• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MPTPSP

POMOCY!!!RIDDICK!!!

Pytanie

Prosze pomocy kupiłem Kroniki Riddicka ale kiedy gra che się instalować wyskakuje Game has crashed.Do you want to create a crashlog?!Co mam zrobić nie będe tego wam odsyłał ponieważ zapłaciłem za nią 20 zł i nie mam zamiaru poświęcić kolejnych 16 zł prosze o pmoc lub przesłanie nowej płytki na wasz koszt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

131 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.06.2006 o 09:59, Akashi napisał:

Zadam takie jedno pytanie bo w ostatio wysłanym raporcie z karty radeon naagle zrobił ci się
GeForce?

Czy czasem nie zmieniałeś karty graficznej na kompie? A jeśli tak to czy czasem nie zostawiłeś
starych sterów od Radeona to jedno.

Po drugie czy po zmianie karty re instalowaleś grę?
bo z tego wynika że coś namieszałeś w systemie ostro :)

Po trzecie odpowiedz poszła w poniedziałek 26.06.2006


Wtedy jak był Radeon to było z kompa mojej siostry ;) Na swoim mam GF 6600 GT wcześniej miałem GF 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Taka jedna uwaga. Podsyłaj dxdiagi z tegoi kompa na którym pojawia się problem z gra :)
Bo inaczej troszkę nas wprowadzasz w błąd :P

ok wiesz zrób tak wywal stery do grafiki, płyty głównej oraz karty muzycznej.
Uruchom kompa na nowo.
Zainstaluj najnowsze wersje sterowników do tych podzespołów oraz directX 9.0c
W trybie czystym zainstaluj grę na nowo i też w tym trybie spróbuj ją uruchomić.

Jeżeli problem będzie pojawiać się dalej upewnij się czy nie zmieniałeś czasem niczego w ustawieniach serowników np. czy nie podkręcałeś jakiś podzespołów.

To takie szybkie rozwiązanie.
Oczywiście poza drastykiem reinstalacją windy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 10:16, Mauden napisał:

Ma ktoś instrukcję obsługi do tego Riva Tunera O_o ?


Jak go włączysz to w oknie będziesz miał napis ForceWare (na szarym tle) ---> Klikasz na znaczek obok Customize ---> wybierasz Open GL ---> przechodzisz do zakładki Compatiblity i tam pisze "OpenGL version string overrwride - ustaw na 1.3 (domyślnie jest no override)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W riva tuner możesz sobie łatwo podkręcić grafikę czego odradzam, chyba że starasz się wymusic działanie opengl co możesz zrobić także w sterach 91.31 (czyli najnowszych nvidi)

Podkręcać nie radzę,... bo moga pojawić się gorsze objawy w działaniu innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I jak gra działa?? Są jeszcze jakieś problemy??

PS: Tak jak napisał Akashi nie baw się w podkręcanie kart bo to może się źle skończyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 11:00, Markus89 napisał:

I jak gra działa?? Są jeszcze jakieś problemy??

PS: Tak jak napisał Akashi nie baw się w podkręcanie kart bo to może się źle skończyć!


Cholera, teraz to się boję bawić tym programem i zmieniać to OpenGl ;) Czy to bezpieczne? Chodzi mi o to zmienianie w OpenGl''u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 12:40, Mauden napisał:

> I jak gra działa?? Są jeszcze jakieś problemy??
>
> PS: Tak jak napisał Akashi nie baw się w podkręcanie kart bo to może się źle skończyć!


Cholera, teraz to się boję bawić tym programem i zmieniać to OpenGl ;) Czy to bezpieczne? Chodzi
mi o to zmienianie w OpenGl''u


Zmiana ustawienia OpenGL jest bezpieczna tylko nie podkręcaj karty - zrób tylko to co ci opisałem w poście powyżej (jak to zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 12:46, Markus89 napisał:

> > I jak gra działa?? Są jeszcze jakieś problemy??
> >
> > PS: Tak jak napisał Akashi nie baw się w podkręcanie kart bo to może się źle
skończyć!
>
>
> Cholera, teraz to się boję bawić tym programem i zmieniać to OpenGl ;) Czy to bezpieczne?
Chodzi
> mi o to zmienianie w OpenGl''u

Zmiana ustawienia OpenGL jest bezpieczna tylko nie podkręcaj karty - zrób tylko to co ci opisałem
w poście powyżej (jak to zrobić)


Jestem pod wrażeniem bo dzisiaj pograłem trochę dłużej :) Pobawiłęm się tym RT jak kazaliście. Ustawiłem OpenGL na to 1.3 Włączyłem grę i pograłem... 10 minut aż gra się zawiesiła ;)Musiałem robić restarta. Teraz mam z tym problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2006 o 20:37, Mauden napisał:

Jestem pod wrażeniem bo dzisiaj pograłem trochę dłużej :) Pobawiłęm się tym RT jak kazaliście.
Ustawiłem OpenGL na to 1.3 Włączyłem grę i pograłem... 10 minut aż gra się zawiesiła ;)Musiałem
robić restarta. Teraz mam z tym problem :(


Napisz konfigurację kompa na którym odpalasz grę - postaram się jeszcze pomóc ;)

PS: Napisz jaką masz zainstalowaną wersję sterowników do karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2006 o 20:39, Markus89 napisał:

> Jestem pod wrażeniem bo dzisiaj pograłem trochę dłużej :) Pobawiłęm się tym RT jak kazaliście.

> Ustawiłem OpenGL na to 1.3 Włączyłem grę i pograłem... 10 minut aż gra się zawiesiła ;)Musiałem

> robić restarta. Teraz mam z tym problem :(
>

Napisz konfigurację kompa na którym odpalasz grę - postaram się jeszcze pomóc ;)

PS: Napisz jaką masz zainstalowaną wersję sterowników do karty graficznej


AMD Athlon XP 2200+
768 MB DDR RAM
GeForce 6600GT

Sterowniki mam najnowsze 91 coś tam czy jakoś tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Wiecie co, taki sam error w przypadku Riddicka (poszukajcie screena kilka postów wyżej) wyskoczył mi dzisiaj jak grałem w demo Trainz Railroad Simulator 2006... Może mam coś nie tak z tą nową kartą graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 08:03, Mauden napisał:


Wiecie co, taki sam error w przypadku Riddicka (poszukajcie screena kilka postów wyżej) wyskoczył
mi dzisiaj jak grałem w demo Trainz Railroad Simulator 2006... Może mam coś nie tak z tą nową
kartą graficzną?


Być może nieodpowiednio zainstalowałeś sterowniki. Usuń gry (Riddicka oraz tę Trainz Railroad Simulator 2006). Następnie usuń sterowniki do karty graficznej. Wgraj nowe sterowniki 91.31 a następnie DirectX 9.0c. Potem dopiero zaistaluj gry (w przypadku Riddicka może dalej pojawiać się błąd więc jeszcze raz będziesz musiał zmienić ustawienie OpenGL na 1.3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 09:29, Markus89 napisał:

>
> Wiecie co, taki sam error w przypadku Riddicka (poszukajcie screena kilka postów wyżej)
wyskoczył
> mi dzisiaj jak grałem w demo Trainz Railroad Simulator 2006... Może mam coś nie tak z
tą nową
> kartą graficzną?

Być może nieodpowiednio zainstalowałeś sterowniki. Usuń gry (Riddicka oraz tę Trainz Railroad
Simulator 2006). Następnie usuń sterowniki do karty graficznej. Wgraj nowe sterowniki 91.31
a następnie DirectX 9.0c. Potem dopiero zaistaluj gry (w przypadku Riddicka może dalej pojawiać
się błąd więc jeszcze raz będziesz musiał zmienić ustawienie OpenGL na 1.3).


Przypominam że z poprzednimi sterownikami było tak samo... Ale i tak spróbuje. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 09:33, Mauden napisał:

Przypominam że z poprzednimi sterownikami było tak samo... Ale i tak spróbuje. Dziękuję :)


Aha - jeżeli komputer będzie chciał się wyłączyć (po instalacji sterowników ma to miejsce) to pozwól mu na to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam prosbe czy moze mi ktos pomc w zainstalowaniu riddicka bo nie chce mi ruszyc setup a cdp jakos sie nie kwapilo zeby pomoc mi w tym wiec chce sprobowac sam potrzebuje kopii pliku setup moj nr. gygy 8826426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować