Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Druhowie obu Bezimiennych, czyli piątka najważniejszych NPC w serii Gothic

32 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

W niewielu seriach cRPG mamy okazję z części na część spotykać tych samych bohaterów niezależnych. Cykl Gothic ma całą grupę postaci ważnych dla świata, do tego bardzo charakterystycznych.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Druhowie obu Bezimiennych, czyli piątka najważniejszych NPC w serii Gothic" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam każdego z nich, ale Lee i Diego szczególnie darze sympatią :P Grając w stare częsci Gothica zawsze czekałem na kolejne konwersacje z tymi postaciami, staralem się jak najwiecej dowiedziec itd :). Eh, stara dobra paczka... chyba ide pograć :D

ps. Laresa tez bym tutaj dodał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcania to już nie seria Gothic, a i sami twórcy przez zmianę tytułu próbują się odciąć, więc nie ciapajcie oczu ludziom :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko główne skrzypce zawsze grał Bezi i środowisko w jakim się obracał. Wszelkie NPC to tylko dodatki upiększające. Nawet lepiej by było kilka znanych postaci uśmiercić/odwrócić: fabuła by tylko zyskała (no, może bez Xardas''a gra by wiele straciła). Przykładowo Gorn, wciśnięty na siłę do G3 tylko mignął i niespecjalnie wrył się w pamięć. I nie ważne jakie NPC gdzie się walają -mogą nawet Gorna wpakować do nowego Soul Calibur''a- a i tak to nie będzie Gothic.

PS Te filmiki: Uf, jaka to ulga, że nowy Gothic jest denny nie tylko technicznie ale i pod względem dialogów. Dziękuję za przywrócenie czujności rewolucyjnej, a nuż bym się skusił:)
PSS Lee, ten to by się nadawał na nowego protagonistę, jak dla mnie trzymanie go w drugiej lidze to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety Arcania to już totalny niewypał, dostalem jakiś czas temu podstawkę i po 3 godzinach grania totalnie sie zniechęciłem... nawet nie porównując tego do gothica ciezko grać - za duzo ograniczeń jak na rpg.

W ogóle jak spojrzec na inne nowe gry to stwierdzam, ze tworcy zamiast dac graczom swobode i mozliwosci to dają oganiczony scianami swiat, banalne dialogii, plywac nie mozna, wspinac sie nie mozna, systemu skradania nie ma itd... no lipa! Chyba gry rpg idą w zlą strone, ostatnio jedynie Skyrim pokazał klase :) A jesli chodzi o przyszlość to najbardziej oczekuje Risena 2...jedynka byla moim zdaniem świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 sec dialogu z Diego i zyc sie odechciewa :/ Co oni zrobili z moja ukochana seria??? LItosci, juz lepiej zostawcie ten swiat i bohaterow w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma być Bezimienny? To jest jakaś popierdółka a nie Bezimienny. Gothic skończył się na Trójce. Jeśli jest na co czekać to tylko na Risena 2 a nie na tą Arkanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 17:31, Lucas_the_Great napisał:

Obejrzyj filmik z Gornem :)


Obejrzałem ale mi chodziło raczej o osobne wymienienie jego. Występuje przecież w każdej części i jest postacią raczej ważną dla całego uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te postacie liczą się takie, jak je znamy z pierwszych dwóch części i dodatku NK. To, co dostajemy w trójce i czwórce, to już tylko marne karykatury tamtych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy fan Gothica myślący zdrowo wie, że Arcania to nie jest kolejna część sagi Gothic :) Więc nie wmawiajcie innym, że jest inaczej. Spellbund i Jawood teraz tworzą spółkę i razem po raz ostatni stworzyli coś tak kiepskiego jak Arcania. Piranie wracają do gry i dopiero wtedy możemy mówić o Gothic 4 :) Fabuła Arcani nie ma nic wspólnego z fabuła Gothica, mimo iż sam tam tacy sami bohaterowie :) Nie ma to jak kiepska kopia oryginału :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto pięciu wspaniałych! ;-)
Barwne postacie, z ciekawą historią dokładnie tak jak to Lucas opisał. Grając w kolejne Gothicki nie mogłem się doczekać spotkań z nimi. W 3 jednak było ich stosunkowo za mało, o wiele lepiej pod tym względem wypadła 1 i 2.
Dla mnie Gothic 2 jest majstersztykiem którego nic nie przebije do dziś xD Takie gry już nie powstają ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 22:59, Sanders-sama napisał:

Oto pięciu wspaniałych! ;-)
Barwne postacie, z ciekawą historią dokładnie tak jak to Lucas opisał. Grając w kolejne
Gothicki nie mogłem się doczekać spotkań z nimi. W 3 jednak było ich stosunkowo za mało,
o wiele lepiej pod tym względem wypadła 1 i 2.
Dla mnie Gothic 2 jest majstersztykiem którego nic nie przebije do dziś xD Takie gry
już nie powstają ;-(


Mi tu brakuje jeszcze oczywiście Xardasa, którego również można nazwać druhem bezimiennego, choć starszym :D dla mnie jeszcze lepsza od dwójki była jedynka, a klimatu Starego Obozu IMO jeszcze nic do tej pory nie pobiło :D kiedyś muszę sobie te gry włączyć i jeszcze raz to zobaczyć...ech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie podzielam zdanie. Dialogi dno, przenudne, marna narracja... ach aż żal! Bez charakteru. Szkoda, Feflar też ma rację co do popierdółki.

Edit: Czekaj, ale fragmencik z Gornem, dupkiem i Thorusem w skrzyni akurat pozytywny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować