Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pecetowy Mass Effect 3 nierozłączny z platformą Origin

244 postów w tym temacie

Swoją duszę już sprzedałem przy okazji premiery BF3, więc dylematu nie mam. Oczywiście wolałbym żeby gra korzystała ze Steam, ale cóż poradzić? Na początku Steam też zbierał (i nadal zbiera, choć w mniejszym stopniu) baty od użytkowników. Narzekania nie było końca. Bojkoty itp. Bardzo skuteczne jak widać. Tak skuteczne, że obecnie sprzedaż cyfrowa (w której duży udział ma Steam) ciągnie rynek gier PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie się nie rzucili na Origina przy okazji BF3, to EA by go porzuciło. A tak, jesteśmy zmuszeni do korzystania z niego. Dzięki.

I przy okazji, gra na PC i tak się sprzeda. Skoro gry z DRMem od Ubi się sprzedawały, to taka szpiegująca popierdółka nie spowoduje spadku sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 10:32, Henrar napisał:

I przy okazji, gra na PC i tak się sprzeda. Skoro gry z DRMem od Ubi się sprzedawały,
to taka szpiegująca popierdółka nie spowoduje spadku sprzedaży.


Przecież gracze, a zwłaszcza fanboye zazwyczaj myślą: "A niech sobie szpieguje, nie mam nic do ukrycia, a ci, co na to narzekają, to pewnie są złodzieje, piraty cholerne lub jakies szemrane interesy prowadzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie Steam i Origin są tak samo nie potrzebne... Nie rozumiem dlaczego mając dodane do Steama wszystkie części Call of Duty mogę, grać tylko w jedną, a reszta leży i się kurzy w czasie, gdy mój tata chętnie by zagrał w inną część. Origin? Korzystałem z niego przez 2 dni przy okazji gry w Battlefielda3... Gdzie jest jakiekolwiek rozumowanie jeśli muszę otworzyć Origina, aby następnie włączyła mi się przeglądarka z serwerami i dopiero gra. "Zabezpieczenia" w grach są już na komicznym poziomie. Prawda jest taka, że kto chce to kupi oryginalną grę, a reszta i tak pobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż, więc trzeba poczekać aż pojawi się na Steam, bo tego zapuchadła z EA nie zamierzam instalować. Poza tym jak były exclusivy na konkretną konsolę bądź pc, to teraz będą exclusivy na stea, origin itp. O matko. Money, money, money.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już raz zbojkotowałem gry na PC od Ubisoftu, który ostatnio nawet zrezygnował ze swojej dziwnej polityki. Teraz przyszedł czas na EA... szkoda tylko, że nie poznam zakończenia historii - i to jest chamskie, ale faktynie było do przewidzenia. Jeżeli platforma jest nadal mało popularna to walnijmy ją do jakiegoś sequela i zmuśmy ludzi, którzy chcą go kupić do instalacji tego syfu. Ja już raz z niesmakiem zainstalowałem steama i steam mi na razie starczy (może tam, jak się pojawi w jakiejś promocji, sobie kupię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czasem mi się wydaje że w tym EA nie pracują zbyt sprytni ludzie... Jeżeli ktoś zaglądał wcześniej na forum ME bądź nawet na inne fora w odpowiednich tematach, zauważyłby że jest calkiem spora grupa graczy, dla których obowiązek posiadania Orgin do gry automatycznie wyklucza zakup. Nawet przyjmując, że spora część takich wypowiedzi to czcze gadanie, to i tak wizerunek EA u spooorej liczby osób po raz kolejny ucierpiał... Dla mnie na przykład już spadł tak nisko, że w najbliższym czasie ME3 nie kupię. Orgin skutecznie mnie odstraszyl, choć ostatecznie było kilka frustracji które się skumulowały. Jak tak podchodzą do oczekiwań konsumentów, no to bardzo mi przykro, ale ja ich towarów nie będę kupować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji naszła mnie jedna myśl - to teraz DLC nie będzie już można kupić za punkty Bioware, bo skoro Origin to i jak? Kolejny strzał w stopę EA i Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tej wiadomości zacząłem poważnie zastanawiać się nad odwołaniem swojego pre-ordera. Co jak co, ale z Origin jak dotąd miałem same problemy. Uruchomienie BF3 zajęło mi 2 dni spędzone na wysyłaniu maili do pomocy technicznej, szukaniu rozwiązań problemu na forach, ponownych instalacjach gry, grzebaniu w ustawieniach systemu i ostatecznie skończyło się reinstalacją całego Windowsa, jak to panowie z EA mi doradzili :/.
Jeśli tak samo ma być z ME3 - podziękuję Elektronikom i zapewne zaopatrzę się z nieco innych, pewniejszych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych platform jest słaba, czy to ze steamem, który jest zbyt ograniczony by jednocześnie pobierać sobie aktualizację dla jednej gry i móc odpalić inną (cóż by to była za oszczędność czasu aktualizować Modern Warfare a w tym czasie pykać sobie w Batmana), czy z gfwl który co chwila każe mi wyłączać grę w celu aktualizacji i resztą tych śmieci (origin, Social Club, u play).

Jednak i tak większość z nas kupi Mass Effect 3 i pozostałe gry, bo miłość do gier zwycięży ;-p
Tak samo było z bojkotem gier do których co chwila wydają dlc i tak samo będzie teraz.

No i dobra... ja już przywykłem kiedy widzę pasek aktualizacji gfwl po prostu idę zaparzyć herbatki, do klopa zrzucić coś z siebie wracam i gram. Po co mam się bardziej spieniać;/ Wam też radzę w rzucić na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma za to ograniczeń w zakresie liczby instalacji."

Bez żartów. Teraz to jest zaleta? Że producent pozwala nam zainstalować grę parę razy? LOL

To ja podziękuję za ME3, naprawdę bez łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 10:45, KrzysztofT napisał:

No nic. Deklaruję, że "kupię" grę w sieci sklepów torrent. Walcie się EA. Straciliście
właśnie to 130zł. Wasza strata. Hehe...


Post zgłoszony modom. Miłego bana.

A w kwestii samego tematu... Ja w takim razie podziękuję za ME3. Jedynka była świetna, dwójka była ok, bez trójki wytrzymam. Może za jakiś czas Origin przestanie być wymagany, wtedy kupię jakąś tańszą wersję. Aż tak mi się nie spieszy do poznania dalszych losów Shepparda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 11:31, o0mati0o napisał:

(cóż by to była za oszczędność czasu aktualizować Modern Warfare a w tym czasie pykać sobie w Batmana),


Włączasz grę, Alt+Tab, przerywasz i wznawiasz pobieranie. Wtedy ściąga się bez problemu podczas grania.

Nie wiem, czemu trzeba tak kombinować, ale przynajmniej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować