Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: ArcaniA: Upadek Setarrif - recenzja

39 postów w tym temacie

Osobiście uważam, że powinni wypuścić Gothic HD, w skład którego powinny wejść gothicki od 1 do 3 + dodatki z poprawionymi błędami. Dla fana serii był by to najpiękniejszy dzień na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:10, Dudipl90 napisał:

Osobiście uważam, że powinni wypuścić Gothic HD, w skład którego powinny wejść gothicki
od 1 do 3 + dodatki z poprawionymi błędami. Dla fana serii był by to najpiękniejszy dzień
na świecie.


Dokładnie. G1 i G2 kocham całym sobą ale grafika + sterowanie w jedynce ssie. G1 Hd <3 Akurat wczoraj o tym myślałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Gothic na moje skończyła się na Podstawce do Gothica3 w ZB bugi itemy z podstawki które póżniej usuwał patch ale zakończenie nuda zabc bossa kórego kilka strzałów z kuszy i leżał. Hmm a arcania mogli już dać zabicie śniącego jak juz dali ten amulet to fabuła powina być oparta na amulecie a co ma amulte śniącego wspólnego z jakimś tam wogóle niewiadomym stworem mogil dać za cel arcani która powina normalnie nosić tytuł Gothic 4 dać zabicie śniącego który powrócił wraz z założeniem amuletu przez bezimienego i to właśnie bezi ten z poprzednich części powinien go zbić na dobre a nie jakiś huuu wie kto pasterz o który kurna nic nie wiemy ( chociaż o bezim też nic nie wiedzieliśmy). Na moje Arcania to wogóle nie jest seria gothic. Piranha Bytes powina teraz zrobić prawdziwego gothica 4 z fabułą o której wspomniałem ponieważ jakby to dobrze dopracowali to by była zarąbista gierka i pewnie każdy by ją chętnie kupił gdyby zobaczył ze wyprodukowała ją Piranha. ARCANIA WIELKIE DNO JOOWOD ZAWIODŁEM SIĘ NA WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo atrakcyjna cena. Realizowałem właśnie moje zamówienie w sklepie gram.pl, no i dodałem do koszyka tą grę także, za taką cenę to nie grzech:) Zobaczymy, czy było warto. Bo zaznaczę, moje przygody z Gothic i pochodnymi skończyły się na Gothic 2: NK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem. Gra się nie uruchamia, po prostu żadne okno się nie ukazuje. Za poradą ze strony CD Projekt, wrzuciłem pliki konfiguracyjne do katalogu C:\Users\pioruns\Documents\ArcaniA - AddOn. Sterowniki do karty graficznej zaktualizowane przed chwilą. System aktualny. Antywirus aktualny. System czysty. Wszystkie inne gry 3D działają. Karta graficzna Radeon HD 5850. Jakieś sugestie? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeinstalowaniu gry, zainstalowałem wszystkie opcje jakie były w instalatorze, a więc VDist, DirectX oraz PhysX. Nvidia PhysX - mam kartę Radeon HD, więc pewnie i tak to nie pójdzie.
Komunikat, jaki teraz widzę przy uruchamianiu gry, to:
Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono cudart32_30_9.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na tym forum można edytować posty tylko przez kilka minut po napisaniu danego posta? To jest bez sensu.

Znalazłem rozwiązanie problemu.
Otóż: Dla użytkowników kart AMD Radeon HD. Aby uruchomić grę, nie instalujcie pakietu Nvidia PhysX znajdującego się na płycie. Jest on za stary, aby uruchomić grę. Trzeba ze strony Nvidii ściągnąć najnowszy sterownik PhysX, link: http://www.nvidia.pl/object/physx_system_software_pl.html
Wtedy gra pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena dosyć wysoka jak na tą grę. To jest po prostu tragedia, obelga dla serii Gothic. To co zrobił Jowood z tą serią to przechodzi ludzkie pojęcie. O ile jeszcze Arcanie można uznać na przyzwoitego rpg (i kiepskiego Gothica zarazem) to już ten doadtek woła o pomstę do nieba. Jest to samo co w przypadku dodatku do trójki który i tak był chyba lepszy niż Upadek Setarif. Chciałbym żeby Piranha Bytes zrobiła G5 przywracając serii blask. Ehh, marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 13:48, Smileyer napisał:

Porządny dubbing?
Główny bohater mówi takim akcentem, że mnie na śmiech zbiera.
Ocena zbyt wygórowana, naprawdę.


Mówisz o cenie (34zł), czy ocenie redakcji (5.2 pkt)?
Cena jest dobra, całą kasę powinien dostać CD Projekt za dubbing. Moim zdaniem dubbing jest dobry, głosy starają się wczuć w to, co mówią.
I muzyka w grze rzeczywiście jest dobra. W sam raz pasuje na te rozległe i ciemne lochy. Tutaj plusik dla twórców gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:17, Smileyer napisał:

Pisałem o ocenie redakcji.

Dubbing może i jest dobry ale ten akcent...


Nie jestem znawcą serii, ale wydaje mi się, że jest to ta sama osoba (pokładający głos pod głównego bohatera), która grała w poprzednich częściach. Przynajmniej podobny głos pamiętam z Gothic 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 17:31, Smileyer napisał:

Nie, to nie jest ta sama osoba.


Rozumiem. Głosy IMO są w porządku. CD Projekt nawet to takich beznadziejnych gier robi dobry dubbing.

A tutaj mam EPIC screenshoty. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do jakości wykonania tej gry, to proszę spojrzeć na to :D
Nowe ustawienie kamery - widok z wewnątrz czaszki Bezimiennego.
http://uploader.hellground.pl/di-W9QS.png
Lewitacja i inne czary:
http://uploader.hellground.pl/di-ISX5.png
http://uploader.hellground.pl/di-0CH7.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona w 5 godzin. Gdybym nie zbierał tego całego szajsu po drodze, to ukończyłby to w 3 godziny!
Od razu też wam sugeruję: nie zbierajcie żadnych mieczy, tarczy, ani materiałów alchemicznych - i tak się nie przydadzą. Za taką badziewność ta gra powinna dostać ocenę 2/10! Masakra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować