Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Na oficjalnej stronce jest nowy filmik poświęcony bazie X-COMa, wszystko wygląda podobnie jak w oryginale, tzn. będzie laboratorium do badań nad ufokami, warsztat do pracy nad udoskonalaniem naszej broni itd. Ciekawe czy układ pomieszczeń ma znaczenie, np. czy ufoki zaatakują naszą baze? Nie wiem czy to na filmiku było, jak tak to musiało mi umknąć, ale fajnie, zeby tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... obejrzałem filmik i trochę mieszane uczucia mam...

Z jednej strony cieszy mnie fakt, że od wyborów gracza będzie zależał przebieg rozgrywki - możemy mieć świetnie wyszkolonych ludzi, ale np. kosztem skuteczności badań. Możemy mieć superhipermegasprzęt, ale ceną za to będzie gorsze przygotowanie żołnierzy, itp. Dzięki temu grę będzie można przejść kilka razy, za każdym podejściem dokonując innych wyborów.

Z drugiej strony... No właśnie. Chyba trochę będzie mi brakowało możliwości rozwoju we wszystkich kierunkach. W oryginalnym X-Comie tylko pierwsza baza była uniwersalna. Każda kolejna, jaką stawiałem, była mocno wyspecjalizowana. Jedna baza skupiała się tylko i wyłącznie na badaniach, przez co prawie całą jej powierzchnię zajmowały kwatery mieszkalne i laboratoria. Dwie bazy były nastawione na produkcję, w związku z czym ich zabudowa ograniczała się do kwater, magazynów i warsztatów. Dzięki temu nie tylko tempo badań było błyskawiczne, ale i zapewniałem sobie praktycznie nieograniczony zasób gotówki. Nie muszę mówić, że to mocno ułatwiało zabawę?

Tak czy siak, nadal jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej gry. Liczę też na jakąś kolekcjonerkę, może z figurką ufoka? Ewentualnie z czymś w tym stylu => http://www.tajemnice.pl/ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 18:11, Lucek napisał:


> imho nie ma żadnych szans, prędzej dlc albo mod zrobiony przez fanów

Nowy X-COM Enemy Unknown, budzi tyle samo nadziei co obaw.
Myślę że możemy spodziewać się tego samego co w przypadku Civ V (kilka cywilizacji tylko
jako płatne dlc): czyli np. kilka ras ufoków (a co za tym idzie kilka rodzajów sprzętu)
jako dlc.


Nowe rasy ufoków w DLC byłyby dość dziwne, po prostu nagle pojawiały by się w misjach? Chociaż w sumie DLC to zwykle części wycięte z gry, więc to możliwe.
Bardziej bałbym się jakiś mega hiper uber splów i gadżetów, które znacząco ułatwiłyby rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 13:49, Paoro napisał:

Pojawił się trailer do XCOMa, luknijcie sami :)


"Pojawił się"? O_o Panie, toż to trailer z E3, żadna nowość! Podobnie jak i data premiery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w demo, pobawiłem się umiejętnościami postaci i pozbyłem się wszelkich obaw co do nowej wersji XComu. Zaraz zamawiam pre-order :)

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że jeśli gra odniesie sukces, Firaxis weźmie się za Terror from the Deep :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 19:50, Isildur napisał:

Te demo jest stanowczo za krótkie, mogli czasowo je ograniczyć np. do kilku dni w grze
;)


Ale wystarczające, by narobić smaczku :) Zapowiada się kawał naprawdę świetnej zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:27, Ring5 napisał:

Ale wystarczające, by narobić smaczku :) Zapowiada się kawał naprawdę świetnej zabawy...


Narobiło po raz 6 demko przechodzę :D Tak wiem strasznie dużo jest do odkrycia, ale wciąga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:35, Isildur napisał:

Narobiło po raz 6 demko przechodzę :D


Ja też właśnie się do kolejnego podejścia szykuję. Szkoda tylko, że trzeba znowu będzie przez tutorial przechodzić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preorder Edycji Specjalnej zamówiony :) Teraz tylko czekać do 12 października... Dobrze, że akurat była premiera Borderlands 2, łatwiej będzie do tego czasu wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 08:56, Olamagato napisał:

Wygląda na to, że gra może odnieść sukces, więc remake TFTD zaczyna być realną perspektywą.


zobaczymy po premierze - już nie raz byliśmy świadkami niezłych gier które słabo się sprzedawały (hyba że masz już jakieś info odnośnie preorderów)

ja bym raczej obstawiał słabą sprzedaż na konsolach i tfd tylko na pc

na razie żałuje że odpaliłem demo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 10:41, gmx napisał:

na razie żałuje że odpaliłem demo ;]

skąd można ściągnąć demko? Jest dostępne gdzie indziej niż na Steamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 11:03, Paoro napisał:

skąd można ściągnąć demko? Jest dostępne gdzie indziej niż na Steamie?


niestety(?) nie widziałem w innych miejscach.

Poza tym demko waży 5GB - rozmiarem bardziej przypomina preload pełnej niż to na co wskazuje zawartość - za czasów pierwszego ufo miałem wielki i głośny hdd 100MB... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 11:03, Paoro napisał:

skąd można ściągnąć demko? Jest dostępne gdzie indziej niż na Steamie?


Demo dostępne jest tylko i wyłącznie poprzez platformę steam, jeśli nie posiadasz tam konta, a chcesz przetestować demko to załóż sobie konto tylko licz się, że musisz pobrać te 5 GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 11:14, gmx napisał:

Poza tym demko waży 5GB - rozmiarem bardziej przypomina preload pełnej niż to na co wskazuje
zawartość

Jak na demo strategii, to 1/4 pełnej gry to i tak sporo obcięte zostało. Najpewniej najwięcej zajmują definicje obszarów. Normalnie demo na strategiach musi mieć rozmiar prawie pełnej gry. A nie wiem czy ściąganie 20 GB jest takie fajne.

Dnia 27.09.2012 o 11:14, gmx napisał:

za czasów pierwszego ufo miałem wielki i głośny hdd 100MB... ;]

Z tego 20-25 MB zżerał system, więc zostawało Ci 1/4 dysku na gierki po 5-20 MB (np. 4 dyskietki minimum lub pierwsze CD-ROMy). Czyli dokładnie tyle co teraz ino w mniejszej skali.
Teraz jest nawet lepiej bo masz dyski nie 100GB, lecz 2000 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 15:42, Olamagato napisał:

Jak na demo strategii, to 1/4 pełnej gry to i tak sporo obcięte zostało. Najpewniej najwięcej
zajmują definicje obszarów. Normalnie demo na strategiach musi mieć rozmiar prawie pełnej
gry. A nie wiem czy ściąganie 20 GB jest takie fajne.


hmm, rzeczywiście, właśnie spojrzałem na wymagania hdd, które zazwyczaj pomijam, 20GB - do tej pory firaxis robiło mniejsze gry (nie narzekam ;])

Dnia 27.09.2012 o 15:42, Olamagato napisał:

> za czasów pierwszego ufo miałem wielki i głośny hdd 100MB... ;]
Z tego 20-25 MB zżerał system, więc zostawało Ci 1/4 dysku na gierki po 5-20 MB (np.
4 dyskietki minimum lub pierwsze CD-ROMy). Czyli dokładnie tyle co teraz ino w mniejszej
skali.
Teraz jest nawet lepiej bo masz dyski nie 100GB, lecz 2000 GB.


no nie do końca - 750GB bo z graniem i pracą przesiadłem sie na lapka, na szczęście gra śmiga jak dziki osiołek ;] a będzie jeszcze mniej bo przed premierą gry przesiadam się na ssd - 128GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować