Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lepiej zacznijcie lubić kolejki w SW:ToR, bo BĘDZIECIE w nich czekać

70 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2011 o 14:58, Pietro87 napisał:

Wiesz musisz wziąć małą poprawkę na fakt, ze niektórzy mogli sobie dopiero tego 22 grę
nabyć.


Premiera była 20. Gdzieniegdzie dało się dostać nawet i wcześniej jak ktoś miał preorder.

Dnia 23.12.2011 o 14:58, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek wszystko jest mocno imho rozdmuchane, świat się nie zawali jak ktoś pogra
dzień czy dwa później jak by nie patrzeć.


Aczkolwiek nie zwalnia to z myślenia :P

Dnia 23.12.2011 o 14:58, Pietro87 napisał:

P.S.
Btw ty grasz na Trask Ulgo po stronie imperium ?


Trask Ulgo, ale po przeciwnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA/Bioware mogłoby zrekompensować to dodając trochę darmowych dni, ale oczywiście to nie ten rodzaj firmy (prędzej już można spodziewać się płatnych dlc). Większość pewnie i tak będzie wolała trochę się pomęczyć na początku z kolejkami na zaludnionych serwerach niż iść na mniejsze, bo dobrze wiedzą co będzie się działo, gdy już wstępny hype (i darmowe dni/pierwszy abonament) się skończą. Wtedy tylko na tych cierpiących obecnie na nadmiar będzie się dało sensownie pograć, na reszcie będzie to co się ostatnio dzieje z WoWem. Ja w każdym razie już wiem, że gry nie kupię.

Tytuł newsa beznadziejny, ale że w 90% przypadków autorami takich newsów są ww3 lub Pepsi to nic dziwnego. Tani sposób na zwrócenie uwagi i silenie się na śmieszność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. > Ale wciąż są obietnicami, jakie BioWare grzecznie składało. Gdyby problemy były naprawdę

Dnia 23.12.2011 o 10:44, ww3pl napisał:

znikome, to wtedy nie byłoby nawet o czym mówić.


Naprawdę chciałbym kiedyś dożyć czasów, gdy nowe MMO o tak licznej grupie odbiorców na starcie, ruszy bez zonków, bez wpadek, bez problemów...

Swoją drogą, naprawdę rozwala mnie czasem ludzka hipokryzja... Gdy przy starcie Wiedźmina 2 pojawiał się problem za problemem (i dopiero tam osiągały one naprawdę niesamowite rozmiary, czego skutkiem było to, że w ogóle nie można było grać), sprawa była bagatelizowana, a momentami wręcz posuwano się do zachowań, które były po prostu niedojrzałe (edytowanie cichaczem wcześniejszych newsów, chociażby). Z kolei w TORze, z uciążliwych, ale tak naprawdę nie rujnujących zabawy problemów tworzy się za to sprawy gigantycznych proporcji...

Dnia 23.12.2011 o 10:44, ww3pl napisał:

rzadko kiedy dzieje się to na TAKĄ skalę (bo kolejki pierwszym i ostatnim problemem
przecież nie są).


Czyli na jaką, dokładnie? Nie da się grać? Od tygodnia czasu tylko raz spotkałem się z kolejką (na Basilisk Droid, który natychmiast stał się jednym z najbardziej okupowanych serwerów), po zmianie serwera ani razu nie musiałem nawet 5 minut spędzić w kolejce (a że cały tydzień siedziałem na urlopie, to trochę czasu w grze spędziłem). Przez ten tydzień nie uświadczyłem żadnych problemów na "TAKĄ skalę". No, chyba, że uznamy za takowe dwa crashe, spowodowane najprawdopodobniej zbyt częstym alt/tabowaniem na pulpit. Słownie: dwa. W ciągu tygodnia grania po kilka-kilkanaście godzin dziennie. Naprawdę niewielu tytułom to się udaje.

Dnia 23.12.2011 o 10:44, ww3pl napisał:

Mam dziwne wrażenie, że lwia część graczy TORa to właśnie tego typu osoby. Fani Gwiezdnych
Wojen i oryginalnego KoTORa jednak w jakiejś liczbie są.


A mogę zapytać na jakiej podstawie tak uważasz? Bo ja akurat mam odmienne zdanie - że osób, które o MMO pojęcia nie mają, jest w TORze raczej niewiele. Większość doskonale wie, jak zachowywać się na czacie, przy questach, na czym polega różnica między Need a Greed...

Dnia 23.12.2011 o 10:44, ww3pl napisał:

Tak długo, jak będziemy siebie (jako graczy) traktowali zbyt poważnie (...)


Może jest to kwestia zbyt poważnego traktowania siebie. Może naprawdę fatalnego tygodnia, jeśli idzie o ilość przykrych sytuacji u znajomych i rodziny. A może niefortunnego żartu, który trafia akurat w czuły punkt wielu osób?

Dnia 23.12.2011 o 10:44, ww3pl napisał:

To, że tekst o kartach kredytowych rodziców poleciał właśnie w stronę graczy MMO.


Już prędzej by pasował do osób grających w produkcje typu Battlefield: Heroes, FarmVille itp.

@dark_master

Dnia 23.12.2011 o 10:44, ww3pl napisał:

zapominasz, że specyfiką MMO jest granie z ludźmi.


Nie zapominam. Wszystko zależy od tego, jak wygląda ta sytuacja - jak długo owi znajomi grają, do którego poziomu rozwinęli postać, jak bardzo są ze swoimi postaciami zżyci... Niektórzy, na przykład, pierwszą postać traktują eksperymentalnie, przechodzą nią kilka-kilkanaście poziomów, by "wyczuć" grę, po czym tworzą nową, wiedząc już, o co chodzi.

Jak napisałem wcześniej, pierwszego dnia Early Access (czyli, dla mnie, w ubiegły piątek) założyłem sobie po powrocie z roboty postać na Basilisk Droid. Pograłem trochę, dobiłem chyba do 7 czy 8 poziomu (naprawdę już nie pamiętam), poszedłem spać, a gdy wstałem w sobotę - zonk. Kolejka na 40 minut stania. No i mamy dylemat, bo z jednej strony słyszałem, że na Basilisku gra wiele osób z tego forum i zależało mi, by tam grać, z drugiej strony - musiałem liczyć się z długim czekaniem w kolejce. Uznałem więc, że jednak mniejszym problemem będzie granie z obcymi osobami na innym serwerze (bez czekania w kolejce), niż codzienna "męczarnia", by dostać się na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 15:44, hans_olo napisał:

Jaki sucharski tytuł. Uwaga, mdłości. Normalnie szkoła Strasburgera.

Also, @Arcling
Nie mam zielonego pojęcia, czy chodzi Wam o nowy tytuł (który już nie jest mój, bo został zmieniony ze względu na aktualizację) czy stary, widoczny w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2011 o 00:57, Ring5 napisał:


kwestia tylko tego ilu kalkuluje podobnie, bo sądząc po tłoku - niewielu.
swoją drogą, fabuła/y to też taki gwałt na lore (i do tego czarno-biały) jak materiały przedpremierowe? ^^'' Już abstrahując od tego co sam lucas wyczynia ostatnimi laty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj te kolejki to, to hmmm..... ^^. Kiedyś takie coś w Polsce się już było gdzie ludzie stali/czekali w kolejkach dłuuugich jak diabli.... Ja ich nie pamiętam bo mnie na świecie nie było....... ale moja mama stała :P Może dam jej znów doznać tego uczucia xD....
Czyżby historia się powtórzyła ale w przypadku Gry :P

Pozdrawiam i Wesołych Świąt. Przeca dzis 24 [Łamie się gramowym opłatkiem "pyykk!" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 10:27, dark_master napisał:

swoją drogą, fabuła/y to też taki gwałt na lore (i do tego czarno-biały) jak materiały
przedpremierowe?


Popatrz na załączony obrazek (ZAWIERA SPOILERY!) i oceń sam... Za zabicie przeciwnika, którego pokonaliśmy i który się poddał, otrzymuje się punkty Jasnej Strony. Dla mnie to trochę dziwne. To zresztą nie jedyny kwiatek. W innym miejscu takie same punkty otrzymujemy za to, że jednego z naszych "celów" nie ubijemy na miejscu, ale zamrozimy i odstawimy do zleceniodawcy, który następnie podda delikwenta torturom. Czyli, w skrócie, za skazanie gościa na tortury, dostajemy punkty Jasnej Strony. Cóż, zawsze uważałem, że Jedi to banda schizoli.

Tym, co doskwiera mi najbardziej jest brak neutralnych opcji w kluczowych momentach. Rozumiem, że system Jasnej/Ciemnej strony ma czemuś służyć, ale chyba tego typu wybory powinny być obowiązkowe jedynie dla Jedi/Sithów, natomiast reszta naprawdę mogłaby być neutralna...

20111224110527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo BW nie umie robić postaci które są szare, działają jak chcą opowiadając się raz po jednej raz drugiej lub zwyczajnie są po środku. Podane przez Ciebie przykłady to wyraźny znak że BW albo ma ciśnienie od EA albo zwyczajnie szajba im odbiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować