Zaloguj się, aby obserwować  
Orion

Darksiders II - Temat ogólny

165 postów w tym temacie

Jak to przyjmiesz?

Ja często zmieniam bronie. W sumie ich statystyki nie mają znaczenia na tym etapie gry, bo przeciwnicy są banalnie prości (poziom normal).

Swoją drogą jestem rozczarowana combosami. U Thane''a wydałam troche kasy, ale nie zauważyłam aby coś nowego doszło, a te combosy które juz wykupiłam, mam wrażenie, ze posiadałam już wcześniej...strasznie nie jasna dla mnie sprawa. Podasz mi przepis na wykonywanie jakiegoś fajnego combosa?

Spoiler

W tej chwili mam 7lvl, i sprowadziłam łzy do kuźni

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 17:00, Pupu2 napisał:

Jak to przyjmiesz?

Można wysyłać przez tego wężowego mailboxa. Ale na chwile obecną to nie działa (bo gra nie wyszła :P).

Dnia 18.08.2012 o 17:00, Pupu2 napisał:

Ja często zmieniam bronie. W sumie ich statystyki nie mają znaczenia na tym etapie gry,
bo przeciwnicy są banalnie prości (poziom normal).

No, ja gram na Apokalipsie, i dzisiaj trafiłem naprawdę niezłą paczkę. 3 fale, dwie pierwsze banalne (sporo tych małych golemów), a potem te dwa największe. Byli na 18 poziomie (ja 11 wtedy), i biły mnie zwykłymi hitami po 600 (na ~1100hp), więc chwila nieuwagi i leżałem. A HP mieli masakrycznie dużo. Po bodaj 50 minutach udało mi się przejść. A i to tylko dlatego, że pod sam koniec, jak skończyły mi się potki i miałem 10% HP wskoczył drugi Reaper na nich ;).

Był to sidequest - Spark of Life od Murii (tej ślepej szamanki).

Dnia 18.08.2012 o 17:00, Pupu2 napisał:

Podasz mi przepis na wykonywanie jakiegoś fajnego combosa?

Wszystkie dostępne combosy są widoczne w menu (O > Move List - taka ikonka pada).
Ważne jest wyćwiczyć sobie "przerwy" w combosach. Za długa - i się urywa, za krótki i jej nie liczy. Potrenuj sobie na sucho.

Swoją drogą, drobny hint: przed większymi/trudniejszymi walkami warto wrócić do miasta (Fast Travel) i nabić sobie 100%HP/Wrath/Reaper Energy na Training Dummies. A i przy okazji można dokupić potków.

Spoiler

W tej chwili poziom 13, idę do Tree of Life po pokonaniu Guardiana. Co prawda bawię się z pobocznymi questami, bo jednak dość ciężko to idzie jak moby są 5+ leveli wyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 19:48, Pupu2 napisał:

Reaper form jak działa? Ile czasu mozna byc reaperem i czy aktywować mozna tylko podczas
walki?

Reaper Form zwiększa zadawane obrażenia oraz ogromnie zmniejsza otrzymywane (taka nieśmiertelność praktycznie). Trwa krótko, jakieś 8 sekund.
Ładuje się go (fioletowa pseudo spirala) przez uderzenia kosami. Dodatkowe bronie nie ładują go.
Można go aktywować poza walką, chociaż nie wiem jaki to ma sens. Chyba, że dla obejrzenia animacji.

Swoją drogą, czasami w walce nie chce mi się włączyć podczas wciskania V, muszę wchodzić do koła umiejętności i tam go wybrać (te menu spod Taba). Wkurzające to strasznie, bo używam go głównie w nagłych wypadkach (nieśmiertelność!).

Dnia 18.08.2012 o 19:48, Pupu2 napisał:

Ocb z tym ładowaniem konia?

Szarża. Krótkie przyśpieszenie. Dodatkowo, po najechaniu na słabsze moby zadaje spore ilości obrażeń i, o ile się nie mylę, odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:16, Mordant napisał:

> Reaper form jak działa? Ile czasu mozna byc reaperem i czy aktywować mozna tylko
podczas
> walki?
Reaper Form zwiększa zadawane obrażenia oraz ogromnie zmniejsza otrzymywane (taka nieśmiertelność
praktycznie). Trwa krótko, jakieś 8 sekund.
Ładuje się go (fioletowa pseudo spirala) przez uderzenia kosami. Dodatkowe bronie nie
ładują go.
Można go aktywować poza walką, chociaż nie wiem jaki to ma sens. Chyba, że dla obejrzenia
animacji.

Swoją drogą, czasami w walce nie chce mi się włączyć podczas wciskania V, muszę wchodzić
do koła umiejętności i tam go wybrać (te menu spod Taba). Wkurzające to strasznie, bo
używam go głównie w nagłych wypadkach (nieśmiertelność!).

> Ocb z tym ładowaniem konia?
Szarża. Krótkie przyśpieszenie. Dodatkowo, po najechaniu na słabsze moby zadaje spore
ilości obrażeń i, o ile się nie mylę, odrzuca.



Reaper form mi chyba równiez nie działa spod V, stąd moje pytanie. :)

Idziesz w necromancera czy harbingera?
Grasz na konsoli czy PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 21:02, Pupu2 napisał:

Reaper form mi chyba równiez nie działa spod V, stąd moje pytanie. :)

No właśnie działa jak mu się chce ;P.

Dnia 18.08.2012 o 21:02, Pupu2 napisał:

Idziesz w necromancera czy harbingera?

Harbringer. Melee, a nie jakiś pseudo caster. Chociaż respec tani, więc może obadam Necro. Ale i tak preferuje czystko melee.

Dnia 18.08.2012 o 21:02, Pupu2 napisał:

Grasz na konsoli czy PC?

PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 04:18, Pupu2 napisał:

W ogole to minus za brak opisu cech postaci w grze. :/ Brakuje dymków gdy najedziesz
na np arcane.

Tia, mogliby to dodać. Co prawda większość jest dość oczywista, ale część zupełnie z niczym się nie kojarzy.

Dnia 19.08.2012 o 04:18, Pupu2 napisał:

CO daje arcane, oraz co daje gilt?

Arcane - obrażenia magiczne. Zwiększa obrażenia od wszystkich umiejętności z drzewka Necro, obrażenia w Reaper Form oraz obrażenia z combosów, w których pojawia się żniwiarz (mam bodaj 2 takie na razie).

Glit to złoto.

Dnia 19.08.2012 o 04:18, Pupu2 napisał:

Aby wykonac zadanie Awake Construct, musze pokonać Construct Hullka? Czy to jakiś side quest boss?

Jest to główny quest, zatem musisz go pokonać. Walka jest dość łatwa, gdy już wiesz co trzeba robić.

Spoiler

Po prostu trzeba podnieść minę z ziemi i w niego rzucić. Strzelić w nią z pistoletu, aby wybuchła. Wtedy boss się "rozpada" i wystawia nam swoje serce. Jakieś 20-30% HP można mu zjechać na raz. Jak się budzi, to po prostu trzymamy się z dala od niego czekając aż skończy "skakać" wysadzając bomby, a w między czasie bijemy małe golemy. Gdy się w miarę uspokoi łapiemy nową bombę. I od początku ;).


Tak to przynajmniej na Apocaliptic wyglądało. Na normalnym poziomie może nie trzeba się bawić w uciekanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 09:28, Mordant napisał:

Spoiler

Po prostu trzeba podnieść minę z ziemi i w niego rzucić. Strzelić w nią z pistoletu,
aby wybuchła. Wtedy boss się "rozpada" i wystawia nam swoje serce. Jakieś 20-30% HP można
mu zjechać na raz. Jak się budzi, to po prostu trzymamy się z dala od niego czekając
aż skończy "skakać" wysadzając bomby, a w między czasie bijemy małe golemy. Gdy się w
miarę uspokoi łapiemy nową bombę. I od początku ;).



Tego serca, które wystawiał, nie dostrzegłam, bo małe golemy zaczęły wyłazić spod ziemi. Ale faktycznie, nie trudne do przewidzenia. Sztampowy schemat walki z bossem.

Wcześniej trafiłam na jakiegoś bossa, gdzie ja miałam 2lvl, a koleś na youtubie 14 i się z nim męczył. Był opcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No. Po 15 poziomie w końcu zaczęły lecieć bronie z HP/Wrath on Crit i Crit Chance.

Udało mi się rozpracować upgrady i teraz biegam z czymś takim. A jako secondary mam

Spoiler

szpony z pająka - OP są strasznie. W ciągu ~5 sekund można się uleczyć do full.

20120820163219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto kupił i zarejestrował grę na Steamie mógłby odpowiedzieć, jaki dopisek ma licencja (żadnego, a może coś w stylu PL, RUS, Eastern)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, i gra skończona. Według licznika z zapisu zajęło mi niecałe 22 godziny.

A został jeszcze jeden dungeon -

Spoiler

Soul Arbiter''s Maze

, dozbieranie wszystkich znajdziek oraz Cruicible

Poczekam na jakiś dobry guide ze znajdźkami. Niestety nie ma jak w poprzedniej części i nie dostaje się mapy z zaznaczonymi lokacjami (albo nie wiem skąd ją wziąć).
Wtedy będzie można się zabrać za arenę / NG+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 19:40, Evertsen_Dante napisał:

No i jak ogóle wrażenia? Bez spoilerów :) Jak wygląda w porównaniu z pierwszą częścią?

Ciężko nie spoilerować :P.

Dużo bardziej mi się podobała od jedynki.

Walka jest przyjemniejsza, głównie ze względu na system combosów i dodatkowe bronie. A i same umiejętności dużo bardziej użyteczne, a tych w jedynce w praktycznie nie używałem. No i jest jeszcze drugie drzewko - Necro.

Sam ekwipunek to fajna sprawa. Naprawdę, każdy nowy loot potrafi dużo zmienić. Szczególnie bronie z bossów, które mają specjalne umiejętności. Karmienie ''opętanych'' broni, dla uzyskania idealnych statystyk to również fajna rzecz.

Przede wszystkim, nie ma takiego bezczelnego backtrackingu. A nawet jak się trzeba gdzieś wrócić, to zajmuje to tylko chwilę ze względu na Fast Travel. Nawet w samych dungeonach rzadko się biega przez te same ścieżki, bo często są rozmieszczone skróty/przejścia.

Co do dungeonów - te z dwójki bardziej mi się podobały. W zasadzie mechanika jest podobna do tych z poprzedniej cześci - wspinanie się, skakanie, używanie "haka", portali. Dodatkowo dodali

Spoiler

"rozczepienie" Śmierci na 2 części plus kamień oraz ulepszenie portali - przejście między wymiarami

. Przede wszystkim były mniej irytujące niż w pierwszej części - jak wcześniej wspomniałem, chodzi głównie o backtracking i łatwe do przeoczenia ścieżki.

Bossfighty - przez pierwszą połowę gry świetne. Później jakoś tak dużo łatwiej i mniej epicko. Ale to może przez to, że jak zdobyłem dwie bronie z leczeniem (kosy w poprzednim poście, drugie z bossa) to nie trzeba było tak nerwowo i uważnie grać. Niektórych nawet się dało po prostu przytankować bez większej ilości uników.

A tak technicznie. Grałem na klawiaturze, i sterowanie nie jest tak złe jakby się wydawało po wszechobecnym w internecie płaczu. Jest lepiej niż w poprzedniej, a tam nie miałem z tym żadnych problemów. Klawisze bez problemu można przekonfigurować - z tym, że są dziwnie umieszczone. Zamiast normalnie w menu/opcjach, to w grze pod Move List.
Jedynie kamera czasami wkurza podczas wspinaczki, gdy się "blokuje" na danym widoku - co jest dość notoryczne na przykład w takim Assassin Creedzie . A i "lockowanie" targetu działa identycznie jak w jedynce, co tutaj mi się niezbyt podobało. Wygodniej mi było unikać ataków bez tego.

Grafika. Lokacje wyglądają nieźle. Ale jedynak brakuje tego AA, czy innych wygładzeń - te niby można wymusić przez sterowniki kart graficznych (czy tam dodatkowych programów). Mi się to jednak nie udało, chociaż dużo czasu temu nie poświęciłem. Najbardziej jednak boli ten nie działający Vsync.

Fabuła i sam format misji nie różni się dużo od poprzedniej części. Ot bez przerwy rozkazują nam przynieść jakiś przedmiot czy tam pozbawić kogoś głowy. Ot wymówka, żeby wysłać nas do kolejnych dungeonów.


Dość chaotycznie i mało szczegółowo. Niestety nie chce mi się wysilać nad bardziej zawiłą recenzją/opinią, szczególnie taką bez spoilerów. Zawsze lepsze to, niż nic, prawda? ;)

PS: Całą grę przechodziłem na najwyższym poziomie trudności - Apocaliptic. Tutaj są jakieśtam statystyk z gry:
http://www.darksiders.com/community/stats/mordant
PPS: Swoją drogą, mam kilka nisko poziomowych opętanych broni, gdyby ktoś chciał. Osiągnięcie muszę nabić, a ktoś przy okazji skorzysta - zawsze to ułatwi trochę granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2012 o 20:13, Mordant napisał:

Dość chaotycznie i mało szczegółowo. Niestety nie chce mi się wysilać nad bardziej zawiłą
recenzją/opinią, szczególnie taką bez spoilerów. Zawsze lepsze to, niż nic, prawda? ;)


Dla mnie wystarczy w 100% Dzięki wielkie, już wiem, że kupuję odrazu jak znajdę chwilę na granie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto zakupił polskie wydanie Darksiders 2 może mi powiedzieć czy jest to wersja Steamowa czy może jakiś dziwny wyczyn cenegi których pełno bylo w przeszlości?
Dzięki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować