Zaloguj się, aby obserwować  
Vasilli

Jaka to gra - Gra

8316 postów w tym temacie

Do wszystkich: Sorki za posta powyżej, najpierw zobaczyłem zagadkę, nie zauważyłem że zagadka byłą zadana poza kolejnością.

Dnia 02.01.2007 o 04:03, ddd-d2 napisał:

7a. Po uznaniu zagadki za nieważną w przypadku nie uwzględnionym w regulaminie, zagadkę może
zadać każdy.


Co do tego punktu, to bym go jednak zmodyfikował. DLatego że jak zagadkę może zadać każdy, to może być mały bałagan. Proponuje żeby znaleźć sposób aby wybrana zostałą konkretna osoba, zapobiegniemy masowemu zadawaniu zagadek, z serii :"jak zaczynałem pisać to nikt jeszcze nie zadał".
Moje propozycje:
-zadaje poprzednia osoba.
-ktoś (najlepiej ty, bo prowadzisz ranking) zadaje zagadkę, za którą nie ma punktów, wygrywa się możliwość zadania swojej.

Dodatkowo, proponuję przesunąć w regulaminie termin 24 godzin, na trochę więcej, bo są dni gdy ludzie nie mają dostępu do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłeś w ostatniej chwili, właśnie miałem pisać do moderatorów. :)

Dnia 03.01.2007 o 12:17, michal19 napisał:

> 7a. Po uznaniu zagadki za nieważną w przypadku nie uwzględnionym w regulaminie, zagadkę
może
> zadać każdy.

Co do tego punktu, to bym go jednak zmodyfikował. DLatego że jak zagadkę może zadać każdy,
to może być mały bałagan. Proponuje żeby znaleźć sposób aby wybrana zostałą konkretna osoba,
zapobiegniemy masowemu zadawaniu zagadek, z serii :"jak zaczynałem pisać to nikt jeszcze nie
zadał".
Moje propozycje:
-zadaje poprzednia osoba.
-ktoś (najlepiej ty, bo prowadzisz ranking) zadaje zagadkę, za którą nie ma punktów, wygrywa
się możliwość zadania swojej.

Myślę, że może zostać tak jak jest. W tym przypadku to my na forum razem zdecydujemy, czy unieważnić zagadkę, czy nie. Przy okazji możemy ustalić kto zadaje.

BTW: W pkt. 8 jest " ... Jeżeli pojawi się kilka zagadek, gracze odgadują tą pierwszą." To powinno wystarczyć. Jak chcecie mogę to dać jako osobny punkt.

Dnia 03.01.2007 o 12:17, michal19 napisał:

Dodatkowo, proponuję przesunąć w regulaminie termin 24 godzin, na trochę więcej, bo są dni
gdy ludzie nie mają dostępu do komputera.

Jak ktoś wie, że nie będzie go przez kilka dni, to aby nie blokować tematu (i nie tracić zagadki) powinien dać łatwą podpowiedź.
Propozycja:
- czekanie na podpowiedź: 12 - 36 h
- czekanie na potwierdzenie: 24 h (to chyba bez znaczenia kto da punkt?)
- czekanie na nową zagadkę: 24 h (jak stracisz kolejkę, to nic się nie stanie, nie? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN

1. Zabawa polega na odgadywaniu na podstawie zamieszczonego zdjęcia (lub zdjęć) z rozgrywki tytułów gier komputerowych i konsolowych wydanych w dowolnym okresie czasu. Wszelkiego innego rodzaju gry, np. karcianki, bitewniaki, figurkowe, planszowe itp. nie mają prawa znaleźć się w tym temacie.
2. Zagadkę zamieszcza gracz, który odgadł poprzednią i po potwierdzeniu odpowiedzi przez osobę zadającą lub innego forumowicza (patrz p.6) otrzymał od niej punkt.
3. Zadajemy zagadkę umieszczając min. 1 screen z rozgrywki szukanej gry. W przypadku dania zdjęcia z intra lub innego filmiku, gracz zobowiązany jest do dodania dodatkowo jednego zdjęcia z samej rozgrywki. Aby nie dublować zagadek używamy wyszukiwarki.
4. Do jednej zagadki dajemy dowolną ilość podpowiedzi, każdą w odstępie 12 - 36 h. Podpowiedż może zawierać nowe screeny (patrz p.2) lub informację odnośnie danego tytułu. Po upływie 36 h od ostatniej podpowiedzi autora, zagadkę uznaje się za nieważną, wtedy zagadkę może zadać każdy.
5. Osoba odgadująca musi podać pełen tytuł gry tylko na wyraźne życzenie zadającego. W przypadku, gdy w odpowiedzi znajduje się drobna literówka (albo inny błąd, ale nie uniemożliwiający domyślenie się o jaką grę autorowi odpowiedzi chodzi), osoba zadająca pytanie po zaliczeniu odpowiedzi powinna napisać tytuł poprawnie, w celu możliwości znalezienia gry przez wyszukiwarkę.
6. Jeżeli osoba nie może / nie chce zadać zagadki, powinna o tym poinformować resztę graczy. W takim przypadku zagadkę może zadać każdy.
7. Jeżeli osoba, która odgadła zagadkę nie dostanie potwierdzenia w ciągu 24 h, punkt może przyznać jej inny gracz ( lub ona sama) tylko wtedy, gdy poda link do szukanego zdjęcia.
8. Po uznaniu zagadki za nieważną w przypadku nie uwzględnionym w regulaminie, zagadkę może zadać każdy.
9. Jeżeli ktoś odgadnie zagadkę i nie umieści nowej (lub nie poprosi innych o jej umieszczenie), to po upływie 24 h zagadkę może zadać każdy. Jeżeli pojawi się kilka zagadek, gracze odgadują tą pierwszą.
10. Potwierdzenie odgadnięcia zagadki polega na napisaniu pogrubioną czcionką nicka osoby, która udzieliła poprawnej odpowiedzi wraz z dodaniem 1 pkt, np. XYZ +1
11. Punkty przyznaje się tylko osobie, która jako pierwsza udzieliła poprawnej odpowiedzi.
12. Punkty zdobyte w grze podliczane są na początku każdego miesiąca przez ddd-d2.
13. Osoby nie mające zamiaru przestrzegać niniejszego regulaminu proszone są o nie udzielanie się w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna taka mała uwaga do regulaminu - 13 punkt, jako część zasad, sam się wyklucza :P Możnaby go napisać oddzielnie jako prośbę do nieprzestrzegających regulaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 15:14, Marros napisał:

Jeszcze jedna taka mała uwaga do regulaminu - 13 punkt, jako część zasad, sam się wyklucza
:P Możnaby go napisać oddzielnie jako prośbę do nieprzestrzegających regulaminu :)

Nie bądźmy drobiazgowi. Na pewno wszyscy wiedzą o co chodzi.
Mogę to zmienić w regulaminie do "Jaka to gra 2".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 19:23, KILLER-84 napisał:

Eee... coś mnie ominęło, czy zmieniły sie zasady???


raczej ktoś się z nimi nie zapoznał...zadawaj zagadkę a delfo i ko?nik łaskawie ignorujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować