Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry roku 2011 - wyniki plebiscytu

122 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2012 o 16:18, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

> Wszystkie typy były do przewidzenia. Nie czuję się w ogóle zaskoczony wynikami.

Mnie zaskoczyło, że Wiedźmin w oczach ludzi jednak nie pokonał Skyrima


Moim zdaniem bardzo dobrze, ze Skyrim wygral. Juz dawno nie gralem w tak wielką gre, dla kazdego sie cos milego. Uwielbiam wieska, 3 razy przeszedlem, ale jesli mamy oceniac pod wzgledem roznych aspektow (zwlaszcza, ze to rpg) to wygrywa Skyrim.

A tak swoja droga to czytanie niektorych komentarzy powoduje u mnie wielki smutek, zero tolerancji, zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 19:50, Almarcino napisał:

> > Wszystkie typy były do przewidzenia. Nie czuję się w ogóle zaskoczony wynikami.

>
> Mnie zaskoczyło, że Wiedźmin w oczach ludzi jednak nie pokonał Skyrima

Moim zdaniem bardzo dobrze, ze Skyrim wygral. Juz dawno nie gralem w tak wielką gre,
dla kazdego sie cos milego. Uwielbiam wieska, 3 razy przeszedlem, ale jesli mamy oceniac
pod wzgledem roznych aspektow (zwlaszcza, ze to rpg) to wygrywa Skyrim.


Ja tam, mimo wszystko przedkładam opowiadanie fabuły i intensywność rozgrywki ( Wiedźmin 2 ) nad rozległość świata gry ( TESV ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac to nie jestem zaskoczony ponieważ wiedziałem od razu np.: jaka będzie gra roku, ale to jest jakiś ŻAL!!! Zdecydowanie Wiedźmin jest lepszy od Skyrim! Nie mówię tego dlatego, że to Polska gra albo że jestem fanem Wieśka... Skyrim ma żałosna fabułę, a Wiedźmin nie do pokonania itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony bardzo słabym wynikiem Crysisa 2. Znakomite przyłożenie twórców się do stworzenia bardzo dobrej gry dało niestety bardzo słabe rezultaty gra pod każdym względem wciągająca w porównaniu do zwycięzcy z jedynym + multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 18:55, TobiAlex napisał:

gogiell czyli jak nie podobał mi się tunelowy świat na 15h gry z 1/1000 wielkości świata
tego, co oferował zwycięstwa to jestem wieśniakiem i garowym ignorantem? Choćbyś nie
wiem co wymyślił i jakie argumenty wrzucił to W2 NIGDY nie będzie lepsze od Skyrim.


Widzę, że próbujesz wmówić wszystkim, że Skyrim lepszy.O gustach się nie dyskutuje.Ja mam Wieśka i Skyrima, ale wole Wieśka.Dlaczego?
1.B.dobra fabuła
2.Świetne dialogi
3.B.fajny i emocjonujący system walki
4.Świetna grafika
5.Piękny krajobraz itd
Własnie moim zdaniem w tym przegrywa Skyrim.Owszem, masz nieograniczony świat, ale za to dialogi są cholernie sztywne, a tego nienawidzę .Krajobraz monotonny jak dla mnie.Jeśli chodzi o grafikę to żadna gra nie jest na straconej pozycji.System walki również sztywny i taki nijaki.Zero jakiś emocji itd.I ostatnie to fabuła i zadania.Mnie one jakoś nie porwały, a w Wieśku byłem bardzo ciekawy co się stanie dalej.Skyrim wygrywa tylko w tym , że ma nieograniczony świat.Oczywiście to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2012 o 20:17, Kajmal napisał:



Widzę, że próbujesz wmówić wszystkim, że Skyrim lepszy.O gustach się nie dyskutuje.Ja
mam Wieśka i Skyrima, ale wole Wieśka.Dlaczego?
1.B.dobra fabuła
2.Świetne dialogi
3.B.fajny i emocjonujący system walki
4.Świetna grafika
5.Piękny krajobraz itd
Własnie moim zdaniem w tym przegrywa Skyrim.Owszem, masz nieograniczony świat, ale za
to dialogi są cholernie sztywne, a tego nienawidzę .Krajobraz monotonny jak dla mnie.Jeśli
chodzi o grafikę to żadna gra nie jest na straconej pozycji.System walki również sztywny
i taki nijaki.Zero jakiś emocji itd.I ostatnie to fabuła i zadania.Mnie one jakoś nie
porwały, a w Wieśku byłem bardzo ciekawy co się stanie dalej.Skyrim wygrywa tylko w tym
, że ma nieograniczony świat.Oczywiście to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.


Cóż, wypada się tylko podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 16:18, Krzysiek_Ogrodnik napisał:


Może z racji kompatybilności ... Nie każdy ma tak dobrą maszynę, aby Wiedźmin 2 działał na średnich opcjach dobrze - i mile dla oka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa wnioski mi się nasuwają na myśl po zapoznaniu się z wynikami.

Po pierwsze:
gatunek gier strategicznych (nie mówię tu o RTSach) ma się kiepsko. Szkoda, że tak się dzieje, lecz może jest to spowodowane coraz większym zaangażowaniem i firm i ludzi w konsole.

Po drugie:
jak mogłem zapomnieć o genialnym DLCku (dodatki, to jest jeszcze bardziej zagrożony gatunek niż strategie, bo DLC to nie dodatek) jakim jest Porwanie da Vinciego?! Chyba przez natłok dobrych gier wydanych pod koniec roku absolutnie zapomniałem od Brotherhoodzie. Może być to też spowodowane tym, że jak grałem w Brotherhooda, to nie grałem w nic innego, lecz jak go już skończyłem to od razu odinstalowałem. Gra jest świetna, lecz tylko i wyłącznie na raz i nie mam zamiaru do niej wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 18:52, TobiAlex napisał:

Że co? Gra wyścigowaa DiRT 3? W ogóle grał ktoś w Forza Motorsport 4?


Też jestem zaskoczony. Nie wygrała gra lepsza tylko popularniejsza. Xboksa na gramie ma może 20% użytkowników. No a przecież pecetowcy (oczywiście nie chę was urazić, nie wszyscy tacy są, ale ostatnio jest to coraz częstsze zjawisko) nie zagłosują na coś czego nie ma na ich platformie. Widać także, że większość nie ma pojęcia o tym co wybierają bo kto głosuje na złodziei którzy wycieli pół gry. Żenada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, miałem sobie darować, ale poziom bullshitu osiąga niebezpieczne rozmiary.

Dnia 02.01.2012 o 20:17, Kajmal napisał:

1.B.dobra fabuła

Spoiler

rotfl. No chyba, że granie skończyło się po prologu, który faktycznie kapitalnie nakręcał na dalszą część, która była po prostu słaba. Co mamy dalej w fabule? Akt I który kompletnie nic nie wnosi do fabuły, ot biegamy sobie za itemami potrzebnymi do położenia Keiranna. No, poza końcówką kiedy to spotykamy letho, ale dowiadujemy się tylko tyle że już go kiedyś poznaliśmy i że są inni, potem krótka walka i tyle. W Akcie II (przynajmniej po stronie Roche''a) znowu totalnie nic się nie dzieje jeśli chodzi o główny wątek, bieganina za przedmiotami, znowu dopiero w końcówce coś się dzieje, czytaj znowu za wiele się nie dowiadujemy, za to zabijamy dwóch wiedźminów. Akt III.. jego nawet szkoda komentować, po czym następuje epilog i nagłe otrzymanie odpowiedzi na wszystkie interesujące nas pytania, gameover i do zobaczenia w sequelu.

No faktycznie genialne, tyle dramatyzmu i zwrotów akcji, tyle trzymania w napięciu i nakręcania akcji.. Więc jak jeszcze raz usłyszę, że wiedżmin jest lepszy od skyrima bo fabuła jest bardziej intensywna, to śmiechem zabiję.
Wciąż lepsza niż Skyrim, ale nie róbmy z niej drugiego planescape''a.

Dnia 02.01.2012 o 20:17, Kajmal napisał:

2.Świetne dialogi

dobre, niektóre nawet bardzo dobre, ale czy świetne to bym się kłócił. Humor na poziomie opowiadań co jest na plus, ale tyle. To trochę jak filmy ze Schwarzeneggerem, pośmieje się, zapamięta kilka, ale żaden nie zmusza do głębszych przemyśleń. Niby nie jest to wada, ale z drugiej W2 nie ma chyba aspiracji do bycia grą komediową. Ale to pryszcz, problem jest gdzie indziej - dialogi mają wpływ na mało rzeczy, przynajmniej te z main questa. Ok, rozumiem, teraz to ME2 wyznacza standardy, ale po co dawać drzewko dialogów do gry, w której by pchnąć rozmowę dalej trzeba kliknąć żółtą opcję, a reszta służy tylko dopytaniu o szczegóły? To już ten ME daje więcej możliwości, choć krążą one wokół idiotycznych archetypów.
Ofc to i tak dalej lepiej niż w skyrimie, ale nie przesadzajmy że W2 to takie super wielkie wzorcowe RPG, bo do wzorca to mu brakuje lat świetlnych.

Dnia 02.01.2012 o 20:17, Kajmal napisał:

3.B.fajny i emocjonujący system walki

ta, głównie dlatego że byle burak z kijem wytrzymuje więcej i zadaje mocniejsze ciosy niż rzeźnik Geralt (przypominam, w RPG chodzi o odgrywanie roli, więc jak odgrywam rolę wyszkolonego "mordercy" to chcę to czuć), a że tych buraków zwykle jest kilku, to można emocjonować się tym, czy uda się odturlać dostatecznie daleko. Skyri jest równie emocjonujący z tym swoim lvl scallingiem.

Dnia 02.01.2012 o 20:17, Kajmal napisał:

4.Świetna grafika
5.Piękny krajobraz itd

oba to to samo praktycznie. Wiedźmin może i jest ładniejszy, ale nie zapominajmy, że w Skyrim na to co widać na horyzoncie da się najczęsciej wejść, zaś W2 to taki toczący się na małych, tunelowych mapkach erpeg, w stylu starych gier z rzutem izometrycznym.

podsumowując, obu daleko do ideału, choć wiedźmin był chyba mimo wszystko lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No faktycznie genialne, tyle dramatyzmu

Dnia 02.01.2012 o 21:15, dark_master napisał:

i zwrotów akcji, tyle trzymania w napięciu i nakręcania akcji.. Więc jak jeszcze raz
usłyszę, że wiedżmin jest lepszy od skyrima bo fabuła jest bardziej intensywna, to śmiechem
zabiję.
Wciąż lepsza niż Skyrim, ale nie róbmy z niej drugiego planescape''a.


Tak, a w Skyrim oklepany motyw

Spoiler

smoków

i głównego zuego, co to
Spoiler

chce rozwalić świat, bo tak

. W Wieśku chociaż dowiadywaliśmy się o motywach Letho (które moim zdaniem, były mocno przekonujące i seryjnie na końcu miałem dylemat
Spoiler

czy gościa ukatrupić za morderstwo Foltesta, czy puścić żywcem za opiekę nad Yen i sam fakt, że był pionkiem Nilfgaardu

) itp., a w Skyrim
Spoiler

ni cholery nie wiadomo, czemu Alduin chce zniszczyć wszystko, poza faktem, że jakaś przepowiednia o tym głosiła

.

Dnia 02.01.2012 o 21:15, dark_master napisał:

Ofc to i tak dalej lepiej niż w skyrimie, ale nie przesadzajmy że W2 to takie super wielkie
wzorcowe RPG, bo do wzorca to mu brakuje lat świetlnych.


Do Tormenta to mało co ma start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO jest niewiele kategorii, w których w miarę obiektywnie (a przynajmniej rzetelnie) stwierdzić, która gra jest lepsza. Na pewno jest to:
- optymalizacja i zabugowanie - tu wszystko można porównać i policzyć,
- grafika w kategoriach technologicznych (np. szczegółowość tekstur, jakość oświetlenia, efekty cząsteczkowe, jakość antyalliasingu i filtrowania itd.) oraz silnika fizycznego,
- animacja i mimika - tu mam na myśli półki jakościowe. Nie trzeba być znawcą, by zauważyć różnicę między Mount & Blade, Wiedźminem 2 a LA Noire.
- jakość techniczna dźwięku.

W kategoriach jednego gatunku można dodatkowo rzetelnie porównać:
- stopień interakcji ze światem (w RPG im większy, tym lepiej),
- rozbudowanie fabuły i dialogów, o ile oczywiście się pojawiają (ponownie model półek jakościowych),
- stopień nieliniowości (liniowości nie uznaję za wadę, nieliniowość uznaję za dodatkową zaletę),
- jakość SI.

Cała reszta jest bardzo mocno subiektywna, a zwłaszcza:
- opracowanie plastyczne (concept & art design),
- muzyka,
- systemy walki,
- świat / klimat,
- ogólne wrażenia.

Tym niemniej nigdy nie zdecydowałbym się wybierać czegokolwiek poprzez system punktacji poszczególnych elementów - mogłyby wyjść z tego jakieś totalne bzdury, które mają się nijak do moich odczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 21:15, dark_master napisał:

> 4.Świetna grafika
> 5.Piękny krajobraz itd
oba to to samo praktycznie.


Nie, to nie jest to samo, bo jakość technologiczna grafiki i art design, to dwie różne sprawy. A jedno i drugie to po prostu kompletnie inna liga niż Skyrim. Opracowanie plastyczne od strony koncepcyjnej w W2 jest po prostu niezrównane i w tym roku pod tym względem niewiele gier można położyć chociażby w okolicach W2, nie mówiąc o jego prześcignięciu.

Dnia 02.01.2012 o 21:15, dark_master napisał:

Wiedźmin może i jest ładniejszy, ale nie zapominajmy, że
w Skyrim na to co widać na horyzoncie da się najczęsciej wejść,


A co to ma do rzeczy? Oceniamy jakość grafiki w grze, czy jakość grafiki dzieloną przez wielkość świata? Grafika w W2 jest dużo, dużo lepsza i koniec kropka. Nie ma żadnego "ale".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 21:15, dark_master napisał:

dobra, miałem sobie darować, ale poziom bullshitu osiąga niebezpieczne rozmiary.
> 1.B.dobra fabuła

Spoiler

rotfl. No chyba, że granie skończyło się po prologu, który faktycznie kapitalnie nakręcał
na dalszą część, która była po prostu słaba. Co mamy dalej w fabule? Akt I który kompletnie
nic nie wnosi do fabuły, ot biegamy sobie za itemami potrzebnymi do położenia Keiranna.
No, poza końcówką kiedy to spotykamy letho, ale dowiadujemy się tylko tyle że już go
kiedyś poznaliśmy i że są inni, potem krótka walka i tyle. W Akcie II (przynajmniej po
stronie Roche''a) znowu totalnie nic się nie dzieje jeśli chodzi o główny wątek, bieganina
za przedmiotami, znowu dopiero w końcówce coś się dzieje, czytaj znowu za wiele się nie
dowiadujemy, za to zabijamy dwóch wiedźminów. Akt III.. jego nawet szkoda komentować,
po czym następuje epilog i nagłe otrzymanie odpowiedzi na wszystkie interesujące nas
pytania, gameover i do zobaczenia w sequelu.

No faktycznie genialne, tyle dramatyzmu
i zwrotów akcji, tyle trzymania w napięciu i nakręcania akcji.. Więc jak jeszcze raz
usłyszę, że wiedżmin jest lepszy od skyrima bo fabuła jest bardziej intensywna, to śmiechem
zabiję.
Wciąż lepsza niż Skyrim, ale nie róbmy z niej drugiego planescape''a.
> 2.Świetne dialogi
dobre, niektóre nawet bardzo dobre, ale czy świetne to bym się kłócił. Humor na poziomie
opowiadań co jest na plus, ale tyle. To trochę jak filmy ze Schwarzeneggerem, pośmieje
się, zapamięta kilka, ale żaden nie zmusza do głębszych przemyśleń. Niby nie jest to
wada, ale z drugiej W2 nie ma chyba aspiracji do bycia grą komediową. Ale to pryszcz,
problem jest gdzie indziej - dialogi mają wpływ na mało rzeczy, przynajmniej te z main
questa. Ok, rozumiem, teraz to ME2 wyznacza standardy, ale po co dawać drzewko dialogów
do gry, w której by pchnąć rozmowę dalej trzeba kliknąć żółtą opcję, a reszta służy tylko
dopytaniu o szczegóły? To już ten ME daje więcej możliwości, choć krążą one wokół idiotycznych
archetypów.
Ofc to i tak dalej lepiej niż w skyrimie, ale nie przesadzajmy że W2 to takie super wielkie
wzorcowe RPG, bo do wzorca to mu brakuje lat świetlnych.
> 3.B.fajny i emocjonujący system walki
ta, głównie dlatego że byle burak z kijem wytrzymuje więcej i zadaje mocniejsze ciosy
niż rzeźnik Geralt (przypominam, w RPG chodzi o odgrywanie roli, więc jak odgrywam rolę
wyszkolonego "mordercy" to chcę to czuć), a że tych buraków zwykle jest kilku, to można
emocjonować się tym, czy uda się odturlać dostatecznie daleko. Skyri jest równie emocjonujący
z tym swoim lvl scallingiem.
> 4.Świetna grafika
> 5.Piękny krajobraz itd
oba to to samo praktycznie. Wiedźmin może i jest ładniejszy, ale nie zapominajmy, że
w Skyrim na to co widać na horyzoncie da się najczęsciej wejść, zaś W2 to taki toczący
się na małych, tunelowych mapkach erpeg, w stylu starych gier z rzutem izometrycznym.


podsumowując, obu daleko do ideału, choć wiedźmin był chyba mimo wszystko lepszy.


Widzę, ze niektórzy próbują tutaj wywołać nową wojenkę Wiesiek vs Skyrim.Ja napisałem SWOJE ZDANIE, a nikt chyba nie musi się z tym zgadzać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 21:12, peter000 napisał:

> Że co? Gra wyścigowaa DiRT 3? W ogóle grał ktoś w Forza Motorsport 4?

Też jestem zaskoczony. Nie wygrała gra lepsza tylko popularniejsza. Xboksa na gramie
ma może 20% użytkowników. No a przecież pecetowcy (oczywiście nie chę was urazić, nie
wszyscy tacy są, ale ostatnio jest to coraz częstsze zjawisko) nie zagłosują na coś czego
nie ma na ich platformie. Widać także, że większość nie ma pojęcia o tym co wybierają
bo kto głosuje na złodziei którzy wycieli pół gry. Żenada..


Tera to jest śmieszne co piszesz.Jak ktoś ma tylko pc w domu to jak może zagłosować na grę której nie ma na jego platformie i jej nie widział na oczy?Chyba głosuje się na gry które gra sią na danej platformie, a to, że recenzenci za przeproszeniem podniecają się jakąś grą to nie oznacza, ze danej osobie się może spodobać.I gdzie jest sens w twojej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 miażdży Skyrima pod niemal każdym względem, gdyby nie to że Skyrim miał premierę stosunkowo niedawno a o Wieśku wszyscy już zapomnieli to myślę że wynik był by inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tego plebiscytu to nie dziwię się, że BF3 wygrał.Wiesiek też nie zrobił zaskoczenia 1-miejscem.Ogólnie było większość do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować