Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie będzie Fallouta Online. Prawa dla Bethesdy

37 postów w tym temacie

A ja mam wrażenie, że Interplay dokładnie wiedział co robi. Myślę, że gdzieś tam mieli plan i tylko grali na zwłokę bo wiedzieli, że nigdy Fallouta MMO nie zrobią a dostaną pewnie jeszcze jakąś kasę w ramach ugody. 2 mln zielonych to nie w kij pierdział wieć firma, która utrzymuje się ze sprzedaży swoich starych tytułów i popierdułek na Wii i iOS będzie miała trochę lżej.
Ale założę się, że Beth też nie wyda F:Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 10:46, Phobos_s napisał:

2 mln zielonych to nie w kij pierdział

Lol.

Co się stanie w takim razie z dystrybucją starych Falloutów? Znikną z GOGa, skoro współpracują z Interplay''em, a nie Bethesdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już pomijając to, że interplay ma obecnie takie możliwości wydawnicze jakie ma a tworzenie MMO to nie budżet na 15 dolców - znowu okazuje się, że większy może więcej? Bo już przy ogłaszaniu kto ma do czego licencję wszystko było jasne, tylko potem beth sobie nagle przypomniała że jednak ma inne zdanie :f Swoją drogą, to w końcu był wyrok, czy jednak ugoda, bo w tym zaniu "Prawa do marki sąd w całości przyznał firmie Bethesda Softworks, a w ramach ugody producenci MMO otrzymają 2 miliony dolarów" są oba na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... Mało jest gier tego typu w świecie MMO. Ja osobiście miałem nadzieje, że kiedyś będę miał okazje w to zagrać, a teraz cały czar prysł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam cieszy takie zakończenie sprawy. W Fallouta MMO i tak bym nie pograł (jak zresztą w każde inne MMO) a za 2mln zielonych Interplay może skupić się na jakimś nowym projekcie. Z kolei Bethesda po gigantycznym sukcesie Skyrim i umiarkowanym RAGE, ma masę pieniędzy więc braku tych 2mln nawet nie poczują. Dla mnie to sytuacja "win-win"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 11:08, MacJak napisał:

Co się stanie w takim razie z dystrybucją starych Falloutów? Znikną z GOGa, skoro współpracują
z Interplay''em, a nie Bethesdą?


Ale czytamy newsy do końca :)
"Studiu Interplay pozostają jedynie prawa do dystrybucji gier Fallout 1, Fallout 2 i Fallout Tactics, jednak wygasają one 31 grudnia 2013 roku."

A po roku 2013? Gog pewnie podpisze umowę z Beth i wszysko będzie pięknie i ładnie :) I wtedy nawet Morrka i Obliviona na GOGu znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 11:32, dark_master napisał:

patrząc po cenach tych tytułów na steam, szczerze wątpię.


Trochę optymizmu :) Za dwa lata może ceny już nie będą z kosmosu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 11:18, Phobos_s napisał:

Ale czytamy newsy do końca :)


Chodziło mi w pytaniu właśnie o czas po 2013. :)

Dnia 10.01.2012 o 11:18, Phobos_s napisał:

Gog pewnie podpisze umowę z Beth i wszysko będzie pięknie i ładnie :)
I wtedy nawet Morrka i Obliviona na GOGu znajdziesz.


Hm, perhaps, perhaps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2012 o 11:40, Phobos_s napisał:

Trochę optymizmu :) Za dwa lata może ceny już nie będą z kosmosu :)

20 euro za grę sprzed.. hm.. to już z dziesięć lat będzie. Nawet w steamowych promo rzadko schodzi do 5, a najczęsciej zatrzymuje się na 10 euro. Mało to optymistyczne ;p Juuż prędzej spodziewam się ze z okazji 15 rocznicy dadzą za darmo jak daggerfalla i wcześniej arenę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co Interplay zrobi z kodem i całym materiałem? Przerobi to na inną grę, wyrzuci, czy może nigdy niczego nie było, a Interplay leciał w kulki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest? wyrok czy ugoda?? coś pokręciliście - nie może być ugody skoro jest wyrok- mediacje się prowadzi po za salą sądową..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura... Dobrze pamiętam, że gdy Bethesda przejmowała prawa do marki, wszędzie było wyraźnie zaznaczone, że Interplay nadal zachowuje prawa do Fallout Online.

BTW. Kto wie czy ta gra i tak nie powstanie, z drobnymi zmianami i pod inną nazwą ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super. Czekam na pełną wersję mutant rising. Betheseda mówiła, że robi f3 w 3d bo jest za postępem technologicznym, to mogła zrobić na enginie crysisa, ponieważ gra wygląda badziewnie. Tylko NV trochę poziom trzyma. Pora po roku chyba sobie zagrać znowu w dwójeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować