Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymyśl imię dla Bezimiennego i zgarnij gry oraz koszulkę z serii Gothic!

702 postów w tym temacie

Ależ jego imienia wcale nie trzeba wymyślać - ono już istnieje! Oczywiście jest to...

... "H".

Imię to wielokrotnie pada podczas przygód bohatera serii Gothic. Problem w tym, że my, Polacy, po prostu go nie słyszymy, bo nie jest to polskie "H", tylko... niemieckie "nieme H". Ów pechowy bohater został nieszczęśliwie obdarzony imieniem, które w jego ojczystym języku się zapisuje, ale się go nie wymawia. Jest to o tyle kłopotliwe, że nawet sami Niemcy (czyli Diego, Gorn, Xardas i reszta) czasami tego niemego "H" nie potrafią dosłyszeć. Stąd później biorą się wszystkie nieporozumienia i niezręczne sytuacje w dialogach, kiedy nasz bohater mówi "Nazywam się..." (i tu podaje swoje imię, którego oczywiście nie słychać), a rozmówca myśląc, że bohater stroi sobie żarty, odpowiada poirytowany "Nie obchodzi mnie, jak się nazywasz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Boo".
Bo "Bob" jest zbyt realne.
A "Boo" ma dobrze zakorzenione miejsce w tradycji fantasy,zwłaszcza komputerowego.
Podsumowując - skopać tyłki w słusznej sprawie!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:31, Vadero napisał:

Hrothgar chamsko ściągnięte ze Skyrima :}

Sorry kolego ale nie ścigałem je ze Skayrima :) Nawet w Skayrima nie grałem jedynie widziałem . No i czytałem tylko recenzje gry ale tam nie było napisane takie imię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować