Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Słabe wyniki PS Vita. Sony nie komentuje

40 postów w tym temacie

Buehehe. Nie martw się, Sony, ten rok będzie już na pewno rokiem PSV. A nie, ten jest rokiem PS3. No dobra, to przyszły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić. Cena samej konsolki jak i gier pozwoliłaby na kupno zwykłej konsoli stacjonarnej. A gry na hand helda raczej nie równają się grom z dużych konsol więc cena nie jest adekwatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, ale myślę, że powodem jest też wypalenie. Ludzie chcą już next genów, a tutaj dostajemy obecne w kieszonkowej formie. To jest po prostu nudne. Życzę jednak jak najlepiej dla nowej konsolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 16:14, Pietruszex napisał:

Nie, po prostu ludzie wolą pograć na smartphonach

O czym chociażby świadczy 1,8 mln 3DSów sprzedanych w ubiegłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to smartfony już są takie tanie? Nie mówię tu o jaumanych, z trzeciej ręki, albo nowych w pudełku za 1/3 ceny (?) jak to na Allegro bywa. Z resztą ja nie widziałem jeszcze smartfona, którego mógłbym sobie ot tak do kieszeni w spodniach włożyć (bo w kieszeni w kurtce to i budka telefoniczna się zmieści), więc mnie oświeć jeśli łaska;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, choć żadnym analitykiem nie jestem, Sony popełniło dwa zasadnicze błędy przy PS Vita:

1. Zabrakło w niej jakiejś unikalnej, niewystępującej nigdzie indziej wartości dodanej, którą posiadałaby nowa konsolka. Niby jest sterowanie dotykowe, ale przywodzi ono na myśl raczej niezbyt wygodne touchpady z laptopów, co nie kojarzy się zbyt dobrze. Popełniono ten sam błąd, co przy PSP - postawiono na moc, a nie na innowacje.

2. Horrendalnie wysoka cena tak konsoli, jak i gier. Przynajmniej cena jednego z nich powinna być znacznie niższa, by skusić klientów, i pozwolić Sony zarabiać na drugim. Tutaj cena konsolki jest wyższa niż konsoli stacjonarnej, a ceny gier - porównywalne do cen produkcji na stacjonarki (i 2 razy wyższa niż ceny gier na PC). A jednak gra na kieszonsolkę zawsze będzie się kojarzyć z czymś małym, drobnym, a nie pełnoprawnym tytułem. Nic dziwnego, że ludziom nie widzi się kupowanie "mini-gierek" za "maxi-cenę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3DS sprzedaje się lepiej, bo ma niższą cenę i jest już trochę na rynku. Poza tym jeszcze do niedawna nie było na niego gier. Teraz, kiedy cena niższa i jest w co grać, fani Nintendo zaczęli kupować 3DSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kodi24 malo tych smartfonow chyba widziales ,albo keiszenie masz naprawde malutkie :] . przecietny 4''o calowiec wejdzie w kazde jeansy .

Co do PSV ... coz . Za drogie , gry zbyt malo mobilne i 3DS pomimo braku gier na starcie nawet wtedy lepiej sie sprzedawal :p .
Ja PSV podziekuje . Bebechy tylka nie urywaja (ps3 w kieszeni ... taaaa... narazie widze cos co bardz ochcialo by nia byc ale nie ma juz pary ;] ,ale to tylko armik z mobilnym gpu) , wykonanie 100% plastik i inne jak najtansze komponenty aby zmiescic sie w cenie 1100 zl . Djmax nie wiem czy wystarczy do kupna tej zabawki .
Sama konsolka jest kobylasta ,a w plecaczku wole dzwigac tablet . Pogra sie w cos szybkiego i przy okazji porobi sie troche innych rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 16:14, Pietruszex napisał:

Nie, po prostu ludzie wolą pograć na smartphonach

Masochiści, IMO to się do grania nie nadaje. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 16:32, kodi24 napisał:

A to smartfony już są takie tanie? Nie mówię tu o jaumanych, z trzeciej ręki, albo nowych
w pudełku za 1/3 ceny (?) jak to na Allegro bywa. Z resztą ja nie widziałem jeszcze smartfona,
którego mógłbym sobie ot tak do kieszeni w spodniach włożyć (bo w kieszeni w kurtce to
i budka telefoniczna się zmieści), więc mnie oświeć jeśli łaska;


Chodzi mi o to że ludzie (w większości) wolą smartphony od konsol ponieważ zawsze mają je pod ręką i wolą sobie pograć w prostą, niezobowiązującą gierkę na kilka minut niż w kilkugodzinną grę za grube miliony. No ok z ceną masz rację ale nie wiem co ty za smartphony widziałeś, że ci się do kieszeni spodni nie mieściły, mój się bez problemu mieści i mam jeszcze trochę wolnego miejsca w kieszonce :) . Zresztą noszenie takiego dużego kloca jakim jest Vita nie jest przyjemne wiem o tym sam bo posiadam PSP które jest niewiele mniejsze. Zapomniałem dodać że gry na smartphony są znacznie tańsze niż na konsolach.

Maurras: Z tego co pamiętam to podczas premiery Nintendo stękało jak to się słabo sprzedaje no ale 1,8mln to nie jest tak dużo w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 16:54, Tenebrael napisał:

2. Horrendalnie wysoka cena tak konsoli, jak i gier. Przynajmniej cena jednego z nich
powinna być znacznie niższa, by skusić klientów, i pozwolić Sony zarabiać na drugim.
Tutaj cena konsolki jest wyższa niż konsoli stacjonarnej, a ceny gier - porównywalne
do cen produkcji na stacjonarki (i 2 razy wyższa niż ceny gier na PC). A jednak gra na
kieszonsolkę zawsze będzie się kojarzyć z czymś małym, drobnym, a nie pełnoprawnym tytułem.
Nic dziwnego, że ludziom nie widzi się kupowanie "mini-gierek" za "maxi-cenę".


Fakt, gry nie są tanie, ale z "horrendalnie wysoką ceną konsoli" to delikatnie przesadziłeś. Tyle kosztował, znacznie słabszy i tańszy w produkcji, 3DS, kiedy Sony ogłosiło cenę. Poza tym poczytaj trochę prasy zachodniej - wszyscy marudzili, że Sony pewnie krzyknie $399 za Vitę i w życiu jej nie sprzeda. Kiedy zatem ogłosili cenę $249 ludziom opadły szczeny i wszyscy kiwali głowami z uznaniem mówiąc, że tak dobrej ceny się nie spodziewali.
A co do "minigierek", to chyba pomyliła ci się Vita z iphonem. Uncharted jest grą, która mogłaby się pojawić na PS3, a w wipeouta czy motorstorma będzie można grać też na PS3. Więc dostajesz pełnoprawną grę na dużą kosnolę, która hula też na małej konsolce. A popierdółkowate gierki za grosze też są. Jeśli zatem z czymś przesadzili cenowo, to koszt kart pamięci, ale one też niedawno zauważalnie potaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak by wyglądały smartphony w konkurencji z konsolami, gdyby też działały na normalnym rynku, a nie maksymalnie kompensowanym przez operatorów komórkowych. Porządny smart pozwalający grać - 1.5-2.5k PLN, iPhone 4S zaczyna się bodaj od 3k. Tyle że Apple może sobie pozwolić na konkurencję, bo koszty ponoszą operatorzy komórkowi, a oni zarabiają na każdej sztuce, zamiast dopłacać.
W ogóle ciekawe przeplatanie się tych rynków. Sony wydaje się wreszcie zaobserwowało to i osobiście obstawiam, że koleina iteracja Xperii Play może być mocniejszym konkurentem na rynku kieszonsolek, niż PSV.

A co do gier na PSV - IMO bardzo ciekawe zjawisko, bo są przynajmniej 3 poziomy ceny gier retail nawet teraz. Jeżeli to zadziała, to w kolejnej generacji możemy wreszcie doczekać się zróżnicowanych cen, a nie X-Men Destiny w tej samej cenie, co Batman AC czy Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 17:09, Doomann napisał:

A co do "minigierek", to chyba pomyliła ci się Vita z iphonem. Uncharted jest grą, która
mogłaby się pojawić na PS3, a w wipeouta czy motorstorma będzie można grać też na PS3.
Więc dostajesz pełnoprawną grę na dużą kosnolę, która hula też na małej konsolce.

I ta siła PSV jest zarazem jej słabością. Czytałem kiedyś badania, że większość graczy na konsolach przenośnych gra co ciekawe w domu. W sytuacji, gdy mają do wyboru ten sam tytuł na PS3, rzadziej X360 lub PC, i na Vicie, inwestycja w platformę sprzętową oferującą to samo, lecz w gorszej jakości, niż na dużym telewizorze, nie ma większego sensu. Dlatego aby żyć i dobrze się sprzedawać PSV będzie potrzebowało mocnych exclusive''ów, względnie odmiennych od tytułów na dużych platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat coraz bardziej zabiegany, nie mamy czasu na granie podczas biegu, w autobusie też nie jest to zbyt wygodne, za kierownicą to już przesada... Natomiast w domu wolimy pogapić się w większy ekran podłączony do konsoli/komputera i grać na osobnym padzie, czy klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że sprzedaż będzie i jest gorsza od 3DS-a :) Barvo dla Nintendo i epic fail dla nękanego SONY :) Zobaczymy jak trafi do Europy. Myślę, że będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować