Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kinect na Windowsa trafi do sprzedaży pierwszego lutego, najwyraźniej nie będzie kompatybilny z Xboksem 360

35 postów w tym temacie

w pakiecie zawarta jest także komercyjna licencja oprogramowania i roczny abonament umożliwiający pobranie wszystkich wypuszczonych w tym czasie aktualizacji za darmo.

Mam im płacić za aktualizacje oprogramowania? Chyba ich pogrzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pogrzało, bo udostępniają narzędzia i biblioteki deweloperskie których nowsze zawsze _zawsze_ są płatne. Tutaj nie mówimy o aktualizacji w przypadku bugów ale nowych wersji SDK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem czemu u nas go nie wydają tak jak w innych krajach. Przecież nasz rynek nadal PCtami stoi i pewnie znalazłoby się parę osób,które z chęcią by to kupiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz poczekać na oprogramowanie open source, bo sama durna nazwa "for łindowłs" może sprowokować powstanie ciekwaych projektów na inne systemy oraz windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie myślałem, że przydałby mi sie kinect do PC, tylko, żeby skanował osoby znajdujące się bliżej użadzenia. I proszę taka niespodzianka - będzie trzeba zamówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dadziol20 - opcje są dwie :)

I. Nałapią kasy w innych krajach, potem wypuszczą w Polsce po obniżonej cenie powiedzmy na nasze standardy zarobkowe.

II. Wiedzą, że w Polsce jest tak wysoki procent graczy PC, dlatego nie chcą wydawać pierwszej niedopracowanej/nieprzetestowanej wersji kinecta na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kinect na PC ? Dziwny pomysł ale czemu nie ... ale obawiam się, że będzie tak jak z próbą wprowadzenia sterowania głosem w grze Tom Clansy''s: Endwar, które wypadło bardzo kiepsko ... ewentualnie mam głos niekompatybilny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to kretyński pomysł żeby Kinect na PC (Windowsa) nie był kompatybilny z X360, mam nadzieję że faktycznie to tylko nie precyzyjny opis na opakowaniu.
Osobiście do tej pory się nie zaopatrzyłem w Kinecta na X''a ale jeśli będę miał wybór między wersją na konsole a na PC to wybiorę tą na konsole (oczywiście jeśli się potwierdzi że "for windows" oznacza "only for windows") bo tam wsparcie dla niego jest i jeszcze długo będzie dzięki MS game studios a na PC nie spodziewam się rewelacji w tej kwestii.
Jedynym sposobem by Kinect na PC się przyjął jako-tako to żeby SDK było darmowe i ogólno dostępne po tym pierwszym roku i wygaśnięciu licencji komercyjnej a znając MS to się raczej nie stanie.
Co do "bliskości" obsługi to już lepiej MS by zrobił podpisując umowę z Nyko i dodając ich soczewke do zestawu.
Pożyjemy zobaczymy, mam nadzieję że kompatybilność z X''em będzie, jeśli nie to Kinect For Windows umrze szybciej niż się narodził:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonamenty, zapowiadane poprawki...wiecie jak to brzmi? Jak niedorobiony produkt, z którego będą wyciskać mamonę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na to wygląda- będą wyciskać kasę za aktualizacje, bo zależy im tylko na kasie a nie dobrym i pełnym produkcie. Nie obchodzi ich klient tylko kasa i taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, urządzenie jest. Ale czy jest jakiekolwiek dla niego zastosowanie? Tzn. takie dla przeciętnego użytkownika. Póki co nic mi do głowy nie przychodzi więc sens jego zakupu jest zerowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy...chyba za stary jestem na takie cuda, wolę myszkę i klawę. Ewentualnie pada i kierownicę jeszcze. No joystick ujdzie także, ale nim nie ma w co grać. Ale Kinect? Move na PS3 mi wystarczy.

Sukcesu nie wróżę, pewnie jedynym pozytywnym efektem będzie wysyp newsów o tym, że gdzieś tam zastosowano te kinectowe technologie...

W przyszłości, na razie raczej odległej to może i się sprawdzi...Dziś raczkuje, a ja mimo wszystko kibicuję wszelkiemu postępowi techniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego kretynski? Majac juz Kinecta do X-Klocka, MUSISZ kupic DRUGIE (takie samo?) urzadzenie, by moc korzystac na pc i odwrotnie. Win-win dla Micro$oftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 13:28, Pawel_Age napisał:

I. Nałapią kasy w innych krajach, potem wypuszczą w Polsce po obniżonej cenie powiedzmy
na nasze standardy zarobkowe.

Dnia 10.01.2012 o 13:28, Pawel_Age napisał:

II. Wiedzą, że w Polsce jest tak wysoki procent graczy PC, dlatego nie chcą wydawać pierwszej
niedopracowanej/nieprzetestowanej wersji kinecta na PC.


Wierzysz w cuda?

20120110202300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować