Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 7670, czyli AMD odgrzewa kotlety. Po cichu.

12 postów w tym temacie

Ciekawi mnie co na to organizacje ochrony konsumenta, przecież to jest celowe wprowadzanie klienta w błąd. Sprzedając kartę z tym oznaczeniem daje się do zrozumienia, że jest ona następcą 6670, zbliżoną konstrukcyjnie bardziej do 7970 niż do 6970. Zwykłe oszustwo i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:26, jhusdhui napisał:

Ciekawi mnie co na to organizacje ochrony konsumenta, przecież to jest celowe wprowadzanie
klienta w błąd. Sprzedając kartę z tym oznaczeniem daje się do zrozumienia, że jest ona
następcą 6670, zbliżoną konstrukcyjnie bardziej do 7970 niż do 6970. Zwykłe oszustwo
i tyle


Nie wprowadzają. Pierwsza cyfra to rodzina, kolejna to oznakowanie konkretnego modelu.
Im wyzsza liczba, tym wyzszy model w rodzinie. Tak jest od lat i nikt nikogo nie oszukuje.
Jest w 28nm, starsza jak pamietam w 40nm. Wiec nie taki kotlet co u nv,

ps http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:38, Lemonardo napisał:

Zgred, ta karta NIE ma 28 nm procesu technologicznego.

A, no. zle przeczytalem :)
Tak czy siak, rebrand nikogo dziwic nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmienią tylko nazwę i dowalą nową cenę, oni myślą, że ludzie to idioci? Mnie na przykład nie interesuje ile karta ma nanometrów, ma działać i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:38, Lemonardo napisał:

Zgred, ta karta NIE ma 28 nm procesu technologicznego.

In addition OEM versions of HD 7500, 7400 and 7300 are all expected to be rebrands, while HD 7700 up will feature GCN 28nm GPUs. Of course, the gap between HD 7600 and HD 7700 will be disproportionate, and might create a gap in AMD''s Radeon HD 7000 line-up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czyżby AMD po raz kolejny odgrzewało model tej samej karty? Najpierw HD5670, potem HD6670 a teraz HD7670? Jeszcze HD8670 i pobiją rekord. Przyznam szczerze, że trochę mnie to dziwi. Za chwilę poczytam o tym więcej na portalach komputerowych, bo coś mi tu śmierdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:57, MBi napisał:

zmienią tylko nazwę i dowalą nową cenę, oni myślą, że ludzie to idioci?

Lol, nie ważne co napiszesz i tak się to sprzeda. Klienci, do których trafia ta karta nie przejmują się ani mocą ani nanometrami ani tym, czy karta jest kotletem czy nie. Dla graczy ważne jest, że wyższe modele to nowa architektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować