Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows XP bliski detronizacji

63 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

A na jakiej podstawie mówisz, że to następca ? Bo ma inną nazwę i inny numer kodowy ?
:) Albo dlatego, że tak mówi MS ? Please.


Następca na liście produktów, a nie następca w sensie zupełnie nowej linii systemów. ZX Spectrum+ nie był zupełnie nowym komputerem, ale był następcą ZX Spectrum. Podpowiada mi to logika, a nie MS. Ależ proszę. :)

>> Przecież dla każdej gry można osobno ustawić tryb zgodności systemu, w tym również
>> wyłączać Aero wraz ze startem aplikacji. Oczywiście Aero można też wyłączyć na stałe...

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Tylko, że tryb zgodności raz działa a w większości przypadków w ogóle.


Najwyraźniej nie korzystałeś z niego zbyt często. :) Poza tym Aero, jak powiedziałem, możesz wyłączyć całkowicie. Coś dziurawa ta Twoja teoria antyAero.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Mam do wyboru grę zlokalizowaną albo kupić ja po raz kolejny wydając kolejne pieniążki


Nie wydaje Ci się czymś zupełnie normalnym, że nowszy produkt może mieć problem z odtwarzaniem starszych rzeczy? Próbowałeś odczytać dyskietki 5,25" w napędzie DVD? Zawsze w tym wypadku trzeba się wspomagać rozwiązaniami dodatkowymi.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

na tą samą grę i to po angielsku? Chociaż to polski portal z grami retro ?


GOG jest nastawiony na działalność międzynarodową, a nie na polski rynek. To po pierwsze. Po drugie - sprzedawane są tam gry, które nigdy nie były spolonizowane - gdyby dzisiaj ktoś miał się tym zająć, to koszty przekroczyłyby przychody od polskich graczy. Ergo w ogóle by się to nie opłacało.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Dla mnie XP działa wyśmienicie, nie mam żadnych problemów i ciągle wersja x64 jest wspierana
przez MS.


Przez MS tak, ale wielu producentów hardware''u dawno olało ten system. Mało tego: wielu z nich nikt tak do końca go nie wspierało.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Nie działa mi tylko tuner, ale jest mi nie potrzebny.


No widzisz. Problem w tym, że jest więcej takich "tunerów", np. drukarek HP, które działały tylko z defaultowym sterownikiem systemu, tym samym uniemożliwiając korzystanie z rozwiązań autorskich.

>> A próbowałeś korzystać z VLC player?

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Owszem używałem i działa koszmarnie.


Zwyczajnie ściemniasz.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Nie widziałem większej ilości syfiastych kodeków w jednym programie.


Te syfiaste kodeki, jak to raczyłeś określić, pozwalają odtwarzać wszystkie multimedia łącznie z Blu-rayem, obsługuje też TV satelitarną i internetową. Owszem, w VLC jest jeszcze sporo do zrobienia - np. w kwestii wyświetlania napisów - ale i to da się załatwić dzięki wtyczkom.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Na xp starczają mi tylko filtry ffdshow i to wszystko. A tam jest tego w bród nie wiadomo po co i dlaczego.


Powiem Ci po co. Po to, by nie mieć problemów z odtwarzaniem. By nie szukać w googlach, by nie łazić po forach i pytać, dlaczego nie odtwarza, by nie szukać programów, które pozwolą zidentyfikować brakujący kodek. Właśnie po to.

Dnia 04.01.2012 o 02:49, vegost napisał:

Mój sprzęt na razie jest znakomicie wykorzystywany na xp i jak zmienię sprzęt to może
i system, który będzie rzeczywiście tego godny. Do tego czasu nic mnie nie przekona o
tym czymś :)


XP ma sens tylko jeśli korzystasz ze starszego komputera jednocześnie nie używając wielu nowych programów. Bo z grami na XP 64-bit też nie jest tak różowo. :) Gry zawsze najlepiej chodziły na wersji 32-bitowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale się wątek profesjonalistów informatyków rozkręcił, jedni siedzą na XP drudzy na 7 a jeszcze inni na Linuxach i tyle w temacie , cieszyć się trzeba z tego ze jest WYBÓR! co do odpowiedniego DLA NAS! systemu , jednego nie kręcą gry wiec wybiera Linuxa , drugi ma starszego kompa i nie chce w niego wkładać więcej kasy wybiera XP, a inny ma najnowszy sprzed z górnej pułki i dla niego było by profanacją gdyby nie zainstalował na owym sprzęcie 7, proszę przestańcie pisać który to system jest najlepszy najcudowniejszy bo jak się czyta te wypowiedzi to aż głowa boli, do tego te profesjonalne argumenty bo mu się jedna gierka nie chciała uruchomiać albo ze programu do filmu chłopak nie potrafi znaleźć w sieci, a już konkretne padłem jak przeczytałem ta profesjonalna obsługę paska startu, na boga ludzie jakiego statystycznego kowalskiego to interesuje, większość użytkowników Windowsa ma problemy żeby GG zainstalować albo drukarkę podłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten luksus z Suomalainenką, że mamy 2 kompy - jeden z Win7, a drugi ze słabszym sprzętem ma WinXP właśnie. I chwała mu za to, bo wiele gier i emulatorów się focha na nowych systemach. A szkoda by było olać niektóre perły z Amigi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 01:12, vegost napisał:

Ciągle są braki jeśli chodzi o przystosowanie
sysa do gier. Starsze gry działają albo i nie, kwestia sprzętu i kaprysu Windowsa 7.

A to ciekawe, bo o ile CoD: Deluxe za Chiny nie chciał mi działać na XP, to na 7 śmiga aż miło :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja używałem pirata Win7 :( spodobał mi się lecz mam słaby komputer i kartę graficzną która max obsłuży DX 10.1 więc nie opłaca mi się instalować 7 szkoda tylko mojego procka, więc wróciłem do legalnego Win Xp którego zakupiłem wraz z komputerem.
PS. sprzęt nie jest najnowszy ale parę tytułów z tego roku uciągnął na max detalach, oczywiście nie mówię o grach na nowym silniku od EA.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do newsa - Windows XP cechuje się małą zasobożernością jak na dzisiejsze standardy. Dobrze pamiętam jak wchodził na rynek, był wtedy jeszcze większa kobyłą dla całego systemu niż Siódemka w czasie swojej premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zakończyli wsparcie na programy DLA xp, ale aktualizacje nadal działają, bo nie mogą przecież zmuszać ludzi do przejścia na nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:11, MBi napisał:

Może zakończyli wsparcie na programy DLA xp, ale aktualizacje nadal działają, bo nie
mogą przecież zmuszać ludzi do przejścia na nowy system.


Wsparcie dla aktualizacji... to co bylo działa, ale nowe nie bedą sie pojawiać.
Jak nt skonczył sie na bodaj 7sp. 2k na 4. Tak XP skonczy na 3 (x64 na 2) ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 13:46, akodo_ryu napisał:

Nie zdejmowanie rąk z klawiatury to zawsze win w dziedzinie designu.
Jeżeli dobrze rozumiem o czym mówisz, to w 7 tego typu menu można na 100% tworzyć tego
typu struktury na pasku - właśnie patrzę na taki u Mei, a na Pulpicie - nie wiem, jeżeli
nie da się jakoś normlanie, to na pewno jest widget do tego.

Dnia 04.01.2012 o 13:46, akodo_ryu napisał:

Powinniśmy dążyć do maksymalnego oduczenia ludzi korzystania z myszki. Wszystkim to wyjdzie
na zdrowie.

Dla mnie win. To tak zrobić, aby klikać jak najmniej i operuje własnie jak pisał Olamagato na paskach narzedzi. Theme zmieniony.

czy to win -> mój komputer
czy program na pasku...

Da sie..., tylko to juz kwestia co, komu wygodniej. Jakoś nie widze powodu, aby na kimś coś wymuszać/oduczać itp.

Dnia 04.01.2012 o 13:46, akodo_ryu napisał:

Jeżeli masz DDR3 - na boga, kup sobie trochę RAMu... kosztuje tyle co nic.

Zasobozerność (Bloatware)... z 200mb wjechac do 600-700mb to chyba tylko MS potrafi ;d
Troche głupie wydaje mi sie wydawać dodatkowa kase, za to co mozna miec za mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stacjonarce mam WinXP, a na laptopie, z którego jednak prawie nie korzystam, Win7. WinXP jest świetnym systemem, ale w końcu trzeba będzie się przesiąść, nie śpieszy mi się jednak do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 15:25, sinir napisał:

Jak można jeszcze siedzieć na XP? :D
Mało stabilne toto w porównaniu do Win7 (na nowszych konfiguracjach ofc.)


jak pan taki kram ;) 7ka na laptopie domowym sie zaczyna wieszac po roku uzytkowania, a moj XP trwa juz 2gi albo 3ci rok bez formata... A jedyne bsody przy umierajacych pamieciach na grafice i padnietym dysku twardym ;)

Na antycznym XP gralem i gram dalej w nowosci. Batman nowy, Skyrim, Anno nowe, Saints Row 3. Wszystko pieknie chodzi, nie na ultra, bo sprzet juz ma kilka lat, ale na srednich-wysokich bez uber efektow - bez zajakniecia. Jeszcze nie widze sensu zmieniac OSa. Dla kilku gier pod DXa wyzszego nie mam zamiaru sie przesiadac.

Dnia 04.01.2012 o 15:25, sinir napisał:

brzydki, przejedzony już interfejs (ten niebieski...)


XP jak i Win7 maja paskudy domyslny layout i sa na to lekarstwa ;)

jak interface moze sie przejesc ? Kupujesz OSa ze wzgeldow praktycznych czy estetycznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 00:08, EmperorKaligula napisał:

jak pan taki kram ;) 7ka na laptopie domowym sie zaczyna wieszac po roku uzytkowania,
a moj XP trwa juz 2gi albo 3ci rok bez formata... A jedyne bsody przy umierajacych pamieciach
na grafice i padnietym dysku twardym ;)


U mnie było dokładnie odwrotnie, po ok. pół roku normalnego używania systemu (tj. z dbałością, ale bez defragmentacji co tydzień) XP włączał się dłuuugo. Po dwóch latach używania W7 czas startu systemu był prawie tak niski jak po instalacji. Do tego dochodzą BSODy na XP, na W7 nie doświadczyłem żadnego, nie licząc momentów kiedy podkręcałem procesor, wtedy to norma. ;)

Dnia 05.01.2012 o 00:08, EmperorKaligula napisał:

jak interface moze sie przejesc ? Kupujesz OSa ze wzgeldow praktycznych czy estetycznych
?


A jedno wyklucza drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 01:03, sinir napisał:

Do tego dochodzą BSODy na XP, na W7 nie doświadczyłem żadnego


Co wy z tymi BSODami macie. Ja sobie przypomniec nie moge kiedy ostatni raz owego mialem.
Tak czy siak, na w7 w swojej krotkiej historii uzytkowania, jednak zdazyl sie.
(ati/realtec wiec stery...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:30, Zgreed66 napisał:

Zasobozerność (Bloatware)... z 200mb wjechac do 600-700mb to chyba tylko MS potrafi ;d
Troche głupie wydaje mi sie wydawać dodatkowa kase, za to co mozna miec za mniej...

Więcej RAM daje bardzo dużą elastyczność. Mam włączony układ do pracy - przeglądarka (1.5GB w sumie, zazwyczaj 100+ tabów + pluginy), IDE (jakieś 500-700MB), trochę dodatkowego softu (też pewnie kilkaset w sumie) i nie muszę nic ruszać, żeby załączyć VirtualBox, albo drugą i trzecią przeglądarkę. 8GB kosztuje jakieś 120PLN, więc posiadanie mniej jest IMO bez sensu - to jest, jeżeli masz sloty DDR3 ;).

Poza tym jeżeli komukolwiek brakuje RAM w 7, to ma chyba 1GB, bo przy 2 problemu nie zauważałem, przy 4 też najmniejszej różnicy nie ma. No i nie wiem skąd te liczby, z tego co pamiętam, to XP zjada jakieś 150-200MB, a Vista/7 coś w rejonach 250-300MB. Zgaduje, że będzie więcej, jeżeli nie masz swap file, ale jeśli nie tworzysz go przy 2GB RAM, to jest to błąd z Twojej strony.

PS. Mogę sprawdzić tylko na VirtualBoxie, ale 7 który mam tam postawiony (x64) zjada 380-390MB z ładnym layoutem i innymi gwizdkami. Pewnie trochę by zeszło, jakby przyciąć opcje graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 01:43, Zgreed66 napisał:

> Do tego dochodzą BSODy na XP, na W7 nie doświadczyłem żadnego

Co wy z tymi BSODami macie. Ja sobie przypomniec nie moge kiedy ostatni raz owego mialem.
Tak czy siak, na w7 w swojej krotkiej historii uzytkowania, jednak zdazyl sie.
(ati/realtec wiec stery...)

Polecam sprawdzić, czy z hardware wszystko w porządku (tj. jeżeli z winy użytkownika nie zostały zainstalowane nieodpowiednie sterowniki - trudno winić OS w takiej sytuacji), bo jeżeli 7 rzuca BSOD, to coś jest BARDZO źle. Te rzeczy naprawdę się nie zdarzają w nowych OSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:11, MBi napisał:

Może zakończyli wsparcie na programy DLA xp, ale aktualizacje nadal działają, bo nie
mogą przecież zmuszać ludzi do przejścia na nowy system.

Oczywiście, że nie będą wychodzić. Nie będą też wychodzić patche. Nie muszą wspierać softu w nieskończoność. MS i tak długo wspiera OSy. I wtedy nawet jeżeli ktoś odkryje błąd "highly critical", nikt nie jest już zobligowany, żeby ruszyć palcem. Tak samo jak teraz MS nie poprawia ewentualnych błędów w Win98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 09:40, akodo_ryu napisał:

Polecam sprawdzić, czy z hardware wszystko w porządku (tj. jeżeli z winy użytkownika
nie zostały zainstalowane nieodpowiednie sterowniki - trudno winić OS w takiej sytuacji),
bo jeżeli 7 rzuca BSOD, to coś jest BARDZO źle. Te rzeczy naprawdę się nie zdarzają w
nowych OSach.


Jest w porzadku, stery nie zawsze sa idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować