Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs Hydrophobia Prophecy - zgarnij grę

171 postów w tym temacie

Na mnie najwieksze wrazenie zrobila woda w Just Cause. Chwilami czulem sie jakbym byl na wakacjach na rajskiej wyspie, a podczas gry zdarzalo mi sie po prostu stanac na plazy i podziwiac zacchodzace slonce odbijajace sie w lazuroym atolu.. Moze nie jest to najbardziej realistyczna woda ale za to wyglada pieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecraft.


Żartowałem.

Mnie zaskoczyła woda w Morrowind.
Grałem sobie właśnie w tę grę, ale moja woda byłą dość zwykła - textura nałożona na obszar. Poszedłem w odwiedziny do kolegi, który też lubi RPG, patrzę, a u niego akweny się mienią i błyszczą, a ja: WTF, jak ty masz taka wodę, jak ja mam inną?!
Potem jak wszedłem w posiadanie większej mocy obliczeniowej, to i mnie było dane patrzeć na migoczące h2o.

Jakbyście jeszcze konkurs o powietrzu robili, to Morrowind wg mnie ma nadal najlepsze efekty na niebie. Te chmury i księżyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowind - tak realistycznie wyglądającej wody w grach wcześniej nie widziałem. Jak na tamte czasy te wszystkie refleksy to było cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock - już samo intro jest niesamowite, pływanie wśród zgliszczy samolotu, dotarcie do latarni, oglądanie świata pod wodą przez szklane tunele, wlewająca się przez uszkodzenia w tunelach woda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grą w której po raz pierwszy największe wrażenie zrobila na mnie woda jest TESIII: Morrowind. Nawet do pokazywania możliwości mojego Geforce 3 Ti 200 wykorzystywałem tę grę, właśnie aby pokazać jak wyglada woda. Wystarczyło włączyć Morrowinda i pokazać znajomym co tracą mając slabsze karty graficzne. Chociaż sama gra była bardzo fajna to największe wrażenie przy pierwszym z nią kontakcie zrobiła właśnie woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda zrobiła na mnie po raz pierwszy największe wrażenie w grze War Rock (F2P) po włączeniu opcji Water Effect. Niestety mój stary piecyk nie był w stanie pociągnąć na takich burżuazyjnych (na tamten czas) detalach. Jeździłem do kolegi i tam się zachwycałem, najczęściej była to mapa Cantumira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trine 2 i zagadka z kłodą do której lała się woda ze strumienia. Trzeba było tak manewrować kłodą, żeby podlewać rośliny...fizyka płynów, refleksy świetlne...coś pięknego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie w Black & White 2 woda wywarła na mnie duże wrażenie, ale w jak zobaczyłem wodę w Minecrafcie to był szok, bo wcześniej nigdzie woda się magicznie nie mnożyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metin2 - Aż tak nie realistycznej wody nie widziałem nigdzie !! :D Można zarzucać wędkę , spławik na niej fajnie wygląda ! Ale wejść się do niej nie da , i taka pusto pod wodą jest ... Tak jakby tylko na wierzchu była woda :D:D Na dodatek ona się porusza ( chyba faluje ) , jest zarąbiście błękitna , przezroczysta ,jak na tropikach :)

PS. Nie pisało czy ma zrobić pozytywne wrażenie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 17:03, Smerdek napisał:

Na mnie zrobiła wrażenie jak grałem w berka i wpadłem do basenu :D

Mocno otrzeźwiające to wrażenie =)
Mistrz, w końcu nie napisali że ma być to gra wideło...

Co do tematu,
Pierwsze największe wrażenie wody w grze...
hmm, nigdy nie zwracałem uwagi na jakość graficzną tegoż żywiołu, bo to z czasem było rozwijane...
... ale pierwsze fajne "użycie" wody z jakim się spotkałem, to było w Dark Messiah of Might & Magic z roku 2006.
Kiedy to gracz bronił statku przed przeciwnikami przybywającymi do doku, można było z nimi różnorako walczyć,
ale najwięcej radochy sprawiało mi użycie kopniaka i posłanie przeciwnika do wody, coby się utopił.

Ech, to było coś... później podobny motyw powstał w Assassin''s Creed II, ale to już nie to. Porządnego kopa nic nie zastąpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie woda najbardziej urzekła we wspomnianym Assassin''s Creedzie II, a to dlatego, że był pierwszą grą jaką odpaliłem po wymianie kompa :) (Podczas gdy świat zachwycał się Crysisem 2, ja jeszcze mogłem pograć co najwyżej w Far Cry''a. Jedynkę. Na najniższych detalach. Oh well...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz największe wrażenie zrobiła na mnie woda w Crysis w 2007 roku, to było dopiero coś! Wspaniałe refleksy na wodzie oraz w pełni fizyczna(widoczne były fale, unoszenie oraz opadanie wody) a nie tylko zwykła teksturka, nie zapominajmy także o efekcie spływającej wody po ekranie :) Pływając pod wodą można było naprawdę odnieść wrażenie że się pod nią znajdujemy, imersję potęgowały odbicia powierzchni wody na piaszczystym dnie. IMO do dziś nie zrobiono lepszej wody w żadnej grze no może z wyjątkiem Hydrophobii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako mały chłopiec nie interesowałem się grami komputerowymi. Dużo bardziej lubiłem bawić się w Paint''cie. Jednak rysując tam obrazki wygląd wody przy moich dotychczasowych umiejętnościach nie był zbyt realistyczny. W końcu będąc z tatą w pewnym sklepie i była tam wyprzedaż gier komputerowych. Pomyślałem, że warto będzie wydać te parę złotych na jedną z nich. Po długich przemyśleniach wybrałem grę o nazwie Gothic.
Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu oniemiałem. Ileż tu piękna! Ileż nowych doznań mnie czeka. Nie spodziewałem się, że może istnieć coś takiego, do tej pory miałem styczność tylko z grami typu Pasjans i Saper. Tutaj po raz pierwszy zobaczyłem, że woda jest wodą. To, że widziałem przeźroczystość i do tego rozjaśnienia i przyciemnienia tafli wody napawało mnie takim optymizmem, że kiedy słyszałem o lepszych grach z lepszymi efektami myślałem już o tym, że ludzkość ma dostęp do kosmicznej technologii. Postanowiłem w pewnym momencie grania wejść do wody. Niewiarygodne, usłyszałem plusk i szum rzeki. Cóż za geniusz stworzył to fenomenalne dzieło! Mogłem nurkować, pływać, szukać schronienia w wodzie będąc gonionym przez potwory i wrogów, mogłem się nawet utopić. Widziałem też dno i cień mojej płynącej postaci.
Gothic był grą która zrobiła na mnie takie wrażenie jak żadna inna w późniejszym czasie. Wiele bym dał aby powiedzieć, że taki efekt ukazał mi się w Battlefield 3 lub inFamous 2, ale muszę być szczery. Pod wszelkimi względami woda ze świata Gothic zrobiła na mnie po raz pierwszy największe wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był to From Dust.W tej gdzie fizyka wody, zmiana jej kierunku, ten nurt wody gdzie zasypywało się jeden i tworzył się drugi zapierał mi dech w piersiach.Oczywiście było też dużo dobrze odwzorowanych "wód" w grach jak Far Cry, czy Crysis, ale to była taka pierwsza gra, przy której powiedziałem, "ale super odwzorowane efekty wody". Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia 1. Jak na tamte czasy gra była zupełnie przełomowa. Niesamowita grafika, gangsterski klimat lat 30-tych, oprawa audio. Coś pięknego, nawet teraz człowiek chce do niej wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować