Zaloguj się, aby obserwować  
Blackhand

Orcs Must Die! / Śmierć Orkom! - temat ogólny

56 postów w tym temacie

Po prostu w głowie się nie mieści, że taka gra nie ma na tym forum swojego tematu ;). Więc niniejszym naprawiam ten błąd, a dla niezorientowanych podam garść informacji o grze.
Orcs Must Die!, gra studia Robot Entertainment (w którym pracuje wiele osób związanych wcześniej z Ensemble Studios - twórcy m. in. serii Age of Empires), to gra zaliczana do gatunku tower defense (dla mnie to raczej pomieszanie elementów Dungeon Keepera z młócką w TPP ;)). Na każdym poziomie znajdują się miejsca, z których wychodzą wrogowie (głównie tytułowe orki, ale znajdą się też ogry, koboldy czy gnolle), a zadaniem gracza jest nie dopuścić, by dotarli żywi do Szczelin (niektórzy przeciwnicy mają inny cel - zabicie postaci kierowanej przez gracza :)). Do dyspozycji gracz ma kuszę, bladestaff, cały arsenał pułapek (stąd moje skojarzenie z DK :)), które może umieszczać w różnych miejscach (na podłodze, ścianach, suficie - zależy od rodzaju pułapki), oraz trochę różnych zaklęć. Do tego na niektórych poziomach znajdują się interaktywne elementy, które można wykorzystać ze szkodą dla zdrowia przeciwników ;) (kadzie z kwasem, żyrandole). Na każdym poziomie, jak to w tower defense, trzeba odeprzeć kilka fal przeciwników, a po każdej fali dostaje się chwilkę, by odsapnąć lub rozmieścić kilka dodatkowych niespodzianek ;). Pułapki umieszcza się wykorzystując punkty, które są przydzielane na początku poziomu, po każdej odpartej fali i na bieżąco za każdego ubitego wroga. Gra ma też jakąś fabułę, dość zabawną (nasza postać, ostatni Mag Bitewny i ostatnia nadzieja ludzkości, to skończony idiota, czemu daje w czasie gry dowód nie raz i nie dwa), z nieco zaskakującym zakończeniem, zresztą cała jest pełna humoru. Polska wersja jest, moim zdaniem, całkiem przyzwoita (choć nie grałem w angielską), do tego gra jest niedroga (kilka razy była też na wyprzedaży -75%, co oznacza cenę ok 2,50€), a dla niezdecydowanych na Steamie jest demo (od razu po polsku).
Osobiście polecam, bo gra ma taką ilość miodu, że szok. Ja już wg Steama "wyciągnąłem" 28 godzin, a tu jeszcze zostaje poziom trudności Koszmar i poziomy z dodatku Lost Adventures :).

A "na deser" mam pytanie do tych bardziej zorientowanych - jest gdzieś jakiś skrypt z dialogami z tej gry? Na niektórych poziomach nie idzie zrozumieć, co

Spoiler

tajemniczy głos w głowie naszego bohatera

mówi, po prostu jest taki jazgot, że zagłusza prawie wszystko (a wizyta w opcjach nic nie daje, bo można sobie tam co najwyżej poustawiać głośność muzyki i dźwięków - nie ma osobnego suwaka dla dialogów). Najwyraźniej niektóre kwestie zostały nagrane za cicho, filtr, przez który zostały przepuszczone, też nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, gra jest niesamowicie miodna, sam ją zakupiłem wraz z DLC na świątecznej wyprzedaży Steama :) Mnogość pułapek, broni, zaklęć i możliwości jakie gra oferuje gwarantuję sporo dobrej zabawy.
Czas zabrać się za poziom trudności "Koszmar", bo wiele poziomów z normala było zbyt prostych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz demo na Steamie :). Daje dość dobry pogląd na grę, choć dalsze poziomy są dużo ciekawsze, jeśli chodzi o konstrukcję, arsenał bardziej zaawansowanych narzędzi zagłady też, przynajmniej, jeśli chodzi o zaklęcia. Bo niektóre pułapki są prawie w ogóle nieprzydatne (ale może zależy to od stylu gry), a żeby było zabawniej - te dostępne prawie od początku przydają się praktycznie do końca.
W Dungeon Defenders nie grałem, ale z tego, co słyszałem od osób, które grały w obie gry, w DD występują elementy RPG, których w OMD! nie ma, ale poza tym gry są dość podobne.
Jak będzie następna promocja -75% (były już trzy takie, wliczając Holiday Sale), to radziłbym brać bez wahania, najlepiej od razu z oboma DLC - na początku fanty z dodatków są bardzo pomocne (może z wyjątkiem tej sufitowej pułapki elektrycznej), pięć dodatkowych poziomów to też nie w kij dmuchał :).
Jak już się zdecydujesz na zakup (grając wcześniej w demo), to wiedz, że gra zaimportuje Ci save z dema, problem w tym, że statystyki się nie zaimportują (jak połączysz konto Steam z kontem na www.robotentertainment.com to w wyświetlanych tam statystykach będziesz miał bałagan), dlatego lepiej nie kontynuować gry na profilu założonym w demie tylko założyć nowy. I lepiej graj na Magu Bitewnym, ten poziom trudności jest w sam raz (Koszmar i tak trzeba odblokować).

Outlander-pro
Powiedziałbym, że w tej grze poziom trudności jest dość słabo wyważony - na Odrodzeniu miałem spory problem ze zdobyciem 5 czaszek, na Wspinaczce zdobyłem je za pierwszym podejściem :D.
Na Finale coś mi ciężko idzie (zgarnięcie 5 czaszek), zawsze się jakaś zaraza prześliźnie albo saperzy mnie dopadną (i -5 punktów szczeliny :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>na początku fanty z dodatków są bardzo

Dnia 15.01.2012 o 20:41, Blackhand napisał:

pomocne (może z wyjątkiem tej sufitowej pułapki elektrycznej), pięć dodatkowych poziomów
to też nie w kij dmuchał :).

Właśnie pułapka elektryczna jest świetna, najlepsza pułapka sufitowa jaka jest imo.

Dnia 15.01.2012 o 20:41, Blackhand napisał:

Powiedziałbym, że w tej grze poziom trudności jest dość słabo wyważony - na Odrodzeniu
miałem spory problem ze zdobyciem 5 czaszek, na Wspinaczce zdobyłem je za pierwszym podejściem

Prawda, większość jest dość prostych, ale jest takich kilka trudnych do ogarnięcia. A nie do końca czaję jak się te punkty zliczają, bo rozwalę poziom nie przepuszczając nikogo i nie ginąć i raz dostaję 5 czach, a raz siędostanie 2-3. Muszę jeszcze popróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę na świątecznej wyprzedaży steama, kiedyś oglądałem jakiś gameplay''owy zwiastun z komentarzem twórców, i coś mnie tknęło że może być fajne.
Nie myliłem się, świetny przerywnik między poważnymi tytułami, gra się tak przyjemnie że ostatnio kupiłem nawet drugą wersję na XBL, co by z kanapy znęcać się nad orkami :P

Osobiście używam prawie samej ściany strzał, ewentualnie łuczników bądź Podłogowej Pożogi czy jak to się tam nazywa (ziejąca ogniem)

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 21:19, Outlander-pro napisał:

...
Właśnie pułapka elektryczna jest świetna, najlepsza pułapka sufitowa jaka jest imo.


Ze dwa razy z niej skorzystałem, nie zachwyciła mnie :). Może po ulepszeniu rozwija skrzydła, problem w tym, że jest "kilka" ulepszeń bardziej wartych wykupienia. Choć z moich wyliczeń wynika, że całkowita ilość czaszek = ilość czaszek potrzebnych do wykupienia wszystkich upgrade''ów (o ile czaszki na Koszmarze liczą się osobno, jeszcze nie sprawdzałem, poza tym zdobycie 5 czaszek na każdym poziomie na Koszmarze to już zadanie wysoce nietrywialne).

Dnia 15.01.2012 o 21:19, Outlander-pro napisał:

...
A
nie do końca czaję jak się te punkty zliczają, bo rozwalę poziom nie przepuszczając nikogo
i nie ginąć i raz dostaję 5 czach, a raz siędostanie 2-3. Muszę jeszcze popróbować.


Na pewno jedna jest za zmieszczenie się w limicie czasowym (czasem bardzo ciężkim, na bodajże Wieży zmieściłem się z 6-sekundowym zapasem, na innych poziomach zdarzało mi się kończyć poziom z kilkuminutowym - max to chyba 6 minut bez 4 sekund), reszta figuruje przy punktach szczeliny (statystyki wyświetlane po ukończeniu poziomu - uwaga, trzeba kliknąć "Wyświetl statystyki", bo w tych ogólnych wyświetla się jedynie wynik punktowy), więc chyba tylko od tego zależą - od pozostałych punktów szczeliny.

Żeby nie być gołosłownym (żeby nie było, że się przechwalam ;)) - link do moich statystyk (choć prawdę mówiąc, jakieś szczególnie wybitne nie są :), poza tym są trochę przekłamane, bo po zakupie pełnej wersji kontynuowałem grę na profilu założonym w demie :/)
http://www.robotentertainment.com/user/Blackhand/mygames/orcsmustdie/steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:15, Blackhand napisał:

Ze dwa razy z niej skorzystałem, nie zachwyciła mnie :).

Radzę się jej przyjrzeć - poza nią są tylko dwie pułapki sufitowe, które mają bardzo mały zasięg: ta która zgniata (jest absolutnie bez sensu jak dla mnie) no i ta wielka, która się majta w te i we wte, jest bardzo dobra, ale sprawi się dobrze tylko, jeśli sufit jest nisko, inaczej nie sięga. A dużo jest poziomów, gdzie sufit jest wyżej, a elektryczna pułapka ma duży zasięg i kosi aż miło. Brałem ją na każdy poziom gdzie był dobry sufit. W końcu należy zadawać obrażenia od dołu, boku i góry! ;)

Dnia 16.01.2012 o 19:15, Blackhand napisał:


> ...

Dnia 16.01.2012 o 19:15, Blackhand napisał:

Na pewno jedna jest za zmieszczenie się w limicie czasowym

A więc to tak, dzięki za tę uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 20:33, Outlander-pro napisał:

> Ze dwa razy z niej skorzystałem, nie zachwyciła mnie :).
Radzę się jej przyjrzeć - poza nią są tylko dwie pułapki sufitowe, które mają bardzo
mały zasięg: ta która zgniata (jest absolutnie bez sensu jak dla mnie) no i ta wielka,
która się majta w te i we wte, jest bardzo dobra, ale sprawi się dobrze tylko, jeśli
sufit jest nisko, inaczej nie sięga.


Miażdżyciel i Machająca maczuga (nie ja te pułapki nazywałem :)) się w pewnym stopniu uzupełniają. Jak przejście ma szerokość inną, niż wielokrotność trzech "pól", to maczugę zawsze uzupełniałem miażdżycielem. Fakt, nie wszędzie da się te pułapki umieścić, ale pożytek z nich jest ogromny, zwłaszcza w połączeniu ze smołą ]:D. No ale każdy ma swój styl gry - ja lubię znaleźć (lub nawet stworzyć - z użyciem barykad) jakieś wąskie gardło i zbudować tam zabójczą "ścieżkę zdrowia" :).

Dnia 16.01.2012 o 20:33, Outlander-pro napisał:

A dużo jest poziomów, gdzie sufit jest wyżej, a
elektryczna pułapka ma duży zasięg i kosi aż miło. Brałem ją na każdy poziom gdzie był
dobry sufit. W końcu należy zadawać obrażenia od dołu, boku i góry! ;)


Jakoś tak bardziej moje serce podbiła Autobalista (to dzięki niej, paladynom i łucznikom na Wspinaczce zdobyłem te 5 czaszek za pierwszym podejściem :)).

Dnia 16.01.2012 o 20:33, Outlander-pro napisał:


A więc to tak, dzięki za tę uwagę :)


No problem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2012 o 21:49, Blackhand napisał:

Miażdżyciel i Machająca maczuga (nie ja te pułapki nazywałem :)) się w pewnym stopniu
uzupełniają. Jak przejście ma szerokość inną, niż wielokrotność trzech "pól", to maczugę
zawsze uzupełniałem miażdżycielem.

Jeśli sięga podłogi maczuga, to brałem maczugę oczywiście, ale w różnych poziomach sufit gdzie pułapkę umieścić można jest, ale jest za wysoko - wtedy przydaje się pułapka elektryczna, zwłaszcza, że strzela trochę jak karabin i szybko się ładuje - postawisz takich parę a nic nie przejdzie ;)

Dnia 16.01.2012 o 21:49, Blackhand napisał:

Jakoś tak bardziej moje serce podbiła Autobalista (to dzięki niej, paladynom i łucznikom
na Wspinaczce zdobyłem te 5 czaszek za pierwszym podejściem :)).

Autobalista nie jest zła, ale jakoś wolę dać zwykłych łuczników a na sufit pułapkę elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 23:32, Outlander-pro napisał:

Ściąga się jakiś update ważący 333 mega, ale nie mogę się dopatrzeć changeloga, ciekawe
co to :o


Pewnie wielkie nic :). Mi takie "update''y" (takiej samej wielkości) Steam ściągał już trzy razy, raz prawdopodobnie taka aktualizacja byłą związana z Holiday Sale i osiągnięciem "Pójdźmy wszyscy korytarzem". Pozostałe dwa razy - diabli wiedzą (może Steam uznał, że jakieś pliki są uszkodzone i stwierdził, że trzeba je pobrać jeszcze raz - "dzień jak co dzień ze Steamem" ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, wczoraj podpiąłem swojego Chillstreama i próbowałem grać na padzie :D. Tak źle mi Korytarz jeszcze nigdy nie poszedł - tylko ok. 16k punktów xD. Jakoś to słabo pomyślane, że lewa gałka służy do poruszania się (=WSAD ;)) a prawa - rozglądania/obracania postaci (=mysz). Plus za to, że jak się trzyma prawy spust, to mag pruje pociskami z kuszy w ilości chyba z 5 na sekundę, na myszy chyba to nieosiągalne (musiałaby mieć autofire pod LPM ;)). Tyle, że przy takiej szybkostrzelności celność jest prawie zerowa :). Ale ogólnie - ciekawe doświadczenie.

A tak poza tym - ciągle walczę o 5 czaszek na Finale, spróbuję dziś tego sposobu z barykadami (zabarykadować wszystkie przejścia oprócz jednego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje POMOCY! Zainstalowałem gre Orcs must die lecz przy jej uruchamianiu występuje error application load error 5:0000065434 i gra sie nie uruchamia. Proszę powiedzcie co mam zrobić żeby działała
PS mam win 7 32bity i karte grafiki NVIDI GeForce 8600M GT

20120204145753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne steamowe gry działają? Spróbuj też uruchomić Steam jako administrator - zamknij Steama, wejdź do folderu, w którym masz zainstalowanego Steama, kliknij na steam.exe prawym przyciskiem myszy i wybierz "Uruchom jako administrator". Jak to nie pomoże, to sprawdź spójność plików gry (kliknij na grze w Bibliotece prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości -> Pliki lokalne -> Sprawdź spójność plików gry...). W ostateczności przeinstaluj Steama - skopiuj/przenieś gdzieś na dysk folder steamapps, odinstaluj Steama, zainstaluj ponownie i skopiuj/przenieś folder steamapps z powrotem do folderu Steama.

I pytanie na koniec - gra jest oryginalna? Bo z tego, co widzę na Google, to identyczny problem mają "użytkownicy" pirackiego DiRT3 czy Skyrima...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem : application load error 5:0000065434

Rzecz w tym, że nie mam steama, a gra jest oryginalna.
Chciałbym jeszcze nadmienić, że tydzień temu grałem w demo tej oto gry.

Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić ;/
Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nowych informacji nie ma. Jedynie to co było podczas zapowiedzi gry. Pewnie na E3 pokażą coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 14:55, Kraju napisał:

Za dużo nowych informacji nie ma. Jedynie to co było podczas zapowiedzi gry. Pewnie na
E3 pokażą coś nowego.

przydałoby się bo na forach tylko (co w pełni rozumiem) o killstreaks, highscore i killboxach gadają oraz o tym czy itemy z DLC są must Have - bo większość gada że są całkowicie zbędne. choć warto zaglądać dzięki temu łatwiej idzie nightmare jak ktoś ma tylko podstawkę bez DLC
np. mi bardzo pomogło
http://www.robotentertainment.com/user/Nu-men_pl/mygames/orcsmustdie/steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować