Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Namco: Wysokiej jakości gry F2P nie są możliwe

23 postów w tym temacie

Wszyscy wiemy, że Namco Bandai to potentat na rynku MMO gdzie takie produkcje są popularne :))
Co więcej Namco Bandai wypuszcza tylko wysokiej jakości hity np: Power Rangers™ Samurai.
Spece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 16:02, Keii napisał:

Namco wierzy w wysokie ceny i dlatego Soul Calibur na iOS kosztuje 15.99$.

zapomniałeś dodać wysokie ceny i marną jakość najlepsze dowcipy na ich temat na zagranicznych stronach dotyczą W2 i mają taki mniej więcej wygląd.

A: Why witcher 2 has good quality even if it distributed by Namco??
B: Simple they didnt make it otherwise it would be total s**t!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 15:54, sirdoom napisał:

Invalid comment is invalid. Ktoś gra w League of Legends? Ta gra to synonim sukcesu,
a jest f2p.


Tylko problem polega na tym, ze to nie jest "duży" tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać F2P z mikropłatnościami to lepszy interes a panów z NB z tego powodu wyraźnie zżera zazdrość. Pocą się, męczą jak tu wyssać "trochę" kasy za abonament a tu wpada taki F2P, który nie dość, że darmowy to jeszcze ośmiela się mieć większą popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tylko piractwo przeszkadzało twórcą gier, potem doszło do tego używki które są zwalczane śmieciami pokroju Origin czy Online Pass teraz zaczną walczyć z modelem f2p... Dodatkowo gry Namco też nie cechuje jakaś specjalna jakość więc o czym to świadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 18:23, Scorpio100 napisał:

Namco. Please. Team Fortress 2.

F2P, który najpierw było normalnym, płatnym tytułem. Chyba nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 16:34, Zgreed66 napisał:

Tylko problem polega na tym, ze to nie jest "duży" tytuł.


Nie rozumiem co masz na myśli. Samym LoL''em Riot zapewnił sobie miejsce w gali najpoważniejszych producentów gier. :P Co to w ogóle znaczy, że tytuł jest duży? Bycie jedną z najpopularniejszych gier na PC nie jest wystarczające? Przypominam, że gra cały czas się rozwija, ostatnio przecież doszła nowa mapa (tryb), ciągle też powstają nowe postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wątpliwą jakość produkcji Namco Bandai to niestety muszę się z nimi zgodzić co do modelu F2P.
Prawda jest taka że większość produkcji które przechodzą do formuły F2P jest niedorobiona pod tym bądź innym względem i po tym jak zaczynają tracić subskrybentów producent ma albo możliwość zabić całkowicie swój produkt albo przejść na F2P.
W wielu przypadkach ten model się opłaca bo przyciąga nowych graczy z których część się decyduje na zakup abonamentów albo często wydaje kasę na quest packi, itemy i temu podobne rzeczy.
Wbrew nazwie model F2P wcale darmowy nie jest, no chyba że chcesz levelować postać tylko do X poziomu z pomniejszona ilością xp''ków jakie dostajesz za questy czy potwory, pomijam już fakt że do części contentu nie masz dostępu ze względu na właśnie chęć zarobienia kasy przez producenta i oczywiście nie ma w tym nic złego, jest to ich produkt i skoro się spędziło lata na jego produkcji i kolejne lata na produkcji dodatków to zrozumiałe jest że chce się na tym zarobić.
Pierwszą sprawą jest to że gdy gra przechodzi na F2P "wprowadza" się do niej mnóstwo kretynów którzy niszczą rozgrywkę wydurniając się na chatach bądź whisperują do graczy jakieś pierdoły, czasem kretyńskie pytania na któe sami by mogli znaleśc odpowiedź przy minimalnym wysiłku a czasem po prostu obrażając ich, ludzie nie szanują siebie na wzajem a ban nie jest żadną karą skoro można stworzyć nowe konto za darmo.
Rzecz się ma inaczej w przypadku płatnych tytułów, owszem sporadycznie kretynów się spotyka ale mimo wszystko ludzie bardziej szanują coś za co musieli zapłacić niż to co dostają za darmo.
W parę tytułów grałem gdy były w formie płatnej i później gdy przeszły na model F2P ale żaden z nich nie jest dlamnie wart dalszego zainteresowania gdy w świecie gry nie można się opędzić od kretynów którzy robią wszystko by cię wkurzyć bądź obrazić, pewnie że można ich dodawać do czarnej listy ale nie o to chodzi.
Battleforge jest kiepskim przykładem gdyż od samego pozątku był tworzony z myślą o F2P i nie jest tak restrykcyjny jak tytuły które z abonamentu na F2P przeszly.
Ja osobiście nie wyznaje modelu F2P bo jest to dlamnie upadek danego tytułu.
Można się ze mną zgadząć bądź nie, ale takie jest moje osobiste zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast tworzyć szajs może wreszcie wezmą się do roboty ?? Narzekać to każdy może , psioczyć też ale robić to ni ma komu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry F2P są naprawdę fajne (BF Heroes) ale niestety niektóre są po prostu pójściem na kase (-entny klon WoWa za free),problem w tym,że nawet te dobre,chcą bardzo zachęcić gracza do wydawania kasy. Mi to osobiście nie przeszkadza wydać 7 zł w BFie,żeby mieć fajny set,a zresztą można grać w tą grę bez wydawania kasy i wygrywać (zdobyłem tak 15 lvl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym lol''em to chyba trochę się zagalopowaliśmy. Tytuł słyszałem, ale w życiu nie znam nikogo ktoby wiedział co to jest ..
Poza tym - mogę się mylić - ale ten lol to chyba nie j est tak zupełnie mmo z persistent world ?

I w drug a stronę tez się zgodzić nie mogę - lotro na ten przykład nie miało w swojej historii takiego momentu, w któym traciłoby graczy. A przez zmiane formuły tylko zyskali. Czyli nie jest to takie czarno-białe.

No i zobaczymy co będzie z GW2 - chociaż mnie się wydaje, że jest teraz wielkie halo a po releasie będzie płacz i zgrzytanie zębami. Ale trzymam kciuki nawet za nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 21:15, Festin napisał:

Z tym lol''em to chyba trochę się zagalopowaliśmy. Tytuł słyszałem, ale w życiu nie znam
nikogo ktoby wiedział co to jest ..


To widac malo ludzi znasz, bo tytul jest naprawde popularny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować