Zaloguj się, aby obserwować  
Orion

Darksiders II - Temat ogólny

165 postów w tym temacie

W roku, który będziemy witać za kilka dni pojawi się sequel prześwietnego slashera jakim jest Darksiders. Zakładam temat, ponieważ uznałem że sporo już o tej grze wiemy i warto podyskutować.
W dwójce wcielimy się w kolejnego jeźdźca apokalipsy - Śmierć. Wydarzenia będą działy się w czasie gdy Wojna przebywał w zaświatach, z tego co pamiętam trwało to 100 lat.
Znów pobiegamy, poskaczemy i pozabijamy, a oto gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=j0I8lVhggsU
Ślinka cieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie po byku widzę. Mam nadzieję, że ten post nie zaginie w tym zalewie postów.

Na ten moment ujawniono edycję limitowaną. Z ciekawszych dodatków można zobaczyć maskę Śmierci.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=465490

Swoją drogą okładka przypomina mi antyczną Ultimę VIII Black Gate. Czarne że aż czadowe na swój sposób.

20120305171136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w sequelu poprawiony zostanie dosyć przeciętnej jakości backtracking z pierwszej części gry, oraz pojawi się więcej sekwencji zręcznościowych i platformowych, które w Darksiders w dalszej części tej produkcji zostały zredukowane prawie do zera, przez co stała się ona czystym slasherem. A tego typu gier na rynku jest sporo, w tym niektóre lepsze w tym fachu od tego, co oferował poprzednik. Dwójka mam nadzieje, że będzie w swej konstrukcji bardziej zeldopodobna. Jak uda się progamistom stworzyć przy okazji dobry system walki to może wyjść hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje wersja kolekcjonerska, to będzie ją musiał sprowadzić z USA.
http://shop.thq.com/store?siteid=thqworld&Locale=en_US&Action=DisplayCategoryProductListPage&categoryID=57907600&RefThemeID=1268400&Currency=USD

W Polsce i innych krajach Europy nie będzie ona bezpośrednio dostępna. Jedynie pre-order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde już się nie mogę doczekać, a do sierpnia jeszcze tyle czasu :(( Swoją drogą, jestem ciekawy na ile czasu gra wystarczy. Jeśli na tyle co jedynka to dobrze, ale nie obrażę się jeśli dołożą parę godzinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wiadomo czy gra w ogóle wyjdzie w Polsce. Po za tym nie można reklamować swoich usług na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znane są wymagania.

Minimalne wymagania Darksiders 2:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2,0 GHz lub odpowiednik AMD
RAM: 2 GB
Karta graficzna: nVidia 9800 GT (512 MB RAM) lub odpowiednik AMD
Dysk twardy: 20 GB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7


Wymagania rekomendowane:

Procesor: dowolny czterordzeniowy procesor AMD lub Intel
RAM: 2 GB
Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 260 512 MB lub odpowiednik AMD
Dysk twardy: 20 GB
System operacyjny: Windows 7

Niestety karta graficzna zaważyła i mogę powiedzieć "papa Darksiders". Gra raczej by się uruchomiła, ale działanie gry może pozostawić wiele do życzenia i nie będę ryzykował, jednak będzie to mój pierwszy zakup po wymianie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 06:31, Pupu2 napisał:

Heya,

można zmienić binding klawiszy w tej grze? gram na PC.

Hmmm, a skąd ty masz tak szybko tę grę na PC? Mieszkasz w USA czy standardowy "wujek z Ameryki?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 10:50, KofeinowyPablo napisał:

> Heya,
>
> można zmienić binding klawiszy w tej grze? gram na PC.
Hmmm, a skąd ty masz tak szybko tę grę na PC? Mieszkasz w USA czy standardowy "wujek
z Ameryki?"


Pracuje w game-devie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 10:50, KofeinowyPablo napisał:

Hmmm, a skąd ty masz tak szybko tę grę na PC? Mieszkasz w USA czy standardowy "wujek
z Ameryki?"

Gra w europie (a przynajmniej większej części) jest zablokowana do 21-ego.

Ale z tego co wiem to można to obejść przez VPN. W dodatku sporo osób to stosuje, żeby obejść te bezsensowne spóźnione premiery. Jest to raczej szara strefa (tak jak aktywowanie samych kluczy), ale pod bany nie podchodzi, jak to jest w przypadku kupowaniu przez VPN. Przynajmniej z tego co czytałem ;).

A co do samego configu - tutaj zacytuję fragment wypowiedzi jednego z developerów na jednym z forów:

"Anyway. The most obvious thing it seems is the config file. In every single build up until retail, our config file has been exposed. This means that every version Jay and Mat used had a clearly visible / editable config file available. This includes the demo PC I am typing on now (the one we used for our live streams). Neither Jay or Mat had any reason to believe that would change, however, it should have been confirmed if it was to remain that way. I don''t know what can and can''t be exposed (I''ll have to talk to our tech guys in Thursday morning)... but I will definitely find out."

Więc miejmy nadzieję, że nie kłamali i uda im się to szybko spatchować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W samej grze, opcji graficznych poza zmianą gammy, rozdzielczości, włączeniem napisów itp, to nie ma wcale.

Mój katalog ...\config\ jest pusty, nie ma w nim niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra, ale czuć ze pod konsole. :) Pierwsza gra na PC, w której mam uczucie, ze lepiej by się grało na padzie.

Też macie problemy z tear screeningiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować