Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dark Souls może trafić na PC!

91 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2012 o 00:00, Lordpilot napisał:

To jest powod żeby się obrazić na dewelopera ?


Wyciąłem tylko to zdanie, bo zawiera w sobie sedno Twojej wypowiedzi. Sedno, które jest błędne, bo bynajmniej nie o to mi chodzi. Nie chodzi o "obrażenie się", ale o to, by wydawca nie zdziwił się, gdy zainteresowanie tą produkcją na PC będzie niewielkie. Dlaczego? Bo im dalej od premiery, tym zainteresowanie siłą rzeczy spada. Nie przez jakieś obrażanie się, ale dlatego, że część zdąży już zagrać (u znajomych lub przemoże się i kupi konsolę), część graczy ciśnienie na tą produkcję opadnie (wraz z szałem okołopremierowym), część najzwyczajniej w świecie o niej zapomni, a część inaczej zaplanuje już swoje priorytety wydatkowe na kolejny rok. Żadne wypinanie się, żadna obraza - zwykłe warunki sytuacyjne. Niestety, ale wydawanie gry na jednej z platform dużo później niż na innych takie własnie ma (lub może mieć) skutki.

A co do mojego wypinania się, to owszem, zrobię to, ale w sytuacji, gdy gra okaże się marnym portem, nie dostosowanym do specyfiki PC. Bo jeśli jakiś (jakikolwiek) dev/wydawca decyduje się wydać jakąkolwiek grę na PC to oczekuję, że będę grał w wersję PC, a nie PeCetopodobną. A po niektórych konwersjach na PC podchodzę do tematu z dużą ostrożnością. Jeśli przy Dark Souls twórcy dostosują grafikę, sterowanie, interface, liczbę możliwych do ustawienia opcji etc etc - do standardów PC-towych, to luz, nie widzę żadnego powodu do narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więj duża doza frustracji pomieszana z powątpiewaniem i nerwami zawita na PC;), grę ukończyłem 2 razy, tutuł zacny dla tych co lubią hardcore. Sama gra wykonana prefekcyjnie, świat otwarty, bogaty i ogromny, questy...hmm...do tego sami musicie dojść jak to wygląda, fabuła...hmm...szczątkowa, gameplay "Die, lose everything and start all over again...again...again...again...". Ciesze się, że wydawcy konsolowi zaczynają bardziej przychylnie spoglądać na rynek PC. Czy rynek PC umiera?...nie i nigdy to nie nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 22:22, Bambusek napisał:

Te firmy po prostu tworzą gry, które ludzie chcą kupować.


Prawda, ale to, że gra występuje tylko na jednej platformie też ma wpływ. Jak ktoś jest fanem to w grę zagra a teraz dajmy przykład jakby Diablo 3 wyszło jednak na konsole. W samym USA sprzedaż z PC by się zmniejszyła i to porządnie, trzeba jeszcze doliczyć, że konsole to jednak nie tylko USA. Tak samo jest z BF3, niby taka prawdziwa" gra na PC a sprzedaż na konsole jest większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z BF3, niby taka prawdziwa" gra na

Dnia 08.01.2012 o 11:02, Fimbulvinter napisał:

PC a sprzedaż na konsole jest większa.

Bo jest tak dziurawa, że pier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 11:02, Fimbulvinter napisał:

Prawda, ale to, że gra występuje tylko na jednej platformie też ma wpływ.


Alan Wake w grudniu 2010 miał ponad milion pobrań z torrentów i poniżej miliona sprzedanych kopii. A był tylko na jednej platformie.

Dnia 08.01.2012 o 11:02, Fimbulvinter napisał:

Jak ktoś jest
fanem to w grę zagra a teraz dajmy przykład jakby Diablo 3 wyszło jednak na konsole.
W samym USA sprzedaż z PC by się zmniejszyła i to porządnie


Tylko przy premierze równoczesnej, do której już wiadomo, że nie dojdzie.

Dnia 08.01.2012 o 11:02, Fimbulvinter napisał:

trzeba jeszcze doliczyć,
że konsole to jednak nie tylko USA.


A PC to nie tylko Polska i Wschód :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 20:28, Bambusek napisał:

Alan Wake w grudniu 2010 miał ponad milion pobrań z torrentów i poniżej miliona sprzedanych
kopii. A był tylko na jednej platformie.

Z Alanem są ogólnie takie jaja, że jakiś mózg w Mikromiękkim zadecydował, że najlepiej będzie grę wydać na równi z Red Dead Redemption. IMO zły przykład.

Dnia 08.01.2012 o 20:28, Bambusek napisał:

Tylko przy premierze równoczesnej, do której już wiadomo, że nie dojdzie.

Coś mnie ominęło? Na razie o nie jest nic wiadome o platformach, na jakie wyjdzie D3, tak samo jak data jego premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 20:35, Henrar napisał:

Coś mnie ominęło? Na razie o nie jest nic wiadome o platformach, na jakie wyjdzie D3,
tak samo jak data jego premiery.

D3 na PC miało betatesty, kilka treilerów i gameplay każdej klasy. O D3 na konsole wiadomo tyle, że Blizzard zbiera ekipę. Ktoś serio myśli, że gra wyjdzie równocześnie na kilku platformach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować