Zaloguj się, aby obserwować  
Blutok

Jaki jest sens życia?

12 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2012 o 22:50, Blutok napisał:

Wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens życia?


Odpowiedź 42 jest całkowicie wystarczająca i wyczerpująca temat... ;)

Biologicznie sens życia to odżywianie, rośnięcie, dążenie do stabilności procesów życiowych, reprodukcja. Czasami jeszcze podaje się reakcję na bodźce.

A jeśli chodzi Ci o odpowiedź filozoficzną... To nie ma jednej właściwej. Podpowiem tylko, że dla większości mężczyzn są to kobiety i własność materialna ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 23:20, Furr napisał:

> Wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens życia?

Odpowiedź 42 jest całkowicie wystarczająca i wyczerpująca temat... ;)

Biologicznie sens życia to odżywianie, rośnięcie, dążenie do stabilności procesów życiowych,
reprodukcja. Czasami jeszcze podaje się reakcję na bodźce.

A jeśli chodzi Ci o odpowiedź filozoficzną... To nie ma jednej właściwej. Podpowiem tylko,
że dla większości mężczyzn są to kobiety i własność materialna ;).


Olać biologiczny punkt widzenia. Chcę usłyszeć kilka różnych odpowiedzi, co dla was jest sensem życia. Nie pytam o cel życia, tylko o jego sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 23:22, Blutok napisał:

Olać biologiczny punkt widzenia. Chcę usłyszeć kilka różnych odpowiedzi, co dla was jest
sensem życia. Nie pytam o cel życia, tylko o jego sens :)


Biologiczna odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo przydatna, wyczerpuje wszystkie podstawowe potrzeby człowieka (i nie tylko - posiadanie i wychowanie jak najlepiej dzieci nie uważam za wcale za podstawową potrzebę :)).
Dalej znajdują już się jednostkowe pragnienia i cele danego człowieka. Ot, ja na przykład za sens życia uznaję zasypywanie bezsensowną wiedzą ludzi rozważających poważne kwestie egzystencjalne...

Oczywiście żartuję. W kilku prostych słowach dla zaspokojenia Twojej ciekawości - dla mnie sensem życia jest poznawanie świata. Geograficzne, kulturowe, historyczne, fizyczne, biologiczne... W życiu kieruje mną ciekawość ;). Poza tym łączy się to też odrobinę z moim życiem religijnym - świat został (moim zdaniem) stworzony przez Boga, poznając świat - poznaję dzieło boskie, a więc i pośrednio samego Stworzyciela :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 23:31, Furr napisał:

> Olać biologiczny punkt widzenia. Chcę usłyszeć kilka różnych odpowiedzi, co dla
was jest
> sensem życia. Nie pytam o cel życia, tylko o jego sens :)

Biologiczna odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo przydatna, wyczerpuje wszystkie podstawowe
potrzeby człowieka (i nie tylko - posiadanie i wychowanie jak najlepiej dzieci nie uważam
za wcale za podstawową potrzebę :)).
Dalej znajdują już się jednostkowe pragnienia i cele danego człowieka. Ot, ja na przykład
za sens życia uznaję zasypywanie bezsensowną wiedzą ludzi rozważających poważne kwestie
egzystencjalne...

Oczywiście żartuję. W kilku prostych słowach dla zaspokojenia Twojej ciekawości - dla
mnie sensem życia jest poznawanie świata. Geograficzne, kulturowe, historyczne, fizyczne,
biologiczne... W życiu kieruje mną ciekawość ;). Poza tym łączy się to też odrobinę
z moim życiem religijnym - świat został (moim zdaniem) stworzony przez Boga, poznając
świat - poznaję dzieło boskie, a więc i pośrednio samego Stworzyciela :).


A dla mnie np. nie ma boga. Po śmierci zakładam że nic nas nie czeka i de facto życie nie ma sensu. Dlatego szukam tego sensu w waszych odpowiedziach :) Czekam na kolejne propozycje.

PS. nie zamierzam się wieszać ani nic z tych rzeczy :) można powiedzieć, że moim sensem życia jest ciekawość tego, co przyniesie przyszłość.

UP: akurat gry to wg. mnie słaby sens życia, ale jak kto woli.

DOWN: o co chodzi z tym 42?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 23:34, Blutok napisał:

A dla mnie np. nie ma boga. Po śmierci zakładam że nic nas nie czeka i de facto życie
nie ma sensu. Dlatego szukam tego sensu w waszych odpowiedziach :) Czekam na kolejne
propozycje.


Moja wiara nie jest na tyle silna, by być sensem mojego życia ;). Jest tylko jednym, drobnym elementem :).

Dnia 18.01.2012 o 23:34, Blutok napisał:

DOWN: o co chodzi z tym 42?


42 jest odpowiedzią na ostateczne pytanie o życie, wszechświat i resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 22:50, Blutok napisał:

Wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens życia?

Nabycie umiejętności korzystania z wyszukiwarki.

A tak bardziej poważnie... 42.

Zamykam. Dyskusję proszę przenieść pod pierwszy link wskazany przez Outlandera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować