Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Welcome back, Commander. Liczyłem na jeszcze jeden dodatek w stylu Terror from the Deep, a tu już druga część. Ciekawe czy uda im się powielić sukces Enemy Unknown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z fabuły wiadomo jedynie że akcja dzieje się 20 lat po wydarzeniach z XCOM:EU/EW gdzie obcy po cichu podbili ziemię i panuje zunifikowany rząd o nazwie "advent" prawdopodbnie powstały z resztek EXALT(część z tego to teoria na forum).

- Znów będzie tylko 1 baza ale z tego co wiadomo że to jest ruchome centrum dowodzenia coś jak taki HellCarrier z avengers.
- Teraz robimy z rebeliantów.
- Ma być wsparcie modów w workshopie
- pojawią się mapki generowane losowo i ta zniszczenie otoczenia będzie
- gra ma być bardzo rozbudowana pod każdym względem ale nadal ma wykorzystywać system 2 ruchów(co mi pasi)
- gra ma zostać wydana na PC w listopadzie a potem na Mac i linuxa(na konsole prawdopodobnie nie wyjdzie)
- gra prawdopodobnie będzie hulać na bardzo zmodyfikowanym UE3
- kobry z trailera to nowi snakemen ponoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w mordę! Chcę tej gry jak żadnej innej w tym roku :)

Te kobry wyglądają doś dziwnie, a do tego używanie mieczy jakoś mi nie pasi, ale jestem pełen optymizmu. Mam nadzieję, że gra okaże się równie dobra jak poprzedni XCOM (z dodatkiem), w którego pykałem prawie 450 godzin (a i tak jeszcze jeden aczik do doblokowania został).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- zapomniałem dodać że jest dodany element stealth czyli akcje po cichu ale ponoć będzie można grać w stary sposób czyli totalny rozpierdziel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, co tam jest do roboty na 450 godzin? Pytam serio, z ciekawości :) Grałem troszkę na PS3 jak jeszcze miałem plusa i podobało mi się, teraz gra czeka w ekwipunku steam na dobry moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 19:23, Abi_Dalzim napisał:

używanie mieczy jakoś mi nie pasi,


Czemu? Przeciez bron do walki w zwarciu mielismy od pierwszej czesci. Najpierw paralizatory, potem wiertla...Wprawdzie do walki w miescie bardziej by noze pasowaly, ale miecz tez ujdzie.

PS. Panowie, przeniescie sie moze do watku o XCOM 2? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100908&u=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 00:11, Kirabaxior napisał:

Wow, co tam jest do roboty na 450 godzin?

Najpierw ogrywałem podstawkę do "bulu", a potem jak wyszedł dodatek to zakochałem sie od nowa i jakos tak zeszło.

A jeszcze potem zacząłem się bawić różnymi konfiguracjami drużyny, zrobiłem masę mechów, farmiłem acziki itp. No i sie jakoś tak nabiło godzin. Zwłaszcza, że to jest naprawdę fajna gra dająca kupe frajdy. Dlatego z niecierpliwością czekam na część drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 08:24, Ring5 napisał:

Czemu? Przeciez bron do walki w zwarciu mielismy od pierwszej czesci.

... w którą nie grałem i nie wiem czy to jest fajne rozwiązanie :)

Ale może będzie pasował miecz do danego stylu rozgrywki czy skradankowych misji. Się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w moim stylu ale fakt, że przez te parę godzin jak grałem, to podobało mi się. Fajny klimat i satysfakcjonująca walka. Głowę daję że nie widziałem jeszcze wszystkiego, co mogłoby mi się spodobać w tej grze, więc kiedyś na pewno wrócę, pytanie tylko kiedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral ktos moze w XCOM na smartfonie? Moj Galaxy S3 jest niekompatybilny, ale na Nexusie 4 zony powinno pojsc, zastanawiam sie tylko, jak z przyjemnoscia grania na takim malym ekraniku. Moze sie ktos podzielic swoimi doswiadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od czasu do czasu na moim iPhone 6. Ekranik owszem mały, za to sterowanie jest znacznie wygodniejsze niżna PC/MAC. Ogólnie nie narzekam, gra cały czas daje mnóstwo radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować