czepiania. Wpis jest nieszablonowy, przyjemnie się go czyta i zmusza do polemiki, a to chyba najważniejsze, nieprawdaż? :) Może jestem dziwny, ale wolę tego typu informację, w której autor wykłada wprost kawę na ławę niż newsy silące się na obiektywizm (haha... we współczesnych mediach? Powodzenia), czyli zazwyczaj trzy zdaniowe mielenie tej samej papki lub tłumaczenie z zachodniego serwisu lekko okraszone swoim stylem, żeby nie było oskarżeń o plagiat. Jak tak ma wyglądać profesjonalne dziennikarstwo, to podziękuję i poproszę o wydanie amatorskie.

Wydaję mi się, że każdy potrafi z tego typu tekstu wysnuć własne wnioski i podjąć decyzję, czy do zdania autora należy się przychylić, czy go wyśmiać i napisać, że facet niepomiernie bzdurzy :) Nie zaobserwowałem tutaj żadnego "hejtu" na "The Old Republic" i komentarz ww3pl trzyma się kupy.

Nie da się ukryć, że sprawa jest faktycznie dość bulwersująca, o ile ma potwierdzenie w faktach (osobiście też nie miałem problemów, ale może dlatego, że rejestrowałem grę w dniu premiery). Generalnie trochę to razi z perspektywy dalszego nadmuchiwania balona przez Kanadyjczyków i ostrej promocji tytuł na całym globie. Autor słusznie zauważył, że gra była skazana na sukces (tym bardziej, że chwalili się parę tygodni temu, ile to milionów osób nie zagrało w betę TOR) i powinni ten problem przewidzieć. No, ale najwyraźniej EA nie uczy się na błędach innych, bo podobne problemy miał Mythic z Warhammer Online. Szkoda tylko, że BioWare Austin nie jest tak naciskany (żenująca pomoc techniczna, kiepski kontakt ze społecznością, masa dziwnych problemów), bo może byłby to dla nich solidny zimny prysznic, a zamiast tego wszędzie tworzy się jakiś front obrony BioWare. Duży najwyraźniej może więcej :P

Co do kwestii "plastiku", to jest ona według mnie żenująca, bo w żadnej topowej grze MMO nie spotkałem się z tego typu wymaganiami (w WoW chyba znieśli coś takiego dobre 5 lat temu). Przypominam, że nie wszyscy muszą mieć karty płatnicze, tym bardziej, że na pudełku jak byk widnieje oznaczenie "+16", a na dodatek wielu szczęśliwych posiadaczy woli unikać wpisywania takich danych z obawy o ich bezpieczeństwo (patrząc na ostatnie afery ze Steamem czy PSN). Przepraszam, ale czy BioWare boi się, że wszyscy po miesiącu kulturalnie zwieją z gry? Ile ma kosztować ta przyjemność na starcie? 320 zł / 700 zł (jeżeli ktoś zdecydował się na EK)? Toż to cena niezłej karty graficznej. Po co mam ten miesiąc za darmo? Wydaję mi się, żeby sprawiedliwie ocenić, czy chcę się tutaj bawić i płacić potulnie abonament, czy podziękować i wyrzucić pudełko z grą do śmietnika. Strasznie mi to śmierdzi nachalnym wyciąganiem kasy z portfeli fanów, ale nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kiedy chciałem wczoraj wklepać kod do wcześniej założonego konta, czekałem jakieś dziesięć minut, ale później już szło elegancko. Mój serwer na razie ma wskaźnik na żółtym polu i jak dotąd obyło się bez kolejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 09:52, Tokarus napisał:

Co do kwestii "plastiku", to jest ona według mnie żenująca, bo w żadnej topowej grze
MMO nie spotkałem się z tego typu wymaganiami (w WoW chyba znieśli coś takiego dobre
5 lat temu). Przypominam, że nie wszyscy muszą mieć karty płatnicze, tym bardziej, że
na pudełku jak byk widnieje oznaczenie "+16", a na dodatek wielu szczęśliwych posiadaczy
woli unikać wpisywania takich danych z obawy o ich bezpieczeństwo (patrząc na ostatnie
afery ze Steamem czy PSN).

"[...] dodanie czasu gry za pomocą karty-prepaid lub kredytowego plastiku rodziców."
Spokojnie, karty pre-paid wciąż tu są i nigdzie się nie wybierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę! Na gram.pl pojawił się tekst wytykający błędy TORowi. Skończył się grace-time, w który EA płaciło redakcji? ;>
A na poważnie to bardzo dobrze, że ktoś w końcu o tym wspomniał, bo cisza w eterze o problemach SWTORa była już irytująca. W tekście brakuje tylko informacji, że podobny system rejestracji nie występuje w żadnym innym MMo i spora już liczba fanów dała naciągnąć się już na zakup kart prepaid aby aktywować swoje konta. Opłacając w ten sposób 3 miesiące subskrypcji z góry, nie wiedząc przy tym nawet czy gra się im spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serce zabiło mi mocnej kiedy czytałem ten artykuł. Naprawdę się ciesze że nie dobrali się do tych swoich "planów awaryjnych". Chyba bym nie przeżył gdyby BW miało zrobić cokolwiek związanego z "Pieśnią Lodu i Ognia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy który serwer, ostatnio widzę że ludzie uparcie pchają się na te full, mimo że sporo jest serwerów z wolnymi miejscami. Nie uświadczyłem jak dotąd żadnej kolejki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, karty pre-paid wciąż tu są i nigdzie się nie wybierają.

Mój drogi, czytaj ze zrozumieniem, bo skomentowałem problem z tego rodzajem płatności w dalszej części komentarza :) Pre-paid kosztuje 120 zł (cena standardowa). 200 zł + 120 zł = 320 zł.

Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przepraszam, kolejne z moich wspaniałych niedopatrzeń.

Kładę się spać - mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Branoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskażcie mi MMO, które w pierwszym tygodniu NIE miało kolejek na serwery.
Do tego nie rozumiem waszych problemów. Wczoraj spokojnie udało mi się wklepać i kod pełnej wersji i pre-paida (razem 215zł) ok godziny 16 bez żadnych problemów. To samo z serwerem, na którym gram (Lord Calypho, jedyny RP-PVP). Owszem w dniu premiery były kolejki po 40min, ale od 21.12 już ich nie ma.
Co do artykułu to gram.pl zaczyna spamować hype''m pisząc o byle czym tak samo jak było w przypadku Wieśmina II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Ja studiuje i tez mam zycie, a do tego egzaminy w styczniu. Zauwaz, ze i moje mozliwosci gry sa ograniczone. Jednak nadal uwazam, ze nie ma co sie goraczkowac:).

Widzisz tylko stare serwery (tzn te pierwsze) sa zapchane, na inne dostac sie latwo. Ja gram na przepelnionym ze w zgledu na gildie, ale i tak mnie to jakos specjanie nie rusza. Nie mam tej swobody wyboru jak ty, ze wzgledu na gildie. A co do postaci to jeszeli masz ja wysoko poziomowa (watpie biorac pod uwage, ze masz malo czasu na gre) to zapewne migracja miedzy wypelnionymi serwerami, a niemal pustymi zostanie otworzona w najblizszym czasie. Moja gildia zastanawia sie czy wtedy nie przeniesc sie calosciowo.

Mowisz o wczesniejszym dostepie. Ja zaplacilam za wczesniejszy dostep (gre kupilam doslownie dzien przed premiera) i za te dodatkowo zaplacone pieniazki pogralam sobie pol dnia (gra sie ciagala najpierw):P. I co narzekam?

Trzeba podejsc pozytywnie do wszystkiego, a nie narzekac jakby to byl plan nuklearny, ktory moze wywolac zaglade swiata.

Bioware nic nie moge zarzucic bo klient sam wybiera czy chce kupic produkt taki jaki jest. Zawsze mozna tez poczekac az produkt zostanie udoskonalony lub kupic jakas inna gre. Klient jest wazny (kasa) wiec Bioware napewno stara sie jak moze, a przynajmniej tak kreuje swoj wizerunek.

Nie wiem z kad ty masz tak malo ludzi, u gory ekranu mozna zobaczyc ilu jest w danym miejscu i tam gdzie bywam zazwyczaj jest 100+.

Co do tych kolejek to nie wiem. Za kazdym razem gdy sie logowalam do gry (o roznych porach, raz wieczorem) to czekalam z poll godziny. Jak siedze w kolejce to wlaczam sobie cos innego, ogladam strony internetowe, czytam do szkoly i czas zleci. Jak wiesz, ze masz czekac do zalogowania to loguj sie wczesniej i rob swoje rzeczy, gra cie nie wyrzuci z kolejki bo jestes afk.

Ogolnie gra to gra..no. Nie nalezy sie emocjonalnie angazowac. Ja sie nie czepiam bo z doswiadczenia wiem, ze jak i w polityce tylko krwi sobie napsujesz, a nic nie zmienisz bo pienisz sie sam do siebie. Jak sie widzi jakis problem to nalezy pisac prosto do tworcow gry i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 09:16, ww3pl napisał:

BioWare co rusz powtarzało, że się przygotowało, że kolejek i problemów nie powinno być
i prawdopodobnie ich nie będzie, bo "beta dostarczyła wielu cennych informacji".


"Prawdopodobnie"... "Nie powinno"... To nie są gwarancje. A sytuacja w TORze, choć zabrzmi to może paradoksalnie, akurat dobrze świadczy o samym tytule - fakt, że są kolejki oznacza, że gra jest popularna. Poza tym... Półtora miliona ludzi, korzystających z Early Access, to nie to samo, co kilkadziesiąt (czy nawet kilkaset) tysięcy osób, które wzięły udział np. w weekendzie betowym.

Naprawdę chciałbym zobaczyć MMO, które na starcie nie ma problemów.

Dnia 23.12.2011 o 09:16, ww3pl napisał:

kiedy możemy spodziewać się, że coś będzie działać, a ostatecznie tak nie jest - tutaj zaczynają się problemy.


Jeśli ktoś oczekiwał, że start gry pójdzie bezproblemowo, to znaczy, że raczej nie ma doświadczenia z tytułami MMO. To po pierwsze. Po drugie, można się przygotować na wiele rzeczy, ale nikt nie jest w stanie przygotować się na ludzką głupotę. Wiem, mocne słowa, ale tylko tak można określić sytuację, w której na 10 serwerach są kilkudziesięciominutowe kolejki, a reszta serwerów świeci pustkami. Osoba z odrobiną zdrowego rozsądku uznałaby, że naprawdę lepiej będzie stworzyć postać na którymś z tych pustych serwerów, bo przynajmniej nie będzie się tracić czasu na czekanie.

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli taka sytuacja się utrzyma, EA umożliwi przenoszenie postaci między serwerami.

Dnia 23.12.2011 o 09:16, ww3pl napisał:

Och, gdyby tylko wpisy na fejsbuku wyglądały właśnie w ten sposób. Życie wielu osób znacznie by się polepszyło.


Skromność, jak widzę, przemawia? ;)

Dnia 23.12.2011 o 09:16, ww3pl napisał:

Dziwi mnie brak dystansu właśnie do tego, drobnego szczegółu z tekstu.


A mnie nie. Gracze (co zresztą widać było po komentarzach w tym wątku) mają serdecznie dosyć traktowania ich hobby na poziomie zabawy dla dzieci. Tekst o karcie rodziców jest niczym innym, jak właśnie ciągiem dalszym takiego podejścia, nawet jeśli zamierzony był jako żart. Ideą żartu jest to, że śmiać się powinny obie strony...

Dnia 23.12.2011 o 09:16, ww3pl napisał:

MMO JEST SPRAWĄ POWAŻNĄ I NIE WOLNO O NIM ŻARTOWAĆ. Naprawdę?


Bynajmniej. Tylko co ma żartowanie z MMO do tego, co napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że pytam ale w takim razie:
Czy opłaca mi się kupić teraz SW:TORa na gwiazdkę? Bo z tego co słyszałem, te 30 darmowych dni rozgrywki to pi na wodę, fotomontaż, żeby zapewnić sobie więcej ludu i trzeba dokupić pre-paid do niego.
Dodatkowo jak widzę problemy z administracją i serwerami to pytam: czy sa serwery na których da się grać normalnie i czy rejestracja pre-paidów (o ile te 30 dni okaże się niewypałem) przebiega naprawdę tak problemowo? W komentarzach widzę różne głosy i opinie, również artykuł w tym utwierdza.
Najbardziej jednak jestem zainteresowany rzetelną informacją o tych rzekomych 30 dniach "bezpłatnej" rozgrywki...

W becie grałem na Darth Bandon i problemów nie było, mam nadzieję, że teraz też nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

"Prawdopodobnie"... "Nie powinno"... To nie są gwarancje.

Ale wciąż są obietnicami, jakie BioWare grzecznie składało. Gdyby problemy były naprawdę znikome, to wtedy nie byłoby nawet o czym mówić.

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

A sytuacja w TORze, choć zabrzmi
to może paradoksalnie, akurat dobrze świadczy o samym tytule - fakt, że są kolejki oznacza,
że gra jest popularna. Poza tym... Półtora miliona ludzi, korzystających z Early Access,
to nie to samo, co kilkadziesiąt (czy nawet kilkaset) tysięcy osób, które wzięły udział
np. w weekendzie betowym.
Naprawdę chciałbym zobaczyć MMO, które na starcie nie ma problemów.

Jasna sprawa - jak pisałem, niemal wszystkie gry MMO mają "jakieś" problemy na starcie, ale rzadko kiedy dzieje się to na TAKĄ skalę (bo kolejki pierwszym i ostatnim problemem przecież nie są).

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

Jeśli ktoś oczekiwał, że start gry pójdzie bezproblemowo, to znaczy, że raczej nie ma
doświadczenia z tytułami MMO.

Mam dziwne wrażenie, że lwia część graczy TORa to właśnie tego typu osoby. Fani Gwiezdnych Wojen i oryginalnego KoTORa jednak w jakiejś liczbie są.

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

To po pierwsze. Po drugie, można się przygotować na wiele
rzeczy, ale nikt nie jest w stanie przygotować się na ludzką głupotę. Wiem, mocne słowa,
ale tylko tak można określić sytuację, w której na 10 serwerach są kilkudziesięciominutowe
kolejki, a reszta serwerów świeci pustkami. Osoba z odrobiną zdrowego rozsądku uznałaby,
że naprawdę lepiej będzie stworzyć postać na którymś z tych pustych serwerów, bo przynajmniej
nie będzie się tracić czasu na czekanie.

Jak pisałem, w kwestii wyboru serwerów przez graczy przyznaję absolutną rację.

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli taka sytuacja się utrzyma, EA umożliwi przenoszenie
postaci między serwerami.

Jak pisał Pepsi - umożliwi, tylko nie wiadomo kiedy.

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

Skromność, jak widzę, przemawia? ;)

Powiedzmy, że wszystko lepsze od tego, co ludzie wieszają na facebooku.

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

A mnie nie. Gracze (co zresztą widać było po komentarzach w tym wątku) mają serdecznie
dosyć traktowania ich hobby na poziomie zabawy dla dzieci. Tekst o karcie rodziców jest
niczym innym, jak właśnie ciągiem dalszym takiego podejścia, nawet jeśli zamierzony był
jako żart. Ideą żartu jest to, że śmiać się powinny obie strony...

Tak długo, jak będziemy siebie (jako graczy) traktowali zbyt poważnie i fochować się o byle co (a jak ktoś spoza grona graczy powie coś złego o grach to koniec, ukamienować, zgwałcić i do rzeki!), tak długo będziemy widziani jako banda rozwydrzonych bachorów, która bawi się drogimi zabawkami. Takie jest moje zdanie.

Dnia 23.12.2011 o 10:33, Ring5 napisał:

Bynajmniej. Tylko co ma żartowanie z MMO do tego, co napisałeś?

To, że tekst o kartach kredytowych rodziców poleciał właśnie w stronę graczy MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze stroną i subskrypcją były właściwie tylko wczoraj, bo "cfaniaki", którzy nie przeczytali ocb nie podjęli kroków podczas Early Acces i nagle po premierze masa osób zobaczyła na launcherze "brak aktywnej subskrypcji" więc dawaj na stronę TORa. Dodaj do tego klientów "zwykłych"(nie pre-orderowych), którzy po prostu chcieli aktywować swoje gry i powinno Ci wyjść totalne zapchanie wszelakich serwerów związanych z grą, także tych odpowiedzialnych za subskrypcje kart kredytowych. Z tego co wiem to wczoraj wieczorem już wszystko działało, także dzisiaj i w kolejnych dniach nie powinno już być problemów.
Ten "problem" z subskrypcją jest taki, że aby móc grać należy podać dane karty kredytowej i wybrać metodę subskrypcji(1,3 lub 6 m-cy) lub jeśli nie posiada się/nie chce używać kredytówki trzeba dodać klucz z karty pre-paid(60 dni, wtedy wychodzi 90 dni czasu gry razem z 30 zawartymi w samej grze). Oprócz tego trzeba wybrać 5 pytań pomocniczych oraz uzupełnić dane kontaktowe. Bez jednej z wymienionych konto jest oznaczone jako "bez subskrypcji". Szum zrobił się bo dużo osób nie przeczytała o tych wymaganiach(na stronie, na forum, i bodajże w launcherze. Na pudełku też jest info o tym), co wywołało sytuację którą opisałem na początku posta.
Czyli jeśli chcesz użyć kredytówki masz 30 dni ZA DARMO bo karta NIE ZOSTANIE OBCIĄŻONA dopóki nie skończy się te 30 dni zawartych w grze/pudełku. Jeśli zaś chcesz korzystać z kart pre-paid musisz niestety wykupić 60 kolejnych dni(120 PLN)
To chyba by było na tyle, jeśli coś pominąłem to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eilene radziła zrobić coś pożytecznego w trakcie czekania na serwer a nie pisać idiotyczne posty i czepiać się ww3. Nie jego wina że gra wygląda jak kreskówka i jest uproszczona do bólu. :) Pomóżcie rodzinie przygotować dania na świąteczny okres w tym czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post jest ok. Przekazuje pewną informację i zupełnie nierozumiem czemu od razu taka fala krytyki...

Swoją drogą co z kartami pre paid w waszym sklepie. Jest jakaś możliwość że będą one dostępne jeszcze przed świętami. 3 dni wolnego do wykorzystania i boję się że nawet nie zagram ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do składania PITów jest wielce niestosowne. PITy to komunistyczna forma represji nic dziwnego, że kto może to tego nie robi i odsuwa ile się da. Poza tym urzędy utrzymuje się z podatków, a tych lepiej wydawać jak najminej.
To jest chory wyzysk, gdy za gre trzeba płacić całość z góry a potem liczyć na łaske i niełaske firmy. Powinny być pozwy i wysokie kary, porównywalne z tym co chcą zrobić graczą jak ci "ukradną" gre - BioWare tak samo kradnie pieniądze graczy. Szczęśliwy jestem, bo anulowałem zamówienie zaraz po tym jak zobaczyłem bete, teraz widzę, że znowu dałbym się jakiejś firmie wy..korzystać. Smutne, że prawo na to pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2011 o 09:00, Ring5 napisał:


jedna tylko uwaga - zapominasz, że specyfiką MMO jest granie z ludźmi. Owszem, można więc rejestrować się na serwerze light, ale wiedząc, że kilku twoich znajomych już gra (a przynajmniej usiłuje ;p) i ma postacie na którymśtam lvlu, to co robisz - zapisujesz się na serw gdzie oni grają by bawić się ze znajomymi, wyżej postawisz komfort logowania, czy będziesz tych trzech kumpli molestował by porzucili swoje dotychczasowe postacie i przeniesli się na serw light gdzie grasz ty? Bo dla mnie wybór aż tak prosty by nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować