Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2014 o 13:25, wolverine napisał:

Podany przez Ciebie link jest pusty...


Bo linkowanie na gramie trochę szwankuje. Przeklej link do nowego okienka, a następnie na końcu dodaj " ) ", bo brakuje zamknięcia nawiasu. I gotowe.

@Numenpl

Myślę, że jednak sprzedaż samego EU ma tu niebagatelne znaczenie. Inna sprawa, że robienie dodatku (bądź kontynuacji) na konsole trochę mija się z celem. A o trzymaniu kciuków za TftD przypominać mi nie trzeba, to jeden z tych tytułów, które naprawdę chciałbym zobaczyć w tym życiu ;) Oryginał był dla mnie najlepszą częścią całej serii (i jedną z najlepszych, najbardziej klimatycznych gier, w jakie kiedykolwiek grałem), gdyby wypuścili remake, brałbym w ciemno. A gdyby skusili się jeszcze na kolekcjonerkę... może z małą dioramą operatora w skafandrze, walczącego z Aquatoidem... znowu się rozmarzyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 17:17, Numenpl napisał:

A grałeś w tego long wara pod EW wersja 3 12 + hotfix ??


Niestety, nie było okazji. Warto? Rzeczywiście coś wnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 18:56, Numenpl napisał:

jednym zdaniem tego nie opiszę bo zmienia grę dosyć mocno na razie gram na classic i
jest szalona różnica nawet nieco zmienili mechanikę walki myśliwców.


No to trzeba będzie spróbować. Niestety, najpierw muszę oddac laptoka do serwisu na przeczyszczenie, bo cholerstwo się strasznie przegrzewa nawet przy XComie i grafa zaczyna wariować od tego. Samo przedmuchanie nic nie daje, trzeba go będzie rozkręcić i pewnie pastę wymienić :/ A że dopiero za jakieś 2 tygodnie będę mógł to zrobić... Ech, motyla noga ;)

Utknąłem przez to w drugim miesiącu Marathon Classic i już widzę, że jest znacznie ciężej, niż grając normalnie. Jedna mała ranka i żołnierz ląduje w szpitalu na 8-10 dni. Przy poważniejszych ranach może być na chorobowym przez kilka tygodni. Mój obecny rekord to wojak, któremu lekarze przepisali 42 dni zwolnienia lekarskiego. I weź tu z takimi walcz... W tej sytuacji Support z 3 apteczkami robi się NAPRAWDĘ ważną częścią ekipy. No, chyba, że ktoś lubi bawić się w save/load, wtedy można bez strat własnych to przejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak sobie nabijam acziwy przy pierwszym przejściu gry. Wybudowalem już komorę Gollopa i mam problem z występowaniem "zwykłego" Szybowca (Floater). Jest jeszcze szansa na spotkanie go na tym etapie gry? Bo tylko tego przesłuchania mi brakuje do wszyskich badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 18:09, Jaracz napisał:

Zawsze jest taka szansa. Po prostu słabiaczki pojawiają się rzadziej w późniejszych etapach
gry.


Aha, ok. To się szykuje dużo skanowania. Bo jak do tej pory się nie trafiają, stąd też moje pytanie. Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka. Przeczytałem zmiany w tym modzie i postanowiłem sobie jeszcze raz zagrać w XCOMa. Właśnie steam ściąga resztkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny ten mod. Dość wiele zmienia, a także taktyka trochę inna. Podoba mi się jak Seekery (występują nawet w grupach po 4 osobniki!) mijają moich żołnierzy i lecą do snajpera, który jest gdzieś z tyłu. W jednej z misji EW miałem aż 31 Chryssalidów zabitych :O

Widziałem jak Isildur w temacie o Nocnych Markach mówi jak gra w XComa, więc może też tu zajrzy ;) Zagraj sobie z tym modem. Zmienia sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 16:35, SiDi napisał:

Widziałem jak Isildur w temacie o Nocnych Markach mówi jak gra w XComa, więc może też
tu zajrzy ;) Zagraj sobie z tym modem. Zmienia sporo.


Nie zepsuje mi to gry jeśli mam wersję PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 23:46, Isildur napisał:

Nie zepsuje mi to gry jeśli mam wersję PL?


Cóż, ja po ściągnięciu i zainstalowaniu włączyłem grę i miałem po PL, ale nawet nie rozpocząłem rozgrywki tylko zrestartowałem grę - tym razem z j. angielskim - i od razu w menu głównym zamiast "New Game", jest "Long War".
Chyba zmiana języka nie przeszkodzi Ci w grze, prawda? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 08:35, SiDi napisał:

Chyba zmiana języka nie przeszkodzi Ci w grze, prawda? ;]


Pewnie, że nie :)
Jedynie chciałem się upewnić czy mi czegoś nie popsuje, bo jak mam pobierać od nowa tyle danych to mi się nie chce przy moim routerze, który lubi restartować się xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wkupiłem XCOM na XBox360 (promo w biedronce ;)) - i chciałem pograć multi - ale dostaję info, że moje konto Xbox Live nie ma uprawnień. Pytanie: czy Xcom jeszcze nie wie, że M$ od niedawna nie wymaga konta Gold do potyczek multi (mam silver - zwykłe konto) - czy np. może trzeba trochę pograć, ukończyć samouczek itd. żeby mieć dostęp do multiplayer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównie wina leży po stronie microsoftu niestety jeśli chodzi o multi.


Druga sprawa na konsolach prawie nikt nie gra w multi i oto powody
- W podstawkę czyli EU nikt nie gra
- Teraz wszyscy fani jak już to grają w EW
- Jeśli chcesz grać w multi to trzeba było skombinować wersję PC bo wersje konsolowe są do niczego od strony supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na powrót do xcoma i chciał bym się podzielić pewnym tipem.
Mianowicie gra sypała się co chwilę, albo wieszała się kompletnie [ekran zamrożony, zero reakcji na przyciski], albo wywalała na błędzie appcrash.
Byłem wręcz zdumiony, że tytuł który chodził u mnie normalnie raptem po nowym patchu [od czasu jak ostatni raz grałem wyszedł jakiś jeden nowy patch] "zmarł"
Rozwiązaniem problemu okazał się konflikt z antywirusem COMODO.
Tryb sandbox w COMODO najwyraźniej nie przepada za nową aktualizacją i ciągle rozpoznaje plik wykonywalny od EW jako nieznanego execa. Rozwiązaniem było wyczekać moment aż COMODO wywali komunikat o sandboxowaniu i odznaczyć mu, żeby nigdy więcej nie rzucał do piaskownicy ew [dorzucić tez profilaktycznie można manualne wyjątki do trybu wykluczeń w zakładce piaskownicy]

Suma summarum - jak by komuś gra nagle zaczęła na PC wariować - niech sprawdza antywirus w 1szym rzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: czy ktoś mógłby pobrać mój save z Classic Ironman i zobaczyć czy u niego też jest dziwny bug, że nie ma żadnych alienów na statku?

Nie wiem czy sam gry nie zepsułem, bo zasejwowałem zaraz po rozpoczęciu misji, zanim szef

Spoiler

Eterycznych

zaczął gadać.

Oto link do save: http://hostuje.net/file.php?id=6029b58d0279c834adf168b6d39a6c9c

Sprawdzi ktoś? Jakby o was działało, to zróbcie save po zobaczeniu pierwszego obcego i prześlijcie mi, ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest jeden z tych słynnych buggów co zdarza się niezwykle rzadko, bo nikt nie robi save''a na tej misji dopóki koleś nie zacznie gadać to alieny się nie zrespią albo gorzej jak zacznie to wszystkie zrespią się na raz. I nie muszę gadać co to oznacza jak na dzień dobry chryssalid+thin man+muton+berserker się pojawią przed nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 00:05, Numenpl napisał:

nikt nie robi save''a na tej misji dopóki koleś nie zacznie gadać

No ja widać zrobiłem :)

A mógłbyś wrzucić u siebie tego save i zobaczyć czy coś się zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogłeś chociaż jeszcze napisać do którego to jest xcom''a EU czy EW.

Dobra według wieści z 24 października można powiedzieć że nowa cześć lub EXP jest oficjalnie w drodze i nie będzie to DLC pokroju Slingshota tylko jak już Enemy within.

O widzę że wersja PL sorry nic z tego nie mam zamiaru sciągać całej gry od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować