Zaloguj się, aby obserwować  
necron1501

Bastion - Temat Ogólny

13 postów w tym temacie

Uwierzyć nie mogłem, gdy wyszukiwarka pokazała brak wyników. Bastion, nie posiadał tematu! Fixed.

Gra jak dla mnie, jest odkryciem roku 2011. Na me nieszczęście, nabyłem dopiero na wyprzedaży Steamowskiej. Najlepszy zakup jaki udało mi się dokonać. O czym warto wspomnieć na wstępie? Muzyka i narrator. To są dwa klucze, dzięki którym Bastion tak mnie pochłonął. Idealnie dobrane, w odpowiednim tempie, z narastającym napięciem wraz z postępem fabuły. Sama rozgrywka raczej prosta, dopóki nie odkryje się odpowiedniej opcji, która w świetny i prosty sposób potrafi podkręcić poziom trudności.

Jakie odczucia? Jestem świeżo po ukończeniu i końcówka jest naprawdę zaskakująca ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Bastion to zbyt dobra gra, by zakładać o niej tematy, o!

Narrator w tej grze świetnie naśladuje głos Rona Perlmana, co daje grze sugestywny smaczek. Naprawdę nie ma się czego czepić, no chyba jedynie faktu, że krótka... ale cóż zawsze pozostaje New Game+. I zaczynają się jaja, bo 75% wyższy poziom trudności daje po tyłku. Chyba zostawię go sobie tylko na sny...

A co do zakończenia

Spoiler

wziąłem Zulfa na plecy, po czym ewakuowałem Bastion. Spacer pośród wściekłych Urańczyków był po prostu epicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, Bastion, jaki jest, kazdy widzi. Zdecydowanie jedna z lepszych gier w jakie gralem w ostatnim roku. Soundtrack - cos wspanialego. Narrator to jest ten element, ktory tworzy cala gre. Jak na samym poczatku skomentowal moje rozbijanie wszystkiego wokol - ekstaza. Jedna z niewielu gier, ktorej zakupu nie zaluje ani troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się zdziwiłem kiedy w notowaniach na grę roku chłopaki z tvgry na swoich listach dość wysoko umieścili Bastion. Aż sam nabrałem chęci żeby w to zagrać. Niestety poczekam aż stanieje, ew. na jakąś promocję bo obecnie jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przegapiłeś okazję, bo niedawno Bastion był mocno przeceniony na Steamie. Ale na pewno trafi się jeszcze jakaś promocja. :) EDIT: no i możesz w wersję demo zagrać na Steamie. Jest ono dość krótkie, ale pozwala wczuć się w klimat. :)

Sama gra oczywiście jest przegenialna. Muzyka jest piękna, narrator rządzi i ogólnie gra się bardzo przyjemnie. :)
Tematu nikt nie założył wcześniej pewnie dlatego, że w Basionie raczej trudno się zaciąć w jakimś miejscu, więc nie ma powodów, żeby pytać innych o pomoc w przejściu gry. :) Napisać, że gra jest genialna można raz, potem nie będzie już o czym rozmawiać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 11:06, matiz123 napisał:

No to przegapiłeś okazję, bo niedawno Bastion był mocno przeceniony na Steamie. Ale na
pewno trafi się jeszcze jakaś promocja. :) EDIT: no i możesz w wersję demo zagrać na
Steamie. Jest ono dość krótkie, ale pozwala wczuć się w klimat. :)

Wiem, była chyba za 5 euro z tego co pamiętam. Ale chyba trochę za późno na to trafiłem.
A w demko grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2012 o 00:36, luzac napisał:

A co do zakończenia

Spoiler

wziąłem Zulfa na plecy, po czym ewakuowałem Bastion. Spacer pośród
wściekłych Urańczyków był po prostu epicki.



Spoiler

Sam tak zrobiłem, ale po parunastu krokach zacząłem się bać czy aby na pewno dojdę bo nie miałem potków xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem z Bastionem. Gra całkowicie się zawiesza co kilka - kilkadziesiąt sekund. Naprawia to wciśnięcia klawisza alt; ale, że jako gram na padzie ciężko mi do niego co chwilę sięgać. Myślałem, że google pomoże ale nie mogę znaleźć rozwiązania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie!!!
Chciałem wysmażyć tu posta krytykującego Bastion. Wypisać tu wszystkie jego niedociągnięcia i wady... Ale nie mogę :///

Początek oczywiście zachwyca głosem lektora i rozgrywką. Nie ma czasu na zastanawianie się - czysta akcja. Nuda wkrada siępo kilku etapach i to dobre wyjście do narzekania. Jednak co z tego skoro wplecione w trakcie misji zdobywanie noweg oręża i zadania pozwalające na sprawdzenie się w jego obsłudze. No i końcówka!!!
Wspaniałe zakończenie gry przesłania wszelkie możliwe do zauważenia niedoróbki i je neguje. Plus doskonała ścieżka dźwiękowa z niesamowitymi piosenkami. Kojarzą mi się one z inną piękną piosenką z gier - "Time only knows" z PoP: SoT. Wiem, że długo o nich nie zapomnę i na stałe znajdą miejsce w moim odtwarzaczu!

Bastionj polecam wszystkim, którzy lubią gry zaskakujące - on na pewno czymś Was zadziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować