Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Old Republic - przegląd pierwszych ocen

35 postów w tym temacie

a co z portalem gamespot.com? tam jest srednia ocen userow 8.8 i 1200 oddanych glosow. Dlaczego taka skrajnosc jest ? o czym to swiadczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że Dragon Age II również otrzymywał oceny na poziomie 8/10 gdzie gracze widzieli grę zupełnie inaczej. Ja ufam Metacritic z uwagi na to że może reakcje są skrajne ale na ogół świetnie oddają czym jest dany tytuł.
6-7/10 to doskonała ocena dla TOR. Gra ma dobry PvE ale niestety cała reszta ssie kompletnie. PVP jest popsute, gra liniowa aż do bólu i mająca mało wspólnego z MMO (bardziej pasuje RPG z CO-OP).
Innowacyjności brak, kupę braków i niedoróbek. Fatalna obsługa klienta.

Ogólnie gra przeciętna z fajnym pomysłem jeżeli chodzi o voice acting. Dzięki temu drobiazgowi niektóre questy przynajmniej nie zanudzają nas na śmierć mimo że w 99% z nich chodzi o to żeby iść do punktu X i zabić Y potworków albo użyć Z przedmiotów.

Z przyjemnością będę kontynuował grę... za pół roku albo rok kiedy ją połatają, ulepszą i rozszerzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na metacritic jest dużo trolli. Podobnie jest przy wielu innych grach, a najlepsze przykłady to Dragon Age czy MW3. Te oceny z gamespot są zawsze bardziej wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracze po prostu tak już mają. Zbierają się różne grupy pseudo fanów i celowo zaniżają oceny grom, bo uważają, że konkurent jest lepszy (mogę się założyć, że większość negatywnych ocen od fanatyków WoWa), albo że poprzednia część była lepsza (Dragon Age 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 15:05, mozej napisał:

a co z portalem gamespot.com? tam jest srednia ocen userow 8.8 i 1200 oddanych glosow.
Dlaczego taka skrajnosc jest ? o czym to swiadczy ?


O wysokiej aktywności Biodronów i Biohaterów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym grze dala 8/10 w kategori mmo. Nie znam lepszch gier online od tej poza wow i gw. Tzn tylko te dwie mnie przyciagnely na dluzej i jak na razie bilans jest pozytywny dla nich ze wzgledu na wygode gry. Co do innych gier online to kiepsciutko, a probowalam wielu i nie wciagnely mnie na dluzej niz 1 dzien. Gdyby porownywac znow ta gre do zwyklych (nie mmo) to by miala nizsza ocene, ale to przeciez mmo wiec nie powinno sie porownywac do np rpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzalna, liniowa [w ogóle które mmo nie jest liniowe, tu przynajmniej mamy do wyboru w paru miejscach drogę do celu np zniszczyć zasilanie i fabrykę czy zabić naukowców itp], sklonowana - może i tak ale bardzo dobrze sklejone sa te elementy w jedną całość.

Aczkolwiek jak na 6 lat produkcji jest to cholerne techniczne rozczarowanie.
Silnik - przeciętny, grafika wiadomo nie powala na kolana, nie jest tez brzydka ma swoją stylistykę która pozwoli grze się wolno starzeć, ale jak by nie patrzeć jest to poziom wizualny z przed ładnych kilku lat a chodzi fatalnie miejscami, warzones 8vs8 potrafią się wywlec do 15-20 fps na sprzęcie zdolnym odpalać takiego BFa3 w pełnym 3d.
Floty imperialna i republiki też potrafią się wlec [mówię tu o maksymalnych ustawieniach, wyłączenie cieni np może pozwolić na płynne 25-30 fps w najgorszych miejscach, co ergo świadczy o fatalnej optymalizacji tychże, brzydkich trzeba dodać, cieni.]

Jest też oprócz bardzo wątpliwej optymalizacji cała masa bugów, zbugowane questy, tytuły, graficzne glitche [problem z wyświetlaniem oczu postaci u niektórych, problemy np ze znikającymi mieczami świetlnymi podczas scenek a czasem podczas walki, drobnostki ale jednak walące po oczach], crashe i wyskoki do pulpitu, problemy z wyrzucaniem z pvp do ekranu logowania....

Osobiście mnie dotyka tylko marna wydajność w warzones i flocie, bo w reszcie świata ma stabilne 60 klatek.
Crash miałem jeden podczas side questa, musiałem go zresetować i dopiero dał się ukończyć. Graficzne glitche - znika mi czasem saber w scenkach, czasem podczas walki na kilka sekund, wygląda to iście komicznie i psuje wrażenia estetyczne.
Z tego co wiem moja linia fabularna [inkwizytor] jest prawdopodobnie nie do ukończenia bo ostatni quest ma buga i nie startuje w nim cut-scenka [ale do tego jeszcze mi brakuje sporo grania, może zdążą naprawić]


Generalnie produkt ma potencjał, jest bardzo przyjemnym theme parkiem, ma świetnego co-opa pod pve i całkiem dobre pvp jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, aczkolwiek wymagające zdecydowanego poszerzenia i kilku usprawnień.


Aczkolwiek jeśli miał bym ocenić grę teraz za całokształt nie dał bym więcej jak 7/10, bo jak na tyle lat produkcji to ilość karygodnych niedociągnięć [uprzykrzających znacząco rozgrywkę] jest naprawdę duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2012 o 15:21, Moooras napisał:

ocen od fanatyków WoWa), albo że poprzednia część była lepsza (Dragon Age 2)

Dobra, powiedzmy że nie było DA1. Chcesz mi powiedzieć że DA2 zasługuje na oceny z przedziału 8/9 na 10?
Jak tak, to chyba nie graliśmy w tą samą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram i uważam, że jak na start mmo - to dali z siebie wszystko. Teraz wychodza łatki przynajmniej jedna w tygodniu. więc powoli do przodu - może doczekamy sie na maj jakiegoś większego dodatku - z chęcią kupię i będę się zagrywał wiele godzin :) WoW idzie w odstawkę na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie gdyby nie voice acting i sw lore nikt by tej gry nie ruszyl

- open world pvp - nie istnieje
- samo pvp niezbalansowane
- gra liniowa
- duzo bugow


co do ocen roznych serwisow wszyscy wiedza ze oni maja placone za dobre recenzje
dlatego rozdaja 7+ minium nie wazne jaka to gra, no chyba ze konkurencja zaplaci wiecej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największym paradoksem jest fakt, że gra w becie działała o wiele lepiej na full ustawieniach niż działa teraz [a serwery beta były zarypane gorzej niż niejeden lightowy serwer teraz]

Horrid FPS dorobił się na forum 3 lub już 4 edycji, czyli poprzednie zostały zamknięte ze względu na limity postów.
Wcześniej były 3 lub 4 inne też duże tematy o tym problemie z wydajnością, które potem zwyczajnie przekierowano na wtedy nowo powstały Horrid FPS.
Generalnie względem bety jest słabo.

Do tego gra po starcie ma dwa procesy w menedżerze urządzeń - w becie wyjaśniono, że ten drugi mniejszy proces odpowiada za narzędzie developerskie do analizy działania gry i może zbijać nieco wydajność, wygląda na to, że ludzi teraz dalej traktują jak beta-testerów bo do dziś nikt z BW nie raczył wyjaśnić co ten proces tu dalej robi.


Podobnie negują bardzo wątpliwa optymalizacje tak jak negowali Taris Memmory Leak [związany z markerami zadań]. Negowali i traktowali społeczność jak debili wmawiając, że problemu nie ma. Jak wybuchł o to shitstorm na forum w 5 dni zmontowali patcha gdzie wyraźnie jak byk stało - Fixed tarris memmory leak issues....
To jest właśnie niepoważne traktowanie społeczności.
Jest to też kompletnie nie zrozumiałe, zamiast ludziom podziękować i powiedzieć " spoko, pomogliście zlokalizować problem, naprawimy jak tylko się da" to oni zaprzeczają i nie mogą się przyznać do błędu ? Kuriozum.
A potem są zdziwieni, że społeczność wiesza na nich psy...

To samo było z APB i WARem, frajerstwo EA i ich support-fail-brigade nie zna granic i to oni prawdopodobnie mocno położą TORa na łopatki, a starczyło by zachowywać się jak normalni dorośli ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2012 o 17:48, saurus123 napisał:

- open world pvp - nie istnieje


Pokaż mi grę gdzie takowy istnieje na serwerze pve ?
O serwerach PVP to nie słyszał ?
A na tattoine np masz strefę typu open pvp, podobnie na każdej planecie która jest wspólna dla obu frakcji [spróbój sithem wleciec na teren republiki]

Dnia 01.01.2012 o 17:48, saurus123 napisał:

- samo pvp niezbalansowane


Polemizował bym, jak ktoś chce np healrem robić za dpsa to faktycznie może potem płakać, że niezbalansowane.

Dnia 01.01.2012 o 17:48, saurus123 napisał:

- gra liniowa


Czekam na listę nieliniowych mmorpgów.

Dnia 01.01.2012 o 17:48, saurus123 napisał:

- duzo bugow


Jedyny punkt z którym się tu zgadzam i podpisuję rekami i nogami [aczkolwiek ja to rozważam w kategorii ilość bugów proporcjonalna do czasu developingu, gdzie w tym wypadku i do tego z taką szeroką betą zamknięta a potem otwartą, to ta ilość powinna być o dobre 70% mniejsza.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować