• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Shiraco

Windows 7 Formatowanie i instalacja systemu

Pytanie

Witam

Mam pytanie, bo mój wujek miał kupione nowego laptopa z oryginalnym systemem Windows 7. Ma nalepkę, lecz nie ma płyty. System instalował się odrazu po pierwszym uruchomieniu systemu. I teraz mam pytanie, bo potrzebny jest format. lub ponowna instalacja systemu. Komputer ma już kilka lat i wogóle. I chodzi oto jak go sformatować i zainstalować. No ok umiem formatować, ale z płytką. A jeżeli nie mam płytki, to jak mam to zrobić ? Sformatować i włączyć to sam odnajdzie na komputerze instalkę i zainstalować ją będę mógł ? Czy tak jak przypuszczam po formacie usunię instalkę ? . Może w jakiś sposób się instaluję takie rzeczy ?

Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.01.2012 o 19:53, Shiraco napisał:

Witam

Mam pytanie, bo mój wujek miał kupione nowego laptopa z oryginalnym systemem Windows
7. Ma nalepkę, lecz nie ma płyty. System instalował się odrazu po pierwszym uruchomieniu
systemu. I teraz mam pytanie, bo potrzebny jest format. lub ponowna instalacja systemu.
Komputer ma już kilka lat i wogóle. I chodzi oto jak go sformatować i zainstalować. No
ok umiem formatować, ale z płytką. A jeżeli nie mam płytki, to jak mam to zrobić ? Sformatować
i włączyć to sam odnajdzie na komputerze instalkę i zainstalować ją będę mógł ? Czy tak
jak przypuszczam po formacie usunię instalkę ? . Może w jakiś sposób się instaluję takie
rzeczy ?

Proszę o pomoc :) Podczas włączeniu laptop Należy nacisnąc klawisz bądź kombinacje klawiszy i system zainstaluje się z ukrytej partycji.(całośc wróci do stanu sprzed pierwszego uruchomnienia laptopa) Bądź druga opcja pożyczasz od kupla 7 taką jaką masz na laptopie formatujesz ustawiasz po swojemu ale klucz podajesz ten co masz na naklejce (wszystko legalne.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No może uda mi się porzyczyć od kumpla, ale i tak też zobaczę to z ta ukrytą partycją ;) , teraz też będzie zabawa z kluczem ;P , naklejka jest pod laptopem ;P , i jest problem z odczytem 3 liter ( wytarta już naklejka :P ), ciekawe ile zabawy z tym będzie :P hehe dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A wie ktoś może jak można odczytać kod instalacyjny systemu ( ten z naklejki ). Bo komputer mojego Wujka ma naklejkę na spodzie, używany przez dziewczynkę ( że tak powiem ) , jest troszkę starta, widać, lecz z trzema literami jest problem ;( i się zastanawiam, czy można gdzieś zadzwonić do microsoftu, albo gdzieś w komputerze sprawdzić i odczytać ten kod ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2012 o 18:04, Shiraco napisał:

A wie ktoś może jak można odczytać kod instalacyjny systemu ( ten z naklejki ). Bo komputer
mojego Wujka ma naklejkę na spodzie, używany przez dziewczynkę ( że tak powiem ) , jest
troszkę starta, widać, lecz z trzema literami jest problem ;( i się zastanawiam, czy
można gdzieś zadzwonić do microsoftu, albo gdzieś w komputerze sprawdzić i odczytać ten
kod ?


Programem sunrise. Wiem że jest sunrise seven który pokazuje kod do windowsa 7. Chyba jest jeszcze sunrise vista. Powinien być identyczny do tego na 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować