Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: PC-towe urazy - jak im zaradzić?

38 postów w tym temacie

gram.pl

Gram.pl postanowił zadbać o zdrowie swoich czytelników! Niby każdy wie, jak dbać o swój kręgosłup, plecy, szyję czy oczy, ale czy na pewno pamiętacie o tym na co dzień? Tym razem dr Willow przedstawia absolutnie podstawowy poradnik... zdrowotny!

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: PC-towe urazy - jak im zaradzić?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o "rozleniwianiu się" oczy. Rzeczywiście często tak było że gubiłem ostrość i "nie chciało mi się" wyostrzyć bo oczy były jakby zmęczone. Teraz wiem jak tego uniknąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Willow

Przydatny tekst (bo porusza ważne kwestie), ale kryptoreklamę leku (Visine) mógłbyś sobie odpuścić, zwłaszcza że nie mówimy o aspirynie. Po drugie - sprawa dotyczy wszystkich graczy - nie wszystkie kanapy/fotele są wygodne/prawidłowe, a telewizory idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze ból nadgarstków nie spotkał mimo, że gram już z 8 lat (a tak "dłużej" to z 5). Nie rozumiem po co producenci wymyślają podkładki z żelową podkładką pod nadgarstki. Jest to okropnie niewygodne i mnie osobiście zamiast pomagać to szkodzi (kiedyś kupiłem sobię taką podkładkę i od razu używałem jej do góry nogami tzn. ta część z glutem była u góry i wgl jej nie używałem. Płaskie sa najlepsze. No chyba, że to przez to, że mam wysuwaną szufladę na klawę i myszkę (co podobno też nie jest zdrowe, ale na pewno jest praktyczne) - może na poziomie biurka i innym ustawieniu krzesła byłoby inaczej. Jedyne co robię to wyrównuję podparcie pod ramiona z poziomem wysuwanej szuflady - żeby przedramię leżało prosto z poziomem biurka a nadgarstek leżał płasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pracy siedzę, w domu siedzę... na takiej zniszczonej pufie, że aż by mi było wstyd przed kimś spoza domu na tym usiąść. I nigdy mnie nic nie bolało. Aczkolwiek artykuł bardzo fajny, może kiedyś rozwiniecie temat, bo dałoby się jeszcze wiele napisać. Tak czy inaczej, gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotr13PL

"Dzieki za info o "rozleniwianiu się" oczy. Rzeczywiście często tak było że gubiłem ostrość i "nie chciało mi się" wyostrzyć bo oczy były jakby zmęczone. Teraz wiem jak tego uniknąć!"

Czasami mam dokładnie tak samo np: ładuje się gra a mi rozlewa się obraz... nie chce mi się "wyostrzać"
bo poprostu mi się nie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 13:29, Vojtas napisał:

Przydatny tekst (bo porusza ważne kwestie), ale kryptoreklamę leku (Visine) mógłbyś sobie
odpuścić, zwłaszcza że nie mówimy o aspirynie.


Właśnie przyszło mi to samo do głowy w związku z kampanią Johnson & Johnson i Razera ;> Artykuł sponsorowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst i ważny. Przy tej okazji chciałbym niektórych przestrzec - mnie też przez wiele lat wydawało się, że jestem nie do zdarcia i na artykuły takie jak ten zerkałem z ironicznym uśmieszkiem, ale niestety - wyjątków tutaj nie ma i nie uda się tego uniknąć nikomu, kto prowadzi niezdrowy tryb życia, gwarantuję. Oczywiście, o ile mniejsze lub większe problemy z oczami można sobie lekceważyć, to już siedzący tryb życia jest autentycznie zabójczy i robi spustoszenie w naszym układzie krążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to dodam, że ostatnie badania naukowców potwierdziły, że najlepsza pozycja przed komputerem to siedzenie pod kątem ok 120 stopni - powoduje to najmniejszy ucisk kręgosłupa, a nie 90 stopni jak kiedyś wmawiano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 14:27, SHADOW-XIII napisał:

Tak wogóle to dodam, że ostatnie badania naukowców potwierdziły, że najlepsza pozycja
przed komputerem to siedzenie pod kątem ok 120 stopni - powoduje to najmniejszy ucisk
kręgosłupa, a nie 90 stopni jak kiedyś wmawiano

Tia, potwierdzam. A pamiętam jak moi rodzice mówili "nie leż tak do tyłu! prosto masz siedzieć!"

20120121144448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 14:44, piomink napisał:

Tia, potwierdzam. A pamiętam jak moi rodzice mówili "nie leż tak do tyłu! prosto masz
siedzieć!"


To logiczne bo im większy kąt tym większy ciężar leży na krześle a nie na niższych partiach kręgosłupa. Najlepiej jak to jest napisane w artykule jest leżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 13:30, piomink napisał:

Nie rozumiem po co producenci wymyślają podkładki z żelową podkładką pod nadgarstki.

Zespół cieśni nadgarstka - może zacząć dawać objawy wiele lat po zaprzestaniu obciażania stawów nadgarstkowych, kiedyś zwany chorobą pianistów. Leczenie zwykle niestety operacyjne i niezbyt skuteczne tbh (znaczy mniej niż byśmy chcieli). A ''niewygoda'' korzystania z podkładek jest jednym z mechanizmów ich działania. Oprócz tego ułożenie wygodne wcale nie oznacza ułożenia zdrowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie moge narzekać na ból kolan. Nawet jazda na rowerze czy dłuższe spacery nie za bardzo pomagają, gdy ma się siedizeć przy kompie parę godzin (niekoniecznie z powodu jakieś gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się zastanówcie co będzie jeśli Polska (tzn. rządzący krajem debile) podpisze ustawę dotyczącą ACTA - Cenzura Internetu!!! Jeśli to wejdzie w obieg będziecie mogli się pożegnać z całym YouTube''m, google, wikipedią i wieloma innymi portalami! Na waszym miejscu podszedłbym do tego poważnie! Dlaczego gram.pl o tym nie pisze? Nie jest to dla was ważna sprawa?

http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście jeszcze o czymś takim jak epilepsja, czyli o napadach, drgawkach, bólach oczu, głowy i mięśni przez zbytnio "mrugające" ekrany i nie tylko... W każdym podręczniku, czy też instrukcji do gier, musi być o niej wzmianka. Jest tam mowa o tym co robić, gdy zauważy się u siebie objawy, a także, to czy dana produkcja jest dla niego. Wg mnie to największe niebezpieczeństwo czychające na graczy, bo wielu żyje bez świadomości występowania u siebie tej choroby. Pojawia się nagle i ma okropne skutki... Można temu zapobiegać i można to leczyć... Aż dziwię się, że nie wspomnieliście o tym w tym artykule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Spoglądamy wtedy przez okno na najdalszy widoczny punkt, a potem na przedmiot blisko nas. W ten sposób źrenice kurczą i rozszerzają się."

Może biologia nie jest moją profesją, ale źrenice są od regulacji światła wpadającego do oka, a od widzenia blisko daleko jest akomodacja. A krople które pokazano są najgorszymi jakie miałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 18:13, mr-nadol napisał:

"Spoglądamy wtedy przez okno na najdalszy widoczny punkt, a potem na przedmiot blisko
nas. W ten sposób źrenice kurczą i rozszerzają się."

Może biologia nie jest moją profesją, ale źrenice są od regulacji światła wpadającego
do oka, a od widzenia blisko daleko jest akomodacja. A krople które pokazano są najgorszymi
jakie miałem..


Pewnie, lepiej polecić Hylo-Comod za 40 zeta xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować