Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Old Republic kosztowało 500 milionów dolarów?

32 postów w tym temacie

Niema szans żeby były takie koszta. 200 milionów może a ale na pewno nie 500... Gdyby na potrzeby tej gry stworzyli zupełnie nowe technologie ale korzystali z już istniejących narzędzi więc niby na co poszła by ta cała kasa? Tylko błagam nie mówcie że na nagrania głosów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie info mówiło o 330 milionach, o czym zresztą sami wspominaliście w artykułach sponsorowanych aka reklamowych. Może te 500 liczą już z kosztami, jakie ponieśli z powodu wydania 1.1 i anulowania subów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każde nowe MMO boryka sie z problemami i błędami ale sam jestem jednym z wielu którzy anulowali subskrypcję po tym jak się okazało że Bioware razem z EA nie potrafią , lub nie chcą naprawić ASAP błędów uniemożliwiających wręcz rozgrywkę .. swoją drogą EA juz schrzaniło Warhammera więc to też żadna nowość...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogli zrobić takie gówno za tyle kasy ? Ta gra to gówno i padnei za tydzień.
- ku pamięci MomoTheKiller

A na poważnie to voice acting i cutscenki musiały kosztować sporo pracy. Content też jest nie mały. w końcu to MMO. Gdyby nie spieprzyli kompletnie PVP, gdyby podumali nad silnikiem, gdyby nie zrobili kreskówkowej grafiki w stylu WoW, gdyby nie spieprzyli balansu (dodajć chociażby trzecią frakcję), gdyby nie te wszystkie niedoróbki, problemy techniczne i braki to może było by warto.

Ale 500 baniek ? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 13:31, Deathscythe napisał:

Ostatnie info mówiło o 330 milionach, o czym zresztą sami wspominaliście w artykułach
sponsorowanych aka reklamowych. Może te 500 liczą już z kosztami, jakie ponieśli z powodu
wydania 1.1 i anulowania subów?

pamiętaj, że koszty mają nonstop, więc suma rośnie. obsługa serwerów, pracownicy, wdrażanie nowych poprawek itp. - to musi kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 14:18, MomoTheKiller napisał:

- anulowanie subów (btw 1% spadek zaliczyli :P he he)


Bo cancel button schowali.
http://kirksigmon.com/2012/01/tortanic-star-wars-the-old-republic-sinking-fast/

Czekam na atak Bioware Defence Force, tłumaczący że skasowanie posta z tymczasowym rozwiązaniem problemu jest uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 14:42, Crask napisał:


Aż włosy stają dęba, co Bioware wyczynia. o_O

Patrząc na całość wydarzeń, na pewno TOR nie pobije rekordu APB (1,5 miesiąca życia), ale długo to ta gra nie pociągnie na abonamencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co: w ten sposób pozbawiają graczy możliwości anulowania subskrypcji? Jeśli tak to coś czuję, że nie tylko "TORtanic" zatonie, ale i całe BW razem z nim, bo to wygląda mi na nic innego jak wymuszenie... Interesting. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 14:42, Crask napisał:

> - anulowanie subów (btw 1% spadek zaliczyli :P he he)

Bo cancel button schowali.
http://kirksigmon.com/2012/01/tortanic-star-wars-the-old-republic-sinking-fast/

Czekam na atak Bioware Defence Force, tłumaczący że skasowanie posta z tymczasowym rozwiązaniem
problemu jest uzasadnione.


Nie wiem o której skasowali ale jak odczytałem Twój post to sprawdziłem - mam opcję Cancel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 14:18, MomoTheKiller napisał:

Flame War Mode ON.

Teraz tylko czekać na komentarze typu:
- jak mogli zrobić takie gówno za tyle kasy
- ta gra to gówno
- anulowanie subów (btw 1% spadek zaliczyli :P he he)



Przed patchem 1.1 - zgodził bym się w 100%, że ludzie srają ogniem nieco na wyrost.
Teraz po patchu 1,1 - tak nie mogę się nadziwić jak można zrobić takiego bubla za tyle forsy....
Nie suba nie mam zamiaru anulować, mam jeszcze 60 dni grania, kupione przed patchem 1.1 więc nic z tym nie zrobię. Chciałem w dobrej wierze dać im kwartał i kwartał im dam, aczkolwiek obecnie pvp poza warzonesami [które też chodzą dupnie swoją drogą] jest niegrywalne, lag-fest na illum jest straszny... albo nie ma go wcale bo ludzie o 13.00 robią masówkę a potem nikt tam nie zagląda i nie ma jak daily skończyć bo zwyczajnie nie ma kogo zabijać [a rzekome zbieranie armamentów nie działa - co by nie robił jedyna opcja zaliczenia daily to ks wrogich graczy których nie ma na mapie i koło się zamyka]
I finalnie - tak jako osoba która torowi dała szansę jeśli przez te 60 dni grania BW nie pokaże, ze naprawia te powstałe problemy pożegnam się z owym MMO, bo niestety ale chyba nikt nie płaci za produkt który jest wyjątkowo kopnięty.
Wersja singlowa jest świetna, flashpointy i operacje grupowe da się wykonać bez żadnych problemów [mówię tu o stronie technicznej nie o losowych bugach jak np "nieśmiertelny boss" w Foundry itp], aczkolwiek wejście na illum w czasie masówki, wejście na flote w godzinach największego ruchu czy finalnie warzones i brylujący tam Alderan to momentami niegrywalne obszary, gdzie wydajność się zarzyna, albo serwer nie wyrabia i strzela serwer lagiem po czym wszyscy wesoło dostajemy DC.

Flame i hejt a konstruktywna krytyka to dwie różne rzeczy, cudownie jest rzucać wszystko w jeden wór i jak na fanboja przystało każdemu krytykowi zarzucać, ze coś "hejtuje" bo tak mu jest wygodnie [a potem jęczeć pod recenzjami, że są stronnicze i gry zbytnio chwalą, bo jak nie są stronnicze i przekupione to autor robi hejt... typowy trolling]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadłem z krzesła i nie mogę się przestać śmiać, na przyszłość nie dawaj takich linków bo grożą napadami śmiechu przez resztę dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padłem z krzesła jak zobaczyłem ten link :-D Nie tylko TORtanic na siłę próbuje zatrzymać klientów (najpierw zniknięcie CANCEL BUTTON a teraz dodatkowo strona "wygodnie" wpadła w kolejkę i jest niedostępna :-D Kary za umożliwienie ludziom anulowania subskrypcji dodając informację (co ciekawe, po małym rage na forum nawet support daje ten link w postach) jak to zrobić, kombinowanie jak tu ukarać ludzi którzy grają w grę...

Bioware chyba jednak sporo brakuje jeżeli chodzi o doświadczenie z MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2012 o 17:02, dariuszp napisał:

Bioware chyba jednak sporo brakuje jeżeli chodzi o doświadczenie z MMO.


Jakie doswiadczenie? :)
Wiekszosc gier Bioware byla dobra, a niektore takie jak chociazby NWN czy seria KoTOR byly naprawde swietne. W SWTOR przyznam sie szczerze ze nie gralem, ale dosyc dokladnie sledze wszystkie informacje na temat tej gry i mam wrazenie ze BW rzucilo sie na zbyt gleboka wode i po prostu zrobienie porzadnego MMO, poki co, ich przerasta. Moze powinni zaczac od czegos mniejszego, ewentualnie zatrudnic ludzi ktorzy maja jakies doswiadczenie przy wiekszych tytulach.
Fakt faktem MMO sie nie ocenia po dwoch miesiacach, ale mozna wysnuc teze ze SWTOR zbyt dlugo sie na rynku nie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobili kawał dobrej roboy kolego Tiger. Tylko Ilum tzn planeta 50 lvl im nie poszła. Jak na miesiąc po premierze to całkiem nieźle. grął ktoś na releasie w WoW-a? pamietacie te jazdy? ta gra ma ogromny potencjał. Pół roku poprawek i testów i będzie git. W międzyczasie zrobie sobie kilka 50tek różnymi klasami bo story jest po prostu świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować