Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pecetowy Mass Effect 3 nierozłączny z platformą Origin

244 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2012 o 10:05, pawelgr5 napisał:

jak dla mnie to bez niespodzianek. Żeby wypromować swoją platfromę EA nie mogło zrobic
inaczej. Wszyscy którzy twierdzą że nie kupią i tak pobiegną do sklepów.


Mów za siebie. Ja jakoś wielkiego ciśnienia na ME3 nie mam. Na Diablo 3 podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę kupić ME3, ale jak przeczytałem że będzie wymagał tego szpiegującego syfu to ochota mi przeszła. Przynajmniej nie będe musiał się zastanawiać już czy kupić ME 3 czy Skayrima lub nowego Deus EX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 10:05, pawelgr5 napisał:

Wszyscy którzy twierdzą że nie kupią i tak pobiegną do sklepów.


Tak jak Henrar wyżej wspomniał, tak i ja deklaruję, że nie kupię tej gry i nie pobiegnę do sklepu.

Niektórzy nie lubią, jak się ich wkłada do jednego worka, uświadom to sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 11:31, o0mati0o napisał:

Każda z tych platform jest słaba, czy to ze steamem, który jest zbyt ograniczony by jednocześnie
pobierać sobie aktualizację dla jednej gry i móc odpalić inną (cóż by to była za oszczędność
czasu aktualizować Modern Warfare a w tym czasie pykać sobie w Batmana), czy z gfwl który
co chwila każe mi wyłączać grę w celu aktualizacji i resztą tych śmieci (origin, Social
Club, u play).

Jednak i tak większość z nas kupi Mass Effect 3 i pozostałe gry, bo miłość do gier zwycięży
;-p
Tak samo było z bojkotem gier do których co chwila wydają dlc i tak samo będzie teraz.

No i dobra... ja już przywykłem kiedy widzę pasek aktualizacji gfwl po prostu idę zaparzyć
herbatki, do klopa zrzucić coś z siebie wracam i gram. Po co mam się bardziej spieniać;/
Wam też radzę w rzucić na luz.


Co do pobierania gry i grania to można to łatwo obejść. Wystarczy, że po odpaleniu gry wyjdziesz na pulpit, zatrzymasz pobieranie pobieranej gry, a potem wznowisz. W ten sposób możesz grać i sciągać zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata się zbliża. A tak na serio, Origin nie jest wcale zły, przynajmniej nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów - zainstalował BF3, automatycznie ściągnął łatki i koniec, gra gotowa do użytkowania, zupełnie jak w Steamie. Zamiast psioczyć na kolejny program do dystrybucji cyfrowej, cieszcie się, że nie zaserwowali wam "massloga", bo to dopiero byłaby porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 11:52, Baknak napisał:

Koniec świata się zbliża. A tak na serio, Origin nie jest wcale zły, przynajmniej nie
miałem z nim jeszcze żadnych problemów - zainstalował BF3, automatycznie ściągnął łatki
i koniec, gra gotowa do użytkowania, zupełnie jak w Steamie. Zamiast psioczyć na kolejny
program do dystrybucji cyfrowej, cieszcie się, że nie zaserwowali wam "massloga", bo
to dopiero byłaby porażka.


Wszystko fajnie, tylko w tle zeskanował ci kompa i wysłał info do EA. Dlaczego mamy się cieszyć wybierając mniejsze zło? Nie uważasz, że bez KONIECZNOŚCI instalowania głupich programików i logowania w celu odpalenia gry żyboby nam się lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:11, miradokusv napisał:

A jak dzielę gry z bratem? To co? Mam kupować dwie kopie bo mi Origin będzie robiło problemy
z rejestracją? Śmieszne! Niech mnie w zad pocaluja! ;<


Nie można zainstalować na drugim kompie i podać swoje dane rejestracyjne? W ME2 działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja jestem radykalnym przeciwnikiem takich rozwiązań. Takie zabiegi są wymierzone w legalnych posiadaczy gier. Powinna być możliwość dobrowolnego wyboru rejestracji gry tak jak było to w przypadku ME2, a nie obowiązkowy zabieg aby móc pograć w legalnie zakupioną grę. Zastanawia mnie tylko fakt czy ten Origin będzie niezbędny do instalacji czy tylko do aktywacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta nie kupuje tej gry, zacząłem unikać nowych gier spod skrzydeł EA... Po prostu nie akceptuje regulaminu programu Origin ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaw piratów w spokoju, yarr. Zresztą, jak już o tych torebkach mówimy, to piractwo to nie wyrwanie torebki, a zrobienie jej kopii ;). Pirackie kopie też są zazwyczaj okrojone, bo np. nie można grać na multi, albo inne takie rzeczy.

Nie, nie popieram piractwa, ale też nie potępiam, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:23, Isildur napisał:

Dla mnie sprawa jest prosta nie kupuje tej gry, zacząłem unikać nowych gier spod skrzydeł
EA... Po prostu nie akceptuje regulaminu programu Origin ;]


Doskonale cie rozumiem. Sam nie kupuje gier które wymagają aktywacji przez internet. Ale jeżeli Origin jest wymagany tylko do aktywacji, a nie do instalacji to można to ominąć za pomocą cracka(nie popieram piractwa). W tedy wilk syty i owca cała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:30, Hellslinger69 napisał:

Doskonale cie rozumiem. Sam nie kupuje gier które wymagają aktywacji przez internet.
Ale jeżeli Origin jest wymagany tylko do aktywacji, a nie do instalacji to można to ominąć
za pomocą cracka(nie popieram piractwa). W tedy wilk syty i owca cała:D


Crack jest obejściem zabezpieczeń co łamie już licencje gry/programu, ja się obejdę od ich gier, wolę już platformę Steam. Mam wiele innych gier w które mogę pograć. EA dla mnie straciło wiarygodność wypuszczając program szpiegujący oraz licencja w której klient nie ma żadnych praw.

Mass Effect 3 sobie odpuszczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli orgin do aktywacji gry to ujdzie. Nie posiadałem orgina wiec nie wiem czy mozna było by grac offline.

A tak bardzo chciałem zakonczyc ME i dowiedzieć się co bedzie na koncu a tu same problemy.
Jak sprzedaz spadnie o 30% to moze sie nauczą.

Ja jak narazie nie kupei i bede sledził co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:49, karolekx23x napisał:

Nie wierze ze nie ma oburzenia w tej kwestii.


Krowa która dużo ryczy mało mleka daje, podobnie jest od lat z psioczącymi na CoD.

Efekt? Sprzedaż CoD ciągle rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:27, Demagol napisał:

piractwo to nie wyrwanie torebki, a zrobienie jej kopii ;)


No, raczej chodziło mi o to, że to taka sama kradzież ;)

Dnia 15.01.2012 o 12:27, Demagol napisał:

Pirackie kopie też są zazwyczaj okrojone, bo np. nie można grać na multi, albo inne takie rzeczy.


Ale... to w jakikolwiek sposób ich usprawiedliwia? Kradzionym samochodem też nie wszędzie pojedziesz (bo jest ryzyko złapania), a mimo to ludzie nadal kradną samochody.

Dnia 15.01.2012 o 12:27, Demagol napisał:

Nie, nie popieram piractwa, ale też nie potępiam, szczególnie w dzisiejszych czasach.


A ja potępiam. Czasy nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli kogoś na coś nie stać, to tego nie kupuje, a nie kradnie. Mnie nie stać na Lancera Evo, choć zawsze o takiej bryce marzyłem. Trudno, jeżdżę piętnastoletnią corollą i już. Nie oznacza to, że muszę Evo ukraść, prawda?

Swoją drogą, odnoszę wrażenie, że chyba złagodzona została polityka gramowa w kwestii piractwa. Kiedyś za tekst "ściągnę sobie..." leciał z automatu ban i do widzenia, teraz dwie z trzech osób, które taki tekst rzuciły, dostały raptem po degradzie, jedna nie dostała nawet upomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować