Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard wyjaśnia status konsolowego Diablo

19 postów w tym temacie

Raczej wszyscy zainteresowani wersją na konsole, odebrali wczorajszy komunikat jako ogłoszenie, że pracę zaczęły albo zaczną się niedługo. Nie powinni wycofywać się z raz danych słów :) Przykro mi z powodu, że użytkownicy konsol, którzy chcieli by zagrać w D3 będę musieli jeszcze poczekać, a po tych słowach jestem pewny, że to będzie dość długi okres oczekiwania. Dobrze, że ciągle mówią o dopieszczeniu D3 na komputery. Może tak premiera ?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież już w 2010 roku na blizzconie ogłosili że pracują nad wesją konsolową, tylko że PC ma absolutny prirorytet. Nie rozumiem portali robiących z tego w ostatnich dniach wielkiego newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystraszyli się, że ludzie zamiast polecieć po wersje na PC, cierpliwie będą czekać aż gra pojawi się na konsole? Hmmm...

Swoją drogą szczypią się z tymi newsami i zapowiedziami jakby mieli pogościć wynalezienie panaceum! Ehhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 14:17, Lamomiot napisał:

Wystraszyli się, że ludzie zamiast polecieć po wersje na PC, cierpliwie będą czekać aż
gra pojawi się na konsole? Hmmm...

Swoją drogą szczypią się z tymi newsami i zapowiedziami jakby mieli pogościć wynalezienie
panaceum! Ehhh..


Nie, po prostu dają subtelnie do zrozumienia, że na ewentualną wersję konsolową przyjdzie poczekać baaardzo długo, bo prawdopodobnie jest dopiero w powijakach (że nie wspomnę o całej infrastrukturze rozgrywki sieciowej). Tyle. Osobiście nie mam problemu, jaką wersję wybrać (PC czy PS3) - na komputerze będzie ładniej, szybciej i taniej (chociaż znając politykę cenową blizzarda - niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, ten język marketingowców ;-)

"Mówimy, że robimy ale to znaczy,że nie robimy.... chociaż może to oznaczać, że robimy, ale nie możemy o tym mówić. Chociaż w sumie to możemy... ale tak nie do końca.... Tzn. możemy mówić, tak żeby nic nie powiedzieć. Generalnie to bełkotamy".

Te newsy są już nieco męczące szczerze mówiąc - będzie to będzie, nie będzie to nie będzie, na konsole jest w cholerę innych h&s, a Blizz nie ma tam takiej marki, żeby wszyscy siurali po nogawach kiedy tylko pracownik tejże firmy mówi "będzie" (tylko po to, żeby dwa dni później firma-matka wydała dementi).

Bardziej od kwestii "czy będzie wersja konsolowa czy też nie" interesuje mnie jakie będzie to Diablo 3 na PC ? Czy seria zmierza w dobrym kierunku ? Bo IMO to nie bardzo - liczne uproszczenia spowodują, że zamiast fajnej, prostej (i mega grywalnej) gry dostaniemy grę prostacką. Dom aukcyjny, konieczność stałego połączenia, brak modów (pod groźbą banów), to wszystko zmiany na minus.

Do tego oprawa mocno "out of date". Wiem, grafika nie jest najważniejsza i nie czepiałbym się o to wcale, gdyby tylko cena była adekwatna do jakości oprawy. Ale wołanie prawie dwóch stów za tytuł, który wygląda jak średniobudżetowa produkcja sprzed kilku lat rozprowadzana cyfrowo na STEAM to jednak jest spory niesmak :/ Poza tym wciąż pamiętam pierwsze Diablo - to wyznaczało graficzne standardy, a intro powodowało opad szczęki ! (intro trójki powoduje co najwyżej znudzenie i wzruszenie ramionami, nie dorasta do pięt nawet tem z czteroletniego pierwszego Wiedźmina o kilkunastu innych tytułach nie wspominając)

Ech, jeszcze kilka lat temu był to mój bezapelacyjny "must have", ale z każdą nową informacją coraz mniej mnie ten tytuł interesuje (a już na pewno nie za premierową cenę). No, ale zobaczymy - może chociaż coop będzie dobry i pozamiata jak za czasów Diablo 2 ? Tyle, że od tych czasów świat poszedł mocno do przodu i także w tym względzie Diablo 3 ma soliudną konkurencję - jest w czym wybierać... Pytam więc - co się z Tobą dzieje Blizzardzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 14:16, Wesou2 napisał:

Przecież już w 2010 roku na blizzconie ogłosili że pracują nad wesją konsolową, tylko
że PC ma absolutny prirorytet. Nie rozumiem portali robiących z tego w ostatnich dniach
wielkiego newsa.


Na blizzconie w 2010 i 2011 na 100% nie było nic o wersji konsolowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2012 o 14:26, Lordpilot napisał:

Bardziej od kwestii "czy będzie wersja konsolowa czy też nie" interesuje mnie jakie będzie
to Diablo 3 na PC ? Czy seria zmierza w dobrym kierunku ? Bo IMO to nie bardzo - liczne
uproszczenia spowodują, że zamiast fajnej, prostej (i mega grywalnej) gry dostaniemy
grę prostackąy.dom aukcyjn, konieczność stałego połączenia, brak modów (pod groźbą banów),
to wszystko zmiany na minus.

Do tego oprawa mocno "out of date". Wiem, grafika nie jest najważniejsza i nie czepiałbym
się o to wcale, gdyby tylko cena była adekwatna do jakości oprawy. Ale wołanie prawie
dwóch stów za tytuł, który wygląda jak średniobudżetowa produkcja rozprowadzana cyfrowo
na STEAM to jednak jest spory niesmak :/ Do tego wciąż pamiętam pierwsze Diablo - to
wyznaczało graficzne standardy,


Żadne diablo nie miało wsparcia dla moderów , granie na modach na bn też zawsze było banowane więc nie widzę żadnej zmiany, dom aukcyjny to jedna z najlepszych nowości , Pierwsze diablo wyznaczało standardy graficzne, wtf co to za bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2012 o 14:35, ZubenPL napisał:

Pierwsze diablo wyznaczało standardy graficzne, wtf co to za bzdura.


Bo wyznaczało. Nie wiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 14:49, Skull3 napisał:

> Pierwsze diablo wyznaczało standardy graficzne, wtf co to za bzdura.

Bo wyznaczało. Nie wiedziałeś?


Tak w momencie jak pojawiały się pierwsze gry 3d diablo w 2d wyznaczało standardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolowcy sobie poczekają, Pc''towcy czekają już 4 lata od zapowiedzi... a to jeszcze zapowiedź nie jest tylko test czy można w ogole to zrobić... tak więc 2016 to optymistyczny termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 14:05, Kr1z napisał:

Ostrożność to dobra rzecz- Diablo wyjdzie na konsole w pół roku po PC''cie ;).


Wierzysz w cuda?Jak nie ma jeszcze dokładnej daty premiery wersji pc, to strach się bać kiedy wyjdzie konsolowa.Miłego czekania konsolowcy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę tego bicia piany. Faktem jest że Blizzard pracuje nad D3 na konsole, faktem jest również że sam jego wydanie nie będzie pewne do ostatniej chwili. Idę o zakład ze wszystkim w Zamieci zależy na wydaniu gry na konsole, przecież to są ogromne pieniadze, ale jednocześnie nikt nie zaryzykuje w firmie wydania czegoś co nie będzie miało idealnej jakości. Marka zobowiązuje i nadszarpnięcie jej byłoby samobójstwem. Jednym słowem, wszystko rozbija się o to jak zespół pracujący nad grą sobie poradzi w jej portowaniu, jeżeli uda im się mechanikę gry przeszczepić na pada bez zbytniej kastracji to D3 jest pewne, jeżeli nie... no cóż, już raz Blizzard zrezygnował z zapowiedzianego projektu na konsole, z tym może być podobnie.

Z drugiej strony sama gra nie ma nawet konkretnej daty premiery na PC, a biorąc pod uwagę ile czasu Blizzardowi zabiera dopieszczenie swoich gier to ew pojawienia się jej na konsoli jest sprawą BARDZO dalekiej przyszłości.

Ja osobiście czekam na wersję PC z zapartym tchem, moim zdaniem to obok kolejnej części Starcrafta 2 najlepiej zapowiadajaca sie pozycja w 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 18:53, Wesou2 napisał:

Jak najbardziej wspominali na blizzconie, tylko nikt tego nie nagłaśniał. Oprócz tego
Bashiok opublikował taki post w tym czasie: http://blues.incgamers.com/Posts/1/1/4/10/43845/open-console-positions


Dobra post już dawno widziałem ale oglądałem cały blizzcon 2010 na live i nie widziałem wzmianki o wersji konsolowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie zdanie "Nadal badamy wersję konsolową, ale, co ważniejsze, pracujemy nad wydaniami na PC i Maka", w ostatnim czasie można było przeczytać raczej "Nadal badamy wersję pecetową, ale, co ważniejsze, pracujemy nad wydaniami na PS3 i X360".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować