Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Roccat Kone Plus - test myszki

19 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2012 o 22:24, Lein napisał:

Ja nadal nie widze sensu w kupowaniu myszki za 300zł


Też tak miałem, ale koniec końców kupiłem DeathAddera(nie trzysta, choć blisko) i nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą myszkę już od dobrych kilku miesięcy i jestem z niej zadowolony. Do mojej idealnej myszki trochę jeszcze brakuję. Jestem profesjonalnym graczem w grze Call of Duty 4, dlatego mam większe wymagania niż przeciętny gracz. Myszka ta nadaje się do niemal wszystkich gatunków growych. Choć odbiór jest bardzo pozytywny, to myszka nie ustrzegła się dwóch poważnych problemów. Pierwszym z nich jest szybka "ścieralność" znaczka firmy. Mój już jest ledwo widoczny, chociaż myszka nie ma nawet roku. Jest to błachy minus, ale jednak estetyczna forma produktu kuleje. Drugim z problemów jest psujący się scroll. Podobno w wersji Plus już tego problemu nie ma, ale sam go doświadczyłem. Zresztą miałem myszkę oddać do sklepu na gwarancję, żeby coś z tym zrobili, ale w magiczny sposób samo się naprawiło i dopóki działa jest dobrze. Po kilkumiesięcznym testowaniu, przyznał bym Roccat Kone+ ocenę: 8+/10. Zdecydowanie myszka warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam Logitecha G500 i bardzo go chwalę za precyzję, wygodę i funkcjonalność. Co do Roccat-ów nigdy nie miałem z nimi styczności ale co poniektóre modele wyglądają ciekawie w szczególności ten powyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu przestrzege ludzi, ktorzy nie moga sie zdecydowac na roccaty.
Wkleje moj stary post z gramu.

"Ja tej marce juz nigdy nie zaufam..

W grudniu (2010) zakupilem poprawiona wersje Kone rev.2.
Przed sylwestrem myszka poszla na serwis oczywiscie z wadą scrolla.
W polowie stycznia doplacilem do Kone+ i w lutym (juz po dwoch tygodniach od doplaty) myszka zostala odeslana z wadliwym scrollem.
Po 30 dniach dostalem nowy egzemplarz i znowu oczywiscie po półtora miesiacu zostala bez powrotnie odeslana na serwis z "zgadnijcie z czym". Pieniazki oczywiscie odzyskalem.

Z forum komputerowego, na ktorym przesiaduje sa 3 takie przypadki wlaczajac mnie.
Kone rev.2, Kone+


Jednak sprzet wizualnie i softwarowo - pierwsza klasa."

Ostatecznie przesiadlem sie na G700 i problemow brak.

BTW. Recka wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu bardzo napaliłem się na tą myszkę. Miałem okazję ją przetestować na żywo w supermarkecie i stwierdziłem, że żadna inna nie leżała mi tak dobrze w dłoni. Całe szczęście, że ostygłem zanim doszedłem do kasy.
Co jak co, ale płacić tyle pieniędzy za myszkę do komputera to jednak troszkę marnowanie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałam się nad nią, ale po przejrzeniu sieci i licznych narzekaniach na problemy techniczne stanęło na Razer Naga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja akurat chwalę sobie produkty Roccata za niską awaryjność. Oczywiście stary model Kone jeszcze bez [+] miał problemy z rolką co wyeliminowano w obecnym modelu [+].
Ach ten czarny PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hardstyle90

Nie rozumiem Ciebie, dlaczego tak uparcie wklejasz to pod prawie każdym artykułem o Roccacie...że Ci się chce wogóle to robić....OD ROKU!

Piszesz o awaryjnej wersji Rev. 2. Teraz mamy wersje Kone [+] w której zostało to poprawione. Trochę poczytaj zanim coś napiszesz następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 22:56, Volrgarth napisał:

Też tak miałem, ale koniec końców kupiłem DeathAddera(nie trzysta, choć blisko) i nie
żałuje.


3/4 tego, co zapłaciłeś, wydałeś na logo Razera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:09, CmnS napisał:

Hardstyle90

Nie rozumiem Ciebie, dlaczego tak uparcie wklejasz to pod prawie każdym artykułem o Roccacie...że
Ci się chce wogóle to robić....OD ROKU!

Piszesz o awaryjnej wersji Rev. 2. Teraz mamy wersje Kone [+] w której zostało to poprawione.
Trochę poczytaj zanim coś napiszesz następnym razem.



Ty tez przeczytaj co napisalem..
RAZ wymianialem Kone (bez plusa), a 2 RAZY Kone+ (z plusem).

Chce przestrzec ludzi, ktorzy sie nad ta seria zastanawiaja.
Szczegolnie, ze to wada produkcyjna, dajmy na to w co 10 sztuce.
Zreszta wystarczy poczytac troche zagranicznych for.

I btw. jest to drugi post ktory napisalem apropo tej myszki.

I napisze otwarcie, ze chetnie bym wymienil obecnego gryzonia na Kone+ gdyby tej wady nie bylo, bo Roccat robi swietny sprzet i software.

I broń Boże, nie jestem zadnym PR'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I napisze otwarcie, ze chetnie bym wymienil obecnego gryzonia na Kone+ gdyby tej wady nie bylo, bo Roccat robi swietny sprzet i software."

Tu masz święta rację. Ale ten sam problem ma Deathadder i inni konkurenci. Niestety to jest elektronika i bardzo drobne części mechaniczne, plastikowe, metalowe. Zawsze trafi się na coś co nie zadziała tak jak trzeba, czy tam się zepsuje. Dzięki Bogu marki takie jak Roccat i SteelSeries (bo Razer nie) wymieniają produkty 1:1 nie ważne jaka to wada. A jak robił mi problem sklep to napisałem bezpośrednio do producenta i sprawa w kilka dni została wyjaśniona.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad Roccat Kone Plus . Tylko trochę niepokoją mnie negatywne opinie.Ponieważ właśnie się sparzyłem na przereklamowanej według mnie myszce Razer Imperator Battlefield 3 . Właśnie odesłałem drugą do sprzedawcy , pierwsza przestała działać po tygodniu a druga po trzech dniach . Dlatego poczekam jeszcze na więcej pozytywnych komenarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 00:46, krzych152 napisał:

Dlatego poczekam jeszcze na więcej pozytywnych komenarzy


Masz tutaj świetną pozytywną i ''obiektywną'' recenzję tego wspaniałego sprzętu.

Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Znajomy jest właśnie w trakcie reklamowania swojej którą kupił bagatela trzy tygodnie temu. Oczywiście padła wspaniała ''poprawiona'' rolka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszka do sportów wirtualnych rewelacyjna. Możliwości konfiguracji myszki ocenił bym na 8/10, super leży w dłoni, pod warunkiem że użytkownik jest praworęczny. Nie wiem czy ja mam pecha, czy "źle ją użytkuję", ale w ciągu 10 miesięcy myszka padła 2x. Pierwszy raz padł laser, a drugim razem scroll. Serwis oczywiście bez żadnych utrudnień wymieniał na nową. Obecnie po wymianie mam ją 3 tyg. i jak to zwykle przy nowym egzemparzu wszystko działa bez zarzutu. Jeżeli traficie na lepszy egzemparz niż ja, to napewno się nie zawiedziecie. Podejrzewam że w tym przedziale cenowym, nie ma myszki o zbliżonych parametrach do KONE+.
PS.
Dobrze, że w zapasie jest Logitech G9 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa myszka :D, ale sadze ze kupie za jakies 2 lata, chyba ze wyjdzie jakas lepsza maszynka poniewaz narazie posiada swoja Razer DeathAdder Respawn czy tam 3.5G jak kto woli mam ja od 2 miechow i trzyma sie dobrze , mysz ma 1 minus nie potrzebny material na kablu bo u mnie to wyglada tak ze przez uzywanie jej 2 tyg gdy stylu nie mam gladkich wykonczen tylko ostre i material starl mi sie az do kabla w 1 miejscu i czasami przeszkadza jak sie porusza w dol albo w gore bo sie lekko zaczepia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować