Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows XP bliski detronizacji

63 postów w tym temacie

"w tym roku czeka nas jeszcze premiera nowej "ósemki""
Już? Szybko idzie... Jest jakieś info czym będzie się różniła od 7?

Z XP przerzuciłem się na 7 wraz ze zmianą sprzętu, ale nadal mam do XP sentyment. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na viście, bo wydałem na nią kiedyś sporo kasy i szkoda mi drugie tyle za 7 płacić. Może i vista jest marginalnym systemem, ale Microsoft sam sobie winny, pokazał wszystkim ledwo działające wersje beta, a jak ludzie zaczęli to piracić to nie dało się na tym pracować bez zainstalowania tych setek pomniejszych (automatycznych) aktualizacji, które były sukcesywnie wydawane. Dzisiaj vista działa spoko, z żadną grą i programem nie mam problemów, jednak jej reputacja jest już pogrzebana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 00:26, MacJak napisał:

"w tym roku czeka nas jeszcze premiera nowej "ósemki""
Już? Szybko idzie... Jest jakieś info czym będzie się różniła od 7?

http://windows8.pl/

Dnia 04.01.2012 o 00:26, MacJak napisał:

Z XP przerzuciłem się na 7 wraz ze zmianą sprzętu, ale nadal mam do XP sentyment. :)

Ja nadal używam XP , zmienie system przy wymianie blaszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows XP z dodatkiem SP3 będzie wspierany do 2014 roku, tak więc jeszcze trzy latka powinien być wspierany przez producentów gier i sprzętu. Nie mam zamiaru przesiadać się na Siódemkę. Zjada za dużo ramu i jest bez litości dla procesora. Stery gry totalnie nie działają na Siódemce a jak działają to z problemami graficznymi i płynnością gry. Także, nie ma mowy. Jak Windows 8 będzie jak xp to wtedy możemy pogadać :) Ale widzę, że MS ma w głowie ciągle kopiuj i wklej od Visty. Przykre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 00:41, vegost napisał:

Windows XP z dodatkiem SP3 będzie wspierany do 2014 roku, tak więc jeszcze trzy latka
powinien być wspierany przez producentów gier i sprzętu. Nie mam zamiaru przesiadać się
na Siódemkę. Zjada za dużo ramu i jest bez litości dla procesora. Stery gry totalnie
nie działają na Siódemce a jak działają to z problemami graficznymi i płynnością gry.
Także, nie ma mowy. Jak Windows 8 będzie jak xp to wtedy możemy pogadać :) Ale widzę,
że MS ma w głowie ciągle kopiuj i wklej od Visty. Przykre..


Windows 7 JEST Vistą, ale porządnie zrobioną. Żaden komputer z podezpolami ze średniej półki zakupionymi w ciągu ostatnich 4 lat nie powinien mieć problemu z uruchomieniem i poprawnym działaniem tego systemu. Dla ludzi ze starszymi sprzetami pozostaje XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2012 o 00:41, vegost napisał:

Stery gry totalnie nie działają na Siódemce a jak działają to z problemami graficznymi i płynnością gry.


Różnie to bywa ... zauważyłem, że starym grom bardziej nie odpowiada +3GB RAMu niż win7. A windows 8 ... fajna rzecz jeśli chodzi o urządzenia przenośne (typu tablet i smartphone) ale dla użytkownika tradycyjnych desktopów rozwiązania w nim zastosowane mogą być nico ... dziwaczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już Vista mi się podobała bardziej niż XP, ale ten OS był taką porażką, że jak tylko miałem okazję przerzucenia się na Windows 7, to zrobiłem to od razu. Jak coś muszę robić na czyimś komputerze i jak on ma tam zainstalowanego XP to mnie szlag trafia :P Moim zdaniem Windows 7 mógłby jeszcze trochę sobie pobyć, jakoś się przyzwyczaiłem do niego i nie chce mi się zmieniać jak Windows 8 wyjdzie, do którego mam złe przeczucia (patrzcie Vista)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 00:50, Lerten napisał:

Windows 7 JEST Vistą, ale porządnie zrobioną. Żaden komputer z podezpolami ze średniej
półki zakupionymi w ciągu ostatnich 4 lat nie powinien mieć problemu z uruchomieniem
i poprawnym działaniem tego systemu. Dla ludzi ze starszymi sprzetami pozostaje XP.


Windows 7 to klon Visty ze wszystkimi jej wadami. Poprawiono tylko wydajność i bardziej przystosowali system do gier. I to wszystko jeśli chodzi o zmiany. Bardziej nie oznacza, że zrobili to dobrze, bo tak wcale nie jest. Ciągle są braki jeśli chodzi o przystosowanie sysa do gier. Starsze gry działają albo i nie, kwestia sprzętu i kaprysu Windowsa 7.

Mimo iż mam quada to widzę, w nie których grach spadki płynności więc raczej to wina systemu. Wszystko winne jest Windows Aeuo też. W przypadku starszych gier jest to punkt zapalny. Wolę xp i jak pisał @Zgreed66 w wersji 64-bitowej i rozwala windowsa 7 na łopaty. :) Przesiadłem się znów na XP bo na win 7 nie da się poprawnie oglądać filmów, kodeki różnie działają albo i nie działają. Miałem tego dość. Więc xp to najlepszy wybór.

@BATONEK6 Owszem, dlatego dwa razy się zastanowię zanim zaśmiecę moje dyski nowym system :) Po co mi klon Windowsa 7 z jego kolejnymi wadami ? No way..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z 7. XP rzeczywiście był najlepszy, ale znalazł się godny następca. Estetyczny, wygodny wprowadzający wiele ułatwień w stosunku do "iks pe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 00:41, vegost napisał:

Zjada za dużo ramu i jest bez litości dla procesora. Stery gry totalnie nie działają na Siódemce a jak działają to z >problemami graficznymi i płynnością gry.


Pozdro z 4 letniego kompa z Windows 7 który chodzi jak burza. Odpisałbym wcześniej ale właśnie skończyłem przechodzić pierwszego Gothica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ostatnio przyinstalować XPka jak naszła mnie ochota na UFO Enemy Unknown i lipa. 6 rdzeni skręconych na 4,3GHz, 12 wątków było dla niego za dużo, albo może nie łykał crossfire czy 6gb ramu, nie wiem. Na 7ce wszystko ładnie stabilnie śmiga, prime''a godzinami mogę zapuszczać, a przy próbie odpalenia XP po instalce same bluescreeny, jakby OC niestabilne nagle na tym systemie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

Windows 7 to klon Visty


Nie klon, tylko bezpośredni następca. Tak, to jest różnica. Elwro Junior był klonem ZX Spectrum, a Pegasus - NES-a. Następcami ZX Spectrum był ZX Spectrum+, a NES-a - SNES.

Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

Wszystko winne jest Windows Aeuo też.


Przecież dla każdej gry można osobno ustawić tryb zgodności systemu, w tym również wyłączać Aero wraz ze startem aplikacji. Oczywiście Aero można też wyłączyć na stałe...

Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

W przypadku starszych gier jest to punkt zapalny.


Na GOG-u można kupić gry dostosowane do Win 7, powstają też fanowskie patche dla gier już nie wspieranych przez producenta.

Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

Wolę xp i jak pisał @Zgreed66 w wersji 64-bitowej i rozwala windowsa 7 na łopaty.


Z Win XP 64-bit też były problemy - niewielu producentów wypuszczało drivery 64-bitowe, nie mówiąc o ich uaktualnieniach - zawsze 32-bit miało pierwszeństwo. Powodowało to masę konfliktów sprzętowych, błędy nie były łatane, część hardware''u w ogóle nie działała poprawnie lub nie wykorzystywała swoich zaawansowanych funkcji. Nie wszystkie gry też działają. Ergo każdy kij ma 2 końce. A z rozwalaniem na łopaty, to przesadziłeś i to grubo.

Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

:) Przesiadłem się znów na XP bo na win 7 nie da się poprawnie oglądać filmów, kodeki
różnie działają albo i nie działają.


A próbowałeś korzystać z VLC player? Nie znalazłem jeszcze filmu, którego ten odtwarzacz nie potrafiłby obsłużyć. A kodekami nie trzeba się martwić, bo on ma swoją wewnętrzną bazę. Najwyraźniej źle (lub nie) szukałeś. :) Polecam, odtwarza wszystko od flv do DVD - jest też sporo wtyczek do niego.

Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

Po co mi klon Windowsa 7 z jego kolejnymi wadami ? No way..


Chociażby po to, by programy lepiej wykorzystywały moc obliczeniową sprzętu. Bez nowego systemu będzie to zwyczajnie niemożliwe. :) Praktyka jednak pokazuje, że lepiej się wstrzymać z kupnem systemu MS, który rozpoczyna nową linię (Win 95 czy Vista).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 02:34, Vojtas napisał:

Nie klon, tylko bezpośredni następca. Tak, to jest różnica. Elwro Junior był klonem ZX
Spectrum, a Pegasus - NES-a. Następcami ZX Spectrum był ZX Spectrum+, a NES-a - SNES.


A na jakiej podstawie mówisz, że to następca ? Bo ma inną nazwę i inny numer kodowy ? :) Albo dlatego, że tak mówi MS ? Please.

Dnia 04.01.2012 o 02:34, Vojtas napisał:

Przecież dla każdej gry można osobno ustawić tryb zgodności systemu, w tym również wyłączać
Aero wraz ze startem aplikacji. Oczywiście Aero można też wyłączyć na stałe...


Tylko, że tryb zgodności raz działa a w większości przypadków w ogóle. Więc o kant pupy to wszystko.

Dnia 04.01.2012 o 02:34, Vojtas napisał:

> W przypadku starszych gier jest to punkt zapalny.


Mam do wyboru grę zlokalizowaną albo kupić ja po raz kolejny wydając kolejne pieniążki na tą samą grę i to po angielsku ? Chociaż to polski portal z grami retro ? WTF ?! Nie ma mowy.

Dnia 04.01.2012 o 02:34, Vojtas napisał:

Z Win XP 64-bit też były problemy - niewielu producentów wypuszczało drivery 64-bitowe,
nie mówiąc o ich uaktualnieniach - zawsze 32-bit miało pierwszeństwo. Powodowało to masę
konfliktów sprzętowych, błędy nie były łatane, część hardware''u w ogóle nie działała
poprawnie lub nie wykorzystywała swoich zaawansowanych funkcji. Nie wszystkie gry też
działają. Ergo każdy kij ma 2 końce. A z rozwalaniem na łopaty, to przesadziłeś i to
grubo.


Dla mnie XP działa wyśmienicie, nie mam żadnych problemów i ciągle wersja x64 jest wspierana przez MS. Nie działa mi tylko tuner, ale jest mi nie potrzebny. W tamtych czasach architektura x64-bitowa nie była tak powszechna jak teraz, więc im wybaczam. Teraz nvidia i inne robią sterowniki i pod tego xp`ka tak więc ok :)

Dnia 04.01.2012 o 02:34, Vojtas napisał:

A próbowałeś korzystać z VLC player? Nie znalazłem jeszcze filmu, którego ten odtwarzacz
nie potrafiłby obsłużyć. A kodekami nie trzeba się martwić, bo on ma swoją wewnętrzną
bazę. Najwyraźniej źle (lub nie) szukałeś. :) Polecam, odtwarza wszystko od flv do DVD
- jest też sporo wtyczek do niego.


Owszem używałem i działa koszmarnie. Nie widziałem większej ilości syfiastych kodeków w jednym programie. Na xp starczają mi tylko filtry ffdshow i to wszystko. A tam jest tego w bród nie wiadomo po co i dlaczego.

Dnia 04.01.2012 o 02:34, Vojtas napisał:

Chociażby po to, by programy lepiej wykorzystywały moc obliczeniową sprzętu. Bez nowego
systemu będzie to zwyczajnie niemożliwe. :) Praktyka jednak pokazuje, że lepiej się wstrzymać
z kupnem systemu MS, który rozpoczyna nową linię (Win 95 czy Vista).


Mój sprzęt na razie jest znakomicie wykorzystywany na xp i jak zmienię sprzęt to może i system, który będzie rzeczywiście tego godny. Do tego czasu nic mnie nie przekona o tym czymś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować