Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2014 o 20:07, Numenpl napisał:

Dobra według wieści z 24 października można powiedzieć że nowa cześć lub EXP jest oficjalnie
w drodze


A coś więcej wiadomo, czy tylko tyle? Jakiś link może?

Nie ukrywam, że serduszko zabiło mi mocniej na myśl o tym, że mogliby na tym samym silniku zrobić Terror from the Deep... Koralowce, ruiny zapomnianych cywilizacji, wraki okrętów, a między nimi zabawa w kotka i myszkę między ostatnim pozostałym przy życiu operatorem X-Com i grupą Aquatoidów...

Idę wziąć zimny prysznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2014 o 20:14, Ring5 napisał:

Nie ukrywam, że serduszko zabiło mi mocniej na myśl o tym, że mogliby na tym samym silniku
zrobić Terror from the Deep... Koralowce, ruiny zapomnianych cywilizacji, wraki okrętów,
a między nimi zabawa w kotka i myszkę między ostatnim pozostałym przy życiu operatorem
X-Com i grupą Aquatoidów...


O tak. Na tym silniku podwodne monstra i nowe opcje taktyczne, biore za każde pieniądze :)
Zwłaszcza, ze obecnie ogrywam oporowo nową kampanię EW z kilkoma opcjami SW min musowy long war.

Dnia 26.10.2014 o 20:14, Ring5 napisał:

Idę wziąć zimny prysznic.


Ja jestem dobrej myśli, Firaxis nie pokpiło sprawy, wierze w nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 21:03, Pietro87 napisał:

Ja jestem dobrej myśli, Firaxis nie pokpiło sprawy, wierze w nich :)


Ja rowniez, na EU sie nie zawiodlem, EW rozwinelo i tak juz swietna gre, wiec teraz nie moze sie nie udac. Z tym zimnym prysznicem chodzilo mi raczej o... hmm... ostudzenie zapalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na Terror from the Deep ;)
EU Jest bardzo udaną grą a EW rozszerza jej możliwości, więc o kolejną grę się nie martwię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 20:14, Ring5 napisał:

Nie ukrywam, że serduszko zabiło mi mocniej na myśl o tym, że mogliby na tym samym silniku
zrobić Terror from the Deep... Koralowce, ruiny zapomnianych cywilizacji, wraki okrętów,
a między nimi zabawa w kotka i myszkę między ostatnim pozostałym przy życiu operatorem
X-Com i grupą Aquatoidów...

Ech, no weź i dalej podjudzaj... ;D
TfD biorę w ciemno od razu razem z bugami, które będę zgłaszał do oporu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze znaki pochodzą z 29 września
http://metro.co.uk/2014/09/29/civilization-beyond-earth-preview-and-interview-civ-in-space-4885467/

gdzie w tutaj na trzy pytania związane z XCOM odpowiedziano tak

1) Łatwo mi to powiedzieć ,że "nigdy nie wiesz co przyniesie przyszłość"
2) koncentrujemy się na PC
3) Nie może odpowiedzieć na to pytanie

Natomiast tutaj wiadomości z 24 października
http://www.onlysp.com/firaxis-soon-make-us-familiar-xcoms-enemies/

Potwierdzenie tego, że ekipa która robiła XCOM''a robi nowy nabór pracowników więc coś się święci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie przesłanki co może być w dodatkach były od początku gry jak tak się zastanowić.

Dobra w samej grze z jednej misji od rady mieliśmy jakieś tam przesłanki że istnieje nazwijmy to "grupa po części współpracująca z obcymi", potem wyszło Slingshot i już wtedy zaczęły się teorie co będzie w większym DLC. No i wyszło Enemy Within i mamy EXALT czyli taka mniej więcej powtórka z Xcom Apocalypse.

I teraz następne przesłanki jakie można znaleźć to Seeker i misja Site Recon.

Pierwszy to seeker który był wzorowany Tentaculat a badanie zwłok ma kryptonim Lovecraft. Co jest nie tyle nawiązaniem do owej literatury co tyle właśnie do TFTD który też z niej czerpał.

No największa przesłanka to Site Recon. Mapka w sama w sobie daje nam przesłanki do tego że następne DLC może mieć coś wspólnego z TFTD. Potem w połowie mamy nawiązanie do Intra no i jeszcze sam raport z końca misji gdzie wskazuje że jest szansa że następna gra lub DLC może nam nieco odświeżyć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu zastosowałem się do rady, ściągnąłem (uwaga, ZE STEAMA LEGALNĄ WERSJĘ! ;) ) na nowo XCom, ściągnąłem (UDOSTĘPNIANEGO LEGALNIE ZA DARMO!) Long Wara i na nowo się zakochałem w tej grze. Wprawdzie mam za sobą dopiero kilka dni w grze (i już kilka misji...), ale zmiany rzeczywiście są niesamowite. Jest trudniej, to prawda, ale zdecydowanie ciekawiej (a gram raptem na Normalu, zgodnie z zaleceniami twórców, którzy sugerują, by pierwsze przejście było właśnie na tym poziomie trudności). Ciekawe, jak będzie to dalej wyglądało... Świetna gra zrobiła się jeszcze lepsza, dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka jeśli chodzi o fabułę.

Jake Solomon wyraził się jasno w sprawie zakończenia gry. Żeby było jasne i nie powtarzać tego ->

Spoiler

ochotnik nie ginie w ostatniej misji tylko znika na sekundę przed eksplozją.



i kolejna przesłanka która daje nadzieję na następną część

https://twitter.com/GregFoertsch/status/535613119025147904

zauważcie jakie jest tło tego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On nie jest chyba dalej kompatybilny z wersją PL prawda ?
Przeskakiwałeś do instalacji LW na język full angielski na steamie ?
Też mnie ostatnio korci ściągnąć sobie LW, bo od starej wersji 1.0 rozbudował się do gigantycznych rozmiarów, pytanie tylko czy muśże do tego przerobić XCOMa na wersję angielską czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 13:22, Pietro87 napisał:

On nie jest chyba dalej kompatybilny z wersją PL prawda ?


Nie odpowiem z jednej zasadniczej przyczyny: nie mam zielonego pojecia, bo jesli tylko mam wybor, unikam polskich wersji jezykowych, wiec X-Coma mialem zainstalowanego w wersji oryginalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój jest niestety w wersji PL obecnie, zmieniając kilka miesięcy temu sprzęt jak reinstalowałem wszystkie biblioteki gier nie odklikałem sobie w kilku tytułach na steamie wersji oryginalnej.
Nieziemsko mnie irytuje akurat w XCOMie kilka głosów, ale z lenistwa nie chciało mi się tego zmieniać... muszę sprawdzić czy mogę to zrobić w locie na już zainstalowanej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z LW 1.4 [tudzież 14 jak kto woli =)] ?
Bez jakiś większych błędów i glitchy ? Jak skończę obecną kampanie na gołym XCOMie to zmieniam język na steamie na eng i wrzucam też LW, narobiłeś mi "smaka" na zmarnowanie kolejnych kilkudziesięciu godzin =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 12:43, Pietro87 napisał:

Jak wrażenia z LW 1.4 [tudzież 14 jak kto woli =)] ?


Na tyle, ile pogralem, wrazenia jak najbardziej pozytywne. Niestety, nie pogralem sobie za dlugo, bo wkrotce po rozpoczeciu kampanii (2-3 miesiace) dostalem Lords of the Fallen, ktora to gra z kolei zabila mi laptopa (przegrzala sie karta graficzna i szlag ja trafil, teraz czekam na zamiennik) i na tym sie moje granie skonczylo :( ale to, co zobaczylem w trakcie grania, sprawilo, ze mialem ochote na wiecej :) ten mod to dokladnie to, co powinna soba reprezentowac ta gra od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy jeśli przeszedłem EU zainstalowany przez steam to czy jeśli teraz kupię i zainstaluję EW to od razu będę miał dostęp do nowych misji? Czy może będę musiał jednak jeszcze raz od nowa wszystko przechodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 00:00, GerBeer napisał:

Cześć. Czy jeśli przeszedłem EU zainstalowany przez steam to czy jeśli teraz kupię i
zainstaluję EW to od razu będę miał dostęp do nowych misji? Czy może będę musiał jednak
jeszcze raz od nowa wszystko przechodzić?

EW jest niejako osobną grą. Gdy odpalasz X-COMa masz do wyboru albo EU albo EW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 00:00, GerBeer napisał:

Czy może będę musiał jednak jeszcze raz od nowa wszystko przechodzić?


Dawno nie gralem, ale wydaje mi sie, ze save''y z podstawki nie sa kompatybilne z dodatkiem, wiec raczej czeka Cie zaczynanie od zera. Ale, podkreslam, moge sie mylic. Pamietaj, ze to nie jest dodatek w stylu "kompletnie nowa kampania po zakonczeniu starej", tylko wzbogacajacy i dodajacy nowe elementy do EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 00:00, GerBeer napisał:

Cześć. Czy jeśli przeszedłem EU zainstalowany przez steam to czy jeśli teraz kupię i
zainstaluję EW to od razu będę miał dostęp do nowych misji? Czy może będę musiał jednak
jeszcze raz od nowa wszystko przechodzić?

Opcje second wave masz odblokowane ale save nie będą działać ze względu na zmiany w EW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak EW wprowadza oprócz nowych misji masę nowych mechanizmów, które wpływają na przebieg całej kampanii, więc grę opłaca się przejść ponownie od początku, ja nie czułem jakoś specjalnie wtórności, gra dużo zyskała na tych ulepszeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować