• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
potemps

Shogun 2 Total War przestał działać.

Pytanie

Witam, jako że wszystkie tematy w których wymieniony był podobny problem zostały zamknięte a żaden z wymienionych sposobów mi nie pomaga - zakładam nowy temat.

Otóż mam problem z grą Shogun II Total War, mianowicie - kupiłem gre na steamie w promocji, i niestety nie moge w nią zagrać gdyż po włączeniu gry pojawia się ekran startowy i po ok 2 minutach oczekiwania wyskakuje komunikat, że ''shogun II total war.exe przestał działać''. Dodam tylko, że przewertowałem wiele tematów i sposobów na oficjalnych forach i żaden ze sposobów mi nie pomógł, nie pomogła zmiana języka gry sprawdzenie intergralności, uaktualnienie sterowników poprostu nic, nie będe ukrywał iż jestem tym faktem lekko poddenerwowany. Mój sprzęt to - procesor AMD ATHLON™ II x4 640 3.0 GHz, grafika Ati Radeon Hd6700 1gb - 4gb pamięci ram.
Jeśli jest tutaj ktoś kto umiałby mi pomóc - będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.01.2012 o 13:41, potemps napisał:

Jeśli jest tutaj ktoś kto umiałby mi pomóc - będe bardzo wdzięczny.


Nie wiem, czy to pomoże... Sam miałem problem z Shogunem, działał przez ok. 12 godzin od instalacji, potem przy próbie uruchomienia wywalał na pulpit. Prowadziłem w tej sprawie korespondencję z CDP i Segą, wkleję parę rad.

Proszę sprawdzić czy pomoże w takiej sytuacji usunięcie ustawień gry. W tym celu proszę wejść do folderu C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun 2 i usunąć jego zawartość (poza folderem save_games).


(...)

Aby wykluczyć ewentualne konflikty, których przyczyną mogłaby być aktywność innych aplikacji i usług działających w systemie, proszę sprawdzić czy gra uruchomi się w trybie czystego rozruchu: http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie.

U mnie zadziałał ten drugi sposób. Uruchomiłem grę w trybie czystego rozruchu - poszła. I od tego czasu problem zniknął, nawet przy normalnym uruchamianiu. Wszystko śmiga jak powinno. Jeśli problem będzie się powtarzał, pisz do CDP, dadzą tam jeszcze parę rad (jakieś sumy kontrolne sprawdzać i im wysyłać - nie mam pojęcia, co to).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam podobny problem i tak jak kolega który założył ten temat tylko że ja kupiłem Shoguna w dnu premiery i do wydania w czerwcu 2012 któregoś patha nie moge odpalić gry przeinstalowałem Microsoft visual c++ i wszystkie w tym temacie sposoby i gra poprostu nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować