Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Ta fusion lance tylko do firestorma.
Do interceptor maks sensowne to EMP bo ma taki sam niemalże damage co FL ale w przeciwieństwie do FL i Plazmy musi podejść przez co trzeba używać uników.

Nieco z innej beczki.

Do snajpera najlepiej sprawdzają się buildy.

Squad sight+ In The zone - proste trzymasz na tyłach i jeśli koleś jest na otwartej przestrzeni, lata lub został pod ostrzałem snajpera z flanki to jak zginie to snajper nie traci tury i można zabijać do woli.

Squad sight+Double tap - najbardziej popularny build minimum ryzyka.

Snap shot+In the zone - wziąłem psionika z tym zestawieniem na ostatnią misję wtedy snajper ma co prawda dostaje -20 AIM kary jak się poruszy ale jasna cholera co to była za eksterminacja 1 tura 4 chrysy oraz 3 thin man do piachu cud miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy XCOM jest całkiem w porządku, jednakże przy pierwszym przejściu mam wrażenie, że nie do końca wiadomo co w pierwszej kolejności badać, w przypadku gdy lista z możliwymi badaniami do wyboru rozrasta nam się do rozmiaru 6-8 pozycji. Owszem można się skupić np. na broniach, bo jak wiadomo, że wszystkiego mieć nie można, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego itp. ;) No chyba, że tylko ja tak mam w tego typu grach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 00:01, RakuPL napisał:

nie do końca wiadomo co w pierwszej kolejności badać


Ja nie miałem wątpliwości. W pierwszej kolejności badałem broń, potem pancerze i dopiero na końcu, gdy już miałem wyposażony oddział, brałem się za resztę. Dzięki temu miałem ten luksus, że mogłem sobie pozwolić na badanie pozostałych przedmiotów bez presji i pośpiechu, bo moi ludzie spokojnie sobie radzili z ufokami, którzy pojawiali się w trakcie badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale zawsze jakaś wątpliwość się pojawiała czy aby na pewno skupić się na weaponsach czy może jednak zainwestować czas badań w pancerze bądź inne wspomagacze, bo a nuż pojawi się w trakcie coś, co spowoduje, że bez odpowiedniego armora nawet z lepszą bronią, będzie problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od miejsca z którego startujemy i tyle. Jak grasz po raz enty to wiadomo jaki build oraz jaka ogólna taktyka ja robię pod early foundry przez co mam 2 miejsca startowe do wyboru z 1 suplementem. Druga sprawa jak grasz na classic/impossible ufoki dostają premię +10 AIM i +10% cryt chance a na impossible niektóre ufoki dostają dodatkowe ulepszeniam np. outsider ma 90 AIM bazowe i 100 AIM w połączeniu z bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na impossible+ironmanie i podstawa to pancerze, by chronić wojaków. Najważniejsze jest by mieć jak najwięcej weteranów w składzie i szkolić nowych. I tak miałem na początku 3 ogarów plus 1 żółtodzioba. Najważniejsi u mnie byli grenadierzy, bo wiadomo jak tak na impossible jest z tą celnością niby dużo procent, a potem nie trafiają nasi, albo ufoki mimo, małych szans z daleka, likwidują naszych ze snajperską precyzją. A tak 2 wyszkolonych grenadierów może rozwalił 2-3 najmocniejszych rywali podczas jednej rundy obojętnie na jakim etapie gry. Wiem, że to niszczy broń ufoków, ale grałem by nie stracić wojaków i pod tym względem było do skuteczne ;) Tak naprawdę nie broń, tylko dbanie o regularny i nieprzerwany awans naszych wojaków jest kluczem do przyjemnej gry. Grasz na najwyższym poziomie+ironman i nie masz weteranów, tylko samych żółtodziobów tak mniej więcej przy pierwszej bitwie z kryzilisami, albo mutonami to praktycznie nie masz szans na wygranie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głównie to buildy żołdaków mają znaczenie bo wielu popełnia błąd i wali te tak zwane sprawdzone ja wysyłam swoich w taki sposób by w miarę każdy build był inny. Snajperzy np. u mnie nigdy nie mają double tap wole In The Zone ze snapshotem/squad sight bo wtedy chrysy i inne ścierwa giną w 1 turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten obliźniony Chińczyk z dodatku "Proca" zawsze jest Grenadierem po pierwszej misji z nim, czy też jest to losowe - jak w przypadku zwykłych żołnierzy?

Zakupiłem dodatek wczoraj na Steam i najbardziej podobają mi się berety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 18:36, Abi_Dalzim napisał:

Czy ten obliźniony Chińczyk z dodatku "Proca" zawsze jest Grenadierem po pierwszej misji
z nim, czy też jest to losowe - jak w przypadku zwykłych żołnierzy?


Zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 21:42, Reffanov napisał:

Assault jest jakoś nielubianą klasą przez generator czy to ja mam pecha? Mam czterech
heavych, czterech sniperów, dwóch supportów i tylko jednego assaulta.

I tak grenadierzy są najlepsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 21:42, Reffanov napisał:

Assault jest jakoś nielubianą klasą przez generator czy to ja mam pecha? Mam czterech
heavych, czterech sniperów, dwóch supportów i tylko jednego assaulta.


Tylko ty masz pecha. Albo mało żołnierzy. Zwerbuj tylu ilu się da i zobaczysz że wszystkiego będzie mniej więcej po równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 21:42, Reffanov napisał:

Assault jest jakoś nielubianą klasą przez generator czy to ja mam pecha?


Ja mialem odwrotnie. Od assaultow nie moglem sie opedzic, ale reszty mialem sladowe ilosci (2 snajperow, na przyklad).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze cierpiałem na niedobór snajperów i nadmiar supportów :)
Widocznie jest to losowe i tak już musi być .
Choć zauważyłem, że jak ostatnio grywam, to po pierwszej misji moi czterej wojacy są rozdzielani po równo i każdy dostaje inną klasę. Ale potem to już loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem wszystkich po równo, podczas bitew ich nie traciłem, więc pamiętam dobrze, jak na koniec wszystkich było po 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez jedną grę na normal taką sytuację 75% soldów to assault/support i nic nie szkodzi bo assault/support to najbardziej uniwersalne klasy w grze wolę mieć ich więcej w early, mid, oraz mid-late game bo snajperzy i heavys dopiero po paru badaniach się do czegoś nadają.

Z tym podziałem po równo w pierwszej misji zawsze to fikcja raz miałem 4 heavych na starcie po pierwszej misji w nieudanej rozgrywce classic ironman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo zastanawiam się nad kupnem XCOM''a. Zastanawia mnie jak jest z otoczką poza starciami ?? Czy dużo trzeba latać by bronić innych miejscówek ?? Czy przy misjach są jakieś limity czasowe ?? Pytam bo w serii UFO często tak było i nie podobało mi się takie ciśnięcie gracza ;P Ogólnie sprowadza się do tego czy komputer na nas wymusza misje czy sami robimy co i kiedy chcemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 20:47, Kerigun napisał:

Powiedzcie mi bo zastanawiam się nad kupnem XCOM''a.


Bierz i się nie zastanawiaj :) Szkoda tylko, że nie zdecydowałeś się podczas letniej wyprzedaży, była z (bodajże) 75% zniżką.

Dnia 27.07.2013 o 20:47, Kerigun napisał:

Czy dużo trzeba latać by bronić innych miejscówek ??


Trochę misji przyjdzie Ci odbyć, ale ogólnie odnoszę wrażenie, że jest ich mniej, niż w oryginale.

Dnia 27.07.2013 o 20:47, Kerigun napisał:

Czy przy misjach są jakieś limity czasowe ??


Nie przy wszystkich. Są misje ograniczone liczbą tur (dawno nie grałem, ale wydaje mi się, że coś z wysadzaniem mostu było), są misje, w których w miarę trwania misji obcy zabijają ludność cywilną (czyli im szybciej skończysz, tym mniej cywilów zginie). W większości przypadków jednak nie ma co się spinać, spokojnie można sobie iść ostrożnie do przodu.

Dnia 27.07.2013 o 20:47, Kerigun napisał:

Pytam bo w serii UFO często tak było i nie podobało mi się takie ciśnięcie gracza ;P


Nie przypominam sobie, by w pierwszych dwóch częściach były misje na czas... Co najwyżej Terror Sites, ale i tam mogliśmy olać ludność cywilną i skupić się na ufokach, jeśli byliśmy gotowi stracić punkty.

Dnia 27.07.2013 o 20:47, Kerigun napisał:

Ogólnie sprowadza się do tego czy komputer na nas wymusza misje czy sami robimy co i kiedy chcemy ??


Jeśli grałeś w pierwszą lub drugą część oryginalnej serii, to tu jest bardzo podobnie. Owszem, jest trochę misji, które komp na nas wymusza (wspomniane terror sites), ale większość misji to zestrzelone UFO i jeśli nie chcesz zebrać z nich lootu, możesz je olać (teoretycznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 21:01, Ring5 napisał:

/CIACH/


Grałem w te UFO co w CDA dawali. Chodzi mi dokładnie o to że traciło się bazy/tereny jak jakiejś misji nie zrobiło się w określonym (nie wiadomym) czasie. Np: szaraki zaatakowały jedną z baz i trzeba było ją bronić, jak sie zwlekało ze zrobieniem tej misji bo mieliśmy coś lepszego do roboty to dostawaliśmy raport że baza stracona :D Limit czasowy W misji mi nie przeszkadza, bardziej mi przeszkadza to że jakąś misje zrobić teraz bo jak nie to coś złego się stanie ;]

Gram obecnie w Jagged Alliance - Back in Action i tam komp co chwila wysyła coś na twoje tereny wiec czasu mało na misje a ciągle się tylko bronisz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 21:20, Kerigun napisał:

Grałem w te UFO co w CDA dawali.


Eee... a to nie było przypadkiem to DRUGIE UFO? Nie XCom, tylko właśnie UFO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować