Zaloguj się, aby obserwować  
Vasilli

Jaka to gra - Gra

8316 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2014 o 22:53, zadymek napisał:

Jakbym był złośliwy dał bym screen z jednej takiej baty co to właśnie ogrywam, ale skoro
są tu miłośnicy klasyków, to skorzystam z okazji...


Escape from Monkey Island

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 12:17, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Nihilumbra.


Tak. Swoją drogą polecam gorąco tę grę. Mimo, że jest na jeden wieczór to ma bardzo fajne przesłanie.

Pierogi_z_Cukrem +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 14:29, Orion napisał:

Tak. Swoją drogą polecam gorąco tę grę. Mimo, że jest na jeden wieczór to ma bardzo fajne
przesłanie.

Ty to wiesz jak zniechęcić ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2014 o 14:44, zadymek napisał:

Ty to wiesz jak zniechęcić ludzi ;)


A czym Cię tak zniechęciłem, jeśli można wiedzieć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 15:03, Orion napisał:

A czym Cię tak zniechęciłem, jeśli można wiedzieć? ;)

Jest na jeden wieczór i "ma przesłanie" czyt. mikry indyk na godzinkę-dwie z badziewnym gameplayem, bo podporządkowanym wyższym celom (jak one wszystkie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2014 o 16:50, zadymek napisał:

Jest na jeden wieczór i "ma przesłanie" czyt. mikry indyk na godzinkę-dwie z badziewnym
gameplayem, bo podporządkowanym wyższym celom (jak one wszystkie).


Cóż, Twoja postawa jest bardzo infantylna jeśli naprawdę tak myślisz ;) Ja nie znoszę indyków, ale dając tej grze szanse zyskałem porządną rozkmninę na kilka dni. Jednak faktycznie, gry z przesłaniem nie są dla wszystkich, zwłaszcza jeśli ktoś ogranicza swoje doznania z gier do marnowania setek godzin w Counter-Strike, zamiast poświęcić jeden wieczór dla czegoś niebanalnego. I ocenianie produkcji nawet nie mając o niej pojęcia też o danej osobie dobrze nie świadczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 17:20, Orion napisał:

Cóż, Twoja postawa jest bardzo infantylna jeśli naprawdę tak myślisz ;) Ja nie znoszę

Słowo nie dziś "Inafntylny" czyt. "nie za bardzo mam jak wykazać wyższość swojego gustu nad cudzym, więc wyzwę oponenta od dzieciaków.

Dnia 28.08.2014 o 17:20, Orion napisał:

indyków, ale dając tej grze szanse zyskałem porządną rozkmninę na kilka dni.

A gra? Jak ci się grało? Bo z opinii w sieci wynika, że gra kontynuuje chlubną tradycję "artystowskich" indyków -gier gameplay''owo miernych ale w niebanalnej oprawie.

Dnia 28.08.2014 o 17:20, Orion napisał:

Jednak faktycznie, gry z przesłaniem nie są dla wszystkich, zwłaszcza jeśli ktoś ogranicza swoje
doznania z gier do marnowania setek godzin w Counter-Strike, zamiast poświęcić jeden wieczór dla
czegoś niebanalnego.

Podoba mi się ta zabawa. Sparafrazujmy powyższe:
"Jednak faktycznie Counter-Strike nie jest dla wszystkich, zwłaszcza jeśli ktoś ogranicza swoje doznania z gier do marnowania wieczoru na "artystowskie wypierdki" zamiast poświęcić godzinkę dziennie na coś wymagającego.

Dnia 28.08.2014 o 17:20, Orion napisał:

I ocenianie produkcji nawet nie mając o niej pojęcia też o danej osobie dobrze nie świadczy ;)

Świadczy o tym, że nie szukam w grze krótkotrwałych "uniesień" tylko ...no gry.

BTW Jeden mecz CS dostarcza więcej emocji niż wszystkie "gry z przesłaniem" razem wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj no, powiem wprost. Całym swoim postem zademonstrowałeś jak bardzo jesteś ograniczony. Mydlisz oczy pseudo-inteligentnymi wypowiedziami, a prezentujesz postawę typu "Ja to gram w Kol of Diuty, a ta gra to jakieś g*wno hehe <lol2>". Spójrz na mnie. Po prostu otworzyłem się na indyka, który mimo, że był prosty dostarczył mi cały wieczór relaksu i przy okazji czegoś nauczył, a Ty porównałeś grę, która należy do tych, które najbardziej szkodzą wizerunkowi gracza do czegoś co stara się wynieść gry do rangi sztuki. CS to nawet nie jest produkcja dla kogoś poziomu gimnazjalisty. To tak jak mówić, że "Zmierzch" jest lepszy od "Pana Tadeusza". Każda, dosłownie każda gra jeśli próbuje coś przekazać wartościowego, nawet jeśli nieudolnie, ma dużo więcej wartości niż wszystkie megahity z ogromnym budżetem. Ja również przeważnie szukam gry, aby po prostu pograć. Ale warto czasem spróbować czegoś nowego. A jeśli dla Ciebie liczy się tylko i wyłącznie gameplay, a coś co stara się zaprezentować więcej, nazywasz "artysowkimi wypierdkami"... ehh nawet nie wiem jak to skomentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 20:19, Orion napisał:

CS to nawet nie jest produkcja dla kogoś poziomu gimnazjalisty.

No, podobno gimbusy są mało wymagające i łatwo się zniechęcają. CS jest wymagający, zdecydowanie nie jest to gra dla casuali: takich co to preferują Kałoduty czy niewymagające indycze platformówki, wiesz takie co to dostarczają "wrażeń" ;)

Dnia 28.08.2014 o 20:19, Orion napisał:

To tak jak mówić, że "Zmierzch" jest lepszy od "Pana Tadeusza".

Owszem, bo CS ma grywalność, o której ten indyk może pomarzyć. I to nie jest tylko kwestia gameplay''u, Counter-Strike to drużynowa gra w multi: żaden singiel nie może się z tym mierzyć.

Dnia 28.08.2014 o 20:19, Orion napisał:

Każda, dosłownie każda gra jeśli próbuje coś przekazać wartościowego, nawet jeśli nieudolnie, ma dużo
więcej wartości niż wszystkie megahity z ogromnym budżetem.

Każda gra, dosłownie każda,. jeśli ma dobry gameplay, broni się nim samym i nie potrzebuje pseudointeligenckiej/artystowskiej otoczki by się przebić. I to bez gigantycznego budżetu na produkcję i marketing, wystarczy dobry pomysł i dobra realizacja - tak jak w przypadku CS-a.

Dnia 28.08.2014 o 20:19, Orion napisał:

Ja również przeważnie szukam gry, aby po prostu pograć. Ale warto czasem spróbować czegoś nowego.
A jeśli dla Ciebie liczy się tylko i wyłącznie gameplay, a coś co stara się zaprezentować więcej,

A co jest ważniejszego w nomen omen grze? Chcesz wzruszeń i "przekazów", wypożycz książkę albo film - gry służą w pierwszej kolejności do grania.

Dnia 28.08.2014 o 20:19, Orion napisał:

nazywasz "artysowkimi wypierdkami"... ehh nawet nie wiem jak to skomentować.

To nie komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą gre składa się wiele czynników, nie tylko gameplay. To tak jak oceniać film tylko po grze aktorskiej. Widzisz taki CS ma tylko dobrą grywalność. A Nihilumbra ma tylko dobry przekaz. Inne gry mają tylko dobrą grafikę, a inne tylko dobry scenariusz. Rozumiem, że szukasz w grze tylko przyjemności płynącej z grania, ale nie powinieneś przez to negować produkcji, które są przystępne dla kogoś kto szuka np. porządnej rozkminy. O gustach się nie dyskutuje, ale obraziłeś grę, która dla niektórych może być naprawdę dobra. Powiedziałeś, że jeśli szukam wzruszeń to mam sięgnąć po książkę albo film. A dlaczego nie po grę? Dzisiejsze gry zadowolą każdego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadymek otrzymuje ostrzeżenie za offtop i spam oraz obraźliwe przekręcanie nazwy.

Orion otrzymuje ostrzeżenie za offtop, spam i obrażanie rozmówcy.

Proszę obydwu panów o niekontynuowanie dyskusji w temacie ewidentnie do tego nie przeznaczonym oraz o uszanowanie prawa drugiej osoby do posiadania własnego gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

Na dobrą gre składa się wiele czynników, nie tylko gameplay.

Na dobrą grę składa się gra, reszta to otoczka gry. Dobra gra musi mieć dobry gameplay, bo zły gemeplay plus fajna otoczka to nadal zła gra, g*** tładnie opakowane dalej śmierdzi. Ale co ja tu będę do płytkich ludzi... ;)

Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

To tak jak oceniać film tylko po grze aktorskiej.

Oceniam to co najważniejsze. Filmy to multimedia: obraz, dźwięk, fabularne to też scenariusz i czasem gra aktorska. Zrób grę bez scenariusza, grafiki, dźwięku i aktorów i nadal masz grę. Bo gra to zawsze gameplay - zrób grę bez niego i nie masz gry.

Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

Inne gry mają tylko dobrą grafikę, a inne tylko dobry scenariusz.

No to grafika bądź scenariusz jest na piątkę - gra na pałę.

Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

Rozumiem, że szukasz w grze tylko przyjemności płynącej z grania, ale nie powinieneś
przez to negować produkcji, które są przystępne dla kogoś kto szuka np. porządnej rozkminy.

Prosta sprawa: w kategorii produkcje "które są przystępne dla kogoś kto szuka np. porządnej rozkminy" są dobre, ale z powodu marnego gameplay''a oceniane w kategorii "gry" to po prostu crap.

Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

O gustach się nie dyskutuje, ale obraziłeś grę, która dla niektórych może być naprawdę dobra.

Oh, "obraziłem grę". To coś jak obraza uczuć? Można obrazić grę?
BTW Rozumiem, że ty, pisząc

Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

CS to nawet nie jest produkcja dla kogoś poziomu gimnazjalisty.

"zaledwie wyraziłeś opinię" :P

Dnia 28.08.2014 o 21:41, Orion napisał:

Powiedziałeś, że jeśli szukam wzruszeń to mam sięgnąć po książkę albo film. A
dlaczego nie po grę? Dzisiejsze gry zadowolą każdego ;)

Dzisiaj grą nazywa się co popadnie.

PS Nadal nie napisałeś jak ci się ten gameplay podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 23:05, Karharot napisał:

zadymek otrzymuje ostrzeżenie za offtop i spam oraz obraźliwe przekręcanie
nazwy.

Eee, ja rozumiem offtop, ale gdzie ja przekręciłem nazwę - i to jeszcze obraźliwie?
EDIT Chodzi o Kałoduty? Tak nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 23:36, zadymek napisał:

Eee, ja rozumiem offtop, ale gdzie ja przekręciłem nazwę - i to jeszcze obraźliwie?

EDIT Chodzi o Kałoduty? Tak nie wolno?


Ostatni raz proszę to nie jest temat do wyjaśniania za co dostałeś ostrzeżenie, poza tym Moderator Karharot prosił o przeniesienie dyskusji do odpowiedniego wątku.

Przypomnę, że o wyjaśnienie lub odwołanie się od decyzji moderatora możesz się zgłosić tą drogą: http://www.gram.pl/moderator


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 19:41, Firefly94 napisał:

GTA: London 1969.

Tak to GTA: London, ale nie 1969, tylko 1961, ale jako że gry wyglądają identycznie tylko są inne misje i ciężko jest je rozróżnić z ss zaliczam odpowiedź.
Firefly94 +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować